Športové výsledky (20. 7. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Cyklistika:

Tour de France:

20. etapa (Annecy - Annecy-Semnoz, 125 km): 1. Nairo Alexander Quintana (Kol.) Movistar 3:39:04 h, 2. Joaquin Rodríguez (Šp.) Kaťuša +18 s, 3. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +29, 4. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +1:42 min, 5. Richie Porte (Aus.) Sky +2:17, 6. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +2:27, 7. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff +2:28, 8. John Gardet (Fr.) AG2R La Mondiale +2:48, 9. Jesus Hernandez Blazquez (Šp.) Saxo-Tinkoff, 10. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff obaja +2:55, ... 31. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +6:42, 109. Peter Sagan (SR) Cannondale +20:04

Poradie po 20. etape: 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 80:49:33, 2. Nairo Alexander Quintana (Kol.) Movistar +5:03, 3. Joaquin Rodríguez (Šp.) Kaťuša +5:47, 4. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff +7:10, 5. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +8:10, 6. Bauke Mollema (Hol.) Belkin +12:25, 7. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +13:00, 8. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +16:09, 9. Daniel Navarro (Šp.) Cofidis +16:35, 10. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +18:22, ... 25. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +54:43, 84. Peter Sagan (SR) Cannondale +2:39:44.

Majstrovstvá Európy juniorov v cestnej cyklistike:

Preteky žien do 23 rokov (Olomouc, Svatý Kopeček, 126 km): 1. Susanna Zorziová 3:47:01 h, 2. Francesca Cauzová (obe Tal.) +1:00 min, 3. Ganna Solovejová (Ukr.), 4. Rossella Rattová (Tal.), 5. Katarzyna Niewiadomová (Poľ.), 6. Thalita de Jongová (Hol.) - všetky +1:05

Preteky juniorov (Olomouc, Svatý Kopeček, 126 km): 1. Frank Bonnamour 3:18:28, 2. Elie Gesbert (obaja Fr.) +22 s, 3. Mathias van Gompel (Bel.), 4. Damien Touze (Fr.), 5. Lorenzo Fortunato (Tal.), 6. Stéphan Kurjanov (Rus.) - všetci +46, ... 73. Martin Dubeň (SR) +13:07


Horská cyklistika

Nordkette Downhill.Pro v horskej cyklistike v rakúskom Innsbrucku:

1. Benni Purner (Rak.) 10:03,34 min, 2. Wyn Masters (N. Zél.) +4,11 s, 3. Filip Polc (SR) +5,57

5. kolo Slovenského pohára v cross country horských cyklistov - Košice:

ŠPRINT

Muži: 1. František Lami (Jump Sport Klub Košice), 2. Ondrej Glajza (Trek KCK Oslany), 3. Martin Škopek (Kaktus Bike Team Bratislava)

Ženy: 1. Andrea Juhásová (CK Svätý Jur), 2. Michaela Maláriková (CK Ski-Bike Sportmed Bratislava), 3. Michaela Rabatinová (BMX klub Košický šarkaň)


Tenis

Bogota:

Dvojhra - štvrťfinále:

Ivo Karlovič (Chorv.) - Adrian Mannarino (5-Fr.) 7:6 (5), 7:6 (3)

Alejandro Falla (Kol.) - Janko Tipsarevič (1-Srb.) 3:6, 6:2, 6:3

Kevin Anderson (2-JAR) - Santiago Giraldo (6-Kol.) 6:3, 6:3

Vašek Pospíšil (Kan.) - Matteo Viola (Tal.) 3:6, 6:3, 6:2

Dvojhra - semifinále:

Alejandro Falla (Kol.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:7 (4), 6:3, 6:4

Ivo Karlovič (Chor.) - Kevin Anderson (JAR-2) 6:4, 6:7 (4), 6:3

Hamburg:

Dvojhra - semifinále:

Federico Delbonis (Arg.) - Roger Federer (Švaj.-1) 7:6 (7), 7:6 (4)

Fabio Fognini (Tal.-12) - Nicolás Almagro (Šp.-3) 6:4, 7:6 (1)

Štvorhra - semifinále:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.) - Lukáš Dlouhý, Martin Kližan (ČR/SR) 7:5, 4:6, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 86 minút

Granby:

Štvorhra - semifinále:

Erik Chvojka, Peter Polansky (Kan.-3) - Lukáš Lacko, Maxime Authom (SR/Belg.-1) 6:1, 6:2

Bad Gastein:

Dvojhra - semifinále:

Andrea Hlaváčková (ČR) - Elina Svitolinová (Ukr.) 7:5, 6:7 (1), 6:4

Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Karin Knappová (Tal.-8) 6:4, 6:3

Bastad:

Dvojhra - semifinále:

Serena Williamsová (USA-1) - Klára Zakopalová (ČR-3) 6:0, 6:4

Johanna Larssonová (Švéd.-8) - Flavia Pennettová (Tal.) 2:6, 6:3, 6:4

Tatranská Lomnica:

Dvojhra - semifinále:

Martin Fafl (ČR) - Samuel Bensoussan (Fr.) 6:2, 7:6 (2)

Blažej Koniusz (Poľ.) - Robin Staněk (ČR) 6:3, 6:4

Štvorhra - semifinále:

Pirmin Hänle, Blažej Koniusz (Nem./Poľ.) - Juraj Simčák, Dominik Šproch (SR) 6:2, 6:2

Štvorhra - finále:

Pirmin Hänle, Blažej Koniusz (Nem./Poľ.) - Lukáš Maršoun, Dominik Süč (ČR-2) 2:6, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk)

Darmstadt:

Dvojhra - štvrťfinále:

Petra Uberalová (SR) - Jana Sizikovová (Rus.) 6:3, 6:2

semifinále:

Petra Uberalová (SR) - Polina Vinogradovová (Rus.-3) 6:3, 6:3

Izmir:

Dvojhra - semifinále:

Zuzana Zlochová (SR-1) - Hülya Esenová (Tur.-5) 6:3, 6:1

Štvorhra - finále:

Basak Eraydinová, Zuzana Zlochová (Tur./SR-1) - Hülya Esenová, Lütfiye Esenová (Tur.-2) 6:1, 6:3


Futbal

Prípravné zápasy:

A-League All Stars (výber austrálskej ligy) - Manchester United 1:5 (0:2)

Góly: 52. Berisha - 11.,55. Lingard, 34.,70. Welbeck, 87. Van Persie

Indonézia XI. - FC Liverpool 0:2 (0:1)

Góly: 10. Coutinho, 88. Sterling

(Martin ŠKRTEL nastúpil za Liverpool v 65. minúte)

Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov:

A-skupina:

Litva - Holandsko 2:3 (1:2)

Góly: 38. Artimavičiue, 83. Sirgedas - 10. a 29. Achahbar, 90.+ Vloet

Španielsko - Portugalsko 1:0 (1:0)

Gól: 19. Ramírez, ČK: 88. Bellerín (Španielsko)

B-skupina:

Srbsko - Turecko 2:1 (1:0)

Góly: 17. A. Lukovič, 54. Mitrovič - 88. Recep Niyaz

Gruzínsko - Francúzsko 0:0

Ruská liga - 2. kolo:

Tom Tomsk - Kubaň Krasnodar 1:2

Volga Nižnij Novgorod - Lokomotiv Moskva 1:2 - Ján Ďurica (Lokomotiv) odohral celé stretnutie

Terek Groznyj - Amkar Perm 1:1 - Martin Jakubko hral do 82. min, strelil gól a dostal žltú kartu, Michal Breznaník (obaja Amkar) nefiguroval v zápise o stretnutí

Bulharská liga - 1. kolo:

FC Ľubimec 2007 - Ludogorec Razgrad 1:0 (1:0)

Gól: 10. Aess, ČK: 72. Moti

Poľská liga - 1. kolo:

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Bialystok 0:1 - Martin Baran (Jagiellonia) odohral celý zápas

Legia Varšava - Widzew Lodž 5:1 - Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý zápas

Rakúska liga - 1. kolo:

Austria Viedeň - Admira Mödling 2:0 - Matúš Mikuš (Admira) nefiguroval v zápise o stretnutí

AC Wolfsberger - Rapid Viedeň 2:2 - Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas

Grödig - Ried 0:0

Wiener Neustadt - Salzburg 1:5 - Peter Hlinka (Wiener Neustadt) odohral celý zápas, Dušan Švento (Salzburg) nefiguroval v zápise o stretnutí


Motorizmus

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v enduro a cross country:

E1: 1. Zlatko Novosád (Husquarna) 2:11:31 hod, 2. Tomáš Zboran (Kawasaki) 2:12:23, 3. Marek Brečka (KTM) 2:12:53,

E2: 1. Štefan Svitko (KTM) 2:03:53, 2. Thomas Hostinský (Husaberg) 2:06:23, 3. Marek Giertl (KTM) 2:08:42,

E3: 1. Jaroslav Štrbek (Suzuki) 2:04:24, 2. Miroslav Mačaj (KTM) 2:05:40, 3. Erik Maringa (Husaberg) 2:06:09 - obaja -1 kolo.


Volejbal

Semifinále Svetovej ligy mužov:

D-skupina:

Taliansko - Argentína 3:1 (20, -23, 17, 22)

Tabuľka:

1. Taliansko 2 2 0 6:2 6

2. Bulharsko 2 1 1 4:4 3

3. Argentína 2 0 2 2:6 0

E-skupina:

Kanada - Brazília 0:3 (-18, -28, -20)

Tabuľka:

1. Brazília 2 1 1 5:3 4

2. Rusko 2 1 1 5:5 3

3. Kanada 2 1 1 3:5 2


Vodný slalom

Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome:

MUŽI do 23 rokov:

K1: 1. Mathieu Biazizzo (Fr.) 96,85 (0 tr. sekúnd), 2. Jiří Prskavec (ČR) 98,17 (0), 3. Giovanni De Gennaro (Tal.) 98,31 (0), 4. Martin Halčin (SR) 100,07 (2), 5. Ondřej Cvikl (ČR) 100,59 (0), 6. Rafal Polaczyk (Poľ.) 100,66 (2)

C2: 1. Lukáš Rohan, Adam Svoboda 115,96 (0), 2. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (všetci ČR) 116,28 (2), 3. Filip Brzezinski, Andrzej Brzezinski 116,63 (4), 4. Dariusz Chlebek, Dominik Weglarz 119,54 (4), 5. Michal Wiercioch, Grzegorz Majerczak (všetci Poľ.) 120,04 (2), 6. Thomas Quinn, George Tatchell (V. Brit.) 121,41 (6)

3xK1: 1. Nemecko 114,94 (4), 2. Veľká Británia 116,86 (4), 3. Slovensko (Martin Halčin, Matúš Hujsa, Miroslav Urban) 117,06 (2)

3xC2: 1. Česko 128,57 (2), 2. Poľsko 144,10 (12), 3. Francúzsko 146,16 (12)

ŽENY do 23 rokov:

C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 133,62 (4), 2. Viktoria Wolffhardtová (Rak.) 136,53 (0) a Viktorija Usová (Ukr.) 136,53 (8), 4. Mallory Franklinová (V. Brit.) 139,24 (8), 5. Nuria Vilarrublová (Šp.) 143,55 (6), 6. Zulfia Sabitovová (Rus.) 158,75 (12)

3xC1: 1. Veľká Británia 224,94 (72), 2. Španielsko 240,25 (68), 3. Austrália 243,67 (70)

JUNIORI:

K1: 1. Jakub Grigar 98,28 (0), 2. Andrej Málek (obaja SR) 100,59 (0), 3. Bastien Damiens (Fr.) 102,29 (2), 4. Bradley Forbes-Cryans (V. Brit.) 103,31 (0), 5. Peter Blasbalg (SR) 103,93 (2), 6. Eryk Lejmel (Poľ.) 104,45 (0)

C2: 1. Matúš Gewissler, Juraj Skákala (SR) 122,87 (0), 2. Alexej Popov, Vadim Vojnalovič 126,65 (6), 3. Aaron Jüttner, Piet Lennart Wagner (Nem.) 127,18 (4), 4. Nikolaj Šľaruk, Igor Michajlov (všetci Rus.) 128,89 (4), 5. Aleksandr Bašmakov, Viačeslav Sirija (Rus.) 140,88 (8), 6. Jakub Brzezinski, Adam Kozub (Poľ.) 155,33 (8), 7. Martin Šimičák, Jakub Skubík (SR) 183,77 (58)

3xK1: 1. Francúzsko 116,24 (2), 2. Slovensko 116,33 (6), 3. Slovinsko 116,81 (4)

3xC2: 1. Slovensko 174,33 (20), 2. Poľsko 200,84 (24), 3. Nemecko 219,96 (74)

JUNIORKY:

C1: 1. Karolin Wagnerová (Nem.) 143,24 (2), 2. Anna Koblencová (ČR) 145,39 (8), 3. Ana Satilová (Braz.) 145,43 (8), 4. Martina Šátková (ČR) 147,58 (4), 5. Charlotte Abbová (Fr.) 149,07 (8), 6. Nadine Weratschnigová (Rak.) 170,25 (14)

3xC1: 1. Austrália 188,19 (10), 2. Nemecko 198,43 (18), 3. Veľká Británia 233,39 (16).


Triatlon

Šieste kolo seriálu ITU MS v triatlone:

Muži: 1. Jonathan Brownlee 51:05 min, 2. Alistair Brownlee (obaja V. Brit.) 51:05, 3. Javier Gómez (Šp.) 51:14, 4. Richard Murray (JAR) 51:42, 5. Mario Mola (Šp.) 51:46, 6. Sven Riederer (Švaj.) 51:50, ... 19. Richard Varga (SR) 52:39 min

Ženy: 1. Anne Haugová (Nem.) 57:21, 2. Non Stanfordová 57:35, 3. Jodie Stimpsonová (obe V. Brit.) 57:36, 4. Andrea Hewittová (N. Zél.) 57:40, 5. Ashleigh Gentlová (Aus.) 57:41, 6. Gwen Jorgensenová (USA) 58:03

Poradie po šiestich pretekoch (z ôsmich naplánovaných):

Muži: 1. Javier Gómez (Šp.) 2965 bodov, 2. Mario Mola (Šp.) 2699, 3. Richard Murray (JAR) 2501, 4. Joao Silva (Portug.) 2422, 5. Jonathan Brownlee 2400, 6. Alistair Brownlee (obaja V.Brit.) 2340, ... 15. Richard Varga (SR) 1108

Ženy: 1. 1. Anne Haugová (Nem.) 3025, 2. Jodie Stimpsonová (V. Brit.) 2855, 3. Gwen Jorgensenová (USA) 2775, 4. Non Stanfordová (V. Brit.) 2528, 5. Ashleigh Gentlová (Aus.) a Andrea Hewittová (N. Zél.) obe po 2077.


Plávanie

15. majstrovstvá sveta v plaveckých športoch:

Diaľkové plávanie - 5 km žien: 1. Haley Andersonová (USA) 56:34,2 min, 2. Poliana Okimotová-Cintrová 56:34,4, 3. Ana Marcela Cunhová (obe Braz.) 56:44,7, 4. Kalliopi Arauzuová (Gréc.) 56:45,3, 5. Isabelle Härleová (Nem.) 56:46,2, 6. Cara Bakerová (N. Zél.) 56:46,2

Diaľkové plávanie - 5 km mužov: 1. Oussama Mellouli (Tun.) 53:30,4, 2. Eric Hedlin (Kan.) 53:31,6, 3. Thomas Lurz (Nem.) 53:32,2, 4. Chad Ho (JAR) 53:33,7, 5. Jarrod Poort (Aus.) 53:34,3, 6. Samuel de Bona (Braz.) 53:34,9


Stolný tenis

56. stolnotenisové majstrovstvá Európy mládeže v Ostrave:

Štvorhra kadetov - 3. kolo (osemfinále):

Adam Brat, Jakub Pavolka (SR) - Arťom Zimarin, Maxim Čapligin (Rus.) 3:2 (-3, 5, -7, 4, 7)

Štvrťfinále:

Adam Brat, Jakub Pavolka (SR) - Nikola Grbič, Nikola Marinkovič (Srb.)

Štvorhra junioriek - 3. kolo (osemfinále):

Eva Jurková, Aneta Maksutiová (SR/Srb.) - Mateja Jegerová, Katarina Baravoková (Chor./Biel.) 1:3 (-9, -8, 3, -8)


Basketbal

B-divízia ME basketbalistov do 18 rokov v Macedónsku:

C-skupina:

Švédsko "18" - Slovensko "18" 99:42 (29:14, 18:6, 25:7, 27:15)

Najviac bodov SR: Senohradský a Matych po 8, Janíček a Dolník po 6


Streľba

Medzinárodné majstrovstváé Slovenska v streľbe na bežiaci terč:

BT 40 mix (malokalibrovka)

muži: 1. Peter Pelach (VŠC Dukla Banská Bystrica) 395 bodov, 2. Ľubomír Pelach (ŠSK Závažná Poruba) 393 - k.o. rozstrel 20+20, 3. Miroslav Jurčo (VŠC Dukla Banská Bystrica) 393 - k.o. rozstrel 20+19


Letný biatlon

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone - kolieskové lyže - Forni Avoltri (Tal.):

Rýchlostné preteky:

Muži (10 km): 1. Lukas Hofer (Tal.) 25:52,2 min (1 tr. okruh), 2. Tomáš Hasilla (SR) +26,8 s (1), 3. Simon Kocevar (Slovin.) +30,4 (1), ... 7. Martin Otčenáš +1:22,3 (2), 11. Matej Kazár +1:58,9 (3), 12. Miroslav Matiaško +2:03,1 (2), 14. Pavol Hurajt (všetci SR) +2:24,8 (4)

Ženy (7,5 km): 1. Dorothea Wiererová (Tal.) 23:37,2 min (1 tr. okruh), 2. Jitka Landová (ČR) +11,7 s (3), 3. Karin Oberhoferová (Tal.) +41,6 (3), ... 9. Martina Chrapánová +2:02,5 min (4), 14. Terézia Poliaková +2:44,8 (2), 20. Natália Prekopová (všetky SR) +3:33,2 (3)

Juniori (10 km): 1. Tomáš Vojík (ČR) 27:40,8 (1), 2. Dino Butkovič (Chor.) +4,8 (2), 3. Dimitar Gerdžikov (Bul.) +31,2 (3), ... Michal Šíma (SR) nedokončil

Juniorky (7,5 km): 1. Paulína Fialková 23:49,9 min (1 trestný okruh), 2. Ivona Fialková (obe SR) +56,6 s (1), 3. Natalia Šalajevová (Rus.) +1:54,4 min (3)


Karate

Prehľad medailových umiestnení slovenských karatistov na 6. akademických majstrovstvách Európy v karate v Budapešti:

1. miesto: Matej Urík (kata), Lucia Kováčiková (kumite do 50 kg)

2. miesto: Dominika Tatárová (kumite nad 68 kg)

3. miesto: Katarína Longová (kata), Ingrid Suchánková (kumite do 55 kg), Lenka Földesiová (kumite do 68 kg)


Atletika

Diamantová liga (Monaco):

MUŽI:

800 m: 1. Duane Solomon (Jam.) 1:43,72 min., 2. Pierre-Ambroise Bosse (Fr.) 1:43,76, 3. Kevin Lopez (Šp.) 1:43,93

1500 m: 1. Asbel Kiprop (Keňa) 3:27,72 min, 2. Mo Farah (V.Brit.) 3:28,81, 3. Caleb Ndiku (Keňa) 3:29,50

400 m prek.: 1. Jehue Gordon (Trinid.) 48,00 s, 2. Johnny Dutch (USA) 48,20, 3. Javier Culson (Portor.) 48,35

100 m: 1. Justin Gatlin (USA) 9,94 s, 2. Dentarius Locke (USA) 9,96, 3. Jimmy Vicaut (Fr.) 9,99

5000 m: 1. Edwin Soi (Keňa) 12:51,34 min, 2. Albert Rop (Bahr.) 12:51,96, 3. Isiah Koech (Keňa) 12:56,08

oštep: 1. Vítězslav Veselý (ČR) 87,68 m, 2. Dmitrij Tarabin (Rus.) 84,33, 3. Andreas Thorkildsen (Nór.) 83,71

trojskok: 1. Christian Taylor (USA) 17,30 m, 2. Daniele Greco (Tal.) 17,25, 3. Pedro Pichardo (Kuba) 16,94

žrď: 1. Renaud Lavillenie (Fr.) 5,96 m, 2. Brad Walker (USA) 5,78, 3. Bjvrn Otto (Nem.) 5,70

ŽENY:

400 m: 1. Amantle Montshová (Botsw.) 49,33 s, 2. Stephanie McPhersonová (Jam.) 49,92, 3. Francena McCororyová (USA) 49,96

200 m: 1. Murielle Ahoureová (Pobr. Slon.) 22,24 s, 2. Tiffany Townsendová (USA) 22,26, 3. Shelly-Ann Fraser-Pryceová (Jam.) 22,28

1500 m: 1. Jennifer Barringerová (USA) 4:00,48, 2. Hellen Onsandová Obiriová (Keňa) 4:00,93, 3. Brenda Martinezová (USA) 4:00,94

3000 m prek.: 1. Milkah Chenosová (Keňa) 9:14,17, 2. Ludia Chepkuruiová (Keňa) 9:15,18, 3. Fancy Cherotichová (Keňa) 9:36,82

100 m prekážky: 1. Queen Harrisonová (USA) 12,64 s, 2. Yvette Lewisová (USA) 12,69, 3. Kellie Wellsová (USA) 12,70

diaľka: 1. Blessing Okagbareová (Nig.) 704 cm, 2. Darja Klišinová (Rus.) 698, 3. Shara Proctorová (V.Brit.) 674

disk: 1. Sandra Perkovičová (Chorv.) 65,30 m, 2. Yarelis Barriosová (Kuba) 64,24, 3. Gia Lewis-Smallwoodová (USA) 63,63

výška: 1. Brigetta Barrettová (USA) 2,01 m, 2. Anna Čičerovová (Rus.) 1,98, 3. Blanka Vlašičová (Chorv.) 1,98

Juniorské majstrovstvá Európy:

Finálové výsledky - sobota:

Juniori:

200 m (-0,7 m/s): 1. Mitchell-Blake 20,62, 2. Reid 20,92, 3. Hudson-Smith (všetci V. Brit.) 20,94

1500 m: 1. Wightman (V. Brit.) 3:44,14, 2. Bekmezci (Tur.) 3:44,45, 3. Lawnik (Nem.) 3:45,43

5000 m: 1. Kaya (Tur.) 13:49,76, 2. Dini (Tal.) 14:36,25, 3. Davies (V. Brit.) 14:36,62

110 m prek. (99 cm, +0,9 m/s): 1. Belocian (Fr.) 13,18 - európsky juniorský rekord, 2. Perini (Tal.) 13,30, 3. Peňa (Švaj.) 13,31

výška: 1. Potye (Nem.) 220, 2. Skabejka (Biel.) 218, 3. Akimenko (Rus.) 218

žrď: 1. Dolve (Nór.) 530, 2. Chapelle (Fr.) a Kobelev (Rus.) obaja 525

oštep: 1. Weeber (nem.) 79,68, 2. Bohdan (Ukr.) 78,77, 3. Komarov (Rus.) 73,95

chôdza na 10 000 m: 1. Paršin (Rus.) 41:01,55, 2. Minei (Tal.) 41:08,76, 3. Martín (Šp.) 41:13,95,... 17. Miroslav Úradník 45:52,41, Andrej Dolinský (obaja SR) diskvalifikovaný

Juniorky:

200 m (-2,2 m/s): 1. Asherová-Smithová 23,29, 2. Henryová (obe V. Brit.) 23,56, 3. Van Schagenová (Hol.) 23,65

800 m: 1. Hinriksdóttir (Isl.) 2:01,14, 2. Sidorská (Ukr.) 2:01,46, 3. Heringová (Nem.) 2:03,11

3000 m: 1. Gorecká (V. Brit.) 9:12,53, 2. Tunová (Tur.) 9:25,83, 3. Petrovová (Rus.) 9:30,00

3000 m prek.: 1. Kettunenová (Fín.) 9:45,51, 2. Mišmašová (Slovin.) 9:51,15, 3. Rehbergová (Nem.) 10:00,04

100 m prek. (+1,3 m/s): 1. Zbärenová (Švaj.) 13,17, 2. Lavinová (Ír.) 13,34, 3. Kaneová (Fr.) 13,36

guľa: 1. Dereliová (Tur.) 18,04, 2. McKinnová (V. Brit.) 17,09, 3. Piirmäeová (Est.) 16,80

kladivo: 1. Zinčuková (Biel.) 65,44, 2. Gyurátzová 65,01, 3. Bangová (obe Maď.) 63,89

Kvalifikačné výsledky Slovákov - sobota:

Juniori:

trojskok - kvalifikácia: 1. Tomáš Veszelka 15,91 - osobný rekord, slovenský výkon roka (postúpil do finále)

Juniorky:

diaľka - kvalifikácia: 17. Claudia Hladíková 598 - nepostúpila do finále

Desiate podujatie 12-dielneho atletického seriálu Grand Prix Slovensko 2013:

Z výsledkov:

Muži - 100 m: Ambrózy 11,33, 200 m: P. Gromóczki (obaja Akademik TU Košice) 22,88, 400 m: Pavelka (Slávia STU Bratislava) 52,79, 1500 m: Szabo (TJ Obal servis Košice) 3:54,90, 5000 m (memoriál L. Marhevského): Urban (JM Demolex Bardejov) 15:11,42, výška: Beer (Slávia TU Košice) 215, žrď: Krajňák (Akademik TU Košice) 460, diaľka: Hudák (Slávia PU Prešov) 623, disk: Tartaľ (Slávia PU Prešov) 43,88, oštep: Rusnák (Slávia TU Košice) 43,27.

Ženy - 100 m: Garčárová (Tatran Sp. N. Ves) 13,24, diaľka: J. Velďáková (VŠC Dukla B. bystrica) 643 (+2,8 m/s, reg. 637), disk: Jakubcová (Akademik TU Košice) 35,98, oštep: Ličáková (Mostáreň MŠK Brezno) 45,40, Vargová (Slávia TU Košice) 40,62.


Letný olympijský festival mládeže:

atletika, vrh guľou: 7. Ženčár 16,36 m

basketbal, o 7. miesto /dievčatá/: Slovensko Belgicko 64:46

plávanie dievčatá, 50 m v. sp.: 11. Mižúrová, 200 m znak (27): 17. Böhmová 2,28.38, 200 m v. sp. (21): 19. Šimovičová 2,12.04, štafeta 4x100 m pol. pret. (17): 17. Slovensko 4,43.85 (Böhmová, Šimovičová, Pavlikovská, Drábiková)

chlapci, 200 m prsia (23): 18. Smetana 2,30.13, 200 m pol. p. (32): 16. Světlík 2,11.95, štafeta 4x100 m pol. p. (25): 20. Slovensko 4,01.21 (Světlík, Fratrič, Ďurišin, Púchly)

tenis o 3. miesto: Miháliková (SR) Detiucová (Mol.) 1:6, 2:6, finále: Kužmová (SR) Kružková (Rus.) 6:3, 7:6, štvorhra - finále: Kužmová, Miháliková (SR) Gabricová, Wolffová (Nem.) 6:4, 6:2


Triatlon:

Triatlonový šprint - Hamburg:

muži (0,75 km plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh): 1. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 51:05, 2. Alistair Brownlee (V. Brit.) 51:05, 3. Javier Gomez (Šp.) 51:14, 4. Richard Murray (JAR) 51:42, 5. Mario Mola (Šp.) 51:46, 6. Sven Riederer (Švajč.) 51:50,... 19. Richard VARGA (SR) 52:39.

Poradie MS po 6 z 8 pretekov: 1. Javier Gomez (Šp.) 2965 b., 2. Mario Mola (Šp.) 2699, 3. Richard Murray (JAR) 2501, 4. Joao Silva (Portug.) 2422, 5. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 2400, 6. Alistair Brownlee (V. Brit.) 2340.


Basketbal

WNBA:

Indiana - Washington 77:70 (18:19, 14:12, 23:31, 22:8)

San Antonio - Minnesota 71:87 (14:23, 17:20, 14:24, 26:17)

Tulsa - Connecticut 64:58 (13:8, 14:20, 16:16, 21:14)


Hádzaná:

Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčov do 21 rokov:

A-skupina (Banja Luka):

Tunisko - Francúzsko 33:28 (15:15)

Rusko - Dánsko 21:30 (12:17)

Angola - Srbsko hrá sa od 21.00 h

Poradie: 1. Dánsko 9 bodov, 2. Tunisko 6, 3. Srbsko 5, 4. Francúzsko 4, 5. Rusko 4, 6. Angola 0

B-skupina (Ljubuški):

Holandsko - Alžírsko 30:24 (20:11)

Švajčiarsko - Katar 27:29 (12:12)

Chorvátsko - Nemecko hrá sa od 21.00 h

Poradie: 1. Nemecko 8, 2. Chorvátsko 8, 3. Holandsko 4, 4. Švajčiarsko 4, 5. Katar 4, 6. Alžírsko 0

C-skupina (Sarajevo):

Kórejská republika - Maďarsko 31:33 (13:13)

Kongo - Slovinsko 23:42 (11:21)

Bosna a Hercegovina - Argentína hrá sa od 21.00 h

Poradie: 1. Slovinsko 10, 2. Maďarsko 6, 3. Bosna a Hercegovina 5, 4. Argentína 4, 5. Kórejská republika 3, 6. Kongo 0

D-skupina (Zenica):

Čile - Kuvajt 32:33 (14:18)

Brazília - Egypt 24:27 (12:12)

Španielsko - Švédsko hrá sa od 21.00 h

Poradie: 1. Švédsko 8, 2. Španielsko 7, 3. Egypt 7, 4. Brazília, 5. Kuvajt 2, 6. Čile 0.


Softbal:

Majstrovstvá Európy miešaných družstiev v českých Pardubiciach:

Finále:

Veľká Británia - Slovinsko 13:7

O postup do finále:

Veľká Británia - Slovinsko 15:3

Slovinsko - Nemecko 17:1

Nemecko - Írsko 7:6

O 5. miesto:

Česko - Srbsko 20:0

Konečné poradie: 1. Veľká Británia, 2. Slovinsko, 3. Nemecko, 4. Írsko, 5. Česko, 6. Srbsko.


Bejzbal:

MLB

Washington - Los Angeles Dodgers 2:3

New York Mets - Philadelphia 8:13

Cincinnati - Pittsburgh 5:3

Milwaukee - Miami 2:0

St. Louis - San Diego 9:6

Colorado - Chicago Cubs 1:3

San Francisco - Arizona 2:0

Chicago White Sox - Atlanta 4:6

Los Angeles Angels - Oakland 4:1

Houston - Seattle 7:10

Minnesota - Cleveland 3:2

Kansas City - Detroit 1:0

Texas - Baltimore 1:3

Boston - New York Yankees 4:2

Toronto - Tampa Bay 5:8

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
  3. Malé knedličky, veľké dojmy
  4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 683
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 10 835
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 8 691
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 6 304
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 5 829
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 508
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 492
  8. Volkswagen Golf: Viac, než facelift 3 166
  9. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 2 964
  10. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 466

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.

KOŠICE KORZÁR

Vincent Lukáč nesúhlasí s vyvesením jeho dresu v Steel Aréne

Vedenie rozhodnutie prekvapilo.

Neprehliadnite tiež

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Saganova dobrá nálada sa prejavila aj v tom, že počas čakania na interview sa rozhodol aj on zmeniť z respondenta na novinára.

Slavia takmer napodobnila Bayern, Příbrami dala osem gólov

Až pri štyroch góloch Slavie bol stredopoliar Jan Sýkora, jeden strelil a na tri prihral.

Kužmová v Perthe neuspela, vo finále získala iba dva gemy

V boji o titul ju porazila Destanee Aiavová.

Budaj bol pri víťazstve Kings na striedačke, Gáborík na tribúne

V zámorí sa špekuluje o výmene Gáboríka do iného tímu.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop