Slovenské tenistky vybojovali na olympijskom festivale dve zlaté

Viktória Kužmová sa okrem dvojhry tešila z triumfu aj vo štvorhre.

Viktória Kužmová(Zdroj: TASR)

UTRECHT. Piaty a zároveň posledný súťažný deň na XII. letnom európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v Utrechte bol pre Slovensko mimoriadne úspešný. Zaslúžili sa o to najmä slovenské tenistky, ktoré získali zlato v dvojhre aj vo štvorhre.

Prvý najcennejší kov vybojovala Viktória Kužmová, ktorá vo finále dvojhry zdolala Rusku Dariu Kružkovovú 6:3 a 7:6.

Víťazstvo na EYOF si cení Košičanka aj preto, že na turnaj prišla chorá a podľa vlastných slov očakávala vypadnutie v druhom, či treťom kole.

Pre Viktóriu Kužmovú bol záverečný deň skutočne vydarený. Okrem dvojhry sa tešila z triumfu aj vo štvorhre, v ktorej nastúpila po boku svojej krajanky Terezy Mihálikovej a spoločne zdolali nemeckú dvojicu Gabricová - Wolffová 6:4 a 6:2.

Tereza Miháliková mala na dosah aj ďalšiu medailu v dvojhre, v boji o bronz ju však prekonala Moldavčanka Anastacia Detiucová (1:6, 2:6). "Bolo to strašné, dúfam, že takto už nikdy nebudem hrať," zhodnotila svoj výkon Miháliková.

Prvého úspechu sa v posledný súťažný deň dočkali aj slovenské basketbalistky. V súboji o konečné 7. miesto zdolali mladé Belgičanky o 18 bodov v pomere 64:46.

Výsledky Slovákov z piateho súťažného dňa:

atletika, vrh guľou: 7. Ženčár 16,36 m

basketbal, o 7. miesto /dievčatá/: Slovensko Belgicko 64:46

plávanie dievčatá, 50 m v. sp.: 11. Mižúrová, 200 m znak (27): 17. Böhmová 2,28.38, 200 m v. sp. (21): 19. Šimovičová 2,12.04, štafeta 4x100 m pol. pret. (17): 17. Slovensko 4,43.85 (Böhmová, Šimovičová, Pavlikovská, Drábiková)

chlapci, 200 m prsia (23): 18. Smetana 2,30.13, 200 m pol. p. (32): 16. Světlík 2,11.95, štafeta 4x100 m pol. p. (25): 20. Slovensko 4,01.21 (Světlík, Fratrič, Ďurišin, Púchly)

tenis o 3. miesto: Miháliková (SR) Detiucová (Mol.) 1:6, 2:6, finále: Kužmová (SR) Kružková (Rus.) 6:3, 7:6, štvorhra - finále: Kužmová, Miháliková (SR) Gabricová, Wolffová (Nem.) 6:4, 6:2