Športové výsledky (21. 7. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Cyklistika

Tour de France 2013 - viac v článku:

21. etapa (Versaille - Paríž, Elyzejské polia, 133,5 km): 1. Marcel Kittel (Nem.) Argos-Shimano 3:06:14 h, 2. André Greipel (Nem.) Lotto-Belisol, 3. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-Quick Step, 4. Peter Sagan (SR) Cannondale, 5. Roberto Ferrari (Tal.) Lampre, 6. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 7. Kévin Reza (Fr.) Eruopcar, 8. Yohann Gene (Fr.) Europcar, 9. Daniele Bennati (Tal.) Saxo-Tinkoff, 10. Murilo Fischer (Braz.) FDJ - všetci rovnaký čas ako víťaz, ... 74. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +10 s, ... 128. Christopher Froome (V. Brit.) Sky +53

Konečné poradie po 21. etape: 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 83:56:40 h, 2. Nairo Alexander Quintana (Kol.) Movistar +4:20 min, 3. Joaquin Rodríguez (Šp.) Kaťuša +5:04, 4. Alberto Contador (Šp.) Saxo-Tinkoff +6:27, 5. Roman Kreuziger (ČR) Saxo-Tinkoff +7:27, 6. Bauke Mollema (Hol.) Belkin +11:42, 7. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana +12:17, 8. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +15:26, 9. Daniel Navarro (Šp.) Cofidis +15:52, 10. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +17:39, ... 25. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +54:00, 82. Peter Sagan (SR) Cannondale +2:38:51.

Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike:

Muži do 23 rokov (Olomouc, Svatý Kopeček, 165 km): 1. Sean de Bie (Belg.) 4:19:02 h, 2. Petr Vakoč (ČR), 3. Toms Skujins (Lot.), 4. Julian Alaphilippe (Fr.), 5. Alexander Foliforov (Rus.) - všetci rovnaký čas ako víťaz, 6. Oliver Legac (Fr.) +5 s, ... 47. Ľuboš Malovec +6:33 min, 53. Mário Daško +6:50, ... Erik Baška, Michael Kolár, Johan Schwabik, Filip Tarageľ, Juraj Lajcha (všetci SR) nedokončili

Juniorky (75 km): 1. Greta Richioud (Fr.) 2:16:46, 2. Séverine Eraudová (Fr.), 3. Ksenia Tuhaiová (Biel.) - obe +3 s, ... 33. Tereza Medveďová +5:49 min, Nina Janušiková (obe SR) - nedokončila

3. kolo MSR v country-crosse:

muži Elite: 1. Michal Lami (Jump Sport Klub Košice) 1:34:56, 2. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 1:35:14, 3. František Lami (Jump Sport Klub Košice) 1:40:20,

ženy Elite: 1. Michaela Maláriková (CK Ski-Bike Sportmed Bratislava) 1:30:20, 2. Zuzana Juhásová (CK Svätý Jur) 1:34:34, 3. Andrea Juhásová (CK Svätý Jur) 1:37:08.

5. kolo Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov:

Muži - elite: 1. Attila Liszi (Maď.) 2:48,19 min, 2. Martin Knapec (CTM-Novatec) +0,80 s, 3. Matěj Charvát (ČR) +1,54, 4. Ján Javorník (SCK Velosprint downhill) +5,76, 5. Tomáš Líška (KHC Kaktus Bike Bratislava) +7,38, 6. Martin Mikulenka (ČR) +8,56.

Ženy: 1. Jana Bártová (ČR) 3:24,86 min, 2. Katarína Pialová (Elitebikes racing) +36,20 s, 3. Kristína Moravčíková (Devilwork racing) +48,81, 4. Jana Krajčovičová (Mad Style Freeride) +1:08,70 min, 5. Radka Kureková (Ferado Freeride) +1:09,82, 6. Sára Štepitová (Bikemagazin riders) +1:15,97


Futbal

2. kolo Corgoň ligy:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 43. Piaček, ŽK: 82. M Sedlák - 32. Jelič, 80. Piaček, 87. T. Hučko, rozhodovali: Samotný - Mókoš, Bóllo, 3899 divákov

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:1 (0:0)

Góly: 55. Mikovič, 57. Procházka - 75. Adi. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Janečka, Vlasko, Grabež - da Silva, van Kessel, Adi, ČK: 2. Kuzma - 32. Baéz, 84. Adi, 3350 divákov.

Gold Cup - štvrťfinále:

Mexico - Trinidad a Tobago 1:0 (0:0)

Gól: 83. Jimenez

Panama - Kuba 6:1 (2:1)

Góly: 25., 38. Torres (prvý z pok. kopu), 68. Rodriguez, 78., 87. Perez, 85. Jimenez - 21. Alfonso, ČK: 58. Gonzales

8. kolo brazílskej ligy:

Botafogo - Nautico 2:0

Criciuma - Gremio 2:1

Sao Paulo - Cruzeiro 0:3

2. kolo ruskej ligy:

FK Rostov - FK Krasnodar 2:2 - Kornel Saláta (Rostov) odohral celý duel a v 55. min dostal žltú kartu.

FK Ural Sverdlovská oblasť - Spartak Moskva 0:2

Rubin Kazaň - Zenit Petrohrad 2:1 - Tomáš Hubočan (Zenit) odohral celý duel.

2. kolo chorvátskej ligy:

Istra 1961 - NK Split 1:1

Slaven Belupo Koprivnica - NK Hrvatski Dragovoljac 2:2

Dinamo Záhreb - Zadar 3:0

MLS:

Los Angeles - Vancouver 2:1

Salt Lake City - Kansas City 1:2

Chicago - DC United 4:1

Columbus - New England 0:2

Philadelphia - Portland 0:0

Montreal - Dallas 0:0

Seattle - Colorado 1:1

Toronto - New York 0:0

2. kolo švajčiarskej ligy:

FC Thun - FC Saint Gallen 3:2

FC Sion - FC Zürich 0:0

11. majstrovstvá Európy žien:

štvrťfinále:

Švédsko - Island 4:0 (3:0)

Góly: 20. a 59. Schelinová, 3. Hammarströmová, 14. Öqvistová

Taliansko - Nemecko 0:1 (0:1)

Gól: 26. Laudehrová

1. kolo rakúskej ligy:

Wacker Innsbruck - Sturm Graz 2:2

Belgický Superpohár:

Anderlecht Brusel - Genk 1:0 (1:0)

Gól: 45.+3 Bruno

1. kolo poľskej ligy:

Korona Kielce - Slask Vroclav 0:0 /P. Staňo (Kielce) odohral celý zápas/

Cracovia Krakov - Piast Gliwice 2:3 /Cs. Horváth (Gliwice) odohral celý zápas, P. Cicman (Gliwice) 86 minút/

Ruch Chorzow - Lech Poznaň 1:1

1. kolo českej ligy:

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 0:0

ČK: 90.+2 Janotka (Brno)

/za hostí Husár celé stretnutie + ŽK, Kaščák celé stretnutie/

FK Teplice - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Góly: 35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček - 76. a 83. KOŠÚT

/za hostí T. Košút celé stretnutie + 2 góly/

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Góly: 57. LIETAVA - 45. Rybalka, 53. Rabušic

/I. Lietava za domácich hral do 76. min a strelil gól - L. Szabó za hostí nastúpil v 89. min/

Vysočina Jihlava - Sparta Praha 1:4 (1:3)

Góly: 43. ŠIMONEK - 3. a 11. Lafata (prvý z 11 m), 32. Hušbauer, 55. Kadlec

/K. Karlík odohral celý zápas, A. Šimonek (obaja Jihlava) hral do 67. min./

Prípravný zápas:

FC Chelsea - All-stars Malajzia 4:0 (3:0)

Góly: 5. Bertrand Traoré, 28. De Bruyne, 45. Lukaku, 88. Moses - 90. Fadhli-Shas


Tenis

Bogota:

Dvojhra - finále:

Ivo Karlovič (Chorv.) - Alejandro Falla (Kol.) 6:3, 7:6 (4)

Štvorhra - finále:

Purav Radža, Dividž Šaran (India-4) - Édouard Roger-Vasselin, Igor Sijsling (Fr./Hol.-2) 7:6 (4), 7:6 (3) za 91 minút

Bad Gastein:

Dvojhra - finále:

Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Andrea Hlaváčková (ČR) 7:5, 6:2

Štvorhra - finále:

Sandra Klemenschitsová, Andreja Klepačová (Rak./Slovin.) - Kristina Barroisová, Eleni Daniilidouová (Nem./Gréc.) 6:1, 6:4 za 64 minút

Granby:

Dvojhra - semifinále:

Lukáš Lacko (SR-1) - Hiroki Morija (Jap.-7) 6:3, 6:3

Vysoké Tatry:

Finále - dvojhra, muži:

Blažej Koniusz (Poľ.) - Martin Fafl (ČR) 6:3, 7:5

Finále - štvorhra, muži:

Pirmin Haenle, Blažej Koniusz (Nem./Poľ.) - Lukáš Maršoun, Dominik Süč (ČR) 2:6, 6:3, 10:5

Bastad:

Dvojhra - finále:

Serena Williamsová (USA-1) - Johanna Larssonová (Švéd.-8) 6:4, 6:1 za 79 minút

Štvorhra - finále:

Anabel Medinová-Garriguesová, Klára Zakopalová (Šp./ČR-1) - Alexandra Dulgherová, Flavia Pennettová (Rum./Tal.) 6:1, 6:4 za 62 minút

Tatranská Lomnica:

Dvojhra - finále:

Blažej Koniusz (Poľ.) - Martin Fafl (ČR) 6:3, 7:5

Hamburg:

Dvojhra - finále:

Fabio Fognini (12-Tal.) - Federico Delbonis (Arg.) 4:6, 7:6 (8), 6:2

Štvorhra - finále:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Poľ.) - Alexander Peya, Bruno Soares (Rak./Braz.-2) 3:6, 6:1, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 76 minút

Linz:

Dvojhra - finále:

Elise Mertensová (Belg.-1) - Kristína Schmiedlová (SR-9) 2:6, 6:2, 6:1

Darmstadt:

Dvojhra - finále:

Petra Uberalová (SR) - Lena-Marie Hofmannová (Nem.) 7:6 (3), 6:4

Turnaj II. skupiny americkej zóny Pohára federácie 2013:

A-skupina:

1. Ekvádor, 2. Bolívia, 3. Guatemala, 4. Portoriko, 5. Honduras

B-skupina:

1. Bahamy, 2. Dominikánska republika, 3. Uruguaj, 4. Salvádor, 5. Trinidad a Tobago, 6. Kostarika

Pozn.: Ekvádor a Bahamy si vybojovali postup do I. skupiny americkej zóny ročníka 2014.


Volejbal

Svetová liga vo volejbale mužov:

Semifinále:

Taliansko - Rusko 1:3 (-12, -23, 24, -20)

Brazília - Bulharsko 3:1 (12, 17, -23, 16)

Zápasy o konečné umiestnenie

Nedeľa 21. júla: o 3. miesto: Taliansko - Bulharsko (21.30), finále: Rusko - Brazília (až v pondelok o 1.00)


Vodný slalom

Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši:

Muži do 23 rokov:

C1: 1. Patrik Gajarský (SR) 105,37 (0 tr. sekúnd), 2. Martin Říha (ČR) 106,48 (0), 3. Jerguš Baďura (SR) 106,49 (0), 4. Luka Božič (Slovin.) 107,27 (2), 5. Roberto Colazingari (Tal.) 108,49 (0), 6. Thomas Quinn (V. Brit.) 109,63 (4)

3xC1: 1. Slovinsko 124,71 (8 tr. sekúnd), 2. Poľsko 127,93 (8), 3. Francúzsko 130,52 (8), ... 6. Slovensko 131,15 (10)

Ženy do 23 rokov:

K1: 1. Kateřina Kudějová (ČR) 112,39 (2), 2. Stefanie Hornová (Tal.) 112,59 (2), 3. Lisa Fritschová 114,20 (2), 4. Ricarda Funková (obe Nem.) 114,24 (4), 5. Veronika Vojtová (ČR) 115,41 (4), 6. Eva Terčeljová (Slovin.) 115,92 (6)

3xK1: 1. Česko 135,12 (4), 2. Nemecko 137,86 (6), 3. Rusko 146,26 (6), ... 8. Slovensko 156,42 (16)

Juniori:

C1: 1. Cédric Joly (Fr.) 110,01 (0 tr. sekúnd), 2. Lukáš Rohan (ČR) 114,68 (4), 3. Jakob Jeklin (Slovin.) 115,32 (4), 4. Martin Mračna 117,71 (2), 5. Tomáš Džurný (obaja SR) 120,76 (4), 6. Liam Jegou (Ír.) 121,20 (4), 7. Marko Gurecka (SR) 122,79 (6)

3xC1: 1. Slovensko 135,00 (4 tr. sekundy), 2. Nemecko 136,03 (6), 3. Francúzsko 139,00 (2)

Juniorky:

K1: 1. Amálie Hilgertová (ČR) 122,21 (4), 2. Kimberley Woodsová (V. Brit.) 124,96 (6), 3. Camille Prigentová (Fr.) 126,01 (4), 4. Pavla Matulániová (SR) 127,25 (6), 5. Klaudia Zwolinská (Poľ.) 133,17 (6), 6. Ann-Kathrin Schwanholtová (Nem.) 138,90 (4), ... 10. Kristína Zárubová (SR) 235,27 (104)

3xK1: 1. Česko 152,49 (6), 2. Nemecko 155,87 (20), 3. Slovinsko 165,89 (16), ... 10. Slovensko 220,33 (64)


Basketbal

WNBA:

San Antonio - Connecticut 60:52 (20:15, 15:20, 13:4, 12:13)

Chicago - New York 80:69 (15:21, 24:21, 22:15, 19:12)

Seattle - Los Angeles 64:65 (21:15, 18:16, 14:21, 11:13)

B-divízia majstrovstiev Európy hráčov do 20 rokov:

Skupina 9.-12. miesto:

Luxembursko - Slovensko 67:68 (31:30)

Najviac bodov SR: Brodziansky 17, Dedeček 14, Novysedlák 13

B-divízia ME basketbalistov do 18 rokov:

C-skupina:

Slovensko "18" - Škótsko "18" 78:55 (27:13, 19:9, 19:22, 13:11)

Najviac bodov SR: Janíček 21, Matych 16, J. Jánošík a Meress po 10


Letný biatlon

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone - kolieskové lyže:

Muži (12,5 km): 1. Klemen Bauer (Slovin.) 34:29,7 min (3 trestné okruhy), 2. Lukas Hofer +9,4 s (5), 3. Markus Windisch +11,2 (1), 4. Pietro Dutto (všetci Tal.) +1:13,1 min (6), 5. Milanko Petrovič (Srb.) +1:44,8 (5), 6. Andrej Prokunin (Rus.) +1:56,1, 7. Tomáš Hasilla (SR) +2:08,6 (7), Pavol Hurajt, Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Martin Otčenáš (všetci SR) neštartovali

Ženy (10 km): 1. Jitka Landová (ČR) 32:07,1 (5), 2. Anna Boulyginová (Rus.) +2:34,3 (5), 3. Victoria Padialová-Hernándezová (Šp.) +3:02,1 (4), 4. Irina Trusovová (Rus.) +3:33,7 (6), 5. Jori Mörkvová (Nór.) +4:25,3 (8), 6. Barbora Tomešová (ČR) +4:47,1 (5), ... Martina Chrapánová, Terézia Poliaková, Natália Prekopová (všetky SR) neštartovali

Juniori (12,5 km): 1. Tomáš Vojík (ČR) 37:07,4 (4), 2. Dimitar Gerdžikov (Bul.) +28,7 s (3), 3. Dino Butkovič (Chor.) +59,0 (6), 4. Anton Sinapov (Bul.) +1:55,6 (6), 5. Miha Dovžan (Slovin.) +2:16,7 (6), 6. Anton Svotin (Rus.) +2:31,6 (2)

Juniorky (10 km): 1. Paulína Fialková 33:20,6 (6), 2. Ivona Fialková (obe SR) +1:12,4 min (5), 3. Kristina Ilčenková +1:56,0 (6), 4. Jelena Badaninová +2:39,5 (2), 5. Natalia Šalajevová +2:48,0 (7), 6. Oľga Dmitrievová (všetky Rus.) +3:11,8 (6)


Motorizmus

7. kolo MMSR v enduro a cross country v Žaškove:

E1: 1. Marek Brečka (KTM) 1:59:54, 2. Tomáš Zboran (Kawasaki) 2:02:15, 3. Michal Drevenák KTM 2:02:56,

E2: 1. Štefan Svitko (KTM) 1:51:39, 2. Thomas Hostinský (Husaberg) 1:55:07, 3. Marek Giertl (KTM) 1:56:00,

E3: 1. Jaroslav Štrbek (Suzuki) 1:52:56, 2. Miroslav Mačaj (KTM) 2:09:19, 3. Erik Maringa (Husaberg) 1:53:27 -1kolo.

Preteky automobilov do vrchu v jubilejnom 30. ročníku Dobšinského kopca:

1. Simone Faggioli (Tal./OSELLA FA 30) 4:43,909 (172,70 km/h), 2. Miloš Beneš (ČR/OSELLA FA 30) 4:56,468, 3. Jaroslav Krajči (LOLA B02/50 - všetci trieda E2-SS-3000) 5:00,232, ... 14. Jozef Béreš (AUDI Quattro S1 - tr. E2-SH+3000) 5:39,382, 15. Martin Koiš (FORD Fiesta) 5:42,347, 16. Igor Drotár (ŠKODA Fabia WRC - obaja tr. E1+2000) 5:42,717


Hádzaná

Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčov do 21 rokov:

A-skupina (Banja Luka):

Tunisko - Francúzsko 33:28 (15:15)

Rusko - Dánsko 21:30 (12:17)

Angola - Srbsko 22:28 (12:12)

Konečné poradie: 1. Dánsko 9 bodov, 2. Srbsko 7, 3. Tunisko 6, 4. Francúzsko 4, 5. Rusko 4, 6. Angola 0

B-skupina (Ljubuški):

Holandsko - Alžírsko 30:24 (20:11)

Švajčiarsko - Katar 27:29 (12:12)

Chorvátsko - Nemecko 21:22 (8:9)

Konečné poradie: 1. Nemecko 10, 2. Chorvátsko 8, 3. Holandsko 4, 4. Švajčiarsko 4, 5. Katar 4, 6. Alžírsko 0

C-skupina (Sarajevo):

Kórejská republika - Maďarsko 31:33 (13:13)

Kongo - Slovinsko 23:42 (11:21)

Bosna a Hercegovina - Argentína 30:25 (15:13)

Konečné poradie: 1. Slovinsko 10, 2. Bosna a Hercegovina 7, 3. Maďarsko 6, 4. Argentína 4, 5. Kórejská republika 3, 6. Kongo 0

D-skupina (Zenica):

Čile - Kuvajt 32:33 (14:18)

Brazília - Egypt 24:27 (12:12)

Španielsko - Švédsko 27:37 (12:17)

Konečné poradie: 1. Švédsko 10, 2. Španielsko 7, 3. Egypt 7, 4. Brazília 4, 5. Kuvajt 2, 6. Čile 0.

Osemfinálové dvojice: Nemecko - Francúzsko, Slovinsko - Brazília, Tunisko - Chorvátsko, Maďarsko - Španielsko, Dánsko - Švajčiarsko, Švédsko - Argentína, Holandsko - Srbsko, Egypt - Bosna a Hercegovina

Prezidentský pohár:

o 17. - 20. miesto: Rusko - Katar, Kórejská republika - Kuvajt

o 21. - 24. miesto: Angola - Alžírsko, Kongo - Čile


Plážový volejbal

Tretí turnaj majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale:

ŽENY:

semifinále: Tina Turnerová, Gabika Tomášeková - Nikola a Silvia Murínové 2:0, Ľubica Šipošová, Lucia Behúnová - Romana Jurenková, Andrea Kršková 2:0,

o 3. miesto: Jurenková, Kršková - sestry Murínové 2:0,

finále: Turnerová, Tomášeková - Šipošová, Behúnová 2:0,

MUŽI:

semifinále: Peter Varga, Matej Paták - Marek Jány, Tomáš Halanda 2:0, Oliver Čizmazia, Marek Ludha - Mareka Patúc, Filip Palgut 2:0,

o 3. miesto: Jány s Halandom - Marek Patúc, Filip Palgut 2:1,

finále: Peter Varga, Matej Paták - Ludha, Čizmazia 2:0.


Stolný tenis

Majstrovstvá Európy juniorov:

Dvojhra kadetov - finále: Tomáš Polanský (ČR) - Maxim Čapligin (Rus.) 4:0 (9, 7, 5, 8)

Štvorhra kadetov - finále: Alexandr Chanin, Tomáš Polanský (Biel./SR) - Darko Jorgič, Nils Hohmeier (Slovin./Nem.) 3:2 (-5, 7, -6, 9, 8)

Dvojhra kadetiek - finále: Adina Diaconová (Rum.) - Marie Migotová (Fr.) 4:2 (-7, 10, 8, -11, 1, 7)

Štvorhra kadetiek - finále: Adina Diaconová, Andrea Clapová (Rum.) - Maria Malaninová, Ho Tin Tin (Rus./Angl.) 3:0 (8, 7, 3)

Kadetská miešaná štvorhra - finále: Alexandru Manole, Andrea Clapová (Rum.) - Tomáš Polanský, Ho Tin Tin (ČR/Angl.) 3:2 (-7, 8, -8, 3, 9)

Dvojhra juniorov - finále: Enzo Angles (Fr.) - Tomislav Pucar (Chor.) 4:0 (6, 4, 8, 5)

Štvorhra juniorov - finále: Tamás Lakatos, Ádám Szudi (Maď.) - Koen Simon Hageraats, Martin Khatchanov (Hol.) 3:1 (-8, 9, 7, 8)

Dvojhra junioriek - finále: Nina Mittelhamová (Nem.) - Lea Rakovacová (Chor.) 4:1 (-8, 7, 8, 4, 8)

Štvorhra junioriek - finále: Nina Mittelhamová, Theresa Kraftová (Nem.) - Bernadett Balintová, Nicole Trosmanová (Rum./Izr.) 3:0 (9, 5, 2)

Juniorská miešaná štvorhra - finále: Kilian Ort, Nina Mittelhamová (Nem.) - Jakub Seibert, Karolína Mynářová (ČR) 3:1 (-9, 6, 10, 6)


Vodné športy

15. majstrovstvá sveta v plaveckých športoch:

A-skupina:

Španielsko - Holandsko 14:12 (2:4, 5:1, 3:3, 4:4)

Rusko - Uzbekistan 22:6 (5:1, 6:1, 5:2, 6:2)

B-skupina:

Austrália - Nový Zéland 15:4 (3:1, 4:2, 4:0, 4:1)

Čína - JAR 17:2 (4:0, 4:0, 5:0, 4:2)

C-skupina:

Kanada - Veľká Británia 14:9 (3:2, 4:3, 4:3, 3:1)

USA - Grécko 12:8 (1:2, 3:2, 4:2, 4:2)

D-skupina:

Maďarsko - Brazília 20:6 (6:2, 3:0, 3:0, 8:4)

Taliansko - Kazachstan 9:7 (1:3, 5:0, 2:3, 1:1)


In-line hokej

MS v in-line hokeji organizácie FIRS:

finále: Česko - Kanada 8:2 (5:1)

o 3. miesto: Švajčiarsko - Švédsko 7:3 (5:3)

Konečné poradie: 1. Česko, 2. Kanada, 3. Švajčiarsko, 4. Švédsko, 5. USA, 6. Francúzsko, 7. Taliansko, 8. Veľká Británia.


Karate

Prehľad medailových umiestnení slovenských karatistov na 6. akademických majstrovstvách Európy v karate v Budapešti (bilancia 2 - 2 - 3):

1. miesto: Matej Urík (kata), Lucia Kováčiková (kumite do 50 kg)

2. miesto: Dominika Tatárová (kumite nad 68 kg), družstvo žien v kumite (UMB B. Bystrica)

3. miesto: Katarína Longová (kata), Ingrid Suchánková (kumite do 55 kg), Lenka Földesiová (kumite do 68 kg)


Vodné pólo

Majstrovstvá sveta:

A-skupina:

Rusko - Uzbekistan 22:6 (5:1, 6:1, 5:2, 6:2)

B-skupina:

Austrália - Nový Zéland 15:4 (3:1, 4:2, 4:0, 4:1)

Čína - JAR 17:2 (4:0, 4:0, 5:0, 4:2)

C-skupina:

USA - Grécko 12:8 (1:2, 3:2, 4:2, 4:2)


Atletika

Juniorské majstrovstvá Európy:

JUNIORI:

800 m: 1. Zwicker (Nem.) 1:49,58, 2. Botterman (Belg.) 1:49,80, 3. Morgana (Fr.) 1:50,04

3000 m prek.: 1. Seddon (V. Brit.) 8:45,91, 2. Bacharjev (Rus.) 8:47,81, 3. Tekal (Tur.) 8:54,54

400 m prek.: 1. Chalyj 49,23 - rekord MEJ, 2. Skorobogatko (obaja Rus.) 50,13, 3. Paul (V. Brit.) 50,71

trojskok: 1. Aghasjan (Arm.) 16,01, 2. Pulli (Fín.) 15,88, 3. Kozlov (Rus.) 15,85,... 8. Tomáš Veszelka (SR/MAC Redox Lučenec) 15,42

disk (1,75 kg): 1. Szikszai (Maď.) 64,75, 2. Percy (V. Brit.) 62,04, 3. Dobrenkij (Rus.) 61,54

desaťboj: 1. Lichanov 7975, 2. Čerkasov (obaja Rus.) 7790, 3. Nowak (Nem.) 7778

4 x 100 m: 1. Poľsko (Mudlaff, Kabacinski, Kalandyk, Jablonski) 39,80, 2. Nemecko 39,96, 3. Taliansko 40,00

4 x 400 m: 1. Rusko (Peremetov, Savin, Chasanov, Ivaško) 3:04,87, 2. Poľsko 3:05,07, 3. V. Británia 3:05,14

JUNIORKY:

1500 m: 1. Pryščepová (Ukr.) 4:18,51, 2. Ennaouiová (Poľ.) 4:20,20, 3. Dybedokkenová (Nór.) 4:21,27

5000 m: 1. Vastenburgová (Hol.) 16:03,31, 2. Kettunenová (Fín.) 16:03,79, 3. Kudaškinová (Rus.) 16:08,12

400 m prek.: 1. McLeanová (V. Brit.) 57,26, 2. Medjidová (Fr.) 57,34, 3. Troestová (Dán.) 57,41

výška: 1. Tabašnyková (Ukr.) 190, 2. Jaryškinová (Rus.) 188, 3. Heraščenková (Ukr.) 184

žrď: 1. Lutkovská (Rus.) 430, 2. Pluimová (Hol.) 425, 3. Malavisiová (Tal.) 420

diaľka: 1. Mihambová (Nem.) 670, 2. Sawyersová (V. Brit.) 663, 3. Bechová (Ukr.) 644

oštep: 1. Flincková (Švéd.) 57,91, 2. Hussongová (Nem.) 57,90, 3. Kolaková (Chor.) 57,79

4 x 100 m: 1. V. Británia (Millerová, Asherová-Smithová, Wilsonová, Henryová) 43,81, 2. Francúzsko 44,00, 3. Holandsko 44,22

4 x 400 m: 1. Poľsko (Curylová, Dabrowská, Janowiczová, Wyciszkiewiczová) 3:32,63, 2. Rusko 3:33,36, 3. Nemecko 3:33,40

Beh Jurským parkom v Borskom Svätom Jure:

Muži: 1. Roman Paulík 32:55, 2. Luděk Durďák (obaja ČR) 34:12, 3. Marek Polakovič (ŠK Jablonica) 36:37

Ženy: 1. Erika Farkašová (AŠK Grafobal Skalica) 26:49 min, 2. Marta Durnová (ČR) 28:47, 3. Zuzana Stoličná (Runforfun Bratislava) 29:20


Streľba

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v streľbe na bežiaci terč:

BT 30+30 (malokalibrovka)

muži: 1. Tamás Tasi (Maď.) 590 bodov - k.o. rozstrel 20+19, 2. (1. v rámci M-SR) Ľubomír Pelach (ŠSK Závažná Poruba) 590 - k.o. rozstrel 20+18+19, 3. (2.) Peter Pelach 590 - k.o. rozstrel 20+18+16, 4. (3.) Miroslav Jurčo (obaja VŠC Dukla Banská Bystria) 590 - k.o. rozstrel 19


Pozemný hokej

ME (Championship III) v pozemnom hokeji žien:

Slovensko - Česko 0:10 (0:4)


Triatlon

Európsky pohár:

Výsledky (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh):

Muži: 1. Aurélien Lebrun (Fr.) 1:57:37 h, 2. Gordon Benson (V. Brit.) 1:58:38, 3. Marc Austin (V. Brit.) 1:58:49

Ženy: 1. Felicity Sheedyová-Ryanová (Aus.) 2:13:51 h, 2. Anne Tarabantová (Fr.) 2:15:19, 3. Charlotte Morelová (Fr.) 2:15:37


Dostihy

Veľká cena Raiffeisen Bank International - 21. Slovenské derby (rovina, Graded 3, 2400 m, pre 3-ročné kobyly a žrebce, dotácia 60.000 eur): 1. Crosstown (maj. Kräuliger A.+V, Švajč., tr. Schärer, Dielsdorf, Švajč., dž. Spanu, 2. Saloon Day (Nem.), 3. Mister Westmister (ČR), ... 5. Legionar (SR)

Cena Raiffeisen Bank International - 30. Bratislavská míľa (rovina, Listed, 1600 m, 3-ročné a staršie kone, 10.000 eur): 1. Dux Scholar (maj. Kadyrov, tr. Šavujev - Krabčice, ČR, dž. Tylicki), 2. The Mole Catcher, 3. Chardonney Tcheque

Cena Raiffeisen Bank International - 20. Zlatý pohár (rovina, Listed, 2600 m, 4-ročné a staršie kone, 10.000 eur): 1. Atack (maj. EMOP Vladimíra Jurigu, tr. Zuzana Kubovičová - Senica-Čáčov, dž. Srnec), 2. Sky Pilot, 3. Innovator

Cena Raiffeisen Bank International - 21. Cena Pat's Music (rovina, Listed, 2000 m, 3-ročné a staršie kobyly, 10.000 eur): 1. Yucca (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, dž. Šmida), 2. Leo Gali, 3. Carrie

21. Cena Mysa (rovina, I. kat., 1000 m, 3-ročné a staršie kone, 6000 eur): 1. Robinson Cruso (maj. Autoopravovňa Petra Strniska, tr. Hlavenka - Lakšárska Nová Ves, dž. Šmida, 2. Bright Sand, 3. Dodybud


Bejzbal

MLB:

Toronto - Tampa Bay 3:4

New York Mets - Philadelphia 5:4

Chicago White Sox - Atlanta 10:6

Cincinnati - Pittsburgh 5:4

Boston - New York Yankees 2:5

Washington - Los Angeles Dodgers 1:3

Minnesota - Cleveland 3:2

Milwaukee - Miami 6:0

Kansas City - Detroit 6:5

Houston - Seattle 2:4

St. Louis - San Diego 3:5

Texas - Baltimore 4:7

Colorado - Chicago Cubs 9:3

San Francisco - Arizona 4:3

Los Angeles Angels - Oakland 2:0

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  2. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  3. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  5. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  6. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  7. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  9. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  10. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  1. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  2. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  3. Cíťte sa v priestore príjemne
  4. Ktorý odšťavovač má najvyššiu výťažnosť?
  5. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  6. Ako si vybrať wc a umývadlo?
  7. Poslanec M. Borguľa bojuje proti netransparentnému tendru
  8. Grantová výzva na vykonávanie činností informačných centier
  9. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  10. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  1. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 5 525
  2. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 4 735
  3. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 3 763
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 625
  5. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty 3 622
  6. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 3 122
  7. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 3 023
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 3 010
  9. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 013
  10. Máte už vybranú dovolenku na júl? 953

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Čudne rozdelené peniaze siahajú ku Kaliňákovmu známemu

Spoločnosť Highchem s pätnástimi zamestnancami a vyše miliónovými tržbami nemá podľa hodnotenia dostatočné odborné kapacity.

DOMOV

Sieť čelí exekúciám, dlžoby nespláca ani SDKÚ

Sieť nezaplatila vyše 500-tisíc eur, pre ktoré ju naháňajú exekútori.

KOMENTÁRE

Človek nie je rýchlovarná kanvica

Mzda slovenských zamestnancov nehovorí o ich pracovnom nasadení.

Neprehliadnite tiež

Za Plzeň hrali dvaja Slováci. České tímy majú dobrú šancu v Lige majstrov

Slavia zdolala Bate Borisov, Plzeň remizovala v Bukurešti.

Hviezdny Curry podpísal nový dvestomiliónový kontrakt s Golden State

Ďalšou prestupovou správou z klubu je, že aj Kevin Durant podpísal novú zmluvu.