Tenis
Atlanta
Dvojhra - 1. kolo:
Lu Jen-chsun (Taiw.-5) - Kevin King (USA) 6:3, 7:5
Ričardas Berankis (Litva) - Mischa Zverev (Nem.) 7:6 (4), 2:6, 7:6 (8)
Umag
Dvojhra - 1. kolo:
Martin Kližan (SR-6) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:2, 6:1
Tommy Robredo (Šp.-5) - Jan Hájek (ČR) 6:3, 6:2
Blaž Kavčič (Slovin.) - Florian Mayer (Nem.-7) 6:7 (5), 6:0, 7:5
Carlos Berlocq (Arg.-8) - Joško Topič (Chor.) 6:0, 6:1
Aljaž Bedene (Slovin.) - Boy Westerhof (Hol.) 6:2, 6:2
Andreas Haider-Maurer (Rak.) - Jiří Veselý (ČR) 6:4, 6:4
Gael Monfils (Fr.) - Ante Pavič (Chor.) 7:5, 6:2
Albert Montanes (Šp.) - Dušan Lajovič (Srb.) 7:6 (3), 6:1
Viktor Troicki (Srb.) - Antonio Veič (Chor.) 7:6 (6), 6:1
Horacio Zeballos (Arg.) - Borna Čorič (Chor.) 6:7 (5), 6:4, 6:0
Štvorhra - 1. kolo:
Martin Kližan, David Marrero (SR/Šp.) - Julian Knowle, Leonardo Mayer (Rak./Arg.) 7:5, 7:6 (5)
Stanford
Dvojhra - 1. kolo:
Nicole Gibbsová (USA) - Kiki Bertensová (Hol.) 6:4, 6:1
Madison Keys (USA) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (8-SR) 6:2, 6:2
Stefanie Vögeleová (Švajč.) - Ajla Tomljanovičová (Chorv.) 6:4, 6:0
Sorana Cirsteová (5-Rum.) - Ajumi Moritová (Jap.) 6:2, 6:2
Francesca Schiavoneová (Tal.) - Mallory Burdetteová (USA) 7:5, 6:3
Oľga Govorcovová (Bielorus.) - Julia Goergesová (Nem.) 7:6 (2), 6:2
Varvara Lepčenková (USA-6) - Michelle Larcherová-De Britová (Portug.) 6:2, 6:4
Tamira Paszeková (Rak.) - Alla Kudriavcevová (Rus.) 6:1, 6:7 (4), 3:0 - skreč Kudriavcevová
Orbetelle
Dvojhra - 1. kolo:
Yannick Mertens (Belg.) - Andrej Martin (SR-3) 6:4, 3:6, 6:4
Štvorhra - 1. kolo:
Guillermo Duran, Renzo Olivo (Arg.) - Norbert Gombos, Andrej Martin (SR) 6:3, 7:6 (4)
Baku
Dvojhra - 1. kolo:
Magda Linettová (Poľ.) - Julia Cohenová (USA) 6:2, 6:3
Kristýna Plíšková (ČR) - Vesna Doloncová (Srb.-8) 6:1, 6:2
Šahar Peerová (Izr.) - Ilona Kremenová (Biel.) 3:6, 6:2, 6:0
Tereza Martincová (ČR) - Oksana Kalašnikovová (Gruz.) 6:3, 6:7 (1), 6:1
Nastassja Burnettová (Tal.) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 6:2, 6:3
Teťana Arefievová (Ukr.) - Veronika Kapšajová (Ukr.) 6:7 (6), 6:0, 6:0
Mandy Minellová (Lux.) - Kamilla Farhadová (Azer.) 6:0, 6:0
Bojana Jovanovská (Srb.-1) - Nigina Abduraimovová (Uzb.) 6:3, 6:3
Gstaad
Dvojhra - 1. kolo:
Roberto Bautista-Agut (Šp.-8) - Henri Laaksonen (Švaj.) 6:2, 6:3
Pablo Andújar (Šp.) - Victor Crivoi (Rum.) 6:1, 6:2
Daniel Brands (Nem.) - Marco Chiudinelli (Švaj.) 6:3, 3:6, 6:2
Federico Delbonis (Arg.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 7:5, 7:6 (2)
Guillermo García-López (Šp.) - Adrian Ungur (Rum.) 6:4, 6:7 (2), 6:1
Daniel Gimeno-Traver (Šp.) - Kenny De Schepper (Fr.) 6:4, 6:4
Robin Haase (Hol.) - Joao Souza (Braz.) 6:4, 7:6 (7)
Victor Hanescu (Rum.) - Dustin Brown (Nem.) 7:6 (6), 6:2
Štvorhra - 1. kolo:
Facundo Bagnis, Jamie Delgado (Arg./V. Brit.) - Daniele Bracciali, Filip Polášek (Tal./SR-1) 6:2, 6:3
Astana
Dvojhra - 1. kolo:
Alizé Limová (Fr.) - Michaela Hončová (SR) 6:3, 6:1
Dvojhra - 1. kolo:
Michail Kukuškin (Kaz.-6) - Adrian Sikora (SR) 7:5, 7:6 (2) za 103 minút
Sharm El Sheikh
Dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:
Zuzana Zlochová (SR-1) - voľný žreb
2. kolo (finále):
Zuzana Zlochová (SR-1) - Alessia Piranová (Tal.) 6:4, 6:2
Štvorhra - hlavná súťaž - 1. kolo:
Mayar Sherifová, Zuzana Zlochová (Egypt/SR-3) - India Maggenová, Pauline Payetová (Belg./Fr.) 6:2, 6:3
Futbal
Majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov v Litve:
A-skupina:
Litva - Španielsko 0:2 (0:1)
Holandsko - Portugalsko 1:4 (0:1)
B-skupina:
Turecko - Francúzsko 1:2 (0:1)
Srbsko - Gruzínsko 1:0 (0:0)
Atletika
Slovenský kladivár Marcel Lomnický obsadil na atletickom mítingu vo švédskom Karlstade druhé miesto výkonom 76,66 m. Víťazom sa stal olympijský šampión z Pekingu 2008 Primož Kozmus zo Slovinska (77,69). Súťaž kladivárov v Karlstade sa zarátavala aj do prestížneho seriálu IAAF Hammer Throw Challenge.
Plávanie
Poliana Okimotová-Cintrová triumfovala v utorňajších pretekoch v diaľkovom plávaní na 10 km v rámci 15. majstrovstiev sveta v plaveckých športoch v Barcelone. Tridsaťročnej Brazílčanke namerali v cieli čas 1:58:19,2 h. Striebro získala s minimálnym odstupom jej krajanka Ana Marcela Cunhová (1:58:19,5), tretiu priečku obsadila Angela Alexandra Maurerová (1:58:20,2). Slovensko nemalo zastúpenie.
Streľba
34. európsky šampionát v streľbe z guľových zbraní:
športová puška 3x20
juniorky: 1. Malin Westerheimová (Nór.) 456,5 bodu (v kvalifikácii 585), 2. Jacqueline Orthová 452,6 (575), 3. Selina Gschwandtnerová (obe Nem.) 442,2 (580),... 52. Klaudia Kolárovská (SR) 553
družstvá: 1. Nemecko 1738, 2. Nórsko 1723 (72), 3. Rusko 1723 (64)
Pozemný hokej
ME (Championship III) v pozemnom hokeji žien:
Slovensko - Turecko 0:2 (0:1)
Vodné pólo
15. majstrovstvá sveta v plaveckých športoch:
Výsledky, ženy:
A-skupina:
Uzbekistan - Holandsko 3:30 (1:7, 0:9, 1:6, 1:8)
Španielsko - Rusko 6:7 (0:1, 2:1, 1:3, 3:2)
B-skupina:
JAR - Nový Zéland 7:13 (2:3, 1:3, 1:3, 3:4)
Austrália - Čína 14:5 (1:3, 3:2, 6:0, 4:0)
C-skupina:
Veľká Británia - Grécko 7:13 (1:1, 2:2, 2:5, 2:5)
USA - Kanada 10:8 (4:1, 2:2, 3:2, 1:3)
D-skupina:
Kazachstan - Brazília 9:5 (2:2, 3:0, 2:0, 2:3)
Maďarsko - Taliansko 10:4 (3:1, 3:1, 3:1, 1:1)
Bejzbal
Majstrovstvá Európy B-divízie:
Rakúsko - Slovensko 7:3
Litva - Bielorusko 5:6
Írsko - Rusko 3:13