AKTUALIZOVANÉ 22.52

Slovan prehral s Ludogorcom 0:3, v Lige majstrov skončil

Bulharský šampión bol v odvete jednoznačne lepší a pokojne mohol zvíťaziť aj vyšším rozdielom.

(Zdroj: TASR)

RAZGRAD. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v stredajšej odvete 2. predkola Ligy majstrov s bulharským Ludogorcom Razgrad 0:3 (0:2) a ich účasť v pohárovej Európe sa v tejto sezóne skončila.

Minulotýždňový prvý duel na Pasienkoch vyhrali Bratislavčania 2:1, v súčte oboch stretnutí to posunulo do 3. predkola Ligy majstrov Ludogorec.

Bulharský šampión bol v odvete jednoznačne lepší a pokojne mohol zvíťaziť aj vyšším rozdielom. "Belasých", ktorí ani raz netrafili medzi tri žrde, podržal niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi brankár Matúš Putnocký.

[content type="video" source="youtube" id="lbtlN8UD43E?rel=0" width="600" height="338"][/content]

Ludogorec Razgrad - Slovan Bratislava 3:0 (2:0)

Góly: 3. Stojanov, 12. a 78. Abalo

ŽK: Stojanov, Bezjak, Abalo, Moti - Halenár, Gorosito, Žofčák, Soumah. Rozhodoval: Bergonzi (Tal.), 6000 divákov

Prvý zápas 1:2, postúpil Razgrad

Razgrad: V. Stojanov - Caicara, Mäntylä, Moti, Minev - Zlatinski, Djakov - Abalo (83. Alexandrov), Marcelinho (62. Espinho), I. Stojanov (72. Bakalov) - Bezjak

Slovan: Putnocký - Bagayoko, Kolčák, Gorosito, Josimov - Jakúbek (76. Soumah), Kladrubský - Peltier (71. Fořt), Žofčák, Milinkovič - Halenár

Domáci skórovali hneď z prvej akcie. Caicarov center z pravej strany preletel až k Stojanovovi a jeho volej zapadol k bližšej žrdi - 1:0. Bulharský tím využíval krídelné priestory a za obranu Slovana sa dostával aj po kolmých prihrávkach. V 10. minúte ešte Bezjak nepreloboval Putnockého, ale o dve minúty neskôr si na Caicarovu kolmicu nabehol Abalo a z uhla po zemi prestrelil brankára Slovana - 2:0.

"Belasí" sa počas úvodného polčasu k ničomu nedostali a v defenzíve pôsobili nekompaktne, v ofenzíve bezradne. Naopak, domáci mohli zvýšiť svoj náskok, ale Marcelinhovho gólového koníka reflexívne vyrazil Putnocký a hlavička Slovinca Bezjaka tesne minula bránu.

V 50. minúte zahrali domáci signál z priameho kopu, keď Djakov našiel lobom Stojanova, ale jeho pokus skončil na hornej časti brvna.

Slovanisti ani po zmene strán nič nevymysleli. Nedokázali dlhšie podržať loptu, na bránu prakticky nevystrelili a celkovo sa na zvrat nezmohli. Futbalisti bulharského tímu hrali to, čo potrebovali.

Napriek tomu, že z tempa po hodine poľavili, priebeh duelu kontrolovali. V 70. minúte Mäntylä nevyužil čistú gólovú šancu, keď Putnocký loptu vykopol, ale o osem minút neskôr po rýchlom brejku dal Abalo svoj druhý gól v zápase - 3:0. V samotnom závere Bakalov neskóroval ani zoči-voči gólmanovi Slovana, Minevovu strelu zastavila žrď Putnockého brány.

Po zápase:

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Gratulujem Razgradu k zaslúženému postupu. My sme prehrali tento zápas a aj postup v prvých pätnástich minútach, v ktorých súper strelil dva góly a dostal sa na koňa. Chceli sme po prestávke streliť kontaktný gól a doviesť zápas aspoň do predĺženia, ale neboli sme dostatočne aktívni smerom dopredu."

Juraj Halenár, útočník Slovana: "Súper nás vyzliekol donaha, dnes to bol z našej strany veľmi slabý výkon, ktorý si neviem vysvetliť. Hrali sme veľmi slabo, naozaj neviem, kde sme boli mysľou v prvých pätnástich minútach. Som veľmi sklamaný z nášho výkonu."

Matúš Putnocký, brankár Slovana: "Neukázali sme toho veľa a sme sklamaní z toho, čo sme predviedli. Druhému gólu možno predchádzal ofsajd, ale musím si to pozrieť zo záznamu. Za stavu 0:2 sme vyšli z obrany, ale nedarila sa nám hra a nevystrelili sme na bránu."

Výsledok ďalších zápasov 2. predkola Ligy majstrov:

NK Maribor (Slovin.) - FC Birkirkara (Malta) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpil NK Maribor

Góly: 28. Cvijanovič, 47. Viler

Legia Varšava (Poľ.) - FC The New Saints (Wal.) 1:0 (0:0), prvý zápas: 3:1, do 3. predkola postúpila Legia Varšava

Gól: 53. Dvališvili

Dušan Kuciak (Legia) odchytal celý duel.

Partizan Belehrad (Srb.) - FC Širak Gjumri (Arm.) 0:0 (0:0), prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Partizan Belehrad

ČK: 55. V. Volkov (Partizan)