Športové výsledky (25. 7. 2013). Vypadla aj Sparta Praha

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

Európska liga 2. predkolo odvety:

FK Senica (SR) - FK Mladost Podgorica (Č. Hora) 0:1 (0:1) - prvý zápas 2:2, do 3. predkola postúpil FK Mladost Podgorica

Gól: 38. Kaljevič, ŽK: 54. Piroska, 61. Čermák, 22. Križko - 14. Kaljevič, 21. Sankovič, 84. Šofranac, 86. Seratlič, rozhodovali: Salmanov - Abbasov, Husejnov (všetci Azer.), 3908 divákov

AS Trenčín (SR) - IFK Göteborg (Švéd.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 0:0, do 3. predkola postúpil AS Trenčín

Góly: 15. a 71. Fanendo Adi - 82. Haglund, ŽK: 28. Fanendo Adi, 32. Rodríguez da Silva - 53. Jónsson, 70. Söder, rozhodoval: Soares (Portug.), 4150 divákov

MŠK Žilina (SR) - Olimpija Ľubľana (Slovin.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:3, do 3. predkola postúpila Žilina

Góly: 38. a 58. Paur, ŽK: 29. T. Majtán, 74. Paur, 90.+ Guba - 75. Mitrovič, rozhodovali: Kehlet - Hummelgaard, Bille (všetci Dán.), 4137 divákov

Milsami Orhei (Mold.) - Šachťor Soligorsk (Biel.) 1:1 po predĺžení (1:1, 1:1), 4:2 na strely zo značky pokutového kopu - prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Milsami Orhei

Rubin Kazaň (Rus.) - FK Jagodina (Srb.) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 3:2, do 3. predkola postúpil Rubin Kazaň

FC Minsk (Biel.) - FC Valletta (Malta) 2:0 (0:0) - prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil FC Minsk

FK Turnovo (Mac.) - Hajduk Split (Chor.) 1:1 (0:0) - prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil Hajduk Split

Jeunesse Esch (Lux.) - FK Ventspils (Lot.) 1:4 (1:1) - prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpil FK Ventspils

Čichura Sačchere (Gruz.) - FC Thun (Švaj.) 1:3 (1:1) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil FC Thun

FC Aktobe (Kaz.) - IL Hödd (Nór.) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpil FC Aktobe

Pjunik Jerevan (Arm.) - Žalgiris Vilnius (Lit.) 1:1 (0:0) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Žalgiris Vilnius

Sturm Graz (Rak.) - UBK Breidablik (Isl.) 0:1 (0:1) - prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpil UBK Breidablik

Inter Baku (Azer.) - IL Tromsö (Nór.) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil IL Tromsö

Chazar Lankaran (Azer.) - Maccabi Haifa (Izr.) 0:8 (0:6) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Maccabi Haifa

Piast Gliwice (Poľ.) - FK Karabach (Azer.) 2:2 po predĺžení (2:1, 2:1) - prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil FK Karabach - Pavol Cicman nastúpil v 95. min, keď striedal Mateja Ižvolta, Csaba Horváth (všetci Piast) odohral celý duel.

Rudar Pljevlja (Č. Hora) - Slask Vroclav (Poľ.) 2:2 (0:2) - prvý zápas: 0:4, do 3. predkola postúpil Slask Vroclav - Brankár Marián Kelemen (Slask) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Gefle IF (Švéd.) - Anorthosis Famagusta (Cyp.) 4:0 (1:0) - prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpil Gefle IF

Hapoel Tel Aviv (Izr.) - Beroe Stara Zagora (Bul.) 2:2 (1:1) - prvý zápas: 4:1, do 3. predkola postúpil Hapoel Tel Aviv

BK Häcken (Švéd.) - Sparta Praha (ČR) 1:0 (0:0) - prvý zápas: 2:2, do 3. predkola postúpil BK Häcken - Lukáš Pauschek (Sparta) hral od 67. min.

Omonia Nikózia (Cyp.) - Astra Giurgiu (Rum.) 1:2 (0:1) - prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Astra Giurgiu

Slovan Liberec (ČR) - Skonto Riga (Lot.) 1:0 (1:0) - prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil Slovan Liberec - Lukáš Hroššo nefiguroval v zápise o stretnutí a Lukáš Szabó (obaja Liberec) presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Pandurii Targu Jiu (Rum.) - Levadia Tallinn (Est.) 4:0 (3:0) - prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpil Pandurii Targu Jiu

Dacia Kišiňov (Mold.) - Černomorec Odesa (Ukr.) 2:1 (1:1) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Černomorec Odesa

Botev Plovdiv (Bul.) - Zrinjski Mostar (Bos. a Herc.) 2:0 (0:0) - prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Botev Plovdiv

FC Utrecht (Hol.) - Differdange 03 (Lux.) 3:3 (1:1) - prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil Differdange 03

NK Lokomotiva Záhreb (Chor.) - Dinamo Minsk (Biel.) 2:3 (0:1) - prvý zápas: 2:1, do 3. predkola postúpilo Dinamo Minsk

Víkingur Göta (Faer. ostr.) - Petrolul Ploješť (Rum.) 0:4 (0:2) - prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpil Petrolul Ploješť

Prestatyn Town (Wal.) - HNK Rijeka (Chor.) 0:3 (0:2) - prvý zápas: 0:5, do 3. predkola postúpil HNK Rijeka

AaB Aalborg (Dán.) - FC Dila Gori (Gruz.) 0:0 - prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpil FC Dila Gori

VSC Debrecín (Maď.) - IF Strömsgodset (Nór.) 0:3 (0:1) - prvý zápas: 2:2, do 3. predkola postúpil IF Strömsgodset

Standard Liége (Belg.) - KR Reykjavík (Isl.) 3:1 (1:0) - prvý zápas: 3:1, do 3. predkola postúpil Standard Liége

ÍBV Vestmannaeyjar (Isl.) - Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 0:0 - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpila Crvena zvezda Belehrad

Honvéd Budapešť (Maď.) - FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) 1:3 (1:2) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil FK Vojvodina Nový Sad

Široki Brijeg (Bos. a Herc.) - Irtyš Pavlodar (Kaz.) 2:0 (1:0) - prvý zápas: 2:3, do 3. predkola postúpil Široki Brijeg

St. Johnstone (Škót.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:1 (1:1) - prvý zápas: 1:0, do 3. predkola postúpil St. Johnstone

Derry City (Ír.) - Trabzonspor (Tur.) 0:3 (0:0) - prvý zápas: 2:4, do 3. predkola postúpil Trabzonspor

Marek Čech ani Marek Sapara (obaja Trabzonspor) nefigurovali v zápise o stretnutí.

FC Hibernian (Škót.) - Malmö FF (Švéd.) 0:7 (0:4) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpilo Malmö

FC Linfield Belfast (Sev. Ír.) - Škoda Xanthi (Gréc.) 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0) - prvý zápas: 1:0, do 3. predkola postúpila Škoda Xanthi

Lech Poznaň (Poľ.) - FC Honka (Fín.) 2:1 (2:1) - prvý zápas: 3:1, do 3. predkola postúpila Poznaň

FK Sarajevo (Bos. a Herc.) - FK Kukesi (Alb.) 0:0 - prvý zápas: 2:3, do 3. predkola postúpil FK Kukesi

Dvojice - 3. predkolo

FC Sevilla (Šp.) - FK Mladost Podgorica (Č. Hora)

HNK Rijeka (Chor.) - MŠK ŽILINA (SR)

AS TRENČÍN (SR) - Astra Giurgiu (Rum.)

Černomorec Odesa (Ukr.) - Crvena zvezda Belehrad (Srb.)

Swansea City (Angl.) - Malmö FF (Švéd.)

AS Saint-Étienne (Fr.) - Milsami Orhei (Mold.)

Široki Brijeg (Bos. a Herc.) - Udinese Calcio (Tal.)

Petrolul Ploješť (Rum.) - Vitesse Arnhem (Hol.)

Hajduk Split (Chor.) - FC Dila Gori (Gruz.)

Baumit Jablonec (ČR) - IF Strömsgodset (Nór.)

FK Ventspils (Lot.) - Maccabi Haifa (Izr.)

Slovan Liberec (ČR) - FC Zürich (Švaj.)

FK Kukesi (Alb.) - Metalurg Doneck (Ukr.)

FK Karabach (Azer.) - Gefle IF (Švéd.)

Dinamo Minsk (Biel.) - Trabzonspor (Tur.)

FC Aktobe (Kaz.) - UBK Breidablik (Isl.)

Pandurii Targu Jiu (Rum.) - Hapoel Tel Aviv (Izr.)

Slask Vroclav (Poľ. - Club Bruggy (Belg.)

FC Randers (Dán.) - Rubin Kazaň (Rus.)

IL Tromsö (Nór.) - Differdange 03 (Lux.)

Asteras Tripolis (Gréc.) - Rapid Viedeň (Rak.)

Žalgiris Vilnius (Lit.) - Lech Poznaň (Poľ.)

Motherwell (Škót.) - Kubaň Krasnodar (Rus.)

Botev Plovdiv (Bul.) - VfB Stuttgart (Nem.)

Estoril Praia (Portug.) - Hapoel Ramat Gan (Izr.)

FK Vojvodina Nový Sad (Srb.) - Bursaspor (Tur.)

Škoda Xanthi (Gréc.) - Standard Liége (Belg.)

BK Häcken (Švéd.) - FC Thun (Švaj.)

FC Minsk (Biel.) - St. Johnstone (Škót.)

ME - ženy

Vo finále majstrovstiev Európy 2013 vo futbale žien vo Švédsku sa v nedeľu stretnú Nemky s reprezentantkami Nórska, ktoré si zabezpečili účasť v súboji o celkové prvenstvo štvrtkovým semifinálovým víťazstvom nad Dánkami až po strelách zo značky pokutového kopu.

Nórsko - Dánsko 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), 4:2 na strely zo značky pokutového kopu

Góly: 3. Christensenová - 87. Knudsenová

Finále Pohára osloboditeľov:

Atletico Mineiro - Olimpia 2:0 (0:0, 2:0)

Góly: 46. Jo, 87. Silva, ČK: 85. Manzur (Mineiro)

/prvý zápas 0:2, na pok. kopy vyhralo Mineiro 4:3/

9. kolo brazílskej ligy:

Sao Paulo - Internacional 0:1

Semifinále Gold Cupu:

USA - Honduras 3:1 (2:0)

Góly: 27., 53. Donovan, 11. Johnson - 52. Media

Panama - Mexico 2:1 (1:1)

Góly: 13. Perez, 61. Torres - 26. Montes

Prípravný zápas:

All-Star Indonézia XI. (Indon.) - FC Chelsea (Angl.) 1:8 (0:4)

Góly: 69. Kalas (vlastný) - 30. a 57. Ramires, 52. a 66. Lukaku, 21. E. Hazard (z pok, kopu), 32. Demba Ba, 45. Terry, 51. Bertrand Traoré


Tenis

Stanford

Dvojhra - 2. kolo:

3-Ivan Dodig (3-Chorv.) - Ricardas Berankis (Lit.) 6:1, 6:7 (3), 6:3

Lleyton Hewitt (7-Austr.) - Rhyne Williams (USA) 7:6 (6), 6:4

1. kolo:

Michael Russell (USA) - Mardy Fish (6-USA) 4:6, 6:2, 7:5

James Blake (USA) - Tim Smyczek (USA) 7:6 (3), 4:6, 7:6 (4)

Christian Harrison (USA) - Alejandro Falla (Kol.) 6:1, 6:7 (7)

6:2 Matthew Ebden (Austr.) - Ivo Karlovič (Chorv.) 6:2, 0:0, Karlovič skrečoval

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Varvara Lepchenková (USA-6) - Tamira Paszeková (Rak.) 6:4, 6:4

Sorana Cirsteová (Rum.-5) - CoCo Vandeweghová (USA) 6:3, 6:3

Agnieszka Radwanská (Poľ.-1) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 6:4, 6:3

Dominika CIBULKOVÁ (3-SR) - Stefanie Vögeleová (Švajč.) 7:5, 7:6 (5)

Štvorhra - 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Lisa Raymondová (SR/USA-3) - Mallory Burdettová, Sorana Cirsteová (USA/Rum.) 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Julia Görgesová, Darija Juraková (Nem./Chor.-2) - Dominika Cibulková, Monica Niculescová (SR/Rum.) 4:6, 6:4, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Umag

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Andreas Seppi (Tal.-2) - Andreas Haider-Maurer (Rak.) 6:1, 4:0 - skreč, Haider-Maurer odstúpil

Aljaž Bedene (Slovin.) - Alexandr Dolgopolov (Ukr.-4) 6:3, 6:1

Tommy Robredo (Šp.-5) - Viktor Troicki (Srb.) 6:0, 6:4

Horacio Zeballos (Arg.) - Carlos Berlocq (Arg.-8) 3:6, 6:3, 6:2

Štvorhra - štvrťfinále:

Martin Kližan, David Marrero (SR/Šp.) - Franko Škugor, Antonio Veič (Chor.) 6:4, 4:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 83 minút

Atlanta

Dvojhra - 1. kolo:

Matthew Ebden (Aus.) - Ivo Karlovič (Chor.) 6:2 - skreč, Karlovič odstúpil

Christian Harrison (USA) - Alejandro Falla (Kol.) 6:1, 6:7 (7), 6:2

James Blake (USA) - Tim Smyczek (USA) 7:6 (3), 4:6, 7:6 (4)

Michael Russell (USA) - Mardy Fish (USA-6) 4:6, 6:2, 7:5 - dohrávka z utorka od stavu 4:6, 4:2

2. kolo (osemfinále):

Lleyton Hewitt (Aus.-7) - Rhyne Williams (USA) 7:6 (6), 6:4

Ivan Dodig (Chor.-3) - Ričardas Berankis (Lit.) 6:1, 6:7 (3), 6:3

Oberstaufen

Dvojhra - 2. kolo:

Radu Albot (Mold.) - Jozef Kovalík (SR) 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5) za 199 minút

Štvorhra - 1. kolo:

Andreas Siljeström, Igor Zelenay (Švéd./SR-1) - voľný žreb

Štvrťfinále:

Andreas Siljeström, Igor Zelenay (Švéd./SR-1) - Valentin Dimov, Nicolas Kicker (Bul./Arg.) 6:4, 6:2

Orbetello

Dvojhra - 2. kolo:

Renzo Olivo (Arg.-8) - Norbert Gombos (SR) 7:5, 7:6 (3)

Gstaad

Dvojhra - 2. kolo:

Daniel Brands (Nem.) - Roger Federer (Švaj.-1) 6:3, 6:4

Robin Haase (Hol.) - Janko Tipsarevič (Srb.-3) 6:2, 6:2

Victor Hanescu (Rum.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-8) 7:6 (2), 3:2 - skreč, Bautista-Agut odstúpil

Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Federico Delbonis (Arg.) 6:2, 7:5

Baku

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Šahar Peerová (Izr.) - Chanelle Scheepersová (JAR-3) 2:6, 7:5, 6:3

Elina Svitolinová (Ukr.-7) - Nastassja Burnettová (Tal.) 6:0, 7:6 (3)

Magda Linettová (Poľ.) - Kristýna Plíšková (ČR) 3:6, 6:1, 6:2

Tadeja Majeričová (Slovin.) - Tereza Martincová (ČR) 7:6 (5), 6:3

Galina Voskobojevová (Kaz.) - Kateryna Kozlovová (Ukr.) 4:6, 6:3, 6:1

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):

Robin Haase (Hol.) - Janko Tipsarevič (Srb.-3) 6:2, 6:2

Sharm El Sheikh

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Zuzana Zlochová (SR-1) - Mahitha Dadiová Reddyová (India) 6:2, 6:1

Palič

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Barbora Kötelesová (SR) - Gorana Stevanovičová (Srb.) 6:1, 6:0

2. kolo:

Barbora Kötelesová (SR) - Vladica Babičová (Č. Hora) 6:4, 7:6 (3)

Štvorhra - hlavná súťaž - štvrťfinále:

Cristina Adamescová, Camelia-Elena Hristeová (Rum.-2) - Sandra Hönigová, Natália Vajdová (ČR/SR) bez boja, Hönigová s Vajdovou nenastúpili

Les Contamines-Montjoie

Dvojhra - 2. kolo:

Kristína Kučová (SR-5) - Josepha Adamová (Fr.) 7:6 (0), 7:6 (4)

Štvorhra - 1. kolo:

Kristína Kučová, Justine Ozgová (SR/Nem.) - Maria Andrea Cardenasová, Clothilde de Bernardiová (Ven./Fr.) 6:4, 6:3

Bad Waltersdorf

Dvojhra - 1. kolo:

Nikola Vajdová (SR-8) - Ajda Kolmančičová (Slovin.) 6:3, 3:6, 7:6 (3)

Lenka Juríková (SR-3) - Tina Rupertová (Slovin.) 6:0, 6:0

Petra Uberalová (SR) - Pia Königová (Rak.) 6:4, 6:1

Chantal Škamlová (SR-2) - Zuzana Zálabská (ČR) 6:3, 6:4

2. kolo:

Lenka Juríková (SR-3) - Anna Maria Heilová (Rak.) 6:2, 6:1

Adrijana Lekajová (Chor.) - Petra Uberalová (SR) 6:4, 6:2

Chantal Škamlová (SR-2) - Karolína Vlachová (ČR) 6:4, 6:2

Štvorhra - štvrťfinále:

Lenka Kunčíková, Karolína Stuchlá (ČR) - Lenka Juríková, Chantal Škamlová (SR-1) 6:3, 6:3

Pia Königová, Yvonne Neuwirthová (Rak.-3) - Anna Maria Heilová, Michala Kucharová (Rak./SR) 7:6 (1), 4:6, 15:13 (zápasový tajbrejk)

Winnipeg

Štvorhra - štvrťfinále:

Nicole Melicharová, Lenka Wienerová (USA/SR-4) - Johanna Kontová, Kady Poolerová (V. Brit./USA) 6:3, 6:3

Letné ME jednotlivcov do 14, 16 a 18 rokov:

Do 14 rokov (Plzeň / ČR):

DIEVČATÁ:

Dvojhra - 3. kolo:

Anastasia Michejevová (V. Brit.) - Timea Pavličková (SR) 6:3, 6:3

Štvorhra - 3. kolo:

Arianna Capogrossová, Tatiana Pieriová (Tal.-12) - Timea Pavličková, Laura Roháčová (SR) 5:7, 6:4, 10:4 (zápasový tajbrejk)

Do 16 rokov (Moskva / Rus.):

CHLAPCI:

Štvorhra - 2. kolo:

Alex Molčan, Patrik Néma (SR) - Boris Pokotilov, Jevgenij Ťurnov (Rus.-16) 7:6 (4), 7:5

DIEVČATÁ:

Dvojhra - 3. kolo:

Kristína Schmiedlová (SR-6) - Petra Melounová (ČR) 6:3, 6:1

Katarína Strešnáková (SR) - Ines Murtová (Portug.) 6:0, 6:1

Štvorhra - 2. kolo:

Kristína Schmiedlová, Katarína Strešnáková (SR-6) - Lila Humalojová, Roosa Timonenová (Fín.) 6:2, 6:4

Do 18 rokov (Klosters / Švaj.):

CHLAPCI:

Dvojhra - 3. kolo:

Jakub Oravec (SR) - Filippo Baldi (Tal.-1) 7:5, 5:7, 6:2

DIEVČATÁ:

Dvojhra - 3. kolo:

Belinda Bencicová (Švaj.-1) - Rebecca Šramková (SR) 6:0, 4:6, 6:3


Basketbal

WNBA:

Washington - Chicago 82:78 (12:24, 23:20, 21:12, 26:22)

Minnesota - Phoenix 81:69 (23:13, 18:21, 26:19, 14:16)

Atlanta - Connecticut 74:65 (21:11, 19:9, 14:20, 20:25)

Prípravný zápas muži:

Estónsko - Slovensko 82:16 (50:42)

najviac bodov Estónska: Veideman 17, Talts 14 - zostava SR: Grznár 27, Korner 16, Dorazil 11, Baťka 6, Bílik 5 (Žiak 5, Kuffa 4, Tot 2, Jašš, Petráš,), TH: 21/25-11/17, trojky: 7:5, osobné chyby: 24:25

Miroslav Grznár, tréner SR: "Bola to prehra, ale veľmi dobrá prehra. Po zápasoch s Nemeckom sme cítili, že to konečne ide. Máme tu veľa mladých hráčov a podali sme famózny výkon. Úvodná štvrtina začala v našej réžii, no potom prišli typické slovenské chyby . nepremenená ľahké lopty a straty. V druhej sme hrali tiež dobre, až na záver, keď sme po štyroch zbytočných chybách prehrali prvý polčas 42:50. V druhej polovici sme sa na nich doťahovali, predviedli sme dobrý výkon a veľmi dobre sme hrali v obrane. Nechcem sa vyhovárať na rozhodcov, ale hrali sme vonku a v závere zápasu mali zopár sporných verdiktov. Musím však povedať, že chlapci zdvihli vlajku hore. Z môjho pohľadu by to malo takto vyzerať. Dúfam, že to nebude posledný takýto zápas."

B-divízia ME basketbalistov do 18 rokov:

J-skupina o 17. - 22. miesto:

Luxembursko - Slovensko 69:72 (7:16, 17:14, 19:22, 26:20)

Najviac bodov SR: Janíček 16, Meress 12, Matych 11


Vodné športy

15. MS FINA v plaveckých športoch

diaľkové plávanie družstiev na 5 km:

1. Nemecko (Christian Reichert, Thomas Lurz, Isabelle Härleová) 52:54,9 min., 2. Grécko (Spyridon Gianniotis, Antonios Fokaidis, Kalliopi Araouzouová) 54:03,3, 3. Brazília (Allan do Carmo, Samuel de Bona, Poliana Okimotová-Cintrová) 54:03,5, 4. Austrália 54:16,1, 5. Taliansko 54:34,0, 6. USA 54:44,7

Ruské akvabely Svetlana Kolesničenková so Svetlanou Romašinovou získali na 15. MS FINA v plaveckých športoch v Barcelone zlaté medaily vo voľnom programe dvojíc. Vo finále triumfovali suverénnym spôsobom so ziskom 97,680 bodu.

výsledky finále voľného programu dvojíc:

1. Svetlana Kolesničenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 97,680, 2. Tching-Tching Žiang, Wen-Wen Ťiang (Čína) 95,350, 3. Ona Carbonellová Ballesterová, Margalida Crespiová Jaumeová (Šp.) 94,990

Veslovanie

Majstrovstvá sveta kategórie do 23 rokov:

skif ľahkých váh - IV. rozjazda (prví štyria do štvrťfinále, ostatní do opráv):

1. Paul O´Donovan (Ír.) 7:12,40 min, 2. Adam Ling (N. Zél.) 7:15,06, 3. Claas Mertens (Nem.) 7:18,66, 4. Richard Vančo (SR) 7:21,20

skif - V. rozjazda (prví štyria do štvrťfinále, ostatní do opráv):

1. Hubert Trzybinski (Nem.) 7:11,64, 2. André Rédr (SR) 7:13,99, 3. Quentin Antognelli (Mon.) 7:16,60


Plážový volejbal

Turnaj Grand Slam Svetovej série (World Series):

D-skupina:

Maria Clara Salgadová-Rufinová, Carolina Solbergová-Salgadová (Braz.-4) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-13) 2:1 (18, -12, 12) za 47 minút

Jana Köhlerová, Anni Schumacherová (Nem.-20) - Bibiana Candelasová, Martha Revueltaová (Mex.-29) 2:0 (15, 15)

Vyraďovacia fáza - 1. kolo:

Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-13) - Jamie Lynn Broderová, Kristina Valjasová (Kan.-21) 2:0 (14, 17) za 36 minút

Nasledujúci program:

Štvrtok - 2. kolo (osemfinále):

Liliane Maestriniová, Barbara Seixasová-De Freitasová (Braz.-3) - Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-13)


Hádzaná

Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčov do 21 rokov:

o 9. - 12. miesto:

Nemecko - Srbsko 31:32 (18:18)

Maďarsko - Slovinsko hrá sa od 20.00 h

o 13. - 16. miesto:

Dánsko - Tunisko hrá sa od 15.00 h

Bosna a Hercegovina - Argentína hrá sa od 17.30 h


Streľba

34. ME v streľbe z guľových zbraní:

športová puška 60

ženy: 1. Natalia Kalnišová (Ukr.) 597 bodov - vyr. svet. rekord, 2. Ramona Gösslerová (Nem.) 595, 3. Kata Veresová (Maď.) 593,...50. Jana Hyblerová (SR) 580

družstvá: 1. Ukrajina 1767 (100), 2. Nemecko 1767 (99), 3. Poľsko 1764

juniorky: 1. Emilie Wintenbergerová (Fr.) 594, 2. Malin Westerheimová (Nór.) 592, 3. Marisa Gregoriová (Nem.) 591,...47. Klaudia Kolárovská (SR) 574

družstvá: 1. Nemecko 1764, 2. Nórsko 1762 (96), 3. Francúzsko 1762 (93)

športová pištoľ 30+30

ženy: 1. Heidi Diethelmová-Gerberová (Švajč.) 580 (v kvalifikácii) - semifinále 14 (13), finále 7, 2. Munkhbayar Dorjsurenová (Nem.) 584 (v kvalifikácii) - semifinále 15, finále 3, 3. Monika Karschová (Nem.) 587 - semifinále 14 (11), o 3. miesto 8,...34. Katarína Kučová (SR) 566

družstvá: 1. Rusko 1743, 2. Nemecko 1730, 3. Srbsko 1728


Pozemný hokej

Turnaj tretej divízie ME v pozemnom hokeji žien:

Wales - Švajčiarsko 3:0 (3:0)

Turecko - ČR 2:5 (1:1)

Slovensko - Grécko 3:1 (1:0)

Góly SR: Halasová 2, Šutovská


Bejzbal

MLB:

Houston - Oakland 3:4

Los Angeles Angels - Minnesota 1:0

Seattle - Cleveland 1:10

Washington - Pittsburgh 2:4

Toronto - Los Angeles Dodgers 3:8

Boston - Tampa Bay 1:5

New York Mets - Atlanta 2:8

Texas - New York Yankees 3:1

Chicago White Sox - Detroit 2:6

Kansas City - Baltimore 4:3

Milwaukee - San Diego 3:1

St. Louis - Philadelphia 11:3

Colorado - Miami 2:1

Arizona - Chicago Cubs 6:7

San Francisco - Cincinnati 3:8

Kvalifikačný turnaj majstrovstiev Európy B-divízie:

Litva - SLOVENSKO 3:11

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  4. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  6. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  8. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom?
  9. Jarné prázdniny pri mori?
  10. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta
  1. Vecný dar pre Detské kardiocentrum v Bratislave
  2. VZN o hazarde sa dá zachrániť
  3. Prieskum: Ako si Slováci požičiavajú? Hlavne rýchlo
  4. Čo prinieslo tohtoročné Záhradnícke fórum?
  5. Diplomaciu v praxi na EU v BA otvorila veľvyslankyňa Nórska
  6. Študenti z rôznych kútov sveta prichádzajú študovať na EU v BA
  7. 10 faktov o ovocí a zelenine, ktoré musíte vedieť!
  8. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa
  9. Montážne konferencie - Novinky aj vzdelávanie o suchej výstavbe
  10. Profesijný rast študentov médií sa začína už počas vysokej školy
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 9 151
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 8 883
  3. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 8 149
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 433
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 6 710
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 5 504
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 4 187
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 3 701
  9. Ceny bytov vo veľkých mestách prekonali historický rekord 3 407
  10. Jarné prázdniny pri mori? 2 673

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.

Neprehliadnite tiež

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Najväčšia favoritka má pätnásť rokov, Slovenka na MS obhajuje bronz

Slovenka bude o necelý mesiac obhajovať na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

Anglický majster prehral v Španielsku, Juventus zdolal FC Porto

Zatiaľ čo Sevilla na vlastnom štadióne uspela, výhodu domáceho prostredia nevyužil portugalský tím.

Ronaldov gól mu nestačil. Real Madrid prekvapujúco prehral vo Valencii

Madridský klub nevyužil šancu zvýšil v tabuľke svoj náskok.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop