Real v príprave zdolal PSG 1:0 gólom Benzemu

(Autor: SITA/AP)
TASR|27. júl 2013 o 22:24

V sobotňajšom prestížnom prípravnom zápase vo švédskom Göteborgu vyhrali futbalistu Realu Madrid nad parížskym St. Germain 1:0.

GOTEBORG. Víťazný gól strelil v 23. minúte tímu zo svojej rodnej vlasti útočník "bieleho baletu" Karim Benzema.

Pikantný náboj mal zápas pre nového kouča Realu Carla Ancelottiho, ktorý v minulej sezóne sedel na lavičke Paríža a získal s ním titul vo francúzskej lige.

Teraz už PSG koučuje Laurent Blanc, ktorého čaká ostrá premiéra 3. augusta v Libreville. PSG sa v hlavnom meste Gabonu predstaví v zápase o francúzsky Superpohár proti Girondins Bordeaux.

"Videli sme pekný zápas v podaní oboch mužstiev. Som hrdý na to moje, akým spôsobom čelilo silnému súperovi, ktorý bol v prvom polčase lepší v technike a ujal sa vedenia. My sme tiež mali niekoľko dobrých šancí, ale zlyhali sme v koncovke. Hráči sa začínajú asimilovať v systéme hry a to je pre mňa pozitívna správa," povedal Blanc pre oficiálny klubový web.

PSG nastúpil v zostave už aj so švédskym útočníkom Zlatanom Ibrahimovičom, ktorý sa po predĺženej dovolenke len v priebehu týždňa zapojil do prípravy. V drese PSG ešte chýbali tri nové letné akvizície - Lucas Digne, Marquinhos a Edinson Cavani.

Real Madrid - Paríž SG 1:0 (1:0)

Gól: 23. Benzema

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Real v príprave zdolal PSG 1:0 gólom Benzemu