Športové výsledky (2. 8. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

TENIS

Carlsbad WTA

dvojhra - 2. kolo:

Agnieszka Radwaňská (2-Po+.) - Daniela HANTUCHOVÁ (SR) 6:3, 6:3,

Ana Ivanovičová (7-Srb.) - Coco Vandewegheová (USA) 7:6 (5), 6:3,

Urszula Radwaňska (Poľ.) - Jelena Jankovičová (6-Srb.) 6:2, 4:6, 6:3,

Virginie Razzanová (Fr.) - Carla Suarezová Navarrová (8-Šp.) 6:1, 6:4

štvorhra - 2. kolo:

Čchan Chao-čching, Janette HUSÁROVÁ (Taiw./SR) - Anna Lena Grönefeldová, Květa Peschkeová (1-Nem./ČR) 7:5, 6:7 (5), 10:6

Kitzbühel ATP

Dvojhra - semifinále:

Juan Monaco (Arg.-2) - Albert Montanes (Šp.-7) 7:6 (2), 7:5

Marcel Granollers-Pujol (Šp.-8) - Robin Haase (Hol.) 7:6 (0), 3:6, 6:4

Washington WTA

dvojhra - 2. kolo:

Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (7-SR) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 7:5, 5:7, 7:5,

Monica Niculescuová (Rum.) - Madison Keysová (8-USA) 6:1, 2:6, 7:6 (6),

Angelique Kerberová (1-Nem.) - Melanie Oudinová (USA) 7:5, 6:0,

Sorana Cirsteová (5-Rum.) - Alison Riskeová (USA) 3:6, 6:2, 6:3,

Paula Ormaecheová (Arg.) - Olga Pučkovová (Rus.) 3:6, 6:3, 4:1 - skreč,

Alize Cornetová (4-Fr.) - Heather Watsonová (V. Brit.) 6:4, 6:4,

Jekaterina Makarovová (7-Rus.) - Caroline Garciová (Fr.) 6:2, 6:0

štvrťfinále:

Andrea Petkovičová (Nem.) - Paula Ormaecheaová (Arg.) 4:6, 6:1, 6:3

Washington ATP

dvojhra - osemfinále:

Tommy Haas (3-Nem.) - Ivan Dodig (13-Chorv.) 6:4, 4:6, 7:5,

Juan Martin Del Potro (1-Arg.) - Bernard Tomic (14-Austr.) 6:3, 6:3,

Marcos Baghdatis (16-Cyp.) - Kei Nišikori (2-Jap.) 6:1, 6:2,

Grigor Dimitrov (11-Bul.) - Sam Querrey (6-USA) 6:3, 6:2,

John Isner (8-USA) - Somdev Devvarman (India) 7:5, 7:5,

Kevin Anderson (7-JAR) - Mardy Fish (USA) 7:6 (2), 6:1,

Dmitrij Tursunov (Rus.) - Radek Štěpánek (ČR) 4:6, 6:4, 7:5,

Marinko Matosevic (Austr.) - Miloš Raonič (4-Kan.) 7:5, 7:6 (7)

Dvojhra - štvrťfinále:

Dmitrij Tursunov (Rus.) - Marinko Matosevic (Aus.) 6:3, 4:6, 7:6 (4)

Lyžovanie

Preteky FIS v Cardrone (N. Zél.) - výsledky:

Obrovský slalom - 1. preteky: 1. Adam Žampa (SR) 1:57,93 min, 2. Daniel Dejori (Tal.) 1:58,61, 3. Cameron Smith (USA) 1:58,62,... 17. Andreas Žampa (SR) 2:00,23

Obrovský slalom - 2. preteky: 1. Daniel Dejori (Tal.) 2:07,01 min, 2. Olivier Jenot (Monako) 2:07,88, 3. Dominic Demschar (Aus.) 2:07,90,... 6. Adam Žampa (SR) 2:08,86, 13. Andreas Žampa (obaja SR) 2:09,71


Plávanie

MS

Slovenská reprezentantka Katarína Listopadová obsadila 31. priečku v piatkových rozplavbách 50 m motýlik na 15. majstrovstvách sveta v plávaní v dlhom bazéne v španielskej Barcelone.

100 m voľný spôsob Ž: 1. Cate Campbellová (Aus.) 52,34 s, 2. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 52,89, 3. Ranomi Kromowidjojová (Hol.) 53,42, 4. Missy Franklinová (USA) 53,47, 5. Femke Heemskerková (Hol.) 53,67, 8. Britta Steffenová (Nem.) 53,75

200 m znak M: 1. Ryan Lochte (USA) 1:53,79 min, 2. Radoslaw Kawecki (Poľ.) 1:54,24 - európsky rekord, 3. Tyler Clary (USA) 1:54,64, 4. Rjosuke Irie 1:55,07, 5. Kosuke Hagino (obaja Jap.) 1:55,43, 6. Craig McNally (V. Brit.) 1:55,67

200 m prsia Ž: 1. Julia Jefimovová (Rus.) 2:19,41 min, 2. Rikke Mőllerová-Pedersenová (Dán.) 2:20,08, 3. Micah Lawrenecová (USA) 2:22,37, 4. Rie Kanetová (Jap.) 2:22,96, 5. Viktoria Solncevová (Ukr.) 2:23,01, 6. Marina Garcíová-Urzainquiová (Šp.) 2:23,55

200 m prsia M: 1. Dániel Gyurta (Maď.) 2:07,23 - európsky rekord, 2. Marco Koch (Nem.) 2:08,54, 3. Matti Mattsson (Fín.) 2:08,95, 4. Andrew Willis 2:09,13, 5. Michael Jamieson (obaja V. Brit.) 2:09,14, 6. Viačeslav Sinkevič (Rus.) 2:09,34

4x200 m voľný spôsob muži: 1. USA (Conor Dwyer, Ryan Lochte, Charles Houchin, Ricky Berens) 7:01,72, 2. Rusko (Danila Izotov, Nikita Lobincev, Arťom Lobuzov, Alexander Suchorukov) 7:03,92, 3. Čína (Wang Šun, Chao-jün, Li-jün Čchi, Sun Jang) 7:04,74, 4. Francúzsko 7:04,91, 5. Japonsko 7:04,95, 6. Nemecko 7:10,07

Vodné pólo

MS ženy

o 3. miesto:

Rusko - Maďarsko 8:10 (3:3, 2:2, 2:3, 1:2)

o 5. miesto:

Grécko - USA 11:11 po predĺžení (4:4, 1:2, 1:3, 4:1 - 1:0, 0:1), na strely zo značky pok. hodu 1:4

o 7. miesto:

Kanada - Holandsko 9:12 (1:5, 2:3, 4:3, 2:1)

Známe poradie: 1. Austrália alebo Španielsko, 2. Austrália/Španielsko, 3. Maďarsko, 4. Rusko, 5. USA, 6. Grécko, 7. Holandsko, 8. Kanada, 9. Čína, 10. Taliansko, 11. Kazachstan, 12. Nový Zéland, 13. Veľká Británia, 14. Brazília, 15. JAR, 16. Uzbekistan

Hokej

U20 Summer Hockey Challenge hráčov do 20 rokov v Poprade:

Česko "20" - Švajčiarsko "20" 2:7 (2:1, 0:4, 0:2)

Góly: 7. A. Raška, 17. Kubalík - 17. a 25. Schmutz, 27. a 38. Bertschy, 31. Fuchs, 41. Dayer, 47. Marco Müller

Slovensko - Nemecko 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 1. Lunter (Daňo, Réway), 7. Réway, 38. Gachulinec (Daňo), 50. Gríger (Predajniansky), 53. Kolena (Gríger), 55. Daňo (Réway, Lunter) 29. Eisenschmid (Kurth), 30. Ziegler (Laub, Koslowski), 49. Tuomie (Draisaitl, Tiffels). Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

Futbal

Kvalifikácia ME hráčok do 17 rokov - Ľvov:

Fínsko - Slovensko 2:2 (0:2)

Góly: 57. Kauppiová, 62. Ahtinenová - 14. a 30. Maťavková

Česko

FC Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 4:0 (2:0)

Góly: 9. P. Tlustý, 23. T. Marek, 74. Jungr, 90. Harba

Arnold Šimonek hral do 63. min, Karol Karlík nastúpil v 89. min, Matúš Marcin (všetci Jihlava) sedel na lavičke náhradníkov - Matúš Lacko hral do 51. min, Patrik Hrošovský (obaja Znojmo) nastúpil v 67. min

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Góly: 27. Šírl, 78. D. Bartek

Peter Gabriš a Martin Cseh (Bohemians) nefigurovali v zápise o stretnutí - Jakub Rondzik a Tomáš Hájovský (obaja Příbram) sedeli na lavičke náhradníkov

Prípravný zápas:

Barcelona - FC SAntos 8:0

Basketbal

Výsledok - A-divízia ME basketbalistiek do 16 rokov v Bulharsku - piatok:

D-skupina:

Slovensko "16" - Francúzsko "16" 42:57 (10:12, 12:10, 12:16, 8:19)

Najviac bodov SR: Remenárová 13, Mištinová 9

Hádzaná

ME hráčok do 19 rokov, A-skupina:

Slovensko - Rumunsko 22:31 (8:14)

Rozhodovali: Ilievová, Karbeskaová (obe Mac.)

Ďalší výsledok:

Portugalsko - Nórsko 21:35 (12:18)

Tabuľka A-skupiny:

1. Nórsko 2 2 0 0 69:40 4

2. Rumunsko 2 2 0 0 62:44 4

----------------------------------

3. Portugalsko 2 0 0 2 43:66 0

4. Slovensko 2 0 0 2 41:65 0

Vodný slalom

Výsledky - majstrovstvá Európy pretekárov do 23 rokov a juniorov vo vodnom slalome vo francúzskom Bourg Saint Maurice:

finále

C2: 1. Jonáš Kašpar - Marek Šindler (ČR) 103,00 (0), 2. Daniel Marzo - Jesus Perez (Špan.) 107,79 (0), 3. Filip Brzezinski - Andrzej Brzezinski (Poľ.) 108,03 (2)

K1 ženy: 1. Ricarda Funková (Nem.) 106,38 (4), 2. Nouria Newmanová 109,34 (2), 3. Estelle Manginová (obe Fr.) 110,46 (4), ...9. Kristína Nevařilová (SR) 160,89 (52)

K1 muži: 1. Martin Halčin (SR) 94,79 (0), 2. Joseph Clarke (V. Brit.) 95,15 (2), 3. Giovanni De Genarro (Tal.) 95,60 (2), ...13. Miroslav Urban (SR) 148,29 (52)

C1 muži: 1. Matija Marinič (Chorv.) 100,00 (0), 2. Anže Berčič (Slovin.) 100,57 (0), 3. Thomas Quinn (V. Brit.) 100,73 (0)

semifinále

C2: 1. Jonáš Kašpar - Marek Šindler (ČR) 105,45 (2)

K1 ženy: 1. Ricarda Funková (Nem.) 105,00 (2), ...6. Kristína Nevařilová (SR) 112,86 (2)

K1 muži: 1. Joseph Clarke (V. Brit.) 91,58 (0), ...7. Martin Halčin 97,42 (0), 12. Miroslav Urban 98,60 (2), nepostúpil 18. Matúš Hujsa (všetci SR) 100,12 (0)

C1 muži: 1. Kilian Foulon (Fr.) 100,17 (0), ...19. Jerguš Baďura (SR) 153,49 (52)

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
  2. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
  3. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
  4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  5. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  6. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  7. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  8. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  9. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  10. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  1. Vyznáte sa v novom označovaní palív?
  2. Vyhlásenie Vedeckej rady EU v Bratislave
  3. 5 skvelých interiérových trendov pre rok 2019
  4. Functional spaces for creative dwellers
  5. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
  6. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
  7. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
  8. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  9. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
  10. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 19 832
  2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 15 387
  3. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 13 155
  4. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí 8 689
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 8 479
  6. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 8 271
  7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 5 986
  8. Jedli ste už ružovú čokoládu? 5 909
  9. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 4 650
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 2 870

Hlavné správy zo Sme.sk

Prečo je dôležitý Ústavný súd?

Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno

Štyri dôvody Mikuláša Dzurindu, prečo mu prekáža Ficova kandidatúra.

KULTÚRA

Zomrela princezná so zlatou hviezdou Marie Kyselková

Dostala niekoľko filmových rolí krátko po sebe a potom ponuky utíchli.

Autorská strana Evy Borušovičovej

V ruke držíme bombu. Tiká a ruší našu koncentráciu

Myslenie pomalé a rýchle niekde medzi voľbami a rozvodom.

Píše Lucia Berdisová - Fórum

Aké sú motivácie štyridsiatky kandidujúcej na Ústavný súd?

Mať post, to je vždy moderné.

Neprehliadnite tiež

Paralympionik Kubačka získal na MS zlato v obrovskom slalome

Triumfoval v kategórii zrakovo znevýhodnených mužov.