Neapol nevyužil náskok 1:0 a s Portom prehral 1:3

(Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2013 o 16:47

Konečnú podobu výsledku na 3:1 dal v 78. min Luis Carlos Lica.

LONDÝN. V prvom nedeľňajšom zápase futbalového turnaja Emirates Cup v Londýne prehral SSC Neapol s FC Porto 1:2.

Partenopei, za ktorých nastúpil Marek Hamšík do druhého polčasu, sa ujali vedenia v 43. min, keď nariadený pokutový kop premenil Goran Pandev.

Krátko po zmene strán vyrovnal Nabil Ghilas a o otočenie skóre v prospech "drakov" sa postaral v 67. min. vlastným gólom Federico Fernandez. Konečnú podobu výsledku na 3:1 dal v 78. min Luis Carlos Lica.

V druhom nedeľňajšom zápase zvíťazil Galatasaray Istanbul nad domácim Arsenalom 2:1 a získal prvenstvo na turnaji.

Hrdinom zápasu sa stal bývalý hráč londýnskej Chelsea Didier Drogba, ktorý dvoma gólmi v 78. a 87. min otočil výsledok zápasu. Domáci kanonieri sa ujali vedenia v prvom polčase zásluhou Walcotta.