Bazilej, Fenerbahce i Razgrad idú v Lige majstrov ďalej

Logo FC Bazilej.
Logo FC Bazilej. (Autor: football-cover.com)
TASR|6. aug 2013 o 21:03

Najmä gól Sowa z Fenerbachce na 2:1 po perfektnom spracovaní lopty v rýchlosti stál za to.

BRATISLAVA. Futbalisti švajčiarskeho majstra FC Bazilej postúpili v utorok do play off kvalifikácie Ligy majstrov 2013/2014, keď v odvete 3. predkola remizovali v Izraeli s Maccabi Tel Aviv 3:3. Po 20 minútach vyhrávali 2:0.

Keďže v prvom súboji minulý týždeň doma vyhrali 1:0, môžu sa tešiť na piatkový žreb záverečnej fázy kvalifikácie LM v Nyone.

V Istanbule v súboji nemajstrovskej vetvy Fenerbahce - Salzburg, bez slovenských futbalistov Miroslava Stocha, resp. Dušana Šventa na zápasových súpiskách, sa zrodila výhra Turkov 3:1.

Tí síce od 4. minúty prehrávali, ale ešte do polčasu strelili tri góly a rozhodli o postupe. Najmä gól Sowa po perfektnom spracovaní lopty na 2:1 stál za to.

Bulharský majster Ludogorec Razgrad, ktorý v 2. predkole vyradil bratislavský Slovan, zo súťaže vyprevadil aj srbský Partizan Belehrad. Po domácej výhre 2:1 zvíťazil aj v Belehrade 1:0.

Neúspešní z 3. predkola LM postúpili do play off o Európsku ligu UEFA 2013/2014.

Odvety 3. predkola LM 2013/2014:

Maccabi Tel Aviv - FC Bazilej 3:3 (2:3)

Góly: 34. Schär (vlastný), 37. Zahavi, 55. Radi - 5. Schär (z 11 m), 21. Salah, 32. Diaz

/prvý zápas 0:1, do play off postúpil Bazilej/

Steaua Bukurešť - Dinamo Tibilisi 1:1 (1:0)

Góly: 6. Latovlevici - 48. Ustaritz

/prvý zápas: 2:0, do play off postúpila Steaua/

NK Maribor - APOEL Nikózia 0:0

ČK: 86. Goncalves (APOEL)

/prvý zápas: 1:1, do play off postúpil Maribor/

Skenderbeu Korce - Šachťor Karaganda 3:2 (3:1)

Góly: 9. Tomič, 20. a 29. Shkembi (oba z 11 m) - 38. Chizničenko, 67. Bajžanov, ČK: 54. Pejič (Skenderbeu), rozhodovali: Ivan Kružliak, Martin Balko, Tomáš Somoláni (všetci SR)

/prvý zápas: 0:3, do play off postúpil Šachťor/

Fenerbahce Istanbul - Red Bull Salzburg 3:1 (3:1)

Góly: 8. Meireles, 17. Sow, 34. Webo - 4. Soriano

/prvý zápas: 1:1, do play off postúpilo Fenerbahce/

Partizan Belehrad - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:0)

Gól: 87. Zlatinski (z 11 m), ČK: 87. Gulan (Partizan)

/prvý zápas: 1:2, do play off postúpil Razgrad/

Grasshoppers Zürich - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

Gól: 82. Grenier

/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil Lyon/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Bazilej, Fenerbahce i Razgrad idú v Lige majstrov ďalej