Klobučník má národný rekord

Tomáš Klobučník.
Tomáš Klobučník. (Autor: TASR)
SITA|10. aug 2013 o 11:19

Klobučník obsadil vo finále na 50 m prsia siedme miesto časom 27,21. Zaostal o deväť stotín za vlastným rekordom z rozplavieb.

BERLÍN. Tomáš Klobučník utvoril v sobotňajšej predpoludňajšej rozplavbe prsiarskej päťdesiatky na druhom z ôsmich podujatí plaveckého Svetového pohára FINA / Arena v krátkom bazéne v Berlíne slovenský rekord a kvalifikoval sa do finále.

Dvadsaťtriročný zverenec nemeckého odborníka Dirka Langeho dohmatol v tretej rozplavbe ako tretí za 27,12 s, čím zlepšil doterajšie vlastné národné maximum 27,29 z novembra 2012.

Klobučník obsadil vo finále na 50 m prsia siedme miesto časom 27,21. Zverenec nemeckého trénera Dirka Langeho zaostal o deväť stotín za vlastným národným rekordom z predpoludňajších rozplavieb. Z víťazstva sa tešil Juhoafričan Roland Schoeman časom 25,65.

V rozplavbách v rovnakej disciplíne sa nedarilo dvojici Marek Botík a Daniel Vácval. Obaja dosiahli totožný čas 27,63 s, postup medzi osmičku najlepších, ktorú uzatváral Maďar Daniel Gyurta, im ušiel o 43 stotín sekundy.

Klobučník obsadil vo finále na 200 m prsia šieste miesto časom 2:06,91. Zaostal o 26 stotín za vlastným národným rekordom z podujatia SP v Eindhovene. Z víťazstva sa tešil favorizovaný Maďar Daniel Gyurta v novom rekorde mítingu 2:01,37.

Dvojica Michal Navara, Roman Kučík sa nekvalifikovala do finále 100 m voľný spôsob. Michala Navaru klasifikovali časom 49,71 s na 23. mieste, Roman Kučík (51,32) skončil na 41. pozícii.

Na 50 m motýlik o finálovú miestenku bojoval Michal Navara, no výkon 24,23 s mu stačil iba na nepostupovú 12. priečku.