Petra Uberalová. (Autor: TASR)
SITA|10. aug 2013 o 16:46

Momentálne figuruje na 496. priečke vo svetovom rebríčku WTA.

VIEDEŇ. Ešte len 18-ročná slovenská tenistka Petra Uberalová získala svoj druhý seniorský titul z podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie.

V sobotňajšom finále turnaja ITF vo Viedni zvíťazila zverenkyňa Tibora Tótha nad Češkou Kateřinou Kramperovou 4:6, 6:2, 6:2.

V rakúskej metropole hrala Uberalová aj v kvalifikácii, dosiahla 7 zápasových úspechov, získala skalpy krajaniek Lenky Juríkovej a Michaely Pochabovej.

Majsterka Európy do 18 rokov zo sezóny 2012 Uberalová v júli triumfovala dokonca v nemeckom Darmstadte, z posledných 14 súbojov v ženskej kategórii nazbierala 13 víťazstiev.

Semifinalistka nedávnej wimbledonskej štvorhry junioriek Uberalová vlani bola členka tímu SR, ktorý si vybojoval zlato na ME v Granville.

Členka Slávie Agrofert STU Bratislava na seba upozornila už v sezóne 2008, keď sa presadila na ME "14" a stala sa európska Hráčka roka.

Odvtedy mala opakovane zdravotné problémy.

Vlani na jeseň bola po boku Švajčiarky so slovenskými koreňmi Belindy Bencicovej vo finále štvorhry junioriek na US Open.