FUTBAL
Kvalifikácia ME 2015 hráčov do 21 rokov:
5. skupina:
Lichtenštajnsko - Chorvátsko 0:5 (0:1)
Góly: 23. a 56. Brozovič, 62. Petkovič, 67. Mišič, 76. Zimmermann (vl.)
7. skupina:
Poľsko - Turecko 3:1 (3:0)
HOKEJ
Prípravný:
ŠHK 37 Piešťany - HC Irtyš Pavlodar (Kaz.) 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Góly: 4. A. Hruška, 15. V. Nemec, 32. Šišovský - 26. Podkonický (Hujsa), 36. A. Nedorost (Zálešák), 38. Basov, 45. Podkonický (Hujsa)
ATLETIKA
MS Moskva - nefinálové výsledky
MUŽI
5000 m - rozbehy - do finále postúpili: Edris (Et.) 13:20,82, Soi 13:21,44, Koech (obaja Keňa) 13:22,19, Gebrihwet 13:23,22, Alamirew (obaja Et.) 13:23,48, Lagat 13:23,59, Rupp (obaja USA) 13:23,91, Farah (V. Brit.) 13:23,93, Longosiwa (Keňa) 13:23,94, Hill (USA) 13:24,19, Gelant (JAR) 13:25,07, Regassa (Brun.) 13:25,21, Robinson (Aus.) 13:25,38, Buraas (Nór.) 13:26,69, Robertson (N. Zél.) 13:27,89
400 m prek. - semifinále - do finále postúpili: Cisneros (Kuba) 47,93 - svetový výkon roka, Sánchez (Dom. rep.) 48,10, Gordon (Trin. a Tob.) 48,10, Clement 48,21, Tinsley (obaja USA) 48,31, Bekrič (Srb.) 48,36, Culson (Portor.) 48,42, Hanneová (Sen.) 48,69
Výška - kvalifikácia - do finále postúpili (kvalifikačný limit 231 cm alebo dvanásti podľa výkonu): Grabarz (V. Brit.), Šustov (Rus.), Bondarenko (Ukr.), Uchov (Rus.), Thomas (Bah.), Barším (Kat.), Kuo-wej (Čína), Drouin (Kan.) všetci 229, Ingraham (Bah.), Baniótis (Gréc.), Kynard (USA), Kgosiemang (Bot.) všetci 226
ŽENY
400 m prek. - semifinále - do finále postúpili: Hejnová (ČR) 53,52, Shakesová-Draytonová (V. Brit.) 53,92, Muhammadová 54,08, Demusová (obe USA) 54,22, Childová (V. Brit.) 54,32, Titimecová 54,63, Jaroščuková (obe Ukr.) 54,92, Wilsonová (Jam.) 54,94, Beesleyová (V. Brit.) 54,97
1500 m - semifinále - do finále postúpili: Buckmanová (Aus.) 4:04,82, Kipyegonová (Keňa) 4:04,83, Korobkinová (Rus.) 4:05,18, Cainová (USA) 4:05,21, G. Dibabová (Et.) 4:05,23, Langatová (Keňa) 4:05,30, Hilaliová (Mar.) 4:05,32, Aregawiová (Švéd.) 4:05,66, Obiriová (Keňa) 4:05,76, Simpsonová (USA) 4:05,79, Šarminová (Rus.) 4:06,49, Englandová (V. Brit.) 4:06,80
Trojskok - kvalifikácia - do finále postúpili (kvalifikačný limit 14,30 plus ďalšie podľa výkonu): Saladuchová (Ukr.) 14,69, Ibargüenová (Kol.) 14,52, Kňazievová-Minenková (Izr.) 14,46, K. Williamsová (Jam.) 14,36, Piatychová 14,34, Konevová 14,30, Gumeňuková (všetky Rus.) 14,30, Gayová (Kuba) 14,17, Rodičová (Slovin.) 14,17, Jagaciaková (Poľ.) 13,96, Pérrová (Gréc.) 13,92, D. Velďáková (SR) 13,88
CYKLISTIKA
Eneco Tour - 2. etapa: 1. Arnaud Demare (Fr./FDJ) 4:03:34 h, 2. Philippe Gilbert (Bel./BMC Racing), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin), 4. Marko Kump (Slov./Saxo-Tinkoff), 5. Alessandro Petacchi (Tal./Omega Pharma-Quick-Step), 6. Jempy Drucker (Lux./Accent), 7. Filippo Pozzato (Tal./Lampre), 8. Taylor Phinney (USA/BMC Racing), 9. Lars Boom (Hol./Belkin), 10. Matthieu Ladagnous (Fr./FDJ)
Priebežná klasifikácia: 1. Arnaud Demare 8:04:40 h, 2. Mark Renshaw (Aus./Belkin) +3 s, 3. Philippe Gilbert +4, 4. Tyler Farrar +6, 5. Lars Boom +7, 6. Taylor Phinney +8, 7. Andre Greipel (Nem./Lotto) +9, 8. Alessandro Petacchi +10
VODNÉ PÓLO
MS juniorov v Szombathely:
Slovensko "20" - USA "20" 10:12 (3:3, 4:2, 1:2, 2:5)
Góly: Plvan 3, Kostelník, Bielik a Baláž po 2, Paksi 1 - Bowen 3, Abdulhamid a Roberts po 2, McConnell, Kimbell, Zwaneveld, Ramirez a McClintick po 1
Využitie presiloviek: 11/4 - 17/4, pokutové hody: 0 - 2/1
TENIS
Cinncinati - prvé kolo
Venus Williamsová (USA) - Jana ČEPELOVÁ (SR) 6:4, 6:1, Roberta Vinciová (12-Tal.) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA) 6:4, 5:7, 6:3, Eugenie Bouchardová (Kan.) - Monica Puigová (Portor.) 6:3, 6:4, Alisa Klejbanovová (Rus.) - Sofia Arvidssonová (Svéd.) 4:6, 6:4, 7:6 (7), Angelique Kerberová (9-Nem.) - Karin Knappová (Tal.) 6:7 (6), 6:0, 6:1, Maria Kirilenková (16-Rus.) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 4:6, 7:6 (4), 7:6 (4), Marina Erakovicová (Nový Zél.) - Carla Suarezová Navarrová (Šp.) 6:3, 6:4, Sloane Stephensová (USA) - Petra Martičová (Chor.) 6:2, 3:6, 6:3
Utorok - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) - Julia Görgesová (Nem.) 6:2, 4:6, 6:4 za 114 minút
Polona Hercogová (Slovin.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:4 za 100 minút
Andrea Petkovicová (Nem.) - Daniela Hantuchová (SR) 2:6, 6:4, 6:1 za 137 minút
Mona Barthelová (Nem.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4
Jamie Hamptonová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 7:5, 4:6, 6:3
Varvara Lepchenková (USA) - Flavia Pennettová (Tal.) 6:2, 2:6, 6:2
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Annika Becková (Nem.) 6:3, 6:2
2. kolo:
Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Vania Kingová (USA) 6:1, 7:6 (6)
Muži - 1. kolo:
Dmitrij Tursunov (Rus.) - Martin KLIŽAN (SR) 4:6, 7:6 (6), 6:4, James Blake (USA) - Jerzy Janowicz (16-Poľ.) 6:1, 7:5, David Goffin (Bel.) - Mackenzie McDonald (USA) 6:1, 6:1, Janko Tipsarevič (Srb.) - Sam Querrey (USA) 6:7 (5), 6:3, 6:4, Radek Štěpánek (ČR) - Fabio Fognini (14-Tal.) 6:2, 6:4
Utorok - 1. kolo:
Stanislas Wawrinka (Švaj.-9) - Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:4
Feliciano López (Šp.) - Kei Nišikori (Jap.-10) 6:4, 7:6 (4)
Tommy Haas (Nem.-11) - Kevin Anderson (JAR) 6:4, 6:4
Vasek Pospisil (Kan.) - Gilles Simon (Fr.-15) 6:3, 1:1 - skreč, Simon odstúpil
Benjamin Becker (Nem.) - Pablo Andújar (Šp.) 6:1, 6:4
Nikolaj Davydenko (Rus.) - Benoit Paire (Fr.) 7:6 (8), 6:3
John Isner (USA) - Florian Mayer (Nem.) 6:3, 6:4
Michail Južnyj (Rus.) - Ernests Gulbis (Lot.) 7:5, 6:3
Jarkko Nieminen (Fín.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:4
Tommy Robredo (Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:7 (6), 7:6 (7), 6:2
2. kolo:
Grigor Dimitrov (Bul.) - Brian Baker (USA) 6:3, 6:2
BEJZBAL
Toronto - Oakland 1:5
Houston - Texas 1:2
New York Yankees - Los Angeles Angels 2:1
Atlanta - Philadelphia 1:5
Chicago Cubs - Cincinnati 0:2
Chicago White Sox - Detroit 6:2
Kansas City - Miami 6:2
Minnesota - Cleveland 3:0
Colorado - San Diego 14:2
Arizona - Baltimore 7:6
Los Angeles Dodgers - New York Mets 4:2