Tommy Haas (Nem.-11) - Kevin Anderson (JAR) 6:4, 6:4
Milos Raonic (Kan.-12) - Jack Sock (USA) 3:6, 6:4, 6:3
Vasek Pospisil (Kan.) - Gilles Simon (Fr.-15) 6:3, 1:1 - skreč, Simon odstúpil
Benjamin Becker (Nem.) - Pablo Andújar (Šp.) 6:1, 6:4
Nikolaj Davydenko (Rus.) - Benoit Paire (Fr.) 7:6 (8), 6:3
John Isner (USA) - Florian Mayer (Nem.) 6:3, 6:4
Michail Južnyj (Rus.) - Ernests Gulbis (Lot.) 7:5, 6:3
Jarkko Nieminen (Fín.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:4
Tommy Robredo (Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:7 (6), 7:6 (7), 6:2
Dvojhra - 2. kolo:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Juan Monaco (Arg.) 7:5, 6:2
Andy Murray (V. Brit.-2) - Michail Južnyj (Rus.) 6:2, 6:3
Juan Martín del Potro (Arg.-7) - Nikolaj Davydenko (Rus.) 7:5, 7:5
John Isner - Richard Gasquet (Fr.-8) 7:6 (6), 6:2
Tommy Haas (Nem.-11) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 6:4, 6:1
Milos Raonic (Kan.-12) - Janko Tipsarevič (Srb.) 6:4, 7:6 (4)
David Goffin (Belg.) - Vasek Pospisil (Kan.) 7:5, 1:6, 7:6 (6)
Feliciano López (Šp.) - Jérémy Chardy (Fr.) 6:4, 2:2 - skreč, Chardy odstúpil
Ženy
Dvojhra - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR) - Julia Görgesová (Nem.) 6:2, 4:6, 6:4 za 114 minút
Polona Hercogová (Slovin.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:4 za 100 minút
Andrea Petkovicová (Nem.) - Daniela Hantuchová (SR) 2:6, 6:4, 6:1 za 137 minút
Caroline Wozniacka (Dán.-10) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:1, 6:1
Jelena Vesninová (Rus.) - Kirsten Flipkensová (Belg.-13) 3:6, 6:1, 6:3
Jelena Jankovičová (Srb.-14) - Sabine Lisická (Nem.) 7:6 (5), 5:7, 6:2
Alizé Cornetová (Fr.) - Ana Ivanovičová (Srb.-15) 2:6, 7:6 (8), 6:4
Mona Barthelová (Nem.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4
Jamie Hamptonová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 7:5, 4:6, 6:3
Varvara Lepčenková (USA) - Flavia Pennettová (Tal.) 6:2, 2:6, 6:2
Jekaterina Makarovová (Rus.) - Annika Becková (Nem.) 6:3, 6:2
Monica Niculescová (Rum.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:1, 6:2
Dvojhra - 2. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) - Eugenie Bouchardová (Kan.) 4:6, 6:2, 6:2
Sara Erraniová (Tal.-6) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 5:7, 6:4
Petra Kvitová (ČR-7) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 6:4, 6:7 (7), 6:3
Angelique Kerberová (Nem.-9) - Alisa Klejbanovová (Rus.) 7:6 (3), 6:2
Samantha Stosurová (Aus.-11) - Jamie Hamptonová (USA) 6:3, 7:6 (3)
Roberta Vinciová (Tal.-12) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:4, 6:7 (3), 6:3
Mona Barthelová (Nem.) - Maria Kirilenková (Rus.-16) 6:4, 6:4
Jelena Vesninová (Rus.) - Venus Williamsová (USA) 6:2, 5:7, 6:2
Meerbusch
Dvojhra - 2. kolo:
Miloslav Mečíř ml. (SR) - Pavol Červenák (SR) 6:1, 7:5
Kazaň
Dvojhra - 2. kolo:
Adrian Sikora (SR) - Michal Schmid (ČR) 6:3, 6:1
Štvorhra - štvrťfinále:
Ivo Klec, Jürgen Zopp (SR/Est.) - Jevgenij Jelistratov, Vladimir Poliakov (Rus.) 6:4, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)
HOKEJ
Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov:
Nemecko - Švajčiarsko 5:3 (1:3, 3:0, 1:0)
Góly: 12. Glässl, 25. Drews, 27. Daubner, 37., 42. Spitzner 7. Thürkauf, 18. Marchon, 20. Impose
USA - Česko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Góly: 30. Novak, 35. Alger, 38. Osburn, 48. D´Orsi, 55. Boeser - 50. Chlapík, 53. Budík
Príprava:
HK Poprad - Irtyš Pavlodar (Kaz.) 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 3. Kroták, 12. Kalus, 58. T. Sýkora - 6. Klemešov, 44. HUJSA, 46. Sokolov (ZÁLEŠÁK)
HC Zubr Přerov (ČR) - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) - na turnaji v ostravskej Porube (ČR)
Góly Žiliny: 8. Kalla, 9. Čavrk, 20. Linet, 47. F. Novák
ATLETIKA
Výsledky - 50 km chôdza - muži:
1. Robert Heffernan (Ír.) 3:37:56 h - svetový výkon roka, 2. Michail Ryžov (Rus.) 3:38:58, 3. Jared Tallent (Aus.) 3:40:03, 4. Igor Glavan (Ukr.) 3:40:39, 5. Matej Tóth (SR) 3:41:07, 6. Grzegorz Sudol (Poľ.) 3:41:20
Ženy:
Kladivo - kvalifikácia - do finále postúpili: Wlodarczyková (Poľ.) 76,18, Wen-siou 75,15, Bulgakovová 74,83, Lysenková 74,60, Kondratevová (všetky Rus.) 73,89, Čeng (Čína) 73,12, Chanafejevová (Rus.) 72,47, Bingsonová (USA) 71,90, Morenová (Kuba) 71,69, Perieová (Rum.) 71,32, Orbánová (Maď.) 70,62, McCallová (USA) 70,47, ... 21. Martina Hrašnová (SR) 68,00
PARALYMPIJSKÉ
Majstrovstvá sveta telesne postihnutých plavcov:
Finále:
100 m prsia:
MUŽI (SB7): 1. Blake Cochrane (Aus.) 1:17,83 min - svetový rekord, ... 6. Viktor Kemény (SR) 1:25,33
100 m motýlik:
ŽENY (S12): 1. Darja Štukalovová (Rus.) 1:05,39, ... 8. Karin Petrikovičová (SR) 1:25,23
FUTBAL
Kvalifikácia ME 2015 hráčov do 21 rokov:
1. skupina:
San Maríno "21" - Litva "21" 0:1 (0:0)
Wales "21" - Fínsko "21" 1:5 (0:4)
Tabuľka 1. skupiny:
1. Litva 3 2 1 0 5:3 7
2. Fínsko 2 1 1 0 7:3 4
3. Wales 2 1 0 1 2:5 3
4. Moldavsko 2 1 0 1 3:1 3
5. San Maríno 3 0 0 3 1:6 0
Pozn.: Anglicko ešte nehralo.
2. skupina:
Slovinsko "21" - Estónsko "21" 0:1 (0:1)
Tabuľka 2. skupiny:
1. Bulharsko 2 2 0 0 6:0 6
2. Estónsko 3 1 1 1 2:2 4
3. Rusko 1 1 0 0 3:0 3
4. Dánsko 1 1 0 0 1:0 3
5. Andorra 4 0 1 3 1:10 1
6. Slovinsko 1 0 0 1 0:1 0
4. skupina:
Albánsko "21" - Rakúsko "21" 0:1 (0:0)
Tabuľka 4. skupiny:
1. Bosna a Hercegovina 1 1 0 0 4:1 3
2. Maďarsko 1 1 0 0 2:1 3
3. Rakúsko 1 1 0 0 1:0 3
4. Albánsko 3 0 0 3 2:7 0
Pozn.: Španielsko ešte nehralo.
6. skupina:
Faerské ostrovy "21" - Írsko "21" 1:4 (1:1)
Tabuľka 6. skupiny:
1. Írsko 1 1 0 0 4:1 3
2. Čierna Hora 1 1 0 0 3:0 3
3. Rumunsko 1 0 1 0 2:2 1
4. Faerské ostrovy 3 0 1 2 3:9 1
Pozn.: Nemecko ešte nehralo.
10. skupina:
Island "21" - Bielorusko "21" 4:1 (3:0)
Tabuľka 10. skupiny:
1. Island 3 3 0 0 8:3 9
2. Arménsko 2 1 0 1 2:2 3
3. Kazachstan 2 1 0 1 1:1 3
4. Bielorusko 3 0 0 3 2:7 0
Pozn.: Francúzsko ešte nehralo.
Príprava:
Spartak Myjava - Al Salmyia SC (Kuv.) 2:0 (1:0) - hralo sa v Modranke
Góly Myjavy: 20. Sládek, 47. Urgela
SR "19" - Turecko "19" 1:0 (0:0)
Gól: 87. Jakúbek, rozhodoval: Špaček (SR)
Slovensko "21" - Taliansko "21" 1:4 (1:2)
Góly: 15. Pauschek - 4. a 40. Crisetig (oba z 11 m), 66. Belotti, 79. Improta, ŽK: Rusov, Gyömbér, Škvarka, Pauschek, Rusnák - Fosatti, ČK: 40. Teixeira. Rozhodoval: Gil (Poľ). 2132 divákov.
Turnaj dorastencov do 17 rokov - Michalovce Cup:
A-skupina: Real Madrid (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 2:0 (0:0)
B-skupina: B. Bystrica (SR) - Chievo Verona (Tal.) 0:4 (0:1)
BASKETBAL
B-divízia ME basketbalistov do 16 rokov:
J-skupina o 17. - 22. miesto:
Slovensko - Bielorusko 70:77 po predĺžení (13:19, 11:5, 22:16, 19:25 - 5:12)
Najviac bodov SR: Boócz a Košala (3 trojky) po 14, Pigliafreddo 11
BEJZBAL
New York Yankees - Los Angeles Angels 14:7
Washington - San Francisco 4:2
Toronto - Boston 2:4
Atlanta - Philadelphia 3:1
Tampa Bay - Seattle 4:5
Chicago Cubs - Cincinnati 4:6
Texas - Milwaukee 1:5
Chicago White Sox - Detroit 4:3
Kansas City - Miami 0:1
Minnesota - Cleveland 2:5
St. Louis - Pittsburgh 4:3
Colorado - San Diego 5:7
Arizona - Baltimore 4:3
Oakland - Houston 4:5
Los Angeles Dodgers - New York Mets 4:2
VODNÉ PÓLO
MS juniorov
C-skupina:
Španielsko "20" - Slovensko "20" 11:9 (3:2, 4:1, 3:2, 1:4)
Góly: Barroso Macarro a Reixah Boix po 3, Munarriz Egana, Montpeat Portana, Cabanas Pegado, Matoso Alguacil a Gorria Puga po 1 - Gašparík 3, Bielik 2, Hodas, Biben, Bauer a Baláž po 1.
Využitie presiloviek: 6/2 - 4/1, pokutové hody: 2/2 - 1/1