Športové výsledky (14. 8. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

CYKLISTIKA

Eneco Tour - streda - 3. etapa (Oosterhout - Schouwen-Duiveland, 187,3 km):

1. Zdeněk Štybar (ČR) Omega Pharma-QuickStep 4:13:59 h, 2. Maximiliano Ariel Richeze (Arg.) Lampre-Merida, 3. Lars Boom (Hol.) Belkin Pro Cycling, 4. Giacomo Nizzolo (Tal.) RadioShack Leopard, 5. André Greipel (Nem.) Lotto Belisol, 6. Manuel Belletti (Tal.) Ag2R La Mondiale - všetci rovnaký čas ako víťaz


TENIS

Cinncinati

Muži

Dvojhra - 1. kolo:

Stanislas Wawrinka (Švaj.-9) - Andreas Seppi (Tal.) 6:3, 6:4

Článok pokračuje pod video reklamou

Feliciano López (Šp.) - Kei Nišikori (Jap.-10) 6:4, 7:6 (4)

Tommy Haas (Nem.-11) - Kevin Anderson (JAR) 6:4, 6:4

Milos Raonic (Kan.-12) - Jack Sock (USA) 3:6, 6:4, 6:3

Vasek Pospisil (Kan.) - Gilles Simon (Fr.-15) 6:3, 1:1 - skreč, Simon odstúpil

Benjamin Becker (Nem.) - Pablo Andújar (Šp.) 6:1, 6:4

Nikolaj Davydenko (Rus.) - Benoit Paire (Fr.) 7:6 (8), 6:3

John Isner (USA) - Florian Mayer (Nem.) 6:3, 6:4

Michail Južnyj (Rus.) - Ernests Gulbis (Lot.) 7:5, 6:3

Jarkko Nieminen (Fín.) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 6:3, 6:4

Tommy Robredo (Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:7 (6), 7:6 (7), 6:2

Dvojhra - 2. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Juan Monaco (Arg.) 7:5, 6:2

Andy Murray (V. Brit.-2) - Michail Južnyj (Rus.) 6:2, 6:3

Juan Martín del Potro (Arg.-7) - Nikolaj Davydenko (Rus.) 7:5, 7:5

John Isner - Richard Gasquet (Fr.-8) 7:6 (6), 6:2

Tommy Haas (Nem.-11) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 6:4, 6:1

Milos Raonic (Kan.-12) - Janko Tipsarevič (Srb.) 6:4, 7:6 (4)

David Goffin (Belg.) - Vasek Pospisil (Kan.) 7:5, 1:6, 7:6 (6)

Feliciano López (Šp.) - Jérémy Chardy (Fr.) 6:4, 2:2 - skreč, Chardy odstúpil

Ženy

Dvojhra - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Julia Görgesová (Nem.) 6:2, 4:6, 6:4 za 114 minút

Polona Hercogová (Slovin.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:4 za 100 minút

Andrea Petkovicová (Nem.) - Daniela Hantuchová (SR) 2:6, 6:4, 6:1 za 137 minút

Caroline Wozniacka (Dán.-10) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:1, 6:1

Jelena Vesninová (Rus.) - Kirsten Flipkensová (Belg.-13) 3:6, 6:1, 6:3

Jelena Jankovičová (Srb.-14) - Sabine Lisická (Nem.) 7:6 (5), 5:7, 6:2

Alizé Cornetová (Fr.) - Ana Ivanovičová (Srb.-15) 2:6, 7:6 (8), 6:4

Mona Barthelová (Nem.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:3, 6:4

Jamie Hamptonová (USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 7:5, 4:6, 6:3

Varvara Lepčenková (USA) - Flavia Pennettová (Tal.) 6:2, 2:6, 6:2

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Annika Becková (Nem.) 6:3, 6:2

Monica Niculescová (Rum.) - Yanina Wickmayerová (Belg.) 6:1, 6:2

Dvojhra - 2. kolo:

Serena Williamsová (USA-1) - Eugenie Bouchardová (Kan.) 4:6, 6:2, 6:2

Sara Erraniová (Tal.-6) - Polona Hercogová (Slovin.) 6:4, 5:7, 6:4

Petra Kvitová (ČR-7) - Marina Erakovicová (N. Zél.) 6:4, 6:7 (7), 6:3

Angelique Kerberová (Nem.-9) - Alisa Klejbanovová (Rus.) 7:6 (3), 6:2

Samantha Stosurová (Aus.-11) - Jamie Hamptonová (USA) 6:3, 7:6 (3)

Roberta Vinciová (Tal.-12) - Andrea Petkovicová (Nem.) 6:4, 6:7 (3), 6:3

Mona Barthelová (Nem.) - Maria Kirilenková (Rus.-16) 6:4, 6:4

Jelena Vesninová (Rus.) - Venus Williamsová (USA) 6:2, 5:7, 6:2

Meerbusch

Dvojhra - 2. kolo:

Miloslav Mečíř ml. (SR) - Pavol Červenák (SR) 6:1, 7:5

Kazaň

Dvojhra - 2. kolo:

Adrian Sikora (SR) - Michal Schmid (ČR) 6:3, 6:1

Štvorhra - štvrťfinále:

Ivo Klec, Jürgen Zopp (SR/Est.) - Jevgenij Jelistratov, Vladimir Poliakov (Rus.) 6:4, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk)


HOKEJ

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov:

Nemecko - Švajčiarsko 5:3 (1:3, 3:0, 1:0)

Góly: 12. Glässl, 25. Drews, 27. Daubner, 37., 42. Spitzner 7. Thürkauf, 18. Marchon, 20. Impose

USA - Česko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Góly: 30. Novak, 35. Alger, 38. Osburn, 48. D´Orsi, 55. Boeser - 50. Chlapík, 53. Budík

Príprava:

HK Poprad - Irtyš Pavlodar (Kaz.) 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 3. Kroták, 12. Kalus, 58. T. Sýkora - 6. Klemešov, 44. HUJSA, 46. Sokolov (ZÁLEŠÁK)

HC Zubr Přerov (ČR) - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) - na turnaji v ostravskej Porube (ČR)

Góly Žiliny: 8. Kalla, 9. Čavrk, 20. Linet, 47. F. Novák


ATLETIKA

Výsledky - 50 km chôdza - muži:

1. Robert Heffernan (Ír.) 3:37:56 h - svetový výkon roka, 2. Michail Ryžov (Rus.) 3:38:58, 3. Jared Tallent (Aus.) 3:40:03, 4. Igor Glavan (Ukr.) 3:40:39, 5. Matej Tóth (SR) 3:41:07, 6. Grzegorz Sudol (Poľ.) 3:41:20

Ženy:

Kladivo - kvalifikácia - do finále postúpili: Wlodarczyková (Poľ.) 76,18, Wen-siou 75,15, Bulgakovová 74,83, Lysenková 74,60, Kondratevová (všetky Rus.) 73,89, Čeng (Čína) 73,12, Chanafejevová (Rus.) 72,47, Bingsonová (USA) 71,90, Morenová (Kuba) 71,69, Perieová (Rum.) 71,32, Orbánová (Maď.) 70,62, McCallová (USA) 70,47, ... 21. Martina Hrašnová (SR) 68,00


PARALYMPIJSKÉ

Majstrovstvá sveta telesne postihnutých plavcov:

Finále:

100 m prsia:

MUŽI (SB7): 1. Blake Cochrane (Aus.) 1:17,83 min - svetový rekord, ... 6. Viktor Kemény (SR) 1:25,33

100 m motýlik:

ŽENY (S12): 1. Darja Štukalovová (Rus.) 1:05,39, ... 8. Karin Petrikovičová (SR) 1:25,23


FUTBAL

Kvalifikácia ME 2015 hráčov do 21 rokov:

1. skupina:

San Maríno "21" - Litva "21" 0:1 (0:0)

Wales "21" - Fínsko "21" 1:5 (0:4)

Tabuľka 1. skupiny:

1. Litva 3 2 1 0 5:3 7

2. Fínsko 2 1 1 0 7:3 4

3. Wales 2 1 0 1 2:5 3

4. Moldavsko 2 1 0 1 3:1 3

5. San Maríno 3 0 0 3 1:6 0

Pozn.: Anglicko ešte nehralo.

2. skupina:

Slovinsko "21" - Estónsko "21" 0:1 (0:1)

Tabuľka 2. skupiny:

1. Bulharsko 2 2 0 0 6:0 6

2. Estónsko 3 1 1 1 2:2 4

3. Rusko 1 1 0 0 3:0 3

4. Dánsko 1 1 0 0 1:0 3

5. Andorra 4 0 1 3 1:10 1

6. Slovinsko 1 0 0 1 0:1 0

4. skupina:

Albánsko "21" - Rakúsko "21" 0:1 (0:0)

Tabuľka 4. skupiny:

1. Bosna a Hercegovina 1 1 0 0 4:1 3

2. Maďarsko 1 1 0 0 2:1 3

3. Rakúsko 1 1 0 0 1:0 3

4. Albánsko 3 0 0 3 2:7 0

Pozn.: Španielsko ešte nehralo.

6. skupina:

Faerské ostrovy "21" - Írsko "21" 1:4 (1:1)

Tabuľka 6. skupiny:

1. Írsko 1 1 0 0 4:1 3

2. Čierna Hora 1 1 0 0 3:0 3

3. Rumunsko 1 0 1 0 2:2 1

4. Faerské ostrovy 3 0 1 2 3:9 1

Pozn.: Nemecko ešte nehralo.

10. skupina:

Island "21" - Bielorusko "21" 4:1 (3:0)

Tabuľka 10. skupiny:

1. Island 3 3 0 0 8:3 9

2. Arménsko 2 1 0 1 2:2 3

3. Kazachstan 2 1 0 1 1:1 3

4. Bielorusko 3 0 0 3 2:7 0

Pozn.: Francúzsko ešte nehralo.

Príprava:

Spartak Myjava - Al Salmyia SC (Kuv.) 2:0 (1:0) - hralo sa v Modranke

Góly Myjavy: 20. Sládek, 47. Urgela

SR "19" - Turecko "19" 1:0 (0:0)

Gól: 87. Jakúbek, rozhodoval: Špaček (SR)

Slovensko "21" - Taliansko "21" 1:4 (1:2)

Góly: 15. Pauschek - 4. a 40. Crisetig (oba z 11 m), 66. Belotti, 79. Improta, ŽK: Rusov, Gyömbér, Škvarka, Pauschek, Rusnák - Fosatti, ČK: 40. Teixeira. Rozhodoval: Gil (Poľ). 2132 divákov.

Turnaj dorastencov do 17 rokov - Michalovce Cup:

A-skupina: Real Madrid (Šp.) - Šachtar Doneck (Ukr.) 2:0 (0:0)

B-skupina: B. Bystrica (SR) - Chievo Verona (Tal.) 0:4 (0:1)


BASKETBAL

B-divízia ME basketbalistov do 16 rokov:

J-skupina o 17. - 22. miesto:

Slovensko - Bielorusko 70:77 po predĺžení (13:19, 11:5, 22:16, 19:25 - 5:12)

Najviac bodov SR: Boócz a Košala (3 trojky) po 14, Pigliafreddo 11


BEJZBAL

New York Yankees - Los Angeles Angels 14:7

Washington - San Francisco 4:2

Toronto - Boston 2:4

Atlanta - Philadelphia 3:1

Tampa Bay - Seattle 4:5

Chicago Cubs - Cincinnati 4:6

Texas - Milwaukee 1:5

Chicago White Sox - Detroit 4:3

Kansas City - Miami 0:1

Minnesota - Cleveland 2:5

St. Louis - Pittsburgh 4:3

Colorado - San Diego 5:7

Arizona - Baltimore 4:3

Oakland - Houston 4:5

Los Angeles Dodgers - New York Mets 4:2


VODNÉ PÓLO

MS juniorov

C-skupina:

Španielsko "20" - Slovensko "20" 11:9 (3:2, 4:1, 3:2, 1:4)

Góly: Barroso Macarro a Reixah Boix po 3, Munarriz Egana, Montpeat Portana, Cabanas Pegado, Matoso Alguacil a Gorria Puga po 1 - Gašparík 3, Bielik 2, Hodas, Biben, Bauer a Baláž po 1.

Využitie presiloviek: 6/2 - 4/1, pokutové hody: 2/2 - 1/1

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  2. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  3. Najkrajšie americké národné parky
  4. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  5. Keď Slováci krotia morský vietor
  6. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  7. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  8. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  9. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 €
  10. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií
  1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  2. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  3. Najkrajšie americké národné parky
  4. Podceňovať skúšobné jazdy sa pri výbere vozidla neoplatí
  5. Slováci nakupujú viac slovenskej zeleniny a ovocia ako vlani
  6. Plánovaním financií vás ani prísnejšie podmienky nezaskočia
  7. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  8. HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt
  9. Keď Slováci krotia morský vietor
  10. Ochrana pred tropickou horúčavou
  1. Najkrajšie americké národné parky 14 994
  2. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov 11 010
  3. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií 6 926
  4. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 € 3 506
  5. Vizuálny smog je problém 2 941
  6. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate 2 892
  7. Najvýhodnejšia dovolenka v Tatrách a Liptove 2 726
  8. Keď Slováci krotia morský vietor 2 709
  9. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou 1 279
  10. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000 € 1 172

Hlavné správy zo Sme.sk

Okupácia 1968

Minúta po minúte 1968: Československo okupujú. Vyhlásili úplnú pohotovosť

Okupáciu sledujeme minútu po minúte.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Prečo v 1968 nedovolili, aby sme mali slobodu

Prečo prišli tanky a ako to vyzeralo.

Komentár šéfredaktorky

Tanky obnažili podstatu režimu

Komunistickým lídrom nešlo o ideológiu. Išlo len o moc.

OKUPÁCIA 1968

Okupácia 1968: Cez hranice sme prenášali periny (spomína Tóth)

Za posledné peniaze kúpil žene kožuch a topánky.

Neprehliadnite tiež

Okupácia 1968

Košickému maratónu 1968 hrozilo odvolanie. Bol manifestáciou súdržnosti

Okupácia zrušila maratónu jedno z troch M.

Sagan opäť začne sezónu v Austrálii. Najpopulárnejší cyklista sa vracia, tvrdí šéf

Sagan sa predstaví na Tour Down Under štvrtýkrát v kariére.