Devätnástka zdolala v príprave Turkov 1:0

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
TASR|14. aug 2013 o 17:57

Slováci nastúpia v kvalifikácii ME proti Grécku, Bulharsku a Albánsku.

MYJAVA. Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov vyhrala v stredu v prípravnom zápase v Myjave nad rovesníkmi z Turecka 1:0. Víťazný gól mladých Slovákov strelil v 87. minúte stredopoliar bratislavského Slovana Matej Jakúbek.

Pre zverencov trénera Milana Malatinského bol duel prvým v príprave na novembrový kvalifikačný turnaj o postup na ME 2014. Kvalifikačný miniturnaj I. fázy sa uskutoční v Bulharsku, Slováci okrem domácich hráčov nastúpia proti Grécku a Albánsku, finálový turnaj bude v Maďarsku.

Oba tímy pôsobili v hre rovnocenne, no mladí Slováci sa do gólových príležitostí dostávali častejšie. V 14. minúte mohol Slovensko do vedenia poslať aktívny Ivan, lopta však skončila na hornej sieti. V 25. minúte to skúšal po priamom kope Leško, jeho strela skončila vedľa žrde.

V 34. minúte pre zmenu zahrávali priamy kop Turci. Kapitán Niyaz mieril presne, Koníčkovi lopta pri zásahu vypadla a nebezpečná bola i následná dorážka Gigeka. Peknú príležitosť mal v 43. minúte Leško, ktorý sa pokúšal zblízka pätou umiestniť loptu za Akkanov chrbát.

V druhej polovici hry hráči tempo zmiernili, ale stále nebola núdza o akcie a súboje. V 48. minúte prinútil tureckého brankára k zákroku svojou strelou Záhumenský. V 61. minúte zatočil loptu nad brvno Ivan a o tri minúty na to prepálil tureckú svätyňu v šanci Bartošek.

Slovenská radosť však prišla v 87. minúte, keď sa po skrumáži pred tureckým gólmanom presadil Jakúbek a strelil jediný a víťazný gól Slovenska.

Prípravný zápas:

SR "19" - Turecko "19" 1:0 (0:0)

Gól: 87. Jakúbek, ŽK: Szoke - Akkan, Tasdemir, Gigek, Zengin, rozhodoval: Špaček (SR), 800 divákov.

Slovensko 19: Koníček - Valjent (46. Szoke), Šatka, Chrien (62. Kolorédy), Lacko (73. Kastelovič) - Králik, Ivan, Bartošek (78. Fajčík), Bero - Leško (62. Sábler), Záhumenský (62. Jakúbek) Turecko 19: Akkan - Zengin, Uzum, Kaya (46. Aktas), Getin - Aydin (46. Cengil), Koc (58. Gegek), Ozan (46. Coskun), Gigek - Niyaz (75. Atik), Tasdemir (82. Tuncer)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Devätnástka zdolala v príprave Turkov 1:0