Slovan zdolal Chomutov, bolo takmer vypredané

Na snímke vpravo Jonathan Sigalet (Slovan) vyráža puk pred bránkovou čiarou, s číslom 1 brankár Slovana Miroslav Kopřiva. (Autor: TASR)
TASR|15. aug 2013 o 20:43

Triumf Slovana pečatil do prázdnej bránky 38 sekúnd pred koncom Vondrka.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali vo štvrtok vo svojom treťom vystúpení na predsezónnom turnaji European Trophy 2013 v Slovnaft Aréne nad českým extraligovým tímom Piráti Chomutov 5:3.

Slovan si rozhodujúci náskok vypracoval už v prvej tretine, keď sa v presilovke dvakrát presadil Michel Miklík a tretí zásah pridal Michal Vondrka.

Chomutov od druhej časti hry zlepšil hru a v závere ešte zdramatizoval priebeh dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút David Hruška.

Triumf Slovana ale pečatil do prázdnej bránky 38 sekúnd pred koncom Vondrka.

Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrajú ďalší duel v rámci Južnej divízie ET v sobotu 17. augusta o 18.30 h na ľade Vienna Capitals.

Slovan Bratislava Piráti Chomutov 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 7. Miklík (Vondrka, Škoula), 10. Vondrka (Sersen, Miklík), 11. Miklík (Štajnoch), 38. Kolena (Mikúš, Mráz), 60. Vondrka 34. Kaše (Kubinčák), 57. Hruška (Balej), 59. Hruška (Balej, Svoboda). Rozhodovali: Baluška, Kubuš Orolín, Kacej, vylúčenia: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 9945 divákov.

Zostava Slovana: Kopřiva - Sersen, Škoula, Brejčák, Mojžíš, Mihálik, Štajnoch, Sigalet - Bartovič, Bližňák, Kukumberg - Vondrka, Ölvecký, Miklík - Daňo, Šťastný, Hudáček - Kolena, T. Mikúš, R. Mráz - Kudrna.