Športové výsledky (17. 8. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Hokej

European Trophy

Západná divízia:

EV Zug Adler Mannheim 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 18. Sutter, 34. Bartaggia - 17. Mauer, 20. Lehoux, 25., 42. Plachta, 53. Vernace

Severná divízia:

EHC Eisbären Berlín Lulea Hockey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 46. Hördler - 10. Kukan, 26. Persson, 27. Ledin, 54. Klaasen

Hamburg Freezers Kärpät Oulu 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Góly: 5., 60. Festerling, 27. Bettauer, 56. Pettinger - 10., 50. Kemppainen, 37. Alikoski, 40. Pyörälä

Južná divízia:

UPC Viedeň Capitals HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 20. Puschnik, 26. Hartl, 31. Fortier, 35. Rotter - 27. Mojžíš. Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Erd, Fussi Hofstätter, Hütter

20. ročník medzinárodného turnaja Rona Cup v Trenčíne:

Dukla Trenčín (SR) - PSG Zlín (ČR) 3:4 (0:1, 2:0, 1:3) - doplnkové samostatné nájazdy: 1:1

Góly: 24. Troliga (Šaur, F. Nemček), 37. Palák (M. Nemčík), 46. Pozník (J. Pardavý ml., P. Stantien) - 8. Kubiš (P. Holík, Buchta), 49. Popelka (Honejsek, Matějíček), 54. ŠTUMPF (Melenovský, Okál), 57. Urbanec (Zámorský, Honejsek)

HC Košice (SR) - HC Verva Litvínov (ČR) 5:3 (0:0 ,3:3, 2:0) - doplnkové samostatné nájazdy: 2:0

Góly: 22. P. Bartoš (Konečný, Deyl), 36. R. Jenčík (Spilar), 40. Hrnka (P. Bartoš), 43. Spilar (R. Jenčík, D. Pašek), 46. D. Pašek - 23. Pšurný (Piroš, Jiří Zeman), 31. Stříteský (Piroš), 39. Hanzl (Martynek)

HK 36 Skalica (SR) - Slovensko "20" 7:2 (1:2, 3:0, 3:0) - doplnkové samostatné nájazdy: 0:2

Góly: 12. Preisinger (Barák), 30. Lažo (Preisinger, Vyrúbalík), 36. Šátek (Kutálek), 36. Obdržálek (Stieler), 41. Lažo (R. Školiak, Vyrúbalík), 44. Obdržálek (M. Sloboda, Vyrúbalík), 51. Obdržálek (M. Sloboda, Stieler) - 6. Rehák (Koyš, Skalický), 16. Skalický (Koyš, Černák)

Konečná tabuľka:

1. Košice 3 3 0 0 0 14:7 9

2. Skalica 3 2 1 0 0 18:10 8

3. Zlín 3 1 0 1 1 12:13 4

4. Trenčín 3 1 0 0 2 8:8 3

5. Litvínov 3 1 0 0 2 7:10 3

6. Slovensko "20" 3 0 0 0 3 6:17 0

15. ročník medzinárodného turnaja Memoriál Pavla Zábojníka vo Zvolene:

HKM Zvolen (SR) - HC Dukla Jihlava (ČR) 2:4 (2:1, 0:2, 0:1) - doplnkové samostatné nájazdy: 3:3

Góly: 11. Škvaridlo (Martin Ďaloga, Hertl), 16. Puliš (Brabenec) - 13. Ujčík, 29. Velecký (Tobola), 36. J. Kadlec (Dobrovoľný), 51. Velecký (Kaláb, Zídek)

HK Nitra (SR) - Piráti Chomutov/SK Kadaň (ČR) 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) - doplnkové samostatné nájazdy: 1:1

Góly: 55. L. Novák (Ordzovenský) - 14. Szakal (Charousek), 40. Opálek, 46. Jíra (Hanták, Opálek)

GKS Tychy (Poľ.) - HC´05 Banská Bystrica 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) - doplnkové samostatné nájazdy: 1:1

Góly: 40. Galant (Baranyk, Sulka), 56. Baginski (Wožnica, Sulka) - 11. Matúš Chovan (Šilovič, Rosandič), 12. R. Macík (Zigo), 30. Rosandič (Kafka), 60. M. Hudec (Saracino)

Konečná tabuľka:

1. Zvolen 3 2 0 1 10:6 6

2. Jihlava 3 2 0 1 9:7 6

3. Nitra 3 1 1 1 7:7 4

4. Banská Bystrica 3 1 1 1 8:9 4

5. Chomutov/Kadaň 3 1 1 1 7:8 4

6. Tychy 3 0 1 2 7:11 1

Turnaji piatich krajín hráčov do 17 rokov:

Slovensko "17" - Švajčiarsko "17" 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Struška (Oško, Kolesár), 52. Pätoprstý (Roman, Hecl) - 46. Impose

Vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 40:28, rozhodovali Kubuš - Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 236 divákov.

Zostava SR "17": Húska - Roman, Grman, Vadovič, Škamla, Kolesár, Nemec, Trška, Mihalko - Žiak, Sádecký, Valent - Bondra, Pataky, Horváth - Sloboda, Hecl, Pätoprstý - Andrisík, Oško, Struškla

Nemecko "17" - USA "17" 2:9 (2:3, 0:6, 0:0)

Tabuľka:

1. USA 3 3 0 0 0 21:5 9

2. Česko 3 2 0 0 1 10:8 6

3. Slovensko 3 1 1 0 1 7:6 5

4. Nemecko 3 1 0 1 1 8:14 4

5. Švajčiarsko 4 0 0 0 4 5:18 0

Príprava:

LHK Jestřábi Prostějov (ČR) - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (1:2, 4:0, 0:1)

Góly Žiliny: 2. F. Macejka, 19. Kropáč, 58. T. Varga

Turnaj Red Bull Cup 2013 v Salzburgu:

piatok: Slovensko "16" - Rusko "16" 0:4

sobota: Slovensko "16" - ČR "16" 1:4


Tenis

Cincinnati

Dvojhra - štvrťfinále:

Serena Williamsová (USA-1) - Simona Halepová (Rum.) 6:0, 6:4

Viktoria Azarenková (Biel.-2) - Caroline Wozniacka (Dán.-10) 6:3, 7:6 (5)

Na Li (Čína-5) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-4) bez boja, Radwanská nenastúpila

Jelena Jankovičová (Srb.-14) - Roberta Vinciová (Tal.-12) 6:0, 6:4

Sobotňajší program semifinále (časy sú SELČ):

Serena Williamsová (USA-1) - Na Li (Čína-5) - predpokladaný začiatok až v nedeľu o 1.00 h

Jelena Jankovičová (Srb.-14) - Viktoria Azarenková (Biel.-2) - predpokladaný začiatok až v nedeľu o 2.30.

Dvojhra - štvrťfinále:

Rafael Nadal (Šp.-4) - Roger Federer (Švaj.-5) 5:7, 6:4, 6:3

Tomáš Berdych (ČR-6) - Andy Murray (V. Brit.-2) 6:3, 6:4

John Isner (USA) - Novak Djokovič (Srb.-1) 7:6 (5), 3:6, 7:5

Juan Martín del Potro (Arg.-7) - Dmitrij Tursunov (Rus.) 6:4, 3:6, 6:1

Dvojhra - semifinále:

John Isner (USA) - Juan Martín del Potro (Arg.-7) 6:7 (5), 7:6 (9), 6:3

Čakovec

Dvojhra - kvalifikácia - 3. kolo (finále):

Tomislav Draganja (Chor.-6) - Peter Mick (SR) 6:2, 6:1

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Marko Daniš (SR) - Ante Marinčič (Chor.) 7:6 (5), 6:2

2. kolo:

Toni Androič (Chor.-1) - Marko Daniš (SR) 7:5, 6:1

Cordenons

Štvorhra - finále:

Marin Draganja, Franko Škugor (Chor.-4) - Norbert Gombos, Roman Jebavý (SR/ČR) 6:4, 6:4 za 63 minút

Meerbusch

Dvojhra - semifinále:

Jan Hájek (ČR-2) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 7:6 (4), 6:3 za 85 minút

Kazaň

Štvorhra - finále:

Viktor Baluda, Konstantin Kravčuk (Rus.) - Ivo Klec, Jürgen Zopp (SR/Est.) 6:3, 6:4 za 70 minút

Nový Sad

Štvorhra - finále:

Patrik Fabian, Matteo Fago (SR/Tal.-1) - Ivan Šabanov, Matej Šabanov (Chor.-2) 7:5, 6:3

Brčko

Dvojhra - štvrťfinále:

Aleksandra Karamanolevová (Bulh.) - Natália Vajdová (SR) 7:5, 7:6 (5)

Usak

Štvorhra - semifinále:

Michaela Frlická, Stanislava Hrozenská (Nem./SR) - Hiroko Kuwatová, Jumi Mijazakiová (Jap.-2) 6:2, 6:2

Finále:

Nicole Collieová, Leah Dawová (Austr.-4) - Michaela Frlická, Stanislava Hrozenská (Nem./SR) 6:3, 5:4 - nedohrali


Futbal

6. kolo Corgoň ligy:

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 49. Hodek. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Janečka, Grabež - Jelič, Guba, 3055 divákov.

DAC 1904 Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 47. Masanovič - 9. Ľupták. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Majerník, Huber, Beňo, Fodrek, Velický - Turňa, Faško, Nosko, Teixeira, 1277 divákov.

AS Trenčín - Spartak Myjava 2:3 (1:0)

Góly: 5. a 65. Štefánik (prvý z pok. kopu) - 48. Sládek, 70. Š. Pekár, 79. Ferenčík, ŽK: 43. Mondek, 63. Rodríguez da Silva - 4. Černáček, 74. Kukoľ, 84. Sládek, 90.+ Ferenčík, rozhodovali: Valášek - E. Weiss, Jenčura, 3315 divákov

FK Senica - MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 44. Kalabiška, ŽK: 90.+ Kalabiška - 58. Viazanko, 76. Hovančík, rozhodovali: Kráľovič - Vorel, Bednár, 2349 divákov

FC Nitra - FC ViOn Zlaté Moravce 2:3 (0:1)

Gól: 85. Dubeň, 90. Barosso Sánchez - 7. a 62. Pribula, 57. Orávik, ŽK: 28. Šimončič, 54. V. Gajdoš, 75. H. Benčík, 88. Paukner (všetci Nitra), rozhodovali: Ježík - T. Somoláni, Špivák, 1865 divákov

Premier League - 1. kolo:

FC Liverpool Stoke City 1:0 (1:0)

Gól: 37. Sturridge

Arsenal Londýn - Aston Villa 1:3 (1:1)

Góly: 6. Giroud - 22. a 62. Benteke (druhý z 11 m), 85. Luna, ČK: 67. Koscielny (Arsenal)

Norwich City - FC Everton 2:2 (0:0)

Góly: 51. Whittaker, 71. van Wolfswinkel 61. Barkley, 65. Coleman

AFC Sunderland - FC Fulham 0:1 (0:0)

Gól: 52. Kasami

West Bromwich Albion - FC Southampton 0:1 (0:0)

Gól: 90. Lambert (z 11m)

West Ham United - Cardiff City 2:0 (1:0)

Góly: 13. Cole, 76. Nolan

Swansea City - Manchester United 1:4 (0:2)

Góly: 82. Wilfried - 34. a 72. van Persie, 36. a 90.+4 Welbeck

3. kolo škótskej ligy:

St. Mirren - Kilmarnock 1:1

Inverness - Motherwell 2:0

St. Johnstone - Ross Country 4:0

Hibernian - Dundee United 1:1

Aberdeen - Celtic Glasgow 0:2

3. kolo argentínskej ligy:

Colon Santa Fe - Quilmes 1:0

Arsenal - Olimpo 3:1

1. kolo portugalskej ligy:

FC Paços Ferreira - SC Braga 0:2

Estoril - Nacional Madeira 3:1

5. kolo ruskej ligy:

FK Ural Sverdlovská oblasť - Amkar Perm 0:0 - Martin Jakubko hral do 84. min, Michal Breznaník (obaja Perm) sa dostal na ihrisko v 67. min

Zenit Petrohrad - Anži Machačkala 3:0 - Tomáš Hubočan (Zenit) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Terek Groznyj - Lokomotiv Moskva 0:1 - Ján Ďurica odohral za hostí celý zápas.

4. kolo maďarskej ligy:

Diósgyör - Kecskemét 1:1 - Michal Hanek (Diósgyör) sedel na lavičke náhradníkov.

Pécs - Györ 1:1 - Ľuboš Kamenár (Györ) odchytal celý zápas.

Ferencváros Budapešť - MTK Budapešť 2:0

Mezökövesd - Lombard Pápa 0:2 - Peter Struhár a Otto Szabó (obaja Pápa) odohrali celý duel.

5. kolo rakúskej ligy:

Sturm Graz - Salzburg 1:1 - Dušan Švento (Salzburg) hral od 56. min a v 65. min dostal žltú kartu.

Austria Viedeň - Wiener Neustadt 5:0 - Peter Hlinka (Wiener Neustadt) odohral celé stretnutie.

Grödig - AC Wolfsberger 4:3

Innsbruck - Ried 2:3

1. kolo tureckej ligy:

Karabükspor - Kasimpasa 2:0

Rizespor - Genclerbirligi 1:0 - David Depetris (Rizespor) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Konyaspor - Fenerbahce Istanbul 3:2

3. kola holandskej ligy:

PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 3:0

Cambuur - Groningen 4:1

Waalwijk - Alkmaar 1:2

Nijmegen - Zwolle 1:5

Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 1:1

1. kolo gréckej ligy:

Atromitos - Ergotelis 2:2

Platanias - Veria 2:2

PAOK Solún - Škoda Xanthi 3:0 - Miroslav Stoch (PAOK Solún) hral do 73. min a v 69. min videl ŽK.

1. kolo španielskej Primera División:

Real Sociedad San Sebastián - Getafe 2:0 (1:0)

Góly: 42. Vela, 71. Seferovič

Valladolid - Athletic Bilbao 1:2 (1:1)

Góly: 31. Ebert - 29. Susaeta, 50. Muniain

FC Valencia - FC Malaga 1:0 (0:0)

Gól: 65. Ricardo Costa. 37.000 divákov

Nemecká bundesliga - 2. kolo:

Mönchengladbach - Hannover 96 3:0 (1:0)

Góly: 21. M. Kruse, 53. Kramer, 66. Daems (z pok. kopu)

Werder Brémy - FC Augsburg 1:0 (1:0)

Gól: 22. Ekici

SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 1:2 (0:0)

Góly: 71. Freis - 64. Zimling, 68. N. Müller

Karim Guédé (Freiburg) hral do 72. min.

VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0:1 (0:1)

Gól: 43. Schwaab (vlastný)

Eintracht Frankfurt - FC Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 13. Mandžukič

Hamburger SV - TSG 1899 Hoffenheim 1:5 (1:1)

Góly: 44. Van der Vaart (z pok. kopu) - 67. a 74. Modeste, 5. Firmino, 51. Volland, 77. Vestergaard

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (0:0)

Góly: 55. Knoche, 61. Vierinha, 67. Naldo, 90.+ Kutschke

2. kolo francúzskej Ligue 1:

Olympique Marseille - Evian Thonon Gaillard 2:0 (1:0)

Góly: 16. Gignac, 67. Payet

SC Bastia - FC Valenciennes 2:0 (0:0)

Góly: 76. Bruno, 79. Ba

OGC Nice - Stade Rennes 2:1 (1:1)

Góly: 20. Cvitanich, 50. Pied - 45.+3 Oliveira, ČK: 89. Pajot (Rennes)

Stade Remeš - OSC Lille 2:1 (1:0)

Góly: 7. Albäk, 67. Glombard - 88. Baša

AS St. Étienne - EA Guingamp 1:0 (0:0)

Gól: 52. Lemoine

FC Toulouse - Girondins Bordeaux 1:1 (1:1)

Góly: 45. Ben Basat - 43. Diabate, ČK: 27. Planus (Bordeaux)

5. kolo českej Gambrinus ligy:

Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 0:0

Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Marián Čišovský odohral celý zápas, Michal Ďuriš hral od 61. min a v 85. min inkasoval ŽK, Marek Bakoš (všetci Plzeň) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí. Lukáš Pauschek (Sparta) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:1 (0:0)

Góly: 50. Šourek - 57. L. Štetina, ČK: 64. T. Marek (Jihlava)

Karol Karlík hral od 69. min, Arnold Šimonek hral od 84. min, Matúš Marcin (všetci Jihlava) sedel na lavičke náhradníkov, Lukáš Štetina a Marek Hlinka odohrali celý zápas, Štetina v 57. min vyrovnal, Hlinka videl v 81. min ŽK, brankár Tomáš Kučera (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov.

FK Baumit Jablonec - 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)

Góly: 34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič

Matúš Lacko sedel na lavičke náhradníkov, Patrik Hrošovský (obaja Znojmo) hral od 72. min a v 88. min videl žltú kartu.

FC Zbrojovka Brno - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Gól: 19. Rybalka

Martin Husár hral od 78. min, Marek Kaščák (obaja Brno) pre zranenie nenastúpil. Ľuboš Kolár hral od 85. min, Lukáš Szabó ani Lukáš Hroššo (všetci Liberec) nefigurovali v zápise o stretnutí.

1. FK Příbram - FC Baník Ostrava 4:0 (1:0)

Góly: 80. a 90. Stratil, 18. Mareš, 59. Jugas

Tomáš Hájovský odohral celý duel, brankár Jakub Rondzik (obaja Příbram) sedel na lavičke náhradníkov. Zdenko Kaprálik a Milan Ferenčík (obaja Ostrava) nefigurovali v zápise o stretnutí.

4. kolo belgickej ligy:

Mechelen - FC Bruggy 1:2

Gent - Lierse 2:1

Charleroi - Kortrijk 1:2

Lokeren - Genk 3:1

Zulte-Waregem - Mons 2:0

Cercle Bruggy - Oostende 2:0


Cyklistika

Eneco Tour

Výsledky: 1. David Lopez (Šp./Sky) 3:51:10 h, 2. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step), 3. Maciej Paterski (Pol./Cannondale) obaja +2 s, 4. Tom Dumoulin (Hol./Argos), 5. Jan Bakelants (Bel./RadioShack), 6. Angel Madrazo (Šp./Movistar), 7. Lieuwe Westra (Hol./Vacansoleil), 8. Daryl Impey (JAR/Orica) všetci +4 s, 9. Nick Nuyens (Bel./Garmin), 10. Arnold Jeannesson (Fr./FDJ) obaja +12 s

Priebežná klasifikácia: 1. Dumoulin 20:14:01 h, 2. Štybar +8 s, 3. Andrij Grivko (Ukr./Astana) +23, 4. Bakelants, 5. Impey obaja +29, 6. Westra +37, 7. Sylvain Chavanel (Fr./Omega Pharma-Quick-Step) +49, 8. Wilco Kelderman (Hol./Belkin) +1:07 min


Hádzaná

Turnaj Fabo Kupa

Semifinále:

Iuventa Michalovce - Lokomotiva Záhreb (Chor.) 29:31 (15:16)

Najviac gólov za Iuventu: Tregubovová 8/4, Szöllösiová a Rebičová po 5

O 3. miesto:

Iuventa Michalovce - Podravka Koprivnica (Chor.) 26:38 (15:20)

Najviac gólov za Iuventu: Olšovská 9/3, Tregubovová 5/1, Piskayová 4

18. ročník turnaja hádzanárok o Pohár generálneho riaditeľa Dusla a.s. v Šali:

Sobota 17. augusta:

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Piccard Senec 26:17 (12:8)

DHK Zora Olomouc - HK Veselí nad Moravou 20:25 (10:12)

ŠKP Piccard Senec - DHK Zora Olomouc 19:29 (8:15)

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Veselí nad Moravou 30:21 (17:9)

Zostávajúci program - nedeľa 18. augusta:

9.30 h: HK Veselí nad Moravou - ŠKP Piccard Senec

11.15 h: HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc

Príprava:

MŠK Považská Bystrica - HCB OKD Karviná 32:29 (16:16)

Najviac gólov za MŠK: M. Kozák 10/7, Vallo a J. Kozák po 5

MŠK Považská Bystrica - HCB OKD Karviná 39:35 (21:17)

Najviac gólov za MŠK: M. Kozák 11/6, Vallo 8, Kostelanský 5


Basketbal

WNBA

Atlanta - Connecticut 88:57 (20:7, 19:17, 29:19, 20:14)

New York - Washington 57:66 (12:20, 22:13, 10:12, 13:21)

Minnesota - Tulsa 77:83 (23:20, 19:24, 16:24, 19:15)

Los Angeles - Indiana 94:72 (28:17, 21:20, 23:19, 22:16)

ME hráčok do 18 rokov:

D-skupina:

Francúzsko - Slovensko 50:27 (15:2, 13:10, 14:5, 8:10)

Najviac bodov SR: T. Páleníková 10, Urbániová 7


Vodný slalom

4. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene:

MUŽI

C1: 1. Anže Berčič (Slovin.) 108,28 (0 tr. sekúnd), 2. Franz Anton (Nem.) 109,56 (0), 3. Matija Marinič (Chor.) 109,94 (0), ... 5. Matej Beňuš 110,31 (0), 7. Alexander Slafkovský (obaja SR) 115,10 (2)

K1: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 99,87 (0 tr. sekúnd), 2. Fabian Dörfler 102,91 (0), 3. Hannes Aigner (obaja Nem.) 105,46 (0), ... 8. Andrej Málek (SR) 157,58 (50)

3xC1: 1. Slovinsko 121,55 (0 tr. sekúnd), 2. SLOVENSKO (Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Jerguš Baďura) 125,57 (2), 3. Nemecko 125,91 (2)

3xK1: 1. Nemecko 114,53 (0 tr. sekúnd), 2. Slovinsko 115,34 (0), 3. Taliansko 115,83 (0),...Slovensko (Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban) nenastúpilo na štart

ŽENY

C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 132,69 (4 tr. sekundy), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 135,04 (2), 3. Monika Jančová (ČR) 138,13 (0), ... Katarína Macová (SR) nedokončila finálovú jazdu

3xC1: nikto neštartoval


Pozemný hokej

ME III. divízie:

skupina o záchranu (o 5. - 8. miesto):

Turecko (4. tím zo základnej A-skupiny) - Slovensko (4. tím zo základnej B-skupiny) 8:3 (4:0), góly SR: T. Romanec, P. Bartík, Augustinič

Gibraltár (3A) - Švédsko (3B) 3:2 (1:2)

Tabuľka skupiny o záchranu:

5. Gibraltár 2 2 0 0 8:2 6

6. Švédsko 2 1 0 1 8:3 3

7. Turecko 2 1 0 1 1:8 3

8. Slovensko 2 0 0 2 3:14 0

semifinále:

Bielorusko (2A) - Švajčiarsko (1B) 2:5 (1:3)

Chorvátsko (1A) - Portugalsko (2B) 2:1 (1:1)

ME žien:

Základná A-skupina:

Belgicko - Bielorusko 5:1 (1:0)

Holandsko - Írsko 6:0 (1:0)

Základná B-skupina:

Anglicko - Španielsko 3:0 (2:0)

Nemecko - Škótsko 1:0 (1:0)


Atletika

MS v atletike v Moskve:

MUŽI

200 m: 1. Usain Bolt 19,66 - svetový výkon roka (SVR), 2. Warren Weir (obaja Jam.) 19,79, 3. Curtis Mitchell (USA) 20,04, 3. Nickel Ashmeade (Jam.) 20,05, 5. Adam Gemili (V. Brit.) 20,08, 6. Anaso Jobodwana (JAR) 20,14, 7. Churandy Martina (Hol.) 20,35, 8. Jaysuma Saidy Ndure (Nór.) 20,37.

Maratón: 1. Stephen Kiprotich (Ug.) 2:09:51, 2. Lelisa Desisa 2:10:12, 3. Tadese Tola 2:10:23, 4. Tsegay Kebede (všetci Et.) 2:10:47, 5. Kentaro Nakamoto (Jap.) 2:10:50, 6. Solonei Da Silva 2:11:40, 7. Paulo Paula (obaja Braz.) 2:11:40, 8. Yemane Tsegay (Et.) 2:11:43.

Oštep: 1. Vítězslav Veselý (ČR) 87,17, 2. Tero Pitkämäki (Fín.) 87,07, 3. Dmitrij Tarabin (Rus.) 86,23, 4. Julius Yego (Keňa) 85,40, 5. Roman Avramenko (Ukr.) 82,05, 6. Antti Ruuskanen (Fín.) 81,44, 7. Andreas Thorkildsen (Nór.) 81,06, 8. Ihab El Sayed (Eg.) 80,94.

ŽENY

5000 m: 1. Meseret Defarová (Et.) 14:50,19, 2. Mercy Cheronová (Keňa) 14:51,22, 3. Almaz Ayanová (Et.) 14:51,33, 3. Viola Kibiwotová (Keňa) 15:01,67, 5. Buze Diribová (Et.) 15:05,38, 6. Molly Huddleová 15:05,73, 7. Shannon Rowburyová (obe USA) 15:06,10, 8. Susan Kuijkenová (Hol.) 15:14,70.

100 m prek.: 1. Brianna Rollinsová (USA) 12,44, 2. Sally Pearsonová (Aus.) 12,50, 3. Tiffany Porterová (USA) 12,55, 4. Dawn harperová 12,59, 5. Queen Harrisonová (obe USA) 12,73, 6. Angela Whyteová (Kan.) 12,78, 7. Cindy Billaudová (Fr.) 12,84, 8. Julia Kondakovová (Rus.) 12,86.

Výška: 1. Svetlana Školinová (Rus.) 203, 2. Brigetta Barrettová (USA) 200, 3. Anna Čičerovová (Rus.) a Ruth Beitíová (Šp.) obe 197, 5. Emma Greenová-Tregarová (Švéd.) 197, 6. Justyna Kasprzycká 197, 7. Kamila Stepaniuková (obe Poľ.) a Alessia Trostová (Tal.) 193.

4 x 400 m: 1. Rusko (Guščinová, Firovová, Ryžovová, Krivošapková) 3:20,19 - SVR, 2. USA (Beardová, Hastingsová, Spencerová, McCororyová) 3:20,41, 3. V. Británia (Childová, Coxová, Adeoyeová, Ohuruoguová) 3:22,61, 4. Francúzsko 3:24,51, 5. Ukrajina 3:27,38, 6. Taliansko 3:27,39, 7. Nigéria 3:27,57, 8. Rumunsko 3:28,40.

Kvalifikácia - sobota:

ŽENY

100 m prek. - semifinále, do finále postúpili - I.: Porterová (V. Brit.) 12,63, Whyteová (Kan.) 12,76, II.: Rollinsová (USA) 12,54, Kondakovová (Rus.) 12,73, Billaudová (Fr.) 12,78, III.: Pearsonová (Aus.) 12,50, Harperová 12,61, Q. Harrisonová (obe USA) 12,71

Grand Prix Slovensko 2013 v Trnave:

MUŽI

100 m (+0,9 m/s): 1. Závacký (Slávia STU Bratislava) 10,41, 2. Privalinec (ŠOG Nitra) 10,95, 3. Šajbidor (Slávia Trnava) 11,00

200 m (+0,1): 1. Privalinec 21,90, 2. Danáč (AC Stavbár Nitra) 22,42, 3. Olejník (VŠC Dukla B. Bystrica) 22,56

800 m: 1. Jablokov (Slávia UK Bratislava) 1:53,42, 2. M. Ďurec (Slávia STU) 1:55,92

3000 m: 1. Žúbor (MKŠS Kys. N. Mesto) 9:25,15

400 m prek.: 1. Ivan (Slávia UK) 58,12, 2. Schneidgen (Stavbár Nitra) 58,26

výška: 1. Horák (VŠC Dukla) 220

žrď: 1. Zmoray (Spartak Dubnica) 500, 2. R. Krajňák (Akademik TU Košice) 480

diaľka (Memoriál A. Hajmássyho): 1. Koch (Slávia UK) 683

guľa: 1. D. Daniš (Slávia ŠG Trenčín) 15,49

disk: 1. Holica (Stavbár Nitra) 51,34

kladivo: 1. Kružliak (Stavbár Nitra) 69,68, 2. Charfreitag (Slávia Trnava) 66,52

oštep: 1. Ženúch (VŠC Dukla) 79,52, 2. Bartoň (Stavbár Nitra) 62,33

vrhačský štvorboj (Memoriál M. Čordáša): 1. Okel (Dubnica) 2100

ŽENY

100 m (+0,9): 1. Kršáková (Dubnica) 11,72, 2. Putalová (Slávia UK) 12,07, 3. Bučková (Dubnica) 12,33

200 m (+0,1): 1. Kršáková 24,45, 2. Putalová 24,51, 3. Štuková (Slávia UK) 25,03

800 m: 1. Suchá (UMB B. Bystrica) 2:27,68

1500 m (Štít mesta Trnava): 1. Maníková (Dubnica) 4:37,80 - slovenský výkon roka, 2. Štefundová (MKŠS Kys. N. Mesto) 4:40,45

400 m prek.: 1. Zeleňáková (ŠOG Nitra) 1:14,60

výška: 1. Srnková (Slávia STU) 169

žrď: 1. Sľúková (Dubnica) 380

diaľka (Memoriál J. Butka): 1. Hladíková (VŠC Dukla) 556

guľa: 1. Krištofičová (Slávia UK) 15,82 - slovenský výkon roka a svetový rekord sluchovo postihnutých

disk: 1. Krištofičová 44,73, 2. Tomanová (Slávia Trnava) 44,41

kladivo: 1. K. Čaklošová (Dubnica) 48,08

oštep: 1. Krošláková (Stavbár Nitra) 38,83

vrhačský štvorboj (Memoriál R. Charfreitagovej): 1. Tomanová 2103


Volejbal

World Grand Prix vo volejbale žien:

K-skupina (Almaty/Kaz.):

Brazília - Holandsko 3:0 (15, 20, 15)

Kazachstan - Kuba 3:1 (20, -17, 28, 20)

L-skupina (Bangkok/Thaj.):

Rusko - Portoriko 3:0 (8, 16, 19)

Thajsko - Nemecko 0:3 (-16, -14, -25)

M-skupina (Sendai/Jap.):

Japonsko - USA 1:3 (-17, -19, 21, -18)

Česko - Bulharsko 2:3 (20, -18, -17, 22, -8)

N-skupina (Wu-chan/Čína):

Argentína - Srbsko 0:3 (-12, -20, -14)

Čína - Poľsko 3:1 (18, 21, -16, 23)

O-skupina (Kchao-chsiung/Taiwan):

Alžírsko - Turecko 0:3 (-12, -12, -12)

Taliansko - Dominikánska republika 2:3 (21, 19, -30, -24, -11)


Rýchlostná kanoistika:

Pohár SNP v rýchlostnej kanoistike v Piešťanoch:

MUŽI:

K1 1000 m: 1. Martin Vajda (Tatran Karlova Ves Bratislava) 3:57,250 min, 2. Juraj Danko (Dukla Trenčín) +0,0592 s, 3. Andrej Wiebauer (Tatran Karlova Ves Bratislava) +1,008

C1 1000 m: 1. Ferencz Fehér (KCK Šamorín) 4:46,363, 2. Miroslav Baránek (KRK Nováky) +21,148

K2 1000 m: 1. Martin Vajda, Andrej Wiebauer 3:30,683, 2. Martin Dugas, Filip Sprušanský (všetci Tatran Karlova Ves Bratislava) +5,139

ŽENY:

K1 1000 m: 1. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 4:46,321, 2. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) +18,077, 3. Magdaléna Šebestová (ŠKP Bratislava) +34,920


Motorizmus

Rally Lubeník 2013:

Konečné poradie: 1. Gregorz Grzyb, Robert Hundla (Poľ.) Ford Focus WRC 08 47:42,4 min, 2. Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek (SR) Citroen C4 WRC +49,4 s, 3. András Hadik, Krisztián Kertész (Maď.) Subaru Impreza R4 +1:35,9, 4. Tomáš Ondrej, Adam Gomori (SR) Škoda Fabia S2000 +1:45,4, 5. Jozef Béreš, Zoltán Répás (SR) Subaru Impreza R4 +2:13,4, 6. Karel Trnený, Václav Pritzl (ČR) Škoda Fabia WRC +2:20,4


Triatlon

Žilinský triatlon:

Majstrovstvá Slovenska v krátkom triatlone (1,5 km plávanie - 40 km cyklistika - 10 km beh):

Muži: 1. Dávid Ruzsás 1:51:33 h, 2. Peter Bajai 1:53:00, 3. Máté Balogh (všetci Maď.) 1:53:12, ... 5. Andrej Orlický (Triatlon Team Trnava) 1:54:00, 6. Martin Matúšek (Triax) 1:54:22, 8. Šimon Žáčik (SMTA Nitra) 1:57:47

Ženy: 1. Eszter Dudásová 2:03:19, 2. Zsuzsana Szakályová 2:04:35, 3. Zsófia Szakályová (všetky Maď.) 2:10:04, 4. Barbora Listopadová (J&T) 2:10:30, 5. Zuzana Vojteková (Triklub Orava) 2:11:04, 6. Mira Bednarovičová (Realizsportteam) 2:13:55

9. kolo Slovenského pohára v šprinte (0,75 km plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh):

Muži: 1. Tadeáš Fazekaš (ŠK Atóm Levice) 1:00:20, 2. Ondrej Dubaj (SMTA Nitra) 1:01:03, 3. Nikolaj Tóth (ŠBR Piešťany) 1:02:14,9

Ženy: 1. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice) 1:04:03


Bejzbal

MLB:

Chicago Cubs - St. Louis 7:0

Pittsburgh - Arizona 6:2

Philadelphia - Los Angeles Dodgers 0:4

Miami - San Francisco 10:14

Atlanta - Washington 3:2 po 10. zmene

Milwaukee - Cincinnati 7:6

San Diego - New York Mets 2:5

Oakland - Cleveland 3:2

Los Angeles Angels - Houston 2:8

Minnesota - Chicago White Sox 2:5

Texas - Seattle 1:3

Tampa Bay - Toronto 5:4

Boston - New York Yankees 3:10

Detroit - Kansas City 0:3

2. zápas Detroit - Kansas City 1:2

Baltimore - Colorado 3:6

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  2. K-Classic – značka, ktorá pomáha!
  3. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  4. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  5. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  7. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  8. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  9. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  10. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  1. Modesta Real Estate sprostredkovala pre Emil Frey halu v P3
  2. Recept na príjemné ráno od „majstra rozkoší“ Daniela Nekonečného
  3. K-Classic – značka, ktorá pomáha!
  4. Pred 25 rokmi musela byť jazdenka zo západu
  5. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty
  6. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek
  7. Cíťte sa v priestore príjemne
  8. Ktorý odšťavovač má najvyššiu výťažnosť?
  9. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť
  10. Ako si vybrať wc a umývadlo?
  1. Odteraz pri volaniach už nemusíte rátať minúty 9 871
  2. Ako pracujú horskí záchranári? Tieto veci by ste nemali podceniť 4 429
  3. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 4 366
  4. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 4 148
  5. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 934
  6. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 3 924
  7. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 2 784
  8. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 2 605
  9. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 1 812
  10. Nenaleťte pochybným predajcom jazdeniek 1 691

Téma: Futbal


Článok je zaradený aj do ďalších tém Liga majstrov 2017/2018

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Chuť hranolčekov z ulice Únia nezmení. Hotelieri upozorňujú na praktické problémy

Zmenu v návrhu nariadenia vyrokovalo Belgicko, aby sa nezmenila výroba dvakrát smažených hranolčekov z pouličných stánkov.

KOMENTÁRE

Andrássyovci milovali ženy, na Gemeri dodnes žijú ich potomkovia

O Betliari hovorí Július Barczi.

Neprehliadnite tiež

Sagan fanúšikom: Uvidíme sa v Krakove

Petra Sagana čakajú prvé preteky po Tour de France. Do Poľska ho prídu povzbudiť stovky slovenských fanúšikov.

Za slovenského brankára doteraz milión nikto nedal

Je najdrahším brankárom, aký kedy šiel zo slovenského klubu do zahraničia. Lille zaplatilo za 20-ročného Jakubecha Trnave okolo milióna eur.

Djokovič bude budúci rok opäť silný, predpovedá legenda

Vlani odpisovali Rogera Federera a vrátil sa ako víťaz. Rovnaký recept chce teraz zopakovať aj Novak Djokovič.

Na Slovensku neuspeli. Futbalisti Komárna dostanú milióny od Maďarov

Maďarská vláda vyčlenila na podporu futbalových klubov desať miliónov eur. Viac ako polovica peňazí poputuje do Komárna.