Športové výsledky (18. 8. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

Premier League - 1.kolo:

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Gól: 50. Soldado (z 11 m)

FC Chelsea - Hull City 2:0 (2:0)

Góly: 13. Oscar, 25. Lampard

Primera División - 1. kolo:

FC Barcelona - UD Levante 7:0 (6:0)

Góly: 3. Sanchez, 12. a 41. Messi (druhý z 11 m), 24. Dani Alves, 26. a 73. Pedro, 45. Xavi

Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 26. Benzema, 86. Isco - 14. Molina

Osasuna Pamplona - CF Granada 1:2 (0:2)

Góly: 57. Puňal - 38. El Arabi, 45.+2 Yebda

Corgoň liga - 6. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:2 (2:0)

Góly: 15. Fořt, 42. I. Žofčák, 49. Halenár - 64. Ďubek, 79. Tawamba, ŽK: 5. Zošák (Ružomberok), rozhodovali: Jaška - Kubačka, Ádám, 4133 divákov

Taliansky Superpohár - Rím:

Juventus Turín Lazio Rím 4:0 (1:0)

Góly: 23. Pogba, 52. Chiellini, 54. Lichtsteiner, 56. Tevez

3. kolo argentínskej ligy:

Gimnasia LP - Rosario Central 3:1

San Lorenzo - Argentinos Juniors 0:3

15. kolo brazílskej ligy:

Vasco da Gama - Gremio 2:3

Cruzeiro - Vitoria 5:1

Nautico - Fluminense 0:1

5. kolo ruskej ligy:

CSKA Moskva - Kubaň Krasnodar 1:0

Spartak Moskva - Rubin Kazaň 0:0

Kridla Sovietov Samara - Tom Tomsk 1:0 - Ján Mucha (Samara) sedel na lavičke náhradníkov, Kornel Saláta odohral celý duel.

FK Krasnodar - Dinamo Moskva 1:1

5. kolo rakúskej ligy:

Admira Mödling - Rapid Viedeň 2:0 (1:0) - Matúš Mikuš (Admira) sedel na lavičke náhradníkov, Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas.

Dánska liga - 5. kolo:

Vestsjaelland - Odense 1:1

Sonderjyske - Viborg 0:3 /Peškovič chytal za hostí celý zápas/

FC Kodaň - Aarhus 1:1

Maďarská liga - 4. kolo:

Honvéd Budapešť - Puskásova akadémia 3:0

Videoton - Paks 4:1 /za hostí chytal Molnár celý zápas/

Haladás - Debrecín 1:1

4. kolo belgickej ligy:

Standard Liége - Leuven 1:0

Waasland-Beveren - Anderlecht Brusel 0:3 - Róbert Demjan (Beveren) odohral prvý polčas.

3. kolo holandskej ligy:

Nijmegen - Zwolle 1:5

Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 1:1

Ajax Amsterdam - Feyenoord Rotterdam 2:1 /Stanislav Lobotka nefiguroval na zápasovej súpiske domácich/

Heerenveen - Heracles Almelo 2:4

NAC Breda - Den Haag 1:2

Twente Enschede - Utrecht 6:0

Nemecká bundesliga - 2. kolo:

1. FC Norimberg - Hertha Berlín 2:2 (1:0)

Góly: 40. Drmič, 89. Kijotake - 61. vlastný Debenli, 78. Ronny (z 11 m)

/Mak za domácich do 65 min, Pekarík za hostí celý zápas a ŽK

Borussia Dortmund - Braunschweig 2:1 (0:0)

Góly: 75. Hofmann, 86. Reus (z 11m) - 89. Kratz

Nemecká II . liga - 4. kolo:

FC Energie Cottbus - Alemannia Aachen 5:1 /Erik Jendrišek odohral za domácich celý zápas a strelil gól/

Francúzska Ligue 1 - 2. kolo:

AS Monaco - HSC Montpellier 4:1 (1:1)

Góly: 18. Falcao (z 11 m), 44., 57. a 81. Riviere - 24. Montano, ČK: 63. Congre (Montpellier)

FC Lorient FC Nantes 2:1 (1:1)

Góly: 39. Aboubakar, 62. Aliadiere 18. Veigneau

Paríž St. Germain AC Ajaccio 1:1 (0:1)

Góly: 86. Cavani - 9. Pedretti

1. kolo portugalskej ligy:

Vitoria Guimaraes - SC Olhanense 2:0

Sporting Lisabon - Arouca 2:1

Gil Vicente - Academica 2:0

Belenenses - Rio Ave 0:3

Maritimo - Benfica Lisabon 2:1

Setubal - FC Porto 1:3

1. kolo gréckej ligy:

Asteras Tripolis - Giannina 3:3

Levadiakos - Panthraikos 2:2

OFI Kréta - Panionios 0:0

Smyrnis - Aris Solún 2:1

Panathinaikos Atény - Panaitolikos 2:0

1. kolo tureckej ligy:

Akhisar Belediyespor - Elazigspor 3:1

Eskisehirspor - Bursaspor 2:0 - Stanislav Šesták (Bursaspor) odohral celý zápas

Besiktas Istanbul - Trabzonspor 2:0 - Filip Hološko (Besiktas) nehral pre zranenie.

MLS

Montreal - DC United 2:1

Columbus - Toronto 2:0

New England - Chicago 2:0

New York - Philadelphia 0:0

Houston - Seattle 3:1

Colorado - Vancouver 2:0

Los Angeles - Salt Lake 4:2

Portland - FC Dallas 2:1


Tenis

Cincinnati

Dvojhra - semifinále:

John Isner (USA) - Juan Martin Del Potro (7-Arg.) 6:7 (5), 7:6 (9), 6:3

Rafael Nadal (4-Šp.) - Tomáš Berdych (6-ČR) 7-5, 7-6(4)

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (Šp.-4) - John Isner (USA) 7:6 (8), 7:6 (3) za 115 minút

Dvojhra - semifinále:

Victoria Azarenková (2-Biela.) - Jelena Jankovičová (14-Srb.) 4:6, 6:2, 6:3

Serena Williams (1-USA) - Li Na (5-Čína) 7:5, 7:5

New Haven

Finále kvalifikácie:

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Jelina Svitolinová 7:6 (4), 6:2

Dvojhra - 1. kolo:

Sabine Lisická (Nem.-7) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 7:5, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:

Lucie Hradecká, Klára Zakopalová (ČR) - Janette Husárová, Čchan Chao-čching (SR/Taiw.) 6:2, 6:2

Craiova

Dvojhra - finále:

Kristína Kučová (SR-5) - Alberta Briantiová (Tal.) 7:5, 3:6, 6:4

Winston-Salem

Dvojhra - kvalifikácia - 2. kolo:

David Goffin (Belg.-1) - Michal Mertiňák (SR) 6:2, 6:1 za 57 minút

Dvojhra - 1. kolo:

Lu Yen-Hsun (Taiwan) - Romain Bogaerts (Belg.) 6:1, 6:1

Alex Bogomolov (Rus.) - Victor Hanescu (Rum.) 6:3, 6:4

Usak

Štvorhra - finále:

Nicole Collieová, Leah Dawová (Austr.-4) - Michaela Frlická, Stanislava Hrozenská (Nem./SR) 6:3, 6:4


Hokej

Red Bull Cup 2013:

Rakúsko "17" - Slovensko "16" 5:3 (2:3, 2:0, 1:0)

Góly SR: 1. Vitek, 2. Jaško, 5. Vašaš

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov:

Slovensko "17" - USA "17" 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Vadovič - 31. Griffin, 47., 56. Boeser

Česko "17" - Nemecko 17 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Špaček, 37. Weinhold, 55. Chlapí

Konečná tabuľka:

1. USA 4 4 0 0 0 24:6 12

2. Česko 4 3 0 0 1 13:8 9

3. SLOVENSKO 4 1 1 0 2 8:9 5

4. Nemecko 4 1 0 1 2 8:17 4

5. Švajčiarsko 4 0 0 0 4 5:18 0


Motorizmus

Veľká cena Indianapolisu:

Moto GP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 44:52,463 min, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +3,495 s, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha +5,704, 3.+0,527, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +19,895, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha +19,955, 6. Álvaro Bautista (Šp.) +20,061

Celkové poradie (po 10 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 188 bodov, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 167, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 153, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 130, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha 127, 6. Stefan Bradl (Nem.) Honda 93

Moto 2: 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 43:47,432, 2. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex +0,766, 3. Scott Redding (V. Brit.) Kalex +1,741, 4. Pol Espargaró (Šp.) Kalex +2,628, 5. Dominique Äegerter (Švaj.) Suter +2,708, 6. Simone Corsi (Tal.) Speed Up +8,528

Moto 3: 1. Álex Rins (Šp.) KTM 41:37,200, 2. Álex Márquez (Šp.) KTM +0,177, 3. Maverick Viňales (Šp.) KTM +1,076, 4. Jonas Folger (Nem.) Kalex KTM +8,638, 5. Luis Salom (Šp.) KTM +9,261, 6. Arthur Sissis (Aus.) KTM +14,439

Hlavná súťaž automobilovej série FIA GT Series na okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni:

1. Andreas Simonsen (Švéd.)/Sergej Afanasiev (Rus.) HTP Gravity Charouz 1:00:45,730 h, 2. Niki Mayr-Melnhof (Rak.)/René Rast (Nem.) Team WRT 1:00:49,878, 3. Stéphane Ortelli (Fr.)/Laurens Vanthoor (Belg.) Belgian Audi Club Team WRT 1:00:50,721, 4. Edward Sandström (Švéd.)/Frank Stippler (Nem.) Belgian Audi Club Team WRT 1:00:51,152, 5. Ricardo Zonta (Braz.)/Sérgio Jimenez (Braz.) BMW Sports Trophy Team Brasil 1:01:01,086, 6. Hari Proczyk (Rak.)/Dominik Baumann (Rak.) GRT Grasser Racing Team 1:01:08,513, ... Štefan Rosina (SR)/Peter Kox (Hol.) Lamborghini Blancpain Reiter - nedokončili


Cyklistika

Eneco Tour

7. etapa, Tienen Geraardsbergen (208 km): 1. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma - Quick-Step) 5:00:04 h, 2. Ian Stannard (V. Brit./Team Sky) +4 s, 3. Lars Boom (Hol./Belkin) +12, 4. Manuel Quinziato (Tal./BMC Racing) +14, 5. Pieter Weening (Hol./Orica) +17, 6. Daryl Impey (JAR/Orica) +25, 7. Wilco Kelderman (Hol./Belkin), 8. Tom Dumoulin (Hol./Argos), 9. Filippo Pozzato (Tal./Lampre), 10. Laurens De Vreese (Belg./Topsport Vlaanderen) všetci rovnaký čas

Celkové poradie: 1. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma - Quick-Step) 25:14:05 h, 2. Tom Dumoulin (Hol./Argos) +26 s, 3. Andrij Grivko (Ukr./Astana) +50, 4. Jan Bakelants (Belg./RadioShack) +55, 5. Daryl Impey (JAR/Orica) rovnaký čas, 6. Sylvain Chavanel (Fr./Omega Pharma - Quick-Step) +1:20 min, 7. Wilco Kelderman (Hol./Belkin) +1:32, 8. Pieter Weening (Hol./Orica) +1:34, 9. Maxim Iglinskij (Kaz./Astana) +2:07, 10. Maxime Monfort (Belg./RadioShack) +2:14

4. kolo Svetového pohára v cyklotriale:

ženy: 1. Tatiána Janíčková (SR) 8 tr.b., 2. Gemma Abantová (Šp.) 18, 3. Janine Jungsfelová (Austr.) 20, 4. Kristína Sýkorová (SR) 20


Hádzaná

Majstrovstvá Európy hádzanárok do 17 rokov:

A-skupina (Gdynia):

Poľsko - Španielsko 25:30 (14:19)

Portugalsko - Rumunsko 25:21 (13:12)

Konečné poradie: 1. Rumunsko 4 body, 2. Portugalsko 3, 3. Španielsko 3, 4. Poľsko 2

B-skupina (Gdynia):

Holandsko - Čierna Hora 17:19 (9:8)

Dánsko - Francúzsko 35:26 (17:12)

Konečné poradie: 1. Dánsko 6, 2. Čierna Hora 4, 3. Francúzsko 2, 4. Holandsko 0

C-skupina (Gdansk):

Slovensko - Maďarsko 27:24 (11:12)

Rusko - Švédsko 27:17 (11:6)

Konečná tabuľka:

1. Rusko 3 3 0 0 91:59 6

2. Švédsko 3 2 0 1 75:68 4

--------------------------------------------

3. Slovensko 3 1 0 2 67:87 2

4. Maďarsko 3 0 0 3 67:86 0

D-skupina (Gdansk):

Nórsko - Nemecko 28:22 (18:10)

Chorvátsko - Česko 29:24 (14:13)

Konečné poradie: 1. Chorvátsko 5, 2. Nórsko 3, 3. Nemecko 2, 4. Česko 2

Majstrovstvá sveta kadetov:

osemfinále:

Švédsko - Bielorusko 31:21 (17:11)

Francúzsko - Nórsko 25:35 (13:21)

Rakúsko - Chorvátsko 25:29 (11:13)

Dánsko - Rumunsko 35:14 (15:8)

Slovinsko - Egypt 33:29 (15:13)

Španielsko - Maďarsko 25:23 (14:9)

Nemecko - Brazília 35:26 (18:12)

Srbsko - Katar 27:24 (10:10)

Prezidentský pohár:

o 17. - 20. miesto:

Japonsko - Tunisko 43:31 (23:15)

Argentína - Venezuela 36:25 (18:13)

o 21. - 24. miesto:

Čile - Kórejská republika 33:40 (16:22)

Angola - Gabon 29:26 (16:13)

18. ročník turnaja hádzanárok "O pohár generálneho riaditeľa Dusla":

Sobota 17. augusta:

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Piccard Senec 26:17 (12:8)

DHK Zora Olomouc - HK Veselí nad Moravou 20:25 (10:12)

ŠKP Piccard Senec - DHK Zora Olomouc 19:29 (8:15)

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Veselí nad Moravou 30:21 (17:9)

Nedeľa 18. augusta:

HK Veselí nad Moravou - ŠKP Piccard Senec 27:21 (12:13)

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Zora Olomouc 33:18 (15:13)

Konečné poradie: 1. HK Slovan Duslo Šaľa 6 bodov, 2. HK Veselí nad Moravou 4, 3. DHK Zora Olomouc 2, 4. ŠKP Piccard Senec 0


Rýchlostná kanoistika

Pohár SNP v rýchlostnej kanoistike v Piešťanoch:

MUŽI

K1 200 m: 1. Martin Vajda (Tatran Karlova Ves Bratislava) 37,821 s, 2. Erik Noskovič (ŠKP Bratislava) +0,358 s, 3. Martin Dugas (Tatran Karlova Ves Bratislava) +1,281

C1 200 m: 1. Ferencz Fehér (KCK Šamorín) 48,540 s, 2. Miroslav Baránek (KRK Nováky) +2,139

K2 200 m: 1. Erik Noskovič, Andrej Wiebauer (ŠKP Bratislava) 34,956 s, 2. Martin Dugas, Filip Sprušanský (Tatran Karlova Ves Bratislava) +0,318, 3. Martin Bobek, Zdenko Malík (ŠKP Bratislava) 2,316

ŽENY

K1 200 m: 1. Lucia Mištinová (KRK Nováky) 48,480 s, 2. Lucia Kvetáková (Slávia UK Bratislava) +0,793 s, 3. Magdaléna Šebestová (ŠKP Bratislava) +5,467

MIX

K2 200 m: 1. Denis Myšák, Nikola Zatlkajová (KRK Nováky) 38,451 s, 2. Patrícia Skovajsová, Filip Sprušanský (Tatran Karlova Ves Bratislava) +2,065 s, 3. Marcela Erbanová, Tomáš Kačic (TJ Sĺňava Piešťany) +2,887


Vodný slalom

4. kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene:

MUŽI:

C1: 1. Anže Berčič (Slovin.) 108,28 (0 tr. sekúnd), 2. Franz Anton (Nem.) 109,56 (0), 3. Matija Marinič (Chor.) 109,94 (0), ... 5. Matej Beňuš 110,31 (0), 7. Alexander Slafkovský 115,10 (2), ... v semifinále 11. Jerguš Baďura 113,00 (0) - nepostúpil do finále, ... v kvalifikácii 33. Martin Mračna (všetci SR) 113,54 (0) - nepostúpil do semifinále

K1: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 99,87 (0 tr. sekúnd), 2. Fabian Dörfler 102,91 (0), 3. Hannes Aigner (obaja Nem.) 105,46 (0), ... 8. Andrej Málek (SR) 157,58 (50), ... v semifinále 28. Ján Šajbidor 111,75 (2) - nepostúpil do finále, ... v kvalifikácii 48. Miroslav Urban (všetci SR) 105,90 (2) - nepostúpil do semifinále

C2: 1. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 117,41 (0 tr. sekúnd), 2. Filip Brzeziňski, Andrzej Brzeziňski (Poľ.) 118,70 (0), 3. Sašo Taljat, Luka Božič (Slovin.) 120,61 (2), ... 6. Ladislav Škantár, Peter Škantár 122,97 (0), ... v semifinále 13. Matúš Gewissler, Juraj Skákala 129,03 (0), 16. Tomáš Kučera, Ján Bátik (všetci SR) 134,92 (2) - nepostúpili do finále

3xC1: 1. Slovinsko 121,55 (0 tr. sekúnd), 2. SLOVENSKO (Matej Beňuš, Alexander Slafkovský, Jerguš Baďura) 125,57 (2), 3. Nemecko 125,91 (2)

3xK1: 1. Nemecko 114,53 (0 tr. sekúnd), 2. Slovinsko 115,34 (0), 3. Taliansko 115,83 (0), ... Slovensko (Andrej Málek, Ján Šajbidor, Miroslav Urban) nenastúpilo na štart

ŽENY

C1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 132,69 (4 tr. sekundy), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 135,04 (2), 3. Monika Jančová (ČR) 138,13 (0), ... Katarína Macová (SR) nedokončila finálovú jazdu

K1: 1. Jessica Foxová (Aus.) 117,60 (0 tr. sekúnd), 2. Corinna Kuhnleová (Rak.) 117,94 (0), 3. Eva Terčeljová (Slovin.) 119,37 (0), ...6. Jana Dukátová 123,76 (2), ... v kvalifikácii 34. Kristína Nevařilová 128,16 (2), 35. Kristína Zárubová (všetky SR) 129,07 (2) - nepostúpili do semifinále

Pozn.: Tímové súťaže 3xC1 ženy, 3xK1 ženy a 3xC2 organizátori zrušili.


Volejbal

World Grand Prix vo volejbale žien:

K-skupina (Almaty/Kaz.):

Kuba - Holandsko 0:3 (-13, -23, -22)

Kazachstan - Brazília 0:3 (-17, -16, -10)

L-skupina (Bangkok/Thaj.):

Portoriko - Nemecko 3:2 (23, 23, -23, -13, 13)

Rusko - Thajsko 3:2 (-24, 18, 22, -20, 11)

M-skupina (Sendai/Jap.):

Japonsko - Česko 3:2 (18, -22, 26, -23, 13)

USA - Bulharsko 3:2 (-16, 23, -20, 15, 8)

N-skupina (Wu-chan/Čína):

Poľsko - Argentína 3:2 (21, -21, 12, -23, 11)

Čína - Srbsko 3:2 (17, -25, 20, -23, 5)

O-skupina (Kchao-chsiung/Taiwan):

Taliansko - Turecko 3:2 (17, 18, -17, -15, 12)

Dominikánska republika - Alžírsko 3:0 (11, 9, 8)

Konečné poradie po základnej časti:

1. Čína 9 9 0 27: 6 25 - postup na finálový turnaj

2. Brazília 9 8 1 25: 8 23 - postup na finálový turnaj

3. Srbsko 9 7 2 25: 8 23 - postup na finálový turnaj

4. USA 9 8 1 25: 9 22 - postup na finálový turnaj

5. Taliansko 9 7 2 24: 9 21 - postup na finálový turnaj

6. Japonsko 9 7 2 22:12 19 - organizátor finálového turnaja


Pozemný hokej

ME (Championship III) v pozemnom hokeji mužov - nedeľňajšie výsledky o konečné umiestnenie:

skupina o záchranu:

Turecko - Švédsko 1:8 (1:4)

Gibraltár - Slovensko 6:3 (4:1), góly SR: F. Čerňanský, Petrakovič, Parajka

Tabuľka skupiny o záchranu:

5. Gibraltár 3 3 0 0 14:5 9

6. Švédsko 3 2 0 1 16:4 6

7. Turecko 3 1 0 2 9:16 3

8. Slovensko 3 0 0 3 6:20 0

zápas o 3. miesto: Bielorusko - Portugalsko 7:6 (2:4)

finále: Švajčiarsko - Chorvátsko 7:1 (2:0)

Konečné poradie ME (Championship III) v Lausanne: 1. Švajčiarsko, 2. Chorvátsko - obe krajiny postúpili do vyššej kategórie (Championship II 2015), 3. Bielorusko, 4. Portugalsko, 5. Gibraltár, 6. Švédsko, 7. Turecko, 8. Slovensko - krajiny na 7. a 8. mieste zostúpili do nižšej kategórie (Championship IV 2015)

Majstrovstvá Európy (Championships) elitnej kategórie mužov:

Základná B-skupina:

Anglicko - Poľsko 5:2 (1:0)

Holandsko - Írsko 2:1 (1:1)

Majstrovstvá Európy (Championships) elitnej kategórie žien:

Základná A-skupina:

Írsko - Bielorusko 3:2 (1:0)

Belgicko - Holandsko 0:2 (0:2)

Tabuľka A-skupiny:

1. Holandsko 2 2 0 0 8:0 6

2. Belgicko 2 1 0 1 5:3 3

3. Írsko 2 1 0 1 3:8 3

4. Bielorusko 2 0 0 2 3:8 0

Základná B-skupina:

Španielsko - Škótsko 2:1 (2:1)

Nemecko - Anglicko 2:1 (1:1)

Tabuľka B-skupiny:

1. Nemecko 2 2 0 0 3:1 6

2. Anglicko 2 1 0 1 4:2 3

3. Španielsko 2 1 0 1 2:4 3

4. Škótsko 2 0 0 2 1:3 0


Basketbal

B-divízia ME basketbalistov do 16 rokov:

Zápas o 17. miesto:

Írsko - Slovensko 39:41 (4:13, 7:12, 15:3, 13:13)

Najviac bodov SR: Kurek 10, Pigliafreddo 6


Atletika

FINÁLE

MUŽI:

1500 m: 1. Asbel Kiprop (Keňa) 3:36,28, 2. Matthew Centrowitz (USA) 3:36,78, 3. Johan Cronje (JAR) 3:36,83, 4. Nixon Kiplimo Chepseba (Keňa) 3:36,87, 5. Homiyu Tesfaye (Nem.) 3:37,03, 6. Silas Kiplagat (Keňa) 3:37,11, 7. Mekonnen Gebremedhin (Et.) 3:37,21, 8. Henrik Ingebrigtsen (Nór.) 3:37,52

Trojskok: 1. Teddy Tamgho (Fr.) 18,04 - svetový výkon roka, 2. Pedro Pablo Pichardo (Kuba) 17,68, 3. Will Claye 17,52, 4. Christian Taylor (obaja USA) 17,20, 5. Alexej Fiodorov (Rus.) 16,90, 6. Marian Oprea (Rum.) 16,82, 7. Gaetan Saku Bafuanga-Baya (Fr.) 16,79, 8. Fabrizio Schembri (Tal.) 16,74

4x100 m: 1. Jamajka (Nesta Carter, Kemar Bailey-Cole, Nickel Ashmeade, Usain Bolt) 37,36 - svetový výkon roka, 2. USA (Charles Silmon, Mike Rodgers, Rakieem Salaam, Justin Gatlin) 37,66, 3. Veľká Británia (Adam Gemili, Harry Aikines-Aryeetey, James Ellington, Dwaine Chambers) 37,80, 4. Kanada 37,92, 5. Nemecko 38,04, 6. Holandsko 38,37, 7. Japonsko 38,39, 8. Trinidad a Tobago 38,57

ŽENY:

800 m: 1. Eunice Jepkeoch Sumová (Keňa) 1:57,38, 2. Maria Savinovová (Rus.) 1:57,80, 3. Brenda Martinezová 1:57,91, 4. Alysia Johnsonová-Montanová (obe USA) 1:57,95, 5. Jekaterina Poistogovová (Rus.) 1:58,05, 6. Ajee Wilsonová (USA) 1:58,21, 7. Natalija Lupuová (Ukr.) 1:59,79, 8. Lenka Masná (ČR) 2:00,59

Oštep: 1. Christina Obergföllová (Nem.) 69,05, 2. Kimberley Mickleová (Aus.) 66,60, 3. Maria Abakumovová (Rus.) 65,09, 4. Linda Stahlová (Nem.) 64,78, 5. Kathryn Mitchellová (Aus.) 63,77, 6. Sunette Viljoenová (JAR) 63,58, 7. Viktoria Sudaruškinová (Rus.) 62,21, 8. Li Ling-wei (Čína) 61,30

4x100 m: 1. Jamajka (Carrie Russellová, Kerron Stewartová, Schillonie Calvertová, Shelly-Ann Fraserová-Pryceová) 41,29, 2. Francúzsko (Céline Distelová-Bonnetová, Ayodelé Ikuesanová, Myriam Soumaréová, Stella Akakpová) 42,73, 3. USA (Jeneba Tarmohová, Alexandria Andersonová, English Gardnerová, Octavious Freemanová) 42,75, 4. Veľká Británia 42,87, 5. Nemecko 42,90, 6. Rusko 42,93, 7. Kanada 43,28, Brazília nedokončila


Vodné pólo

17. majstrovstvá sveta vo vodnom póle juniorov:

finále:

Taliansko - Chorvátsko 10:7 (2:3, 4:1, 1:1, 3:2)

Góly: Di Fulvio 3, Fondelli a Velotto po 2, Dolce, Busilacchi a Cupido po 1 - Viskovič a Vukičevič po 2, Bukič, Fatovič a Lozina po 1.

o 3. miesto: Srbsko - Maďarsko 13:10 (4:1, 5:7, 2:0, 2:2)

o 5. miesto: USA - Španielsko 9:7 (3:1, 2:2, 4:0, 0:4)

o 7. miesto: Austrália - Brazília 8:9 (1:1, 3:3, 2:3, 2:2)

Konečné poradie: 1. Taliansko, 2. Chorvátsko, 3. Srbsko, 4. Maďarsko, 5. USA, 6. Španielsko, 7. Brazília, 8. Austrália, 9. Rusko, 10. Japonsko, 11. Kanada, 12. Uzbekistan, 13. SLOVENSKO, 14. JAR, 15. Kazachstan, 16. Kolumbia.


Golf

Solheim Cup 2013 po 2. dni:

USA - EURÓPA 5,5:10,5

3. kolo - foursomy: 2,5:1,5

Anna Nordqvistová, Caroline Hedwallová (Európa) - Morgan Presselová, Jessica Kordová (USA) 2/1, Stacy Lewisová, Paula Craemerová (USA) - Azahara Muňozová, Karine Icherová (Európa) 1/0, Brittany Lincicomeová, Lizette Salasová (USA) - Catriona Matthewová Caroline Massonová (Európa) 0,5/0,5, Michelle Wieová, Brittany Langová (USA) - Suzann Pettersenová, Beatriz Recariová (Európa) 2/1

4. kolo - fourbaly 0:4

Jodi Ewartová, Charley Hullová (Európa) - Paula Craemerová, Lexy Thompsonová (USA) 2/0, Azahara Muňozová, Carlota Cigandaová (Európa) - Angela Stanfordová, Gerina Pillerová (USA) 1/0, Caroline Hedwallová, Caroline Massonová (Európa) - Michelle Wieová, Jessica Kordová (USA) 2/1, Karine Icherová, Beatriz Recariová (Európa) - Cristie Kerrová, Morgan Presselová (USA) 1Up.


Skoky na lyžiach

FIS Cup 2013 - Zakopané (Poľ.), mostík HS-134 - víkendové výsledky:

Sobota 17. augusta (jednokolová súťaž):

1. Tomáš Zmoray (SR) 132,5 bodu (132,5 m), 2. Adam Ruda 131,7 (131,5 m), 3. Jakub Wolny (obaja Poľ.) 129,0 (127,5 m)

Nedeľa 18. augusta:

1. Adam Ruda (Poľ.) 273,4 bodu (128,5 m/139,5 m), 2. Tomáš Zmoray (SR) 260,0 (127,5 m/130 m), 3. Przemyslaw Kantyka (Poľ.) 255,5 (124,5 m/130,5 m)

Poradie FIS Cupu 2013 (po 12 z 18 pretekov): 1. Adam Ruda (Poľ.) 278 bodov, 2. David Winkler 247, 3. Tobias Bogner (obaja Nem.) 204,...7. Przemyslaw Kantyka (Poľ.) a Tomáš Zmoray (SR) obaja po 192.


Americký futbal

Prípravný zápas:

Slovensko - Česko 6:38 (6:27) - hralo sa v Bratislave


Bejzbal

MLB

Boston - New York Yankees 6:1

Chicago Cubs - St. Louis 0:4

Pittsburgh - Arizona 5:15

Philadelphia - Los Angeles Dodgers 0:5

Baltimore - Colorado 8:4

Detroit - Kansas City 6:5

Milwaukee - Cincinnati 2:0

Miami - San Francisco 4:6

Atlanta - Washington 7:8

Minnesota - Chicago White Sox 5:8

Tampa Bay - Toronto 2:6

Texas - Seattle 15:3

San Diego - New York Mets 8:2

Oakland - Cleveland 1:7

Los Angeles Angels - Houston 6:5

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  2. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  3. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  4. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  5. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  6. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  7. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
  8. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
  9. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní
  10. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou
  1. Každý štvrtý 70-tnik na Slovensku má cukrovku, pribúdajú mladší
  2. 5 hviezdičkové apartmány priamo na pobreží - Dubrovník
  3. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  4. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  5. Nová veľvyslankyňa Turecka na návšteve EU v Bratislave
  6. Prijatie delegácie rektorov ekonomických univerzít z Indonézie
  7. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky
  8. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  9. Základné štandardy práce pre realitné kancelárie
  10. Takmer polovicu porúch šikmých striech spôsobujú zlé doplnky
  1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 13 691
  2. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 9 062
  3. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 9 028
  4. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky 6 122
  5. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 5 925
  6. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou 5 160
  7. Desať obľúbených miest v Chorvátsku 4 959
  8. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 4 689
  9. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií 4 631
  10. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní 4 625

Hlavné správy zo Sme.sk

ŽENA

Chcete vyzerať atraktívnejšie? Mali by ste sa vyspať

Vedci oficiálne potvrdili, že dostatok spánku súvisí s tým, ako pôsobí náš výzor na ostatných.

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.

Neprehliadnite tiež

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

Trénera mladíkov neovplyvní ani väčšina národa. Koho vyberie na ME?

Na ME nepôjdu hráči za odmenu, tvrdí tréner reprezentácie do 21 rokov PAVEL HAPAL.

Velez-Zuzulová mení lyže i ľudí. Chce ísť ešte vyššie

Ešte pred troma mesiacmi váhala, či bude pokračovať v kariére. Teraz hovorí lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová o prívale novej energie.

Manchester United vyhral Európsku ligu a zahrá si v Lige majstrov

Anglický klub bude hrať v budúcej sezóne v hlavnej fáze Ligy majstrov.