Hertha remizovala v Norimbergu, Dortmund sa trápil s nováčikom

(Autor: ilustračné - sita/ap)
TASR|18. aug 2013 o 17:25

Róbert Mak nastúpil v drese Norimberu od začiatku stretnutia a hral do 65. minúty.

NORIMBERG. Futbalisti 1. FC Norimberg remizovali v 2. kole nemeckej bundesligy na vlastnom trávniku s Herthou Berlín 2:2, bod domácim zariadil efektnou strelou z priameho kopu v 89. minúte Hiroši Kijotake.

Slovenský reprezentant V tíme Herthy odohral celý duel ďalší Slovák Peter Pekarík, ktorý si zapísal do štatistík žltú kartu z 33. minúty.

Vysoko favorizovaná Borussia Dortmund sa na svojom štadióne dlho trápila s nováčikom z Braunschweigu. Ešte štvrťhodinu pred koncom svietil na ukazovateli skóre bezgólový stav, až potom sa presadil presnou strelou s pomocou žrde Jonas Hofmann a poistku pridal z penalty Marco Reus.

Braunschweig ešte v závere korigoval na konečných 1:2.