Barcelona začala víťazstvom 7:0, Real vydrel výhru nad Betisom

(Autor: TASR)
TASR|18. aug 2013 o 20:58

Po dva presné zásahy si pripísali Lionel Messi a Pedro.

BARCELONA. Futbalisti FC Barcelona vstúpili do novej sezóny Primera Division majstrovským spôsobom, keď deklasovali v dueli 1. kola UD Levante vysoko 7:0.

Hráči španielskeho majstra pripravili vydarenú ligovú premiéru trénerovi Gerardovi Martinovi a svojho súpera "rozobrali" šiestimi gólmi už v prvom polčase. Po dva presné zásahy si pripísali Lionel Messi a Pedro, jedným gólom sa do štatistík zapísala trojica Sanchez, Dani Alves a Xavi.

Najväčšia predsezónna posila katalánskeho veľkoklubu Brazílčan Neymar sa dostal na trávnik v 64. minúte.

Úspešný vstup do sezóny zaznamenal aj Real Madrid, ktorý vyhral na domácom trávniku nad Betisom Sevilla len tesne 2:1. "Biely balet" rozhodol o svojom víťazstve až v 86. minúte, keď sa hlavou presadila nová posila Madridčanov Isco. Ligová premiéra tak vyšla aj Carlovi Ancelottimu na lavičke vicemajstra španielskej ligy.

Trojbodový zápis si do tabuľky pripísali futbalisti Granady, ktorí vďaka dvom streleným gólom v prvom polčase zvládli vstup do sezóny na trávniku Osasuny. Za domácich iba korigoval skóre v 57. minúte Puňal.

Primera División - 1. kolo:

FC Barcelona - UD Levante 7:0 (6:0)

Góly: 3. Sanchez, 12. a 41. Messi (druhý z 11 m), 24. Dani Alves, 26. a 73. Pedro, 45. Xavi

Real Madrid - Betis Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 26. Benzema, 86. Isco - 14. Molina

Osasuna Pamplona - CF Granada 1:2 (0:2)

Góly: 57. Puňal - 38. El Arabi, 45.+2 Yebda

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona začala víťazstvom 7:0, Real vydrel výhru nad Betisom