Futbalisti Bardejova remizovali s Podbrezovou 2:2

V 5. kole druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže vyhrali Michalovce nad Prešovom 2:0.

(Zdroj: ilustračné - tasr/ap)
Zájazd na AC MILAN - AS RÍM za skvelú cenu 125€ >>

5. kolo druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2013/2014:

PIATOK

ŠK SFM Senec - FC Spartak Trnava juniori 2:1 (2:0)

Góly: 11. Augustín, 13. Orolín - 86. A. Pavlík, ŽK: 68. M. Jurkemik, 78. Hílek - 10. Zvolenský, 54. Deket, 90. P. Banovič, rozhodovali: Prešinský - Zimbiš, D. Hrčka, 1218 divákov

Domáci futbalisti začali hrať od úvodných minút aktívne, čo dokumentovali dvoma strelenými gólmi. V 11. min otvoril skóre duelu Augustín prudkou strela spoza šestnástky a vzápätí o dve minúty neskôr si dobre nabehol na center Orolín a zvýšil na 2:0. Senec hral naďalej aktívne, ale skórovať sa mu už nepodarilo. Naopak, v druhom polčase prevzali iniciatívu hostia z Trnavy, utvorili si mnoho gólových príležitostí, avšak radovali sa až v 86. min zásluhou Adama Pavlíka. Záver bol veľmi dramatický, ale domáci si udržali tesné víťazstvo.

SOBOTA

Partizán Bardejov - ŽP Šport Podbrezová 2:2 (1:2)

Góly: 39. J. Dzúrik, 74. J. Gajdošík (vlastný) - 9. Tubonemi, 45.+ J. Dzúrik (vlastný), ŽK: 72. J. Zápotoka - 68. J. Pančík, 81. M. Pančík ml, rozhodovali: Fajčík - R. Sluk, Petríček, 650 divákov

Od úvodných minút hrali obidva tímy útočne. Viac sa darilo hosťom, ktorí dvakrát zaskočili domácu obranu. Najprv Gerec prekopol bránku, no Tubonemi v 9. min už preloboval brankára Čikoša-Pavlička. Vzápätí mohol vyrovnať Ján Zápotoka, ale jeho pokus kryl brankár Juraj Baláž. Domáci pridali na dôraze a hlavičku Lukáša Zápotoku hostia odvrátili z bránkovej čiary. V 39. min však vyrovnal J. Dzúrik. Ten istý hráč potom šokoval domácich, keď po rohovom kope Podbrezovej hlavičkou rozvlnil vlastnú sieť - 1:2. Po zmene strán unikol v 57. min Gerec, ale bol z toho iba roh. V 74. min legionár v bardejovskom drese Dyjan De Azevedo poslal center do šestnástky hostí a stopér ŽP Šport Gajdošík hlavičkou tečoval loptu do vlastnej siete - 2:2.

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 4:1 (3:0)

Góly: 28. a 39. Sidibe, 32. Špánik, 50. Mezovský - 48. M. Páleník, ŽK: 36. Pinka (FK Pohronie), rozhodovali: Mojsej - Cuninka, Borsányi, 470 divákov

Vo veľkej horúčave začali dobre obidve mužstvá. Po tom, ako v 22. min dostali tímy pokyn od rozhodcu, aby sa občerstvili, prebrali iniciatívu domáci a na trávniku dominovali. Šamorín skóroval po veľmi pekných akciách a zaslúžene zvíťazil v stretnutí o tri góly. Hostia napriek nepriaznivému stavu bojovali až do konca, no zo Šamorína odchádzajú s prehrou 1:4.

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:0

ŽK: 47. D. Rehák, 87. Tomiš - 35. Latiak, ČK: 61. Latiak (Liptovský Mikuláš) po 2. ŽK, rozhodovali: Vlčej - Jankovič, Ferenc, 296 divákov

Od začiatku dobrého stretnutia diktovali tempo hry domáci. V 10. min Rehákovu hlavičku Šavol vytiahol z horného rohu. Na druhej strane Fuják išiel sám na brankára, ale Kolmokov zachránil bravúrnym zákrokom. V závere prvého polčasu domáci Mukalenga prestrelil z piatich metrov, následne Čirikov priamy kop zo 17 m opečiatkoval žrď. Po polčasovej prestávke a najmä po vylúčení Latiaka zosilnel tlak Šale, ale gól nepadol.

MFK Dubnica nad Váhom - MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:1)

Góly: 17. Šmahajčík - 36. Köböl, ŽK: 32. Bilovský, 47. Ranko, 81. Púpala - 17. P. Kostolanský, rozhodovali: Špaček - Hancko, Mikulaj, 260 divákov

Dubnica získala prvý bod v novom ročníku druholigovej súťaže, hoci súper z Rimavskej Soboty rýchlo vyrovnal. Na Šmahajčíkov úvodný gól v 17. min odpovedal v 36. min Köböl. Druhý polčas sa niesol v znamení snahy domácich získať plný bodový zisk, svižné tempo vydržalo až do konca stretnutia. V nadstavenom čase mohli vyhrať hostia, ale Válovčanova strela po zemi nenašla potrebný cieľ.

NEDEĽA

MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (2:0)

Góly: 2. a 19. Hamuľak, ŽK: 44. Gallo - 12. Zbiňovský, rozhodovali: Smolák - Chládek, Roszbeck, 4052 divákov

Michalovčania mali vynikajúci vstup do zápasu, keď už od 2. min viedli zásluhou gólu Hamuláka 1:0. Ten istý hráč si v 19. min nabehol na center Kuncu a pridal druhý gól. Domáci potom nepremenili dve vyložené šance a mohli za to pykať v závere prvého polčasu. Hosťujúci Leško však nepremenil pokutový kop. V druhej časti tempo hry upadlo, domáci kontrolovali stretnutie a v derby si pripísali dôležité tri body.