Top z víkendu: Barcelona nudila už po polčase

Bohumil Stejskal poznámkuje športový víkend.

(Zdroj: TASR)
Zažite skvelú atmosféru Borussia vs. Bayern naživo>>

Autor je šéfredaktor portálu Takurčitee.sk

FC Barcelona otvorila ďalší ročník La Ligy výhrou 7:0 nad Levante. Šesť gólov stihli streliť v prvom polčase novej sezóny, fanúšikovia sa nudili na sociálnej sieti už po treťom, ktorý strelil Dani Alves v 23. minúte. Messi dal góly dva, Ronaldo ani jeden, Real otáčal zápas proti Betisu Sevilla a vyhral len 2:1. Argumenty vo verbálnej vojne sú na strane fanúšikov Barcelony, buď do najbližšieho kola, alebo kým ich nevyžrebujú do skupiny Ligy majstrov spolu s Bayernom Mníchov. Preview začínajúcej sezóny v Španielsku urobil Samo Marec, ako predvída súboj nových trénerov na lavičkách najpopulárnejších tímov sveta a budúcnosť hráča menom Bale sa dočítate na TakUrčitee.sk.

Usain Bolt vyrovnal Carla Lewisa a Michaela Johnsona v počte prehratí národnej hymny na jeho počesť na Majstrovstvách sveta. Osemkrát mu zavesili k zlatej retiazke na krk aj zlatú medailu, nebyť jedného pokazeného štartu v Dägu 2011, nemusel trénovať na absolútne prvenstvo v historickom rebríčku ďalšie dva roky. Svetový rekord v Moskve nezabehol, v jednom z rozhovorov na Eurosporte sa vyhovoril na tartanovú dráhu, vraj nebola stavaná na rekordné časy. Nevadí, aj tak sa stále krásne pozerá na jeho dlhý krok a oči napäto sledujú chronometer v dolnom rohu obrazovky.

Slovenskí reprezentanti skončili preteky tak, ako ich aj začali. Podľa očakávaní. V bodovacej tabuľke (bodujú sa umiestnenia do 8. miesta) sme sa umiestnili na peknom 43. poradí, za nami India – koľko tí majú obyvateľov!, Izrael – koľko tí majú peňazí!, Saudská Arábia – koľko tí majú ropy!, spolu 163 krajín skončilo za nami! V medailovej tabuľke to také slávne nebolo, s nula medailami sme síce skončili na delenom 39. mieste, spolu so Slovenskom však rovnaké nič získalo ďalších 168 z 206 zúčastnených krajín.

Česi majú úplne iné starosti. Musia doma osláviť príchod dvoch majstrov sveta, bronzového medailistu a ôsme miesto v počte medailí. Pred nimi len svetové atletické veľmoci. Navyše, nedarí sa im už len v tradičných disciplínach typu oštep. Majsterku sveta majú na 400 metrov prekážok, piateho v hladkej štvorstovke, alebo trebárs osemnásťročnú chodkyňu. Troch guliarov vo finále, a tak ďalej. Z takmer tridsiatky atlétov sa každý tretí umiestnil do ôsmeho miesta. Ako to len robia?

Najväčšou témou prvého kola anglickej Premier League boli premiéry nových trénerov na lavičkách veľkoklubov. David Moyes s Manchestrom United aj José Mourinho s Chelsea hravo vyhrali. Moyes si mohol dovoliť postaviť Wayna Rooneyho na tridsať minút v druhom polčase na ihrisku Swansea napriek nepokojom ohľadom jeho budúcnosti v klube. United vyhrali 4:1, po dva góly dali Van Persie a Welbeck.

„The Happy one“ – Mourinho, aj keď sa jeho označeniu samého seba len ťažko verí – sa mohol spoľahnúť na trio pamätníkov svojho prvého pobytu na Stamford Bridge, Čecha, Lamparda a Terryho a s Hull modrí porazili 2:0. Na základe výsledkov prvého kola teda možno s pokojom Angličana prehlásiť, že sa začali nové úspešné éry nových úspešných trénerov. Teda ak zvyknete preceňovať výsledky prvých kôl akejkoľvek dlhodobej súťaže.

Pekný príklad na niečo podobné zažívajú aktuálne na strede Slovenska. Banská Bystrica vyhrala prvé dva zápasy Corgoň ligy a tréner Hrnčár v televíznych rozhovoroch len ťažko potláčal spokojný úsmev a rumenec na líci. Odvtedy je Dukla štyri kolá bez výhry, cez víkend ledva remizovala 1:1 v Dunajskej Strede, na ihrisku posledného tímu súťaže. Šieste kolo bolo napriek tomuto nudnému duelu znova na naše pomery relatívne zaujímavé.

Trenčín pustil najlepšieho strelca tímu aj ligy Adiho do Kodane na prestup. Fanendo stihol v sezóne tri zápasy, sedem gólov a jednu červenú kartu. Už bez neho v dobrom zápase zrejme smutný, no o to bohatší AS prehral doma s Myjavou 2:3, oba góly Trenčanov dal reprezentant Štefánik. Samuel, nie Milan, ani Rastislav. Hudecovci dali o jeden viac, za tri góly vonku berú tri zaslúžené body a sú v tabuľke štvrtí.

Slovan vyhral so skorotrénerom Dušanom Galisom ďalší zápas, doma proti dovtedajšiemu lídrovi z Ružomberka 3:2. Za stavu 3:0 belasí futbalisti v nedeľu večer zaspali, prebral ich až delobuch, ktorý hodil údajne bratislavský fanúšik do sektora vyhradeného hosťom. V tom čase, sedem minút pred koncom, viedol Slovan už len o gól, nakoniec výhru ubránil. Či zavrú po incidente vinníka, usporiadateľov, štadión, alebo nikoho sa do uzávierky samozrejme zistiť nepodarilo. Podľa všetkého to však ako obyčajne vyrieši pokuta a zdvihnutý prst smerom k najbohatšiemu klubu na Slovensku.