Do Kábulu sa vrátil futbal, Afganistan zdolal Pakistan 3:0

TASR|20. aug 1995 o 18:29

V prvom medzinárodnom futbalovom zápase v Kábule po desiatich rokoch vyhrali domáci reprezentanti.

KÁBUL. V prvom medzinárodnom futbalovom zápase v Kábule po desiatich rokoch vyhrali v utorok domáci reprezentanti Afganistanu nad Pakistanom 3:0.

Obaja súperi sa na trávniku stretli prvýkrát od roku 1976. Zápas sledoval vypredaný štadión s kapacitou 6000 divákov.

Skóre duelu dvoch susedných krajín otvoril v 20. minúte útočník Sanjar Ahmadi a v druhom polčase potvrdili dominanciu domácich Haraš Atefi a Marouf Mahmoudi.

Afganistan bol počas celého zápasu na novom štadióne, ktorý vybudovala tamojšia futbalová federácia, lepší a vyhral zaslúžene.

V poslednom vzájomnom meraní síl vyhral Afganistan tiež v Kábule pred 37 rokmi 1:0. "Bol to skvelý zápas a veľmi sme si ho užili. Hralo sa v skvelej atmosfére a po dlhom čase sme predviedli veľmi dobrý výkon," povedal kapitán domácich Zohib Islam Amiri.

Afganistan figuruje v rebríčku FIFA na 139. mieste, Pakistan je až 167.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Do Kábulu sa vrátil futbal, Afganistan zdolal Pakistan 3:0