Kuciak naštartoval Legiu do Ligy majstrov, divákom sa nepáčili jeho zákroky

Slovenský brankár Legie Dušan Kuciak (vľavo) ukazuje rozhodcovi predmet, ktorý hodil po ňom fanúšik, zastaviť sa ho snaží hráč Bukurešti Cristian Tanase (uprostred). (Autor: TASR/AP)
SITA|22. aug 2013 o 10:36

Priaznivcom Steauy Bukurešť sa nepáčili dôležité zákroky slovenského reprezentanta v prvom súboji play-off Ligy majstrov.

BUKUREŠŤ. Druhýkrát v priebehu týždňa zavítal slovenský futbalový brankár Legie Varšava Dušan Kuciak do Bukurešti.

Kým minulý týždeň sa do bránky reprezentačného mužstva pri remíze s Rumunskom 1:1 nedostal, v stredu prispel k rovnakému výsledku svojho zamestnávateľa v prvom zápase play-off o Ligu majstrov na pôde Steauy.

Poľský futbal nemal v skupinovej fáze LM zastúpenie 17 rokov, naposledy sa to podarilo Widzewu Lodž v sezóne 1996/97.

Poľské médiá dokonca označili Kuciaka za muža zápasu, pretože viacerými dôležitými zákrokmi držal Legiu nad vodou.

To zrejme nezniesli priaznivci domácich, ktorí v druhom polčase hádzali na slovenského gólmana viacero predmetov.

"Nemôžem sa k tomu vyjadriť. Zatiaľ k tomu nepoviem nič. V momentoch, keď po mne niečo hádzali, som bol trochu nervózny, ale inak som bol po celý čas koncentrovaný. Spoluhráč Dominik Furman mi hovoril, že keď zahrával rohový kop, hádzali po ňom dokonca vajcia," povedal Kuciak tesne po záverečnom hvizde rozhodcu pre portál sport.pl.

"Uhrali sme tu dobrý výsledok a to je dôležité. Stále sme však iba v polovici cesty, čaká nás náročná odveta. Nemyslím si, že Steaua bola lepšia. Hrali sme svoju hru. Po tom, akú hru sme predvádzali pred koncom prvého polčasu, som si bol istý, že v Bukurešti neprehráme."

Domov»Futbal»Liga majstrov»Kuciak naštartoval Legiu do Ligy majstrov, divákom sa nepáčili jeho zákroky