Hamšík dal dva góly, Neapol vyhral 3:0

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|25. aug 2013 o 22:40

Slovenský reprezentant výraznou mierou prispel k výhre Neapola nad Bolognou 3:0. Prvý gól padol po jeho strele a následnej dorážke spoluhráča, ďalšie dva góly strelil sám.

BRATISLAVA. Neapol začal novú sezónu hladkým víťazstvom 3:0 nad Bolognou. Pri všetkých troch góloch bol Marek Hamšík.

Prvý gól strelil Hamšík v nadstavenom čase prvého polčasu, druhý pridal po zmene strán v 63. minúte. V 71. minúte Hamšík prenechal miesto na ihrisku Mertensovi za búrlivého aplauzu publika.

Debut v Serii A si pripísal v drese zdolaného tímu Hamšíkov krajan Marek Čech, ktorý hral do 72. minúty. Na lavičke Neapola zažil víťaznú premiéru nový španielsky kormidelník Rafael Benitez.

Neapolu vyšiel vstup do sezóny aj po odchode najväčšej hviezdy tímu Cavaniho do parížskeho PSG.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 1. kola nového ročníka talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Inter Miláno nad FC Janov 2:0. V drese zdolaného tímu odohral celý duel slovenský reprezentant Juraj Kucka.

SSC Neapol - Bologna 3:0 (2:0)

Góly: 32. Callejon, 45.+2 a 63. HAMŠÍK