Španiel Moreno je víťazom 4. etapy Vuelty

Celkový líder, taliansky cyklista Vincenzo Nibali oslavuje na pódiu po štvrtej etape pretekov Okolo Španielska na trati z Lalinu do Fisterry 27. augusta 2013, dlhej 189 km. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. aug 2013 o 19:46

Víťaz 3. etapy Horner, ktorý bol na čele celkovej klasifikácie, obsadil v utorok až 26. priečku

MADRID. Španiel Daniel Moreno sa stal víťazom utorňajšej 4. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa. Jazdec tímu Kaťuša zvládol 186,4 km z Lain do Fisterry za 4:37:47 h.

Druhý skončil Švajčiar Fabian Cancellara (RadioShack Leopard), tretí Austrálčan Michael Matthews (Orica-GreenEdge). Slovensko nemá na pretekoch zastúpenie.

Víťaz pondelňajšej 3. etapy Christopher Horner z USA, ktorý bol na čele celkovej klasifikácie, obsadil v utorok až 26. priečku a prišiel o post lídra. Taktovku prebral najväčší favorit Vincenzo Nibali z Talianska (Astana).

Výsledky - Vuelta a Espaňa 2013

4. etapa (Lain - Fisterra, 186,4 km):

1. Daniel Moreno (Šp.) 4:37:47 h, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack Leopard, 3. Michael Matthews (Aus,) Orica-GreenEdge, 4. Gianni Meersman (Belg.) Omega Pharma-Quick Step, 5. Bauke Mollema (Hol.) Belkin, 6. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 4. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana 14:15:30 h, 2. Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard +3 s, 3. Nicolas Roche (Ír.) Saxo-Tinkoff +8, 4. Haimar Zubeldia (Šp.) RadioShack Leopard +16, 5. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +21, 6. Robert Kišerlovski (Chor.) RadioShack Leopard +26