AKTUALIZOVANÉ V STREDU 23:20

Celtic otočil proti Kazachom z 0:2 na 3:2, postúpila aj Plzeň

Žreb skupinovej fázy Ligy majstrov je na programe vo štvrtok 29. augusta o 17.45.

(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. V stredajších odvetných zápasoch play off si vybojovali postup do skupinovej fázy Ligy majstrov 2013/2014 futbalisti Zenitu Petrohrad, AC Miláno, Viktorie Plzeň, Realu Sociedad San Sebastian a Celticu Glasgow.

Do skupinovej fázy sa tak kvalifikovali aj piati slovenskí legionári - Tomáš Hubočan zo Zenitu Petrohrad a kvarteto Marek Bakoš, Marián Čišovský, Michal Ďuriš a Matúš Kozáčik z Viktorie Plzeň.

Suverénny Zenit

Futbalisti ruského Zenitu Petrohrad išli do odvety s rozvahou a vedomím, že len športový zázrak ich môže pripraviť o postup.

V prvom stretnutí totiž vyhrali na ihrisku súpera 4:1. V odvete v Petrohrade potrebovali na otvorenie skóre polhodinu.

Smolnikov unikol po ľavej strane, našiel portugalského spoluhráča Dannyho, ktorý po krátkej kľučke vypálil presne do siete.

V úvode druhého polčasu skóroval opäť Danny, keď preloboval bezmocného brankára Degru.

V 66. minúte po rýchlom brejku usmernil Aňjukovov center hlavou do siete Bucharov a bolo už 3:0.

Potom prišla blesková odpoveď hostí, strelou z 25 m uspel Manuel Jose - 3:1. Lenže v 78. minúte bezpečne premenil pokutový kop striedajúci Aršavin. Na konečných 4:2 potom upravil Carlao.

AC s jasným skóre

Na San Sire dalo domáce AC gól hneď z prvej strely Boatenga na bránu PSV Eindhoven.

Po polhodine mohlo Miláno viesť dvojgólovým rozdielom, ale pohotovú koncovku El Shaarawyho zastavilo brvno. Ten istý hráč mohol skórovať v 54. minúte, ale proti vybiehajúcemu brankárovi Zoetovi mieril tesne vedľa.

O chvíľu však po rohovom kope predĺžil Mexes loptu kolenom a Balotelli mieril z voleja pohotovo pod brvno - 2:0.

V 78. minúte sa po rýchlom brejku dostala lopta až na ľavú stranu k Boatengovi a ten z neľahkej pozícii v páde upravil na 3:0.

Plzeň s ideálnym úvodom

Futbalisti Plzne si lepší úvod v odvete nemohli želať. Horváth poslal lob do šestnástky, Rajtoralovi síce odskočila lopta, ale rovno k Teclovi, ktorý prestrelil brankára Handanoviča.

Domáci mali v prvom polčase držanie lopty na svojej strane (65%-35%), ale do gólových šancí sa buď vôbec nedostali, alebo pohotovo zakročil slovenský gólman Kozáčik.

Favorizovaný Celtic Glasgow sa dlho nevedel presadiť a napriek územnej prevahe nemal v prvom polčase žiadnu gólovú šancu. Hráči škótskeho majstra znervózneli a preháňali to s dôrazom v osobných súbojoch.

No v závere polčasu si Samaras vymenil loptu s Commonsom, a ten skóroval strelou z viac ako 20 metrov.

Krátko po zmene strán už domáci zmazali dvojgólové manko. Samaras sa dostal na úrovni ofsajdu k nevydarenej strele spoluhráča a upravil zblízka na 2:0.

Keď už sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, vnikol Stokes do šestnástky a jeho spätnú prihrávku premenil na postupový gól pre Celtic Forrest.

Lyon bez gólu

V Baskicku zvíťazil Real Sociedad San Sebastian nad Olympiqueom Lyon 2:0. Najbližšie k úvodnému gólu mal domáci Seferovič v 49. minúte, ale jeho strelu zastavila žrď.

V 67. minúte sa však už domáci dočkali, keď si na center Griezmanna z rohového kopu najlepšie vyskočil Vela a z malého vápna skóroval hlavou - 1:0.

Mexický kanonier ešte v samotnom závere spečatil výhru domácich po exportnom góle.

Odvety play off Ligy majstrov 2013/2014:

Zenit Petrohrad - FC Pacos Ferreira 4:2 (1:0) - prvý zápas 4:1, postúpil Zenit

Góly: 30. a 48. Danny, 66. Bucharov, 78. Aršavin (11 m) - 68. Manuel Jose, 83. Carlao

(T. Hubočan za domácich na lavičke náhradníkov)

Celtic Glasgow - Šachťor Karagandy 3:0 (1:0) - prvý zápas 0:2, postúpil Celtic

Góly: 45.+1 Commons, 48. Samaras, 90.+2 Forrest

AC Miláno - PSV Eindhoven 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, postúpilo Miláno

Góly: 9. a 78. Boateng, 55. Balotelli

NK Maribor - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0) - prvý zápas 1:3, postúpila Plzeň

Gól: 3. Tecl

(Za hostí M. Kozáčik, M. Čišovský celý zápas, M. Ďuriš od 75. min.)

RS San Sebastian - Olympique Lyon 2:0 (0:0) - prvý zápas 2:0, postúpil San Sebastian

Góly: 67. a 90. Vela