Venus po obrovskom boji skončila na rakete Číňanky

Obe hráčky si idú oddýchnuť počas druhého setu.
Obe hráčky si idú oddýchnuť počas druhého setu. (Autor: SITA/AP)
SITA|29. aug 2013 o 09:04

Bol to náročný zápas a považujem za neuveriteľné, že som napokon dosiahla víťazstvo, povedala víťazka Jie Zheng.

NEW YORK. Tridsaťročná dvojnásobná semifinalistka v singli na úrovni veľkej štvorky Jie Zheng z Číny vyradila v stredu v obrovskej dráme v 2. kole US Open domácu víťazku podujatia zo sezón 2000 a 2001 Venus Williamsovú za 182 minút 6:3, 2:6 a 7:6 (5).

Americká 33-ročná veteránka Venus, ktorej predvlani práve počas tohto podujatia diagnostikovali Sjögrenov syndróm, mala v rozhodujúcej časti manko 1:4 a 15:40 pri vlastnom podaní, resp. 3:5 a 0:30 na príjme.

Napriek tomu si vynútila tajbrejk, v ktorom vyrovnala z 1:4 na 4:4, ale potom pokazila "naliaty" bekhendový volej a následne aj bekhendový príjem podania.

"Bol to náročný zápas a považujem za neuveriteľné, že som napokon dosiahla víťazstvo. V druhom sete som stratila koncentráciu a súperka zahrala skvele. V rozhodujúcom dejstve to bol obrovský boj," povedala Číňanka.

Bývalá jednotka svetového rebríčka WTA Venus štartovala na majstrovstvách Spojených štátov amerických 15. raz. Aj vlani skončila v 2. kole, a to na rakete nemeckej ľaváčky Angelique Kerberovej.