Ťie Čeng (Čína) - Venus Williamsová (USA) 6:3, 2:6, 7:6 (5)
Dvojhra mužov - 1. kolo:
Somdev Devvarman (India) - Lukáš Lacko (SR) 4:6, 6:1, 6:2, 4:6, 6:4
Andy Murray (V. Brit.-3) - Michael Llodra (Fr.) 6:2, 6:4, 6:3
Juan Martín Del Potro (Arg.-6) - Guillermo García-López (Šp.) 6:3, 6:7 (5), 6:4, 7:6 (7)
Stanislas Wawrinka (Švaj.-9) - Radek Štěpánek (ČR) 7:6 (2), 6:3, 6:2
Rajeev Ram (USA) - Fabio Fognini (Tal.-16) 6:1, 6:2, 6:2
Kevin Anderson (JAR-17) - Daniel Brands (Nem.) 7:5, 4:6, 6:2, 6:3
Andreas Seppi (Tal.-20) - Xavier Malisse (Belg.) 6:3, 3:6, 7:5, 7:5
Michail Južnyj (Rus.-21) - Nicolas Mahut (Fr.) 6:4, 6:4, 7:6 (4)
Alex Bogomolov ml. (Rus.) - Benoit Paire (Fr.-24) 7:5, 2:6, 6:4, 5:7, 7:6 (5)
Jevgenij Donskoj (Rus.) - Jürgen Melzer (Rak.-29) 7:5, 6:3, 7:6 (3)
Marcos Baghdatis (Cypr.) - Go Soeda (Jap.) 6:4, 6:3, 6:1
Alexandr Dolgopolov (Ukr.) - David Goffin (Belg.) 6:2, 6:4, 6:4
Peter Gojowczyk (Nem.) - Igor Sijsling (Hol.) 7:6 (7), 2:6, 6:4, 6:1
Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Jürgen Zopp (Est.) 6:1, 3:6, 1:6, 6:3, 6:4
Lleyton Hewitt (Aus.) - Brian Baker (USA) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
Ivo Karlovič (Chor.) - James Blake (USA) 6:7 (2), 3:6, 6:4, 7:6 (2), 7:6 (2)
Leonardo Mayer (Arg.) - Victor Hanescu (Rum.) 7:6 (4), 6:4, 3:6, 7:6 (4)
Tim Smyczek (USA) - James Duckworth (Aus.) 3:6, 6:2, 6:4, 6:1
FUTBAL
Výsledky stredajších stretnutí 2. kola anglického ligového pohára (na jeden zápas):
Accrington - Cardiff City 0:2 - Filip Kiss (Cardiff) nefiguroval v zápise o stretnutí.
Aston Villa - Rotherham 3:0
Everton - Stevenage 2:1 po predĺžení
Morecambe - Newcastle United 0:2
Nottingham - Millwall 2:1 po predĺžení
Stoke City - Walsall 3:1
Watford - Bournemouth 2:0
Hokej
České hokejové hry:
Pardubice:
Česko - Fínsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 53. Irgl (Červenka, Zámorský) - 18. Lehterä (Lepistö), 26. Jormakka (Ramstedt, Kousa), 30. Lehterä. Rozhodovali: Bulanov, Olenin (obaja Rus.), Vylúčení: 3:7, navyše Krajíček - Osala obaja 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4360 divákov.
Petrohrad:
Rusko - Švédsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 48. Kuznecov (Pivcakin), 60. Averin (Plotnikov, Kokarev)
Svetový pohár hráčov do 20 rokov
Semifinále:
Dubuque Fighting Saints (USA) - HPK Hämeenlinna (Fín.) 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Dinamo-Šinnik Bobrujsk (Biel.) - Omskí jastrabi (Rus.) 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
O 5. miesto:
HK Riga (Lot.) - Sudbury Wolves (Kan.) 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
O 7. miesto:
Frölunda Indians (Švéd.) - Vítkovice Steel (ČR) 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Sobotňajší program (časy sú v SELČ):
Finále: Hämeenlinna - Omskí jastrabi (12.00)
O 3. miesto: Bobrujsk - Dubuque (8.00)
VOLEJBAL
Vo štvrtkových zápasoch finálového turnaja 21. ročníka súťaže reprezentačných družstiev žien World Grand Prix v japonskom Sappore (28. augusta - 1. septembra) uspeli Srbky, Číňanky a Brazílčanky. Po dvoch úvodných dňoch sú na prvom mieste tabuľkového poradia favorizované Brazílčanky, ktoré nestratili v doterajšom priebehu ani jeden set.
Súhrn výsledkov štvrtkových zápasov:
USA - Srbsko 1:3 (-23, 20, -18, -23) za 102 minút
Taliansko - Čína 2:3 (28, -22, 26, -13, -10) za 127 minút
Japonsko - Brazília 0:3 (-21, -22, -17) za 82 minút
Tabuľka:
1. Brazília 2 2 0 6:0 6
2. Čína 2 2 0 6:3 5
3. Srbsko 2 1 1 4:4 3
4. Japonsko 2 1 1 3:3 3
5. Taliansko 2 0 2 2:6 1
6. USA 2 0 2 1:6 0
Piatkový program (časy sú SELČ):
Čína - USA (6.30), Brazília - Taliansko (8.30), Srbsko - Japonsko (12.10)
Prípravný zápas
Slovensko - Fínsko 3:0 (20, 21, 18) - dodatkové sety: 25:15, 15:10
Zostava SR: Masný 4, M. Nemec 6, Kohút 10, Paták 17, Kmeť 16, Ogurčák 4, liberá Ondrušek a Hupka (Bencz 8, Michalovič 4, Chrtiansky ml. 5, Zaťko 2, Hruška 3). Tréner: Š. Chrtiansky st.
ATLETIKA
Výsledky štvrtkového Behu na Skalnaté Pleso:
Kategória mužov:
1. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 57:15 min, 2. Ján Ďurmek 59:29, 3. Pavol Hurajt (obaja SR) 1:00:27 h
Kategória žien:
1. Katarína Lovrantová 1:16:02 h, 2. Vanda Hošeková 1:24:07, 3. Denisa Šulcová (všetky SR) 1:26:25
Výsledky - míting Diamantovej ligy v Zürichu:
Muži:
100 m: 1. Usain Bolt 9,90, 2. Nickel Ashmeade (obaja Jam.) 9,94, 3. Justin Gatlin (USA) 9,96, 4. Jimmy Vicaut (Fr.) 9,98
400 m: 1. Lashawn Merritt (USA) 44,13, 2. Kirani James (Grenada) 44,32, 3. Pavel Maslák (ČR) 44,91
800 m: 1. Nick Symmonds (USA) 1:43,56, 2. Marcin Lewandowski (Poľ.) 1:43,79, 3. Ferguson Rotich Cheruiyot (Keňa) 1:44,39
1500 m: 1. Silas Kiplagat (Keňa) 3:30,97, 2. Ayanleh Souleiman (Džib.) 3:31,64, 3. Nixon Kiplimo Chepseba (Keňa) 3:33,15
110 m prek.: 1. David Oliver 13,12, 2. Ryan Wilson 13,24, 3. Jason Richardson (všetci USA) 13,26
Diaľka: 1. Zarck Visser 832, 2. Godfrey Mokoena (obaja JAR) 811, 3. Alberto Rivera Morales (Mex.) 809
Výška: 1. Bohdan Bondarenko (Ukr.) 233, 2. Konstantinos Baniotis (Gr.) 233, 3. Mutaz Essa Baršim (Kat.) 233
Disk: 1. Gerd Kanter (Est.) 67,02, 2. Robert Harting (Nem.) 66,83, 3. Ehsan Hadadi (Irán) 66,07
Ženy:
200 m: 1. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jam.) 22,40, 2. Murielle Ahouréová (Pobr. Slon.) 22,66, 3. Maria Riemienová (Ukr.) 22,67
800 m: 1. Eunice Jepkoech Sumová (Keňa) 1:58,82, 2. Maria Savinovová (Rus.) 1:58,93, 3. Malika Akkaouiová (Mar.) 1:59,34
5000 m: 1. Meseret Defarová 14:32,83, 2. Tiruneš Dibabová (obe Et.) 14:34,82, 3. Mercy Cheronová (Keňa) 14:40,33
400 m prek.: 1. Zuzana Hejnová (ČR) 53,32, 2. Kaliese Spencerová (Jam.) 54,22, 3. Denisa Rosolová (ČR) 54,99
Žrď: 1. Silke Spiegelburgová (Nem.) 479, 2. Fabiana Murerová (Braz.) 472, 3. Yarisley Silvová (Kuba) 472
Oštep: 1. Maria Abakumovová (Rus.) 68,94, 2. Christina Obergföllová (Nem.) 63,36, 3. Linda Stahlová (Nem.) 63,24
Víťazi Diamantovej ligy podľa jednotlivých disciplín:
Muži - 100 m: Justin Gatlin (USA), 400 m: Lashawn Merritt (USA), 1500 m: Ayanleh Souleiman (Džib.), 110 m prek.: David Oliver (USA), diaľka: Alexander Menkov (Rus.), výška: Bohdan Bondarenko (Ukr.), disk: Gerd Kanter (Est.)
Ženy - 200 m: Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (Jam.), 800 m: Eunice Jepkoech Sumová (Keňa), 5000 m: Meseret Defarová (Et.), 400 m prek.: Zuzana Hejnová (ČR), žrď: Silke Spiegelburgová (Nem.), oštep: Christina Obergföllová (Nem.)
BEJZBAL
MLB:
Los Angeles Dodgers - Chicago Cubs 4:0
Seattle - Texas 4:12
Pittsburgh - Milwaukee 7:1
Washington - Miami 4:3
Toronto - New York Yankees 7:2
Detroit - Oakland 4:14
Atlanta - Cleveland 3:2
Boston - Baltimore 4:3
New York Mets - Philadelphia 2:6
Tampa Bay - Los Angeles Angels 4:1
Chicago White Sox - Houston 6:1
Minnesota - Kansas City 1:8
St. Louis - Cincinnati 0:10
Colorado - San Francisco 5:4
Arizona - San Diego 1:5
Rýchlostná kanoistika
MS
Výsledky - semifinále:
1000 m:
K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále):
I. semifinále: 1. Max Hoff (Nem.) 3:33,463 min
II. semifinále: 1. Peter Gelle (SR) 3:35,222 - postúpil do A-finále
III. semifinále: 1. Ken Wallace (Aus.) 3:37,451
IV. semifinále: 1. René Holten Poulsen (Dán.) 3:35,676
C1 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):
I. semifinále: 1. Attila Vajda (Maď.) 3:55,691
II. semifinále: 1. Mark Oldershaw (Kan.) 3:58,808, ... 5. Matej Rusnák (SR) 4:01,857 - postúpil do B-finále
III. semifinále: 1. Isaquias Queiroz Santos (Braz.) 3:55,224
K2 muži (1. - 3. do A-finále):
I. semifinále: 1. Pavel Medvedev, Oleg Jureňa (Biel.) 3:12,960
II. semifinále: 1. Olivier Cauwenbergh, Laurens Pannecoucke (Belg.) 3:16,371
III. semifinále: 1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:16,153, 2. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:17,360 - postúpili do A-finále
500 m:
K2 ženy (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):
I. semifinále: 1. Volga Chudenková, Marina Litvinčuková (Biel.) 1:42,758
II. semifinále: 1. Franziska Weberová, Tina Dietzeová (Nem.) 1:43,013
III. semifinále: 1. Karolina Najová, Beata Mikolajczyková (Poľ.) 1:41,755, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:43,483 - postúpili do A-finále