Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Schmiedlová na US Open skončila v druhom kole

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila pri svojej premiérovej účasti v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji US Open v 2. kole.

(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Osemnásťročná zverenkyňa trénera Milana Martinca vo štvrtkovom zápase nestačila na dvadsiatu-piatu nasadenú hráčku turnaja Kaiu Kanepiovú z Estónska a podľahla jej v dvoch setoch 4:6 a 1:6.

Schmiedlová odštartovala proti o desať rokov staršej Kanepiovej veľmi dobre, udržala si svoje prvé podanie, následne prelomila súperkino a ujala sa vedenia 2:0.

V prvom sete viedla aj 3:1, no potom sa chytila aj estónska reprezentantka, ktorú pred štartom na US Open trápili zdravotné problémy, a získala následné tri hry. Mladá Slovenka dokázal vyrovnať na 4:4, no v ďalších dvoch gemoch ťahala za kratší koniec a prvý set prehrala 4:6.

Druhé dejstvo bolo už jasne v réžii Kanepiovej. Po brejku v druhom geme a následnom premenenom podaní viedla už 3:0. Štvrtú hru síce vyhrala Schmiedlová, no bola to jej jediná a tak sa po prehre v druhom sete 1:6 rozlúčila s účasťou na US Open.

"Mrzí ma to, lebo sa s ňou dalo hrať a boli sme vyrovnané. Síce je vysoko, no ja som bojovala a chcela som to prelomiť a zdolať ju. Zo začiatku to išlo veľmi dobre, ona robila chyby, mne sa darilo a padalo mi to. Potom sa to však presne otočilo. Začala robiť menej chýb, viac menila rytmus, raz to zdvihla a raz išla do toho. Mala veľmi dobrú dĺžku, všetko jej padalo pred zadnú čiaru a mne sa z toho dosť zle hralo. Musím však priznať, že som spravila pár hlúpych chýb pri dôležitých stavoch, keď som mala dve výhody na 5:4," povedala Schmiedlová v konferenčnom hovore so slovenskými médiami.

"Celkovo to však hodnotím pozitívne. Táto prehra nie je sklamanie. Odohrala som dobrý zápas a len ma posunie ďalej, keď viem, že som s ňou mohla hrať," dodala.

Schmiedlová si postupom do 2. kola vyrovnala doterajšie maximum na podujatiach veľkej štvorky. Prvýkrát sa medzi najlepších 64 dostala v máji na Roland Garros. Zároveň získala 100 bodov do rebríčka WTA a prémiu 53.000 dolárov.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Kaia Kanepiová (25-Est.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:4, 6:1

Štvorhra mužov - 1. kolo:

Austin Krajicek, Denis Kudla (USA) - Martin Kližan, Michal Mertiňák (SR) 6:3, 6:2 za 64 minút (30, 34)

Julien Benneteau, Nenad Zimonjič (Fr./Srb.-7) - Tomasz Bednarek, Lukáš Lacko (Poľ./SR) 6:1, 7:6 (4) za 76 minút (21, 55)

ženy - štvorhra - 1. kolo:

Anastasija Pavľučenkovová, Lucie Šafářová (11-Rus./ČR) - Dominika CIBULKOVÁ, Monica Niculescuová (SR/Rum.) 6:2, 6:1

Petra Cetkovská, Kirsten Flipkensová (ČR/Belg.) - Eugenie Bouchardová, Janette Husárová (Kan./SR) 6:2, 6:1