Športové výsledky (5. 9. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

HOKEJ

KHL

Metallurg Novokuzneck - Sibir Novosibirsk 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 16. Mäntylä, 24. Vyglazov, 29. Martynov - 5. Enlund (KUDROČ), 46. Koskiranta

Atlant Mytišči - Spartak Moskva 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. a 60. ŠPIRKO

Dinamo Riga - Dinamo Minsk 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Meija (MARCEL HOSSA), 10. K. Wilson (MARCEL HOSSA) - 47. Micflikier

Východná divízia European Trophy:

TPS Turku (Fín.) - Tappara Tampere (Fín.) 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

HC Linköping (Švéd.) - HV 71 (Švéd.) 4:5 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1)

Článok pokračuje pod video reklamou

ERC Ingolstadt (Nem.) - IFK Helsinki (Fín.) 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Mannheim (Nem.) - Jokerit Helsinki (Fín.) 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

HC Fribourg-Gottéron (Švaj.) - SC Bern (Švaj.) 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Prípravné zápasy:

HC Dukla Senica (I. HL) - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly Žiliny: 12. Kropáč, 30. Drevenák, 57. I. Dornič, 59. F. Novák

PSG Zlín (ČR) - Dukla Trenčín 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly Trenčína: 18. Palák, 23. T. Klíma

MHk 32 Liptovský Mikuláš (I. HL) - MHC Martin 3:6 (2:3, 0:0, 1:3)

Góly Martina: 15. a 47. Galamboš, 9. Matejka, 10. M. Beran, 59. Tupý, 60. Imrich

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Góly: 2. T. Marcinko, 4. Sojčík, 5. L. Nagy, 34. Jenčík, 52. Bicek, 59. D. Pašek - 33. Škvaridlo, 57. Podkonický

HC Vítkovice Steel (ČR) - HK Poprad 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Gól Popradu: 49. M. Nagy


FUTBAL

Kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy 2015 hráčov do 21 rokov:

1. skupina:

Anglicko "21" - Moldavsko "21" 1:0 (1:0)

Tabuľka 1. skupiny:

1. Fínsko 3 2 1 0 8:3 7

2. Litva 4 2 1 1 5:4 7

3. Anglicko 1 1 0 0 1:0 3

4. Wales 2 1 0 1 2:5 3

5. Moldavsko 3 1 0 2 3:2 3

6. San Maríno 3 0 0 3 1:6 0

3. skupina:

Luxembursko "21" - Gruzínsko "21" 0:3 (0:1)

Holandsko "21" - Škótsko "21" 4:0 (0:0)

Tabuľka 3. skupiny:

1. SLOVENSKO 1 1 0 0 7:1 3

2. Holandsko 1 1 0 0 4:0 3

3. Gruzínsko 1 1 0 0 3:0 3

4. Škótsko 2 1 0 1 3:4 3

5. Luxembursko 3 0 0 3 1:13 0

4. skupina

Rakúsko "21" - Španielsko "21" 2:6 (1:4)

Maďarsko "21" - Bosna a Hercegovina "21" 4:1 (0:1)

Tabuľka 4. skupiny:

1. Maďarsko 2 2 0 0 6:2 6

2. Španielsko 1 1 0 0 6:2 3

3. Bosna a Herceg. 2 1 0 1 5:5 3

4. Rakúsko 2 1 0 1 3:6 3

5. Albánsko 3 0 0 3 2:7 0

5. skupina:

Lotyšsko "21" - Švajčiarsko "21" 0:2 (0:2)

Tabuľka 5. skupiny:

1. Chorvátsko 1 1 0 0 5:0 3

2. Lotyšsko 2 1 0 1 4:2 3

3. Švajčiarsko 1 1 0 0 2:0 3

4. Lichtenštajnsko 2 0 0 2 0:9 0

Pozn.: Ukrajina ešte nehrala.

7. skupina:

Turecko "21" - Malta "21" 4:0 (3:0)

Tabuľka 7. skupiny:

1. Poľsko 2 2 0 0 5:1 6

2. Turecko 2 1 0 1 5:3 3

3. Malta 2 0 0 2 0:6 0

Pozn.: Grécko a Švédsko ešte nehrali.

9. skupina:

Srbsko "21" - Cyprus "21" 2:1 (1:0)

Taliansko "21" - Belgicko "21" 1:3 (1:0)

Tabuľka 9. skupiny:

1. Belgicko 2 2 0 0 5:1 6

2. Srbsko 1 1 0 0 2:1 3

3. Cyprus 3 1 0 2 4:4 3

4. Taliansko 1 0 0 1 1:3 0

5. Sev. Írsko 1 0 0 1 0:3 0

10. skupina:

Francúzsko "21" - Kazachstan "21" 5:0 (3:0)

Tabuľka 10. skupiny:

1. Island 3 3 0 0 8:3 9

2. Francúzsko 1 1 0 0 5:0 3

3. Arménsko 2 1 0 1 2:2 3

4. Kazachstan 3 1 0 2 1:6 3

5. Bielorusko 3 0 0 3 2:7 0

Brazília - 18. kolo:

Atlético Paranaense - Santos FC 2:1

Flamengo - Vitoria 2:1

Portuguesa - Ponte Preta 2:1

Atlético Mineiro - Fluminense 2:2

Bahia - Cruzeiro 1:3

Internacional - Corinthians 1:0

Príprava:

1. SC Znojmo - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Góly: 39. Hnaníček (z 11 m), 84. Jurič


TENIS

US Open

Štvrťfinále, dvojhra:

Stanislas Wawrinka (9-Švaj.) - Andy Murray (3-V.Brit.) 6:4, 6:3, 6:2

Štvorhra mužov - semifinále:

Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-4) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 3:6, 6:3, 6:4

Alexander Peya, Bruno Soares (2-Rak./Braz.) - Ivan Dodig, Marcelo Melo (10-Braz.) 7:5, 6:4

Štvohra žien - štvrťfinále:

Serena Williamsová, Venus Williamsová (USA) - Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-1) 6:3, 6:1

Štvorhra juniorov - štvrťfinále:

Maximilian Marterer, Lucas Miedler (Nem./Rak.) - Matej Maruščák, Simon Friis Söndergaard (SR/Dán.) 6:3, 6:4 za 61 minút (28, 33)

St. Pölten

Dvojhra - 1. kolo:

Pietro Licciardi (Tal.) - Michal Pažický (SR) 6:4, 6:2

2. kolo:

Václav Šafránek (ČR) - Juraj Masár (SR-6) 6:4, 7:5

Marko Daniš (SR) - Levente Gödry (Maď.) 6:4, 1:6, 7:6 (7)

Štvorhra - 1. kolo:

Maximilian Mann, Goncalo Oliveira (Rak./Portug.) - Peter Mick, Ján Šimon (SR) 6:1, 7:5

Danilo Kaleničenko, Adrian Partl (Ukr./SR) - Alex Bucewicz, Bern Kossler (Aus./Rak.) 7:6 (0), 6:0

štvrťfinále:

Adam El Mihdawy, Richard Ruckelshausen (USA/Rak.-3) - Lukáš Maršoun, Michal Pažický (ČR/SR) 6:3, 3:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Danilo Kaleničenko, Adrian Partl (Ukr./SR) - Kevin Krawietz, Dominik Schulz (Nem.-2) 6:4, 6:3

Sharm El Sheikh

Dvojhra - 1. kolo:

Dagmara Bašková (SR) - Cyrine Ben Cheikhová (Tun.) 6:2, 6:3

Štvorhra - 1. kolo:

Dagmara Bašková, Ola Abou Zekryová (SR/Egypt) - Cyrine Ben Cheikhová, Angelina Gordienková (Tun./Rus.) 6:3, 6:0

Janov

Štvorhra - štvrťfinále:

Igor Zelenay, Mateusz Kowalczyk (SR/Poľ.-2) - Teimuraz Gabašvili, Andreas Siljeström (Rus./Švéd.) 6:3, 7:6 (3) za 84 minút

Mestre

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Zuzana Luknárová (SR) - Irina Ramialisonová (Fr.) 6:4, 6:2

Sarajevo

Dvojhra - 1. kolo:

Nikola Vajdová (SR) - Lejla Čoličová (Bosna a Hercegovina) 6:1, 6:0

Vivien Juhászová (SR) - Mariana Dražičová (Chor.) 6:0, 6:4

2. kolo:

Martina Kubičíková (ČR-4) - Nikola Vajdová (SR) 4:6, 7:5, 6:2

Vivien Juhászová (SR) - Alice Balducciová (Tal.-3) 5:7, 6:4, 6:2

Štvorhra - 1. kolo:

Vivien Juhászová, Teraza Malíková (SR/ČR-1) - voľný žreb

štvrťfinále:

Vivien Juhászová, Teraza Malíková (SR/ČR-1) - Nerma Čaluková, Lejla Čoličová (Bosna a Herceg.) 6:4, 6:1

semifinále:

Vivien Juhászová, Teraza Malíková (SR/ČR-1) - Silvia Njiričová, Tjaša Šrimpfová (Chor./Slovin.-4) 6:1, 6:1

Belehrad

Dvojhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Kamila Kerimbajevová (Kaz.-4) - Natália Vajdová (SR) 6:4, 6:4

Štvorhra - hlavná súťaž - 1. kolo:

Natália Vajdová, Karolína Vlachová (SR/ČR) - Sofija Bogatovová, Jelena Popovičová (Rus./Srb.) 6:0, 6:1

štvrťfinále:

Ema Mikulčičová, Dejana Raickovicová (Chor./Nem.-4) - Natália Vajdová, Karolína Vlachová (SR/ČR) 6:2, 6:4

Berlín

Dvojhra - 1. kolo:

Chantal Škamlová (SR-6) - Andrea Kůlová (ČR) 6:2, 6:2

2. kolo:

Chantal Škamlová (SR-6) - Charlotte Klasenová (Nem.) 6:3, 4:6, 7:5

Štvorhra - 1. kolo:

Chantal Škamlová, Jesika Malečková (SR/ČR-2) - voľný žreb

štvrťfinále:

Lenka Kunčíková, Karolína Stuchlá (ČR) - Chantal Škamlová, Jesika Malečková (SR/ČR-2) 3:6, 6:3, 10:3 (zápasový tajbrejk)


CYKLISTIKA

Vuelta a Espaňa:

12. etapa (Maella - Tarragona, 164,2 km): 1. Philippe Gilbert (Belg.) BMC Racing Team 4:03:44 h, 2. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky, 3. Maximiliano Ariel Richeze (Arg.) Lampre-Merida, 4. Luca Paolini (Tal.) Kaťuša, 5. Gianni Meersman (Belg.) Omega Pharma-QuickStep, 6. Francesco Lasca (Tal.) Caja Rural - všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 12. etape: 1. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana Pro Team 45:26:06 h, 2. Nicolas Roche (Ír.) Team Saxo-Tinkoff +31 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar a Christopher Horner (USA) RadioShack Leopard - obaja +46 s, 5. Joaquim Rodríguez (Šp.) Kaťuša +2:33 min, 6. Domenico Pozzovivo (Tal.) AG2R La Mondiale +2:44 min


HÁDZANÁ

SEHA Gazprom South Stream League - 1. kolo:

Meškov Brest (Biel.) - Tatran Prešov (SR) 28:30 (15:16)

Najviac gólov: Vukič 8/6, Markotič a Karačič po 6 - P. Hruščák 7/2, T. Urban 6/1, Rábek a Krištopans po 4

Pok. kopy: 6/6 - 4/4, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora), 1000 divákov


STOLNÝ TENIS

Slovenskí stolnotenisoví reprezentanti odohrali v prípravnom období medzištátne priateľské stretnutie proti Čechom. Zápas v kultúrnom dome Ostrov v Havlíčkovom Brode sa hral v skvelej atmosfére a mal aj charitatívny rozmer. Slováci síce prehrali 0:3, ale všetky duely boli vyrovnané a divácky atraktívne.

Česko - Slovensko 3:0

Pavel Širůček - Peter Šereda 3:1 (10, 9, -5, 7)

Dmitrij Prokopcov - Ľubomír Pištej 3:2 (-7, 7, -13, 5, 5)

Petr Korbel - Samuel Novota 3:1 (-9, 11, 8, 9)


BASKETBAL

Majstrovstvá Európy

A-skupina (Ľubľana):

Ukrajina - Izrael 74:67 (19:13, 16:13, 18:20, 21:21)

Nemecko - Belgicko 73:77 po predĺžení (16:14, 10:21, 15:13, 22:15 - 10:14)

Veľká Británia - Francúzsko (21.00)

B-skupina (Jesenice)

Čierna Hora - Lotyšsko 72:73 (17:17, 20:20, 15:17, 20:19)

Bosna a Hercegovina - Srbsko 67:77 (16:28, 15:17, 18:19, 18:13)

Litva - Macedónsko (21.00)

C-skupina (Celje):

Chorvátsko - Gruzínsko 77:76 (17:15, 18:19, 15:18, 27:24)

Poľsko - Česko 68:69 (25:12, 13:22, 11:16, 19:19)

Slovinsko - Španielsko (21.00)

D-skupina (Koper):

Fínsko - Švédsko 81:60 (27:27, 21:4, 19:15, 14:14)

Taliansko - Turecko 90:75 (22:19, 22:15, 30:23, 16:18)

Grécko - Rusko (21.00)

Turnaj o Putovný pohár primátora mesta Piešťany:

Piešťanské Čajky - Good Angels Košice 62:61 (22:20, 9:15, 19:10, 16:12)

TJ Sokol Hradec Králové (ČR) - BK Petržalka 114:62 (36:13, 26:18, 32:14, 20:17)


BEJZBAL

MLB:

San Diego - San Francisco 5:13

New York Yankees - Chicago White Sox 6:5

Cleveland - Baltimore 6:4

Boston Red Sox - Detroit 20:4

Cincinnati - St. Louis 4:5

Kansas City - Seattle 4:6

Milwaukee - Pittsburgh 9:3

Colorado - Los Angeles Dodgers 7:5

Los Angeles Angels - Tampa Bay 1:3

Atlanta - New York Mets 2:5

Houston - Minnesota 6:5

Chicago Cubs - Miami 9:7

Oakland - Texas 11:4

Arizona - Toronto 4:3

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  2. Najužitočnejšia appka
  3. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
  5. V O2 to s dátami poriadne prehnali
  6. Zužitkovaním biologického odpadu šetríme prírodu aj náklady
  7. Vozidlá Kia ekologickej budúcnosti
  8. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  9. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu
  10. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur
  1. Bratislava dostane o rok nový mestský bulvár
  2. DEXIS SLOVAKIA má nového generálneho riaditeľa
  3. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  4. Stavebná fakulta hostila medzinárodnú konferenciu CSASC
  5. Cestárske kariérne dni 2018 na SvF
  6. Najužitočnejšia appka
  7. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách
  8. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej
  9. Otvorenie akademického roka 2018/2019 na EU v Bratislave
  10. V O2 to s dátami poriadne prehnali
  1. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 23 091
  2. Najužitočnejšia appka 15 445
  3. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 13 365
  4. V O2 to s dátami poriadne prehnali 9 546
  5. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 8 253
  6. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 6 879
  7. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 5 894
  8. Čerstvosť je o správnom skladovaní. Reportáž zo skladu Kauflandu 5 780
  9. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 5 471
  10. Zmenky a dlhopisy s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a. 2 642

Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Imrecze rezignuje z postu prezidenta Finančnej správy

Rozhodnutie prišlo podľa jeho slov spontánne.

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.

ŽENA

Deti generácie Z začínajú odmietať sociálne médiá. Prečo?

Strácajú záujem a nechcú byť nonstop online.

Dnes píše Svetlana Žuchová

Bezdomovec bol Slovák. Ale prečo nám to dávajú vedieť?

Niektoré vlastnosti si spájame s národnosťou.

Neprehliadnite tiež

Slovan nezvládol zápas na ľade súpera, prehral s Chabarovskom

Hokejisti Slovana ešte túto sezónu vonku nezvíťazili.

Cibulková uhrala proti víťazke US Open len tri gemy, v Tokiu končí

Slovenská tenistka neuspela v druhom kole dvojhry na turnaji WTA.

Bakoš si proti Anderlechtu verí: Každý súper je hrateľný

V skupinovej fáze Európskej ligy sa predstavil naposledy Slovan v sezóne 2014/2015.