Suarez dvomi gólmi uržal Uruguaj v hre o MS

(Autor: SITA/AP)
TASR|7. sep 2013 o 10:01

Uruguaj sa drží na piatej priečke, ktorá zaručuje postup do baráže.

BRATISLAVA. Futbalisti Kolumbie sa priblížili k účasti na finálovom turnaji MS 2014 v Brazílii po tom, ako v piatkovom kvalifikačnom zápase zóny CONMEBOL zdolali na domácej pôde Ekvádor 1:0.

Víťazný gól Kolumbie strelil v 31. minúte James Rodriguez, keď v tej chvíli hrali hostia už bez vylúčeného Achiliera. Napriek tomu mali obrovskú šancu na vyrovnanie, no Ayovi nepremenil v 62. minúte penaltu. Kolumbia sa so ziskom 26 bodov vyrovnala Argentíne, ktorá má len o gól lepšie skóre a vedie tabuľku juhoamerickej kvalifikácie. Priamo na šampionát postúpia prvé štyri mužstvá, piate odohrá barážový dvojzápas. Kolumbia a Chile môžu skončiť najhoršie na 5. priečke.

Kolumbia sa môže prebojovať na svetový šampionát po dlhých 16 rokoch. K vysnívanému cieľu ju priblížil stredopoliar AS Monaco James Rodriguez: "Som rád za gól, pretože bol víťazný. Vo futbale sa počítajú len víťazstvá. To proti Ekvádoru sme vydreli, o to viac sa však počíta," vyhlásil Rodriguez.

Štvrté kvalifikačné víťazstvo v rade dosiahli futbalisti Chile, ktorí si doma poradili 3:0 s Venezuelou a patrí im 3. miesto v tabuľke s dvojbodovou stratou na vedúce duo. Pravda, Chile odohralo o zápas viac ako Argentína s Kolumbiou. V správnom čase zabral úradujúci juhoamerický šampión Uruguaj, ktorý vyhral v Peru 2:1 po góloch kanoniera Luisa Suareza. "Stále je v hre 9 bodov, musíme bojovať do konca. Prehra s Uruguajom znamená, že sa okrem seba musíme spoliehať aj na výsledky iných zápasov, ale nesmieme sa teraz psychicky položiť," vyhlásil kouč Peru Sergio Markarian.

Paraguaj po triumfe 4:0 nad Bolíviou môže skončiť najlepšie na 5. mieste, avšak len pri veľmi priaznivej zhode okolností. Na momentálne "barážový" Uruguaj totiž strácajú štvrťfinalisti z posledných MS v Juhoafrickej republike 8 bodov.