Basso i Kreuziger skončili na Vuelte pre mrazivé počasie

Skončil aj Roman Kreuziger.
Skončil aj Roman Kreuziger. (Autor: SITA/AP)
TASR|8. sep 2013 o 11:51

Preteky Okolo Španielska sa končia v nedeľu 15. septembra, priebežné poradie celkového hodnotenia vedie Talian Vincenzo Nibali z tímu Astana.

MADRID. Prestížne cyklistické preteky Okolo Španielska opustilo po sobotňajšej 14. etape v prvej fáze prechodu cez Pyreneje štrnásť pretekárov pre chladný dážď a takmer mrazivé počasie. V nedeľu sa k nim pridali ďalší dvaja pretekári - Tony Martin a Philippe Gilbert.

"Bol to najchladnejší deň môjho života strávený na bicykli," povedal pre španielsku televíziu cyklista z tímu Belkin Pro Cycling Juanma Garate. Podľa slov 37-ročného profesionála boli podmienky viac ako nevyhovujúce.

"Pretekali sme v teplotnom rozdiele 30 stupňov oproti piatkovej etape. Ľudia si myslia, že máme na trate zdroje, ktoré nám poskytnú teplejšie oblečenie. Mýlia sa," dodal Garate.

Medzi známymi menami, ktoré opustili cyklistického podujatie, bol aj dvojnásobný víťaz Giro d'Italia Talian Ivan Basso, v neprispôsobilých podmienkach odmietol ďalej súťažiť aj Čech Roman Kreuziger, ktorý obsadil na tohtoročnej Tour de France v boji o žltý dres piatu priečku.

Ďalších dvoch cyklistov stratil americký tím Garmin-Sharp, belgický Lotto-Belisol opustili až traja pretekári.

V nedeľňajšej 15. etape sa taktiež očakáva v Pyrenejách mimoriadne chladné počasie s hustým dažďom a búrkami.