Weiss: Zabila nás krásna strela

(Autor: SITA/AP)
SITA|11. sep 2013 o 14:03

Strelu Vladimíra Weissa z úvodnej minúty druhého polčasu zastavila žrď. Zápas sa mohol potom vyvíjať úplne inak.

ŽILINA. Jedným z najlepších hráčov v dvojzápase Slovenska s Bosnou a Hercegovinou bol krídelník Vladimír Weiss.

V oboch dueloch okrem svojich tradičných ofenzívnych akcií prezentoval aj kvalitnou defenzívnou prácou.

Dvadsaťtriročný hráč gréckeho Olympiakosu Pireus robil obrovské problémy hráčom Bosny a Hercegoviny svojou rýchlosťou a driblérskymi schopnosťami.

Weiss v minulotýždňovom meraní síl v Zenici (1:0) išiel sám na brankára Asmira Begoviča, ale jeho obstrelenie skončilo len kúsok vedľa bránky.

Ešte bližšie k presnému zásahu bol v utorňajšej odvete na žilinskom štadióne pod Dubňom (1:2) - jeho technickú strelu z úvodnej minúty druhého polčasu zastavila žrď.

Slováci v tom čase viedli 1:0 a keby bývalý hráč Manchestru City, Boltonu Wanderers, Glasgowa Rangers, Espanyolu Barcelona a talianskej Pescary skóroval, zápas sa mohol vyvíjať aj úplne inak.

"Čakali sme úplne iný duel, ako bol ten predchádzajúci v Bosne. V prvom polčase sa nám darilo držať hru pod kontrolou. Strelili sme krásny gól z rýchleho protiútoku a mali sme dobrý vstup aj do druhého polčasu - nastrelil som žrď. Škoda, že mi to tam nepadlo. Súper vyrovnal po rohovom kope a zabil nás krásnou strelou," povedal syn bývalého reprezentačného kormidelníka.

Slováci predviedli v oboch zápasoch s Bosniakmi kvalitné výkony. Možno to pripísať najmä skutočnosti, že dvojicu Stanislav Griga, Michal Hipp nahradil začiatkom júla na lavičke Ján Kozák.

"Atmosféra v reprezentácii je úplne iná, aká bola pod trénermi Grigom a Hippom. Určite sme hrali lepšie, zmena priniesla všetkým novú chuť a reprezentácia je úplne o niečom inom," poznamenal na margo zmeny na poste kouča bratislavský rodák.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Weiss: Zabila nás krásna strela