Slovan má prvé body, v Záhrebe vyhral po predĺžení

(Autor: ILUSTRAČNÉ TASR)
Sportnet|13. sep 2013 o 19:53

Až na štvrtý pokus sa hokejisti Slovana Bratislava dočkali prvého víťazstva v novej sezóne. Na ľade Medveščaku Záhreb zvíťazili 4:3 po predĺžení.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava sa dočkali prvých bodov v novej sezóne KHL.

Vo svojom štvrtom vystúpení zvíťazili v piatok na ľade nováčika súťaže Medveščaku Záhreb 4:3 po predĺžení, hoci po druhej tretine ešte prehrávali 1:3.

Víťazný gól "belasých" strelil v 62. minúte Mário Bližňák. O tretí zásah chorvátskeho tímu sa postaral bývalý hráč Slovana Ivan Švarný.

Po úvodnej štvorzápasovej sérii na klziskách súperov odohrá Slovan prvý domáci duel v novom ročníku v utorok 17. septembra, keď o 19.00 v Slovnaft Aréne privíta Torpedo Nižnij Novgorod.

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1) po predĺžení

Góly: 5. Vesce (Thomas, Linglet), 37. Švarný (Kane, Bjorkstrand), 40. Cheechoo (Willsie) - 16. Kukumberg (Bartovič, Sigalet), 48. Bartovič (J. Mikúš), 57. Netík (Hudáček), 62. Bližňák (Bartovič)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hoffman, Rogačev - Metaľnikov, Sirotkin, 6500 divákov.

Medveščak Záhreb: Dekanich Popovic, Katic, Foster, Švarný, Montador, Letang Walker, Murray, Jessiman Linglet, Vesce, Thomas - Cheechoo, Murley, Willsie Bjorkstrand, Kane, Perkovich

Slovan Bratislava: Janus - Škoula, Sersen, Kutlák, Mihálik, Štajnoch, Sigalet - Miklík, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, J. Mikúš, Bartovič - Netík, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Kolena, Bakoš

Rostislav Čada (tréner Slovana, zdroj: hcslovan.sk): "Myslím si, že sme videli rýchly, bojovný, agresívny zápas s dobrým nasadením oboch mužstiev. Dlho sme nevedeli využiť naše gólové šance. Zaplatili sme dvoma gólmi za slabšiu chvíľku v druhej tretine. Tvrdou fyzickou prácou sme však dokázali vyrovnať skóre a v predĺžení využiť prvú z našich možností."