Športové výsledky (14. 9. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

9. kolo Corgoň ligy:

MFK Košice - FK DAC 1904 Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 47., 56. a 64. Pačinda, 45. O. Duda - 73. Peter Majerník, ŽK: 18. D. Hudák, 19. Matúš, 34. Vitório da Silva, 43. Kwin Amban, 67. Szarka, 84. Adiaba (všetci Dunajská Streda), rozhodovali: Smolák - Cuninka, Borsányi, 1720 divákov

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:3 (0:1)

Góly: 54. a 81. Kosík, 6. L. Pelegríni, ŽK: 51. L. Pelegríni (Myjava), rozhodovali: Šuniar - Vindiš, Petríček, 2356 divákov

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:3 (1:1)

Góly: 19. Akakpo - 45. William, 61. T. Malec, 80. Hajradinovič, ŽK: 12. Vavro - 21. Hajradinovič, 61. Čögley, 75. Van Kessel, ČK: 22. Vavro (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: Trutz - Mókoš, Bednár, 1861 divákov

FK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:2)

Góly: 2. Slančík, 45. Pavol Jurčo - 14. Kladrubský, 44. Vittek, 51. Halenár, 71. Dionatan Teixeira (vlastný), ŽK: 45. B. Ľupták, 87. Slančík - 59. Milinkovič, 72. I. Žofčák, 73. Vrablec, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Žákech, 3390 divákov

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 56. L. Szabó, 80. Bernáth - 32. Piroska (z pok. kopu), 75. Jaroslav Diviš, ŽK: 78. Orávik (Zlaté Moravce), rozhodovali: Leško - R. Sluk, Chládek, 1082 divákov

4. kolo Premier league:

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 45. Van Persie (z 11m), 81. Rooney, ČK: 45. Dikgacoi (Palace)

AFC Sunderland - Arsenal Londýn 1:3 (0:1)

Góly: 48. Gardner (z 11m) - 11. Giroud, 67. a 76. Ramsey

Stoke City - Manchester City 0:0

Aston Villa - Newcastle United 1:2 (0:1)

Góly: 67. Benteke - 18. Ben Arfa, 73. Gouffran

Tottenham Hotspur - Norwich City 2:0 (1:0)

Góly: 28. a 49. Sigurdsson

Hull City - Cardiff City 1:1 (1:0)

Góly: 40. Davies - 59. Whittingham

FC Fulham - West Bromwich Albion 1:1 (1:0)

Góly: 22. Sidwell - 90.+2 McAuley

FC Everton - Chelsea Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 45.+1 Naismith

5. kolo I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Hannover 96 2:0 (0:0)

Góly: 51. Mandžukič, 64. Ribery

Bayer Leverkusen - WfL Wolfsburg 3:1 (1:1)

Góly: 24. Sam, 65. a 90.+2 Kiessling - 39. Olič, ČK: 85. Gustavo (Wolfsburg)

Werder Brémy - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:2)

Góly: 14. a 34. Kadlec, 77. Prödl (vl.), ČK: 26. Di Santo (Brémy)

FSV Mainz 05 - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:1)

Gól: 34. Boateng

FC Augsburg - SC Freiburg 2:1 (0:0)

Góly: 62. Altintop, 89. Werner - 46. Mehmedi

/Karim Guédé do 46. min/

Borussia Dortmund - Hamburger SV 6:2 (2:1)

Góly: 19. a 65. Aubameyang, 73. a 81. Lewandowski, 22. Mchitarjan, 74. Reus - 26. Ži Gin, 49. Westermann

4. kolo Primera División:

Atletico Madrid - UD Almeria 4:2 (2:1)

Góly: 15. Villa, 37. Costa (z 11 m), 64. Tiago, 67. Garcia - 40. Rodri, 90. Vidal, 42.000 divákov.

UD Levante - Real Sociedad San Sebastian 0:0

14.122 divákov.

FC Barcelona - FC Sevilla 3:2 (1:0)

Góly: 36. Alves, 76. Messi, 90.+4 Sanchez - 80. Rakitič, 90. Coke, 80.000 divákov.

3. kolo Serie A:

Inter Miláno - Juventus Turín 1:1 (0:0)

Góly: 73. Icardi - 75. Arturo Vidal

Neapol - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)

Góly: 71. Higuaín, 81. Callejón

Marek Hamšík (Neapol) prišiel na trávnik v 66. min

FC Turín - AC Miláno 2:2 (0:0)

Góly: 47. D´Ambrosio, 71. Cerci - 88. Muntari, 90.+ Balotelli (z pok. kopu)

5. kolo Ligue 1:

Toulouse - Marseille 1:1 (0:0)

Góly: 66. Ben Yedder - 87. L. Mendes

Ajaccio - Evian TG 2:3 (0:2)

Góly: 81. Lasne, 86. Tallo - 43. a 52. Berigaud, 31. Dja Djedje

Guingamp - Bastia 1:1 (0:0)

Góly: 88. Yatabaré (z pok. kopu) - 47. Khazri

Montpellier - Reims 0:0

Nantes - Sochaux 1:0 (0:0)

Gól: 76. F. Djordjevič

Valenciennes - St. Étienne 1:3 (0:1)

Góly: 80. Melikson (z pok. kopu) - 17. a 53. Corgnet, 47. Hamouma

7. kolo argentínskej ligy:

Atletico Belgrano - Velez Sarsfield 3:0

Lanus - Argentinos 4:0

8. kolo ruskej ligy:

CSKA Moskva - FK Rostov 1:0

Volga Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 0:1

FK Krasnodar - Krídla Sovietov Samara 1:1 /za hostí J. Mucha odchytal celý zápas/

Zenit Petrohrad - Terek Groznyj 2:0 /za domácich T. Hubočan celý zápas/

6. kolo škótskej ligy:

Heart of Midlothian - Celtic Glasgow 1:3

Kilmarnock - Inverness Caledonian Thistle 1:2

Partick Thistle - Aberdeen 0:3

St. Johnstone - Hibernian 1:2

St. Mirren - Motherwell 0:1

6. kolo holandskej ligy:

Ajax Amsterdam - PEC Zwolle 2:1

SC Cambuur - Heracles Almelo 2:0

7. kolo maďarskej ligy:

Paks - Kaposvár 2:0

Honvéd Budapešť - Mezökövesd-Zsóry SE 0:2 /za hostí 58. Z. Harsányi/

TE Kecskemét - Pécs 2:5

Akadémia Puskás -Diógyör 0:2 /za Puskás zápas odchytal L. Hajdúch/

Újpest - Haladás Szombathely 1:1

Lombard Pápa - Ferencváros 0:2

4. kolo gréckej ligy:

Panaitolikos Agrinion - Ergotelis 0:0

Veria - PAOK Solún 1:2 /za PAOK 66. M. Stoch na 0:2, do 90.+3/

Olympiakos Pireus - Škoda Xanthi 4:0 /za Olympiakos V. Weiss odohral celý zápas/

Panaitolikos Agrinion - Ergotelis 0:0

7. kolo poľskej ligy:

Slask Vroclav - Lech Poznaň 2:0

Zawisza Bydgoszcz - Cracovia Krakov 2:0

Korona Kielce - Legia Varšava 3:5

8. kolo českej ligy:

Baník Ostrava - Bohemians 1905 1:3 (1:3)

Góly: 34. Lukeš - 10. J. Štochl , 20. M. Štochl , 25. Jindřišek (z 11m)

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)

Góly: 69. Ondrejka - 33. Pilík, ČK: 87. Trousil - 79. Videgla /za domácich T. Košút celý zápas - za hostí T. Hájovský celý zápas/

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 4:3 (1:1)

Góly: 32. a 83. KARAŠ, 61. a 90. Doležal - 14. Koloušek, 75. Jánoš, 77. Masopust /za domácich K. Karaš celý zápas, streli 2 góly + ŽK - za hostí K.Karlík do 74. min/

Slavia Praha - Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Góly: 34. Štohanzl, 61. Ščuk , 69. Nešpor , 85. Chramosta, ČK: 45. Hrubeš (Slavia)

/za domácich brankár Rakovan nastúpil v 46. minúte, Dobrotka celý zápas, Kisel do 81. min, Škutka do 62. min/

8. kolo rakúskej ligy:

Innsbruck - Rapid Viedeň 0:4 - Ján Novota (Rapid) odchytal celé stretnutie

AC Wolfsberger - Admira Mödling 3:1 - Matúš Mikuš (Admira) nefiguroval v zápise o stretnutí

Austria Viedeň - Grödig 2:3

Wiener Neustadt - Sturm Graz 1:3 - Peter Hlinka (Wiener Neustadt) hral do 84. min

4. kolo portugalskej ligy:

Rio Ave - Vitória Guimarăes 0:1

Benfica Lisabon - Pacos de Ferreira 3:1

Porto - Gil Vicente 2:0

4. kolo tureckej ligy:

Kayseri Erciyesspor - Akhisarspor 1:0

Gaziantepspor - Caykur Rizespor 2:5 (za hostí Depetris nastúpil v 46. minúte a strelil gól/

Trabzonspor - Kardemir Karabükspor 1:0

7. kolo belgickej futbalovej ligy:

Anderlecht Brusel - KV Mechelen 5:0

FC Bruggy - Lierse SK 4:1

Oud-Heverlee Leuven - Sporting Charleroi 0:0

KSC Lokeren - Cercle Bruggy 3:0

KV Kortrijk - KAA Gent 3:0

RAEC Mons Bergen - KVRS Waasland-Beveren 1:1 /za Waasland-Beveren od 71. R. Demjan/


Tenis

Québec

Dvojhra - štvrťfinále:

Marina Erakovicová (N. Zél.-6) - Ajla Tomljanovičová (Chor.) 2:6, 6:1, 7:5

Lucie Šafářová (ČR-3) - Lauren Davisová (USA-7) 6:2, 6:4

Christina McHalová (USA) - Polona Hercogová (Slovin.) 1:6, 7:6 (4), 6:3

Eugenie Bouchardová (Kan.-5) - Kristina Mladenovicová (Fr.-2) 6:3, 6:2

Dvojhra - semifinále:

Marina Erakovicová (6-N.Zél.) - Christina McHaleová (USA) 6:4, 6:3

Lucie Šafářová (ČR-3) - Eugenie Bouchardová (Kan.-5) 3:6, 6:3, 6:2

Toowoomba

Dvojhra - semifinále:

Zuzana Zlochová (SR-1) - Olivia Tjandramuliová (Aus.) 6:2, 2:6, 6:2

Taškent

Dvojhra - finále:

Bojana Jovanovská (Srb.-1) - Oľga Govorcovová (Biel.) 4:6, 7:5, 7:6 (3)

Štvorhra - finále:

Timea Babosová, Jaroslava Švedovová (Maď./Kaz.-1) - Oľga Govorcovová, Mandy Minellová (Biel.//Lux.-2) 6:3, 6:3

Podgorica

Dvojhra - štvrťfinále:

Anett Kontaveitová (Est.-7) - Karin Morgošová (SR) 6:4, 6:1

Sofia

Dvojhra - semifinále:

Kristína Kučová (SR-2) - Gioia Barbieriová (Tal.) 6:3, 6:4

Subotica

Štvorhra - finále:

Adrian Partl, Dominik Süč (SR/ČR-1) - Péter Balla, Gergely Madarász (Maď.) 7:6 (5), 6:7 (3), 10:1 (zápasový tajbrejk)

Vrnjačka Banja

Dvojhra - štvrťfinále:

Rebecca Šramková (SR) - Nina Stojanovičová (Srb.) 6:3, 6:2

semifinále:

Rebecca Šramková (SR) - Lina Gjorčeská (Maced.-5) 6:1, 7:5

Štvorhra - semifinále:

Rebecca Šramková, Natália Vajdová (SR-3) - Katarina Adamovičová, Nerma Čaluková (Srb./Bosna a Herceg.-2) 6:3, 6:3

finále:

Lina Gjorčeská, Polina Lejkinová (Maced./Rus.-1) - Rebecca Šramková, Natália Vajdová (SR-3) 6:4, 6:3

Antalya

Dvojhra - štvrťfinále:

Chantal Škamlová (SR-2) - Tanaporn Thongsingová (Thaj.) 6:3, 7:6 (3)

semifinále:

Chantal Škamlová (SR-2) - Nicoleta-Catalina Dascalová (Rum.) 6:3, 6:1

Štvorhra - semifinále:

Chantal Škamlová, Marlies Szupperová (SR/Rak.) - Victoria Munteanová, Michelle Werbroucková (Fr./Belg.) 4:6, 6:1, 10:3 (zápasový tajbrejk)


Motorizmus

Rely Austrálie po 3. dni:

1. Sebastien Ogier (Fr./Citroën) 2:12,0, 2. Mikko Hirvonen (Fín./Citroën) 2:12,5, 3. Thierry Neuville (Bel./Qatar) 2:13,1, 4. Jari-Matti Latvala (Fín./Volkswagen) 2:13,5, 5. Andreas Mikkelsen (Nór./Volkswagen) 2:14,1, 6. Mads Ostberg (Nór./Qatar) 2:14,1, 7. Jevgenij Novikov (Rus./Qatar) 2:18,37, 8. Nathan Quinn (Austr./Italia Mini) 2:21,13, 9. Khalid Al-Qassimi (SAE/Citroen) 2:22,1, 10. Abdulaziz Al-Kuwari (Kat./Ford Fiesta) 2:23,4.

13. ročník MMSR v pretekoch automobilov do vrchu na trati Budča Ostrá Lúka pri Zvolene:

kat. 1: 1. Igor Drotár 2:50,448, 2. Jozef Béres 2:51,988, 3. Peter Lipták 2:59 738,

kat. 2: 1. Jaroslav Krajči 2:51,569, 2. Marian Petrík 3:14,762, 3. Martin Matuška 4:10,935,

skupina A: 1. Ján Miloň 3:01,468, 2. Michal Kovalčík ml. 3:03,885, 3. Michal Kovalčík st. 3:08,961,

skupina F: 1. Július Lapdavský 3:23,671,

skupina H: 1. František Kmeť 3:28,592, 2. Gabriela Andrišeková 3:28,799, 3. Jaroslav Baránek 3:39,446,

skupina NH: Ján Ondrejka 3:56,340,

Výsledky kopcového pohára PAV:

skupina S: 1. Martin Juhás 3:05,293, 2. Radomír Číkor 3:08,189, 3. Ján Barica 3:08,481,

skupina SKP1: 1. Ján Barica ml. 3:29,909, 2. Peter Kacvinský 3:33,101, 3. Martin Mesaros 3:38,594,

skupina SKP2: 1. Samuel Šorman 3:21,404,

skupina SKP3: 1. Pavol Jajcay 3:14,155,

skupina SKP4: 1. Martin Juhás 3:05,293.

ADAC GT Masters (25 kôl):

1. S. Knap, J. den Boer (Hol./DB Motorsport/BMW Z4 GT3) 1:01:34,613 hod. (156,2 km/h), 2. C. Jöns, M. Winkelhock (Nem./Prosperia C. Abt. Racing/Audi R8 LMS Ultra) 1:01:43,887, 3. C. Hürtgenová, Dominik Baumann (Nem./PIXUM Team Schubert/BMW Z4 GT3) 1:01:49,165,... 17. F. Sládečka, P. Geipel (The Boss Yaco Racing/Audi R8 LMS Ultra) 1:02:35,762, 19. A. von Thurn und Taxis, S. Rosina (SaReNi United/Chebrolet Camaro GT) 1:02:53,105.


Atletika

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu:

ženy: 1. Jana Macinská 51:40 min, 2. Katarína Labašová (obe Klub OB Akademik TU Košice) +15:31 min, 3. Marta Prékopová (TJ Farmaceut Bratislava) +19:44 min

Night run Bratislava:

Muži - absolútne: 1. Imrich Magyar (Loko Trans Turany/AC Nové Zámky) 28:48 min, 2. Peter Žiška 29:19, 3. Lukáš Hýl (obaja Behame.sk) 29:39, .... 1747. Rado Klein (Webnoviny.sk Sport Team) 53:22

Ženy - absolútne: 1. Petra Fašungová (SportDiag team Senec/VŠC Dukla) 32:04, 2. Lucia Janečková (BMRC Bratislava) 32:21, 3. Katarína Pokorná (Slávia STU Bratislava) 33:33


Hokej

KHL

Viťaz Podolsk - Dinamo Moskva 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 3. F. Novák, 43. Sopin

Barys Astana - Atlant Mytišči 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)

Góly: 12. Poliščuk, 20. Starčenko, 29. Dawes, 36. Puškarjov, 50. J. Blochin - 27. a 39. Šmeľov, 32. O. Jašin, 51. Batyršin

Spartak Moskva - Lev Praha 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 24. a 55. P. Medvedev, 2. Krutov, 23. A. Sergejev (ŠPIRKO) - 16. a 24. Thörnberg, 40. Řepík

CSKA Moskva - Dinamo Riga 2:1 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. Gončarov, rozh. nájazd: Radulov - 20. Indrašis

Fínsko

KalPa Kuopio - JYP Jyväskylä 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Ilves Tampere - HPK Hämeenlinna 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Lukko Rauma - Jokerit Helsinki 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Pelicans Lahti - Tappara Tampere 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

TPS Turku - Ässät Pori 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Švédsko

AIK Štokholm - HV 71 5:4 pp a sn

Leksand - Brynäs 1:3

Skelleftea - Frölunda 3:2

Färjestad - Örebro 2:3 pp a sn

Växjö - MODO Hockey 1:2 pp

Lulea - Linköping 5:1

Švajčiarsko

Ambri-Piotta - Rapperswil 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Davos - Servette Ženeva 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Lausanne - Kloten 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Lugano - Bern 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Zug - Biel 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)


Vodný slalom

Majstrovstvá sveta:

JEDNOTLIVCI

C1 muži - finále: 1. David Florence (V. Brit.) 102,53 (2), 2. Alexander Slafkovský (SR) 103,36 (0), 3. Benjamin Savšek (Slovin.) 105,79, 4. Sideris Tasiadis (Nem.) 106,47 (2), 5. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 107,39, 6. Matej Beňuš (SR) 110,11 (6).

C1 ženy - finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 126,09 (6), 2. Mallory Franklinová (V. Brit.) 139,08 (4), 3. Caroline Loirová (Fr.) 139,75 (0), 4. Mira Louenová (Nem.) 142,24 (4), 5. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 142,83 (4), 6. Nuria Vilarrublová (Šp.) 148,64 (2),.. 9. Katarína Macová (SR) 183,58 (50).

K1 muži - finále: 1. Vavřinec Hradílek (ČR) 94,52 (2), 2. Jiří Prskavec (ČR) 95,90 (0), 3. Mateusz Polaczyk (Poľ.) 95,98 (0), 4. Fabien Lefevre (USA) 97,56 (2), 5. Hannes Aigner (Nem.) 100,45 (4), 6. Joseph Clarke (V. Brit.) 101,07 (4)

HLIADKY

3xC1 muži: 1. Slovensko (Michal Martikán, Alexander Slafkovský, Matej Beňuš) 118,98 (6), 2. Nemecko (Sideris Tasiadis, Jan Benzien, Franz Anton) 119,77 (4), 3. Francúzsko (Denis Gargaud Chanut, Jonathan Marc, Nicolas Peschier) 122,84 (4), 4. Slovinsko 122,87 (6), 5. Španielsko 124,04 (4), 6. Rusko 127,71 (2)

3xK1 mužov: 1. Taliansko (Daniele Molmenti, Andrea Romeo, Giovanni De Gennaro) 109,60 (2), 2. Poľsko (Grzegorz Polaczyk, Mateusz Polaczyk, Dariusz Popiela) 111,10 (2), 3. Francúzsko (Boris Neveu, Etienen Daille, Mathieu Biazizzo) 112,12 (6), 4. Česko 112,90 (4), 5. Veľká Británia 113,94 (2), 6. Slovinsko 116,81 (4), ... 17. Slovensko (Ján Šajbidor, Martin Halčin, Jakub Grigar) 173,28 (58)

3xC1 ženy: 1. Austrália (Foxová, Lawrenceová, Borrowsová) 164,85 (8), 2. Česko 166,34 (10), 3. Nemecko 174,75 (16)


Cyklistika

Vuelta a Espaňa

20. etapa (Aviles - Alto de lAngliru, 142,2 km): 1. Kenny Elissonde (Fr./FDJ.fr) 3:55:36 h, 2. Chris Horner (USA/RadioShack) +26 s, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +54, 4. Vincenzo Nibali (Tal./Astana), 5. Andre Cardoso (Port./Caja Rural), 6. Dominik Nerz (Nem./BMC) všetci rovnaký čas, 7. Jose Mendes (Port./NetApp) +1:15, 8. Joaquim Rodriguez (Šp./Kaťuša) +1:45, 9. Serge Pauwels (Bel./Omega Pharma-QuickStep) +1:52, 10. Thibaut Pinot (Fr./FDJ.fr) +1:59

Celkové poradie: 1. Horner 81:52:01 h, 2. Nibali +37 s, 3. Valverde +1:36, 4. Rodriguez +3:22, 5. Nicolas Roche (Ír./Saxo-Tinkoff) +7:11, 6. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R) +8:00, 7. Pinot +8:41, 8. Samuel Sanchez (Šp./Euskaltel) +9:51, 9. Leopold König (ČR/NetApp) +10:11, 10. Daniel Moreno (Šp./Kaťuša) +13:11


Volejbal

Majstrovstvá Európy žien:

Finále: Nemecko - Rusko 1:3 (-23, 23, -23, -14) za 119 minút

Zápas o 3. miesto: Belgicko - Srbsko 3:2 (-23, 21, 26, -21, 11) za 132 minút

Konečné poradie na 28. ME vo volejbale žien v Nemecku a Švajčiarsku 2013:

1. Rusko, 2. Nemecko, 3. Belgicko, 4. Srbsko, 5. Chorvátsko, 6. Taliansko, 7. Turecko, 8. Francúzsko, 9. Holandsko, 10. Česko, 11. Poľsko, 12. Bielorusko, 13. Bulharsko, 14. Švajčiarsko, 15. Azerbajdžan, 16. Španielsko

7. ročník Memoriálu Miroslava Kováčika:

VKP Myjava - Ostrava 3:1 (22, -23, 17, 20)

Brno - Aich Dob 3:1 (24, 22, -19, 26)

VKP Myjava - Brno 3:2 (24, -27, 27, -23, 7)

Ostrava - Aich Dob 0:3 (-19, -18, -17)


Triatlon

Finále MS v Londýne:

Ženy - elite (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika, 10 km beh): 1. Non Stanfordová (V.Brit.) 2:01:32 h, 2. Aileen Reidová (Ír.) 2:01:57, 3. Emma Moffattová (Austr.) 2:02:00, 4. Jodie Stimpsonová (V.Brit.) 2:02:06, 5. Alice Bettová (Tal.) 2:02:09, 6. Emma Jacksonová (Austr.) 2:02:11, 7. Sarah Groffová (USA) 2:02:16, 8. Andrea Hewittová (N.Zél.) 2:02:56, 9. Ashleigh Gentleová (Austr.) 2:03:06, 10. Ainhoa Muruaová (Šp.) 2:03:26.

Konečné poradie MS po 8 pretekoch: 1. Stanfordová 4220 bodov, 2. Stimpsonová 3805, 3. Anne Haugová (Nem.) 3110, 4. Gwen Jorgensenová (USA) 3033, 5. Hewitt 3004, 6. Moffattová 2906, 7. Gentleová 2720, 8. Reidová 2681, 9. Groffová 2295, 10. Bettová 2270


Horská cyklistika

Svetový pohár v cross country:

cross country žien: 1. Irina Kalentijevová (Rus.) 1:25:34 hod, 2. Eva Lechnerová (Tal.) +20 s, 3. Julie Bresetová (Fr.) +22

konečné poradie SP (po 6 pretekoch): 1. Tanja Žakeljová (Slov.) 1080 bodov, 2. Lechnerová 960, 3. Kateřina Nashová (ČR) 955

muži: 1. Jaroslav Kulhavý (ČR) 1:36:19, 2. Nino Schurter (Švaj.) +7 s, 3. Manuel Fumic (Nem.) 1:34 min

konečné poradie SP (po 6 pretekoch): 1. Nino Schurter (Švajč.) 1180, 2. Daniel McConnell (Austr.) 800, 3. Julien Absalon (Fr.) 760


Hádzaná

3. kolo extraligy mužov:

HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 30:21 (14:11)

Najviac gólov: Valent 7, Masaryk 6, Polakovič 5 - M. Volentics a Macháč po 4, R. Demovič 3

Pok. hody: 3/1 - 0, vylúčení: 6 - 10, ČK: J. Štepanovský (ŠKP) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 680 divákov

1. MHK Košice - ŠKH Agrokarpaty Pezinok 38:22 (19:11)

Najviac gólov: Pecha 11, Pekár 9/2, Fuňak, Müller a Ľoch po 4, J. Dani 4/1 - Fekete 9/2, Balogh 3, Illéš 3/1

Pok. hody: 4/3 - 7/4, vylúčení: 3 - 7, rozhodovali: Veselka a Beňo, 250 divákov

HC Štart Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica 24:24 (13:13)

Najviac gólov: Monczka 9, T. Straňovský 7/4 - T. Vallo 6, J. Kozák 5, Martin Kozák 4/3

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Richvalský a Cibere, 350 divákov

HáO TJ Slovan Modra - MHáK Martin 25:22 (9:8)

Najviac gólov: Tschur 7/1, Bača 5/2, M. Döme a Hepner po 3 - Kardoš 8, Buvala 5, Bíro 4/2

Pok. hody: 7/4 - 2/2, vylúčení: 6 - 4, ČK: Brazdovič (Modra) za tri vylúčenia, rozhodovali: Vydra a Cipov, 300 divákov

3. kolo ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League):

Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 34:28 (17:16)

Najviac gólov: Tregubovová 7, Markovičová a Horňáková po 6 - H. Kutlvašrová 8, Knedlíková 6, Keclíková 5/3

Pok. hody: 0 - 4/3, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 900 divákov

HK Slávia Partizánske - HK Veselí nad Moravou 21:20 (11:11)

Najviac gólov: Košíková 4, Michnová a Kertészová po 3 - Chrenková 7, Tomečková a Hvostaľová po 4

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčené: 3 - 7, rozhodovali: Haščík a Sivák (obaja SR), 150 divákov

TJ Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 13:29 (6:12)

Najviac gólov: Součková 6/2, A. Königová, Bubeníková a J. Kutlvašrová po 2 - S. Szarková 7/3, Súkenníková a Veselková po 5

Pok. hody: 2/2 - 6/3, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR ), 150 divákov

HC Zlín - DHK Baník Most 27:31 (16:12)

Najviac gólov: Š. Marčíková 10/1, A. Tóthová 8 - Beňušková 9/2, Růčková a Borovská po 5

Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 450 divákov

DHC Sokol Poruba - TJ Jindřichov Hradec 27:25 (13:12)

Najviac gólov: Hrbková 13, Minarčíková 4, Bělohoubková 2 - Krupicová 8, Eliášová 7, Markesová 4

Pok. hody: 3/3 - 7/7, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 200 divákov


Basketbal

Majstrovstvá Európy:

F-skupina (Ľubľana):

Grécko - Slovinsko 65:73 (13:26, 14:17, 19:19, 19:11)

Najviac bodov: Spanulis 21, Zisis 13 - G. Dragič 28 (3 trojky), Z. Dragič 11, Lakovič10

Španielsko - Fínsko 82:56 (18:15, 24:15, 15:14, 25:12)

Najviac bodov: Calderón 23, Claver 12 - Koponen 17, G. Lee 12

Chorvátsko - Taliansko 76:68 (8:17, 23:19, 26:9, 19:23)

Najviac bodov: Bojan Bogdanovič 18 (4 trojky), Simon 14, Ukič 13 - Datome 24 (3 trojky), Aradori 12, Belinelli a Cinciarini po 9

Tabuľka F-skupiny:

1. Slovinsko 4 3 1 309:287 7 - istý postup do štvrťfinále

2. Chorvátsko 4 3 1 280:273 7 - istý postup do štvrťfinále

3. Španielsko 4 2 2 294:253 6

4. Taliansko 4 2 2 288:276 6

------------------------------------------

5. Grécko 4 1 3 293:315 5

6. Fínsko 4 1 3 249:309 5

O pohár mesta Trutnov:

CCC Polkowice - MBK Ružomberok 67:60 (39:31)

Najviac bodov: Snellová 16, Majewská 13 - Murphyová 12, Černáková a Brezániová po 9


Krasokorčuľovanie

Juniorská Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní v Košiciach:

ženy: 1. Karen Chenová (USA) 179,08 bodov, 2. Alexandra Proklovová (Rus.) 175,11, 3. Riona Katová (Jap.) 165,09, ... 8. Nicole RAJIČOVÁ 125,12, 17. Bronislava DOBIAŠOVÁ 110,65, 27. Miroslava HRIŇÁKOVÁ (všetky SR) 80,52

športové dvojice: 1. Maria Vigalovová, Jegor Zakrojev 168,10, 2. Lina Fedorovová, Maxim Miroškin 153,95, 3. Oksana Nagalatiová, Maxim Bobrov (všetci Rus.) 132,25

krátky program tanečných párov: 1. Anna Janovskaja, Sergej Mozgov (Rus.) 59,06, 2. Rachel a Michael Parsonovci (USA) 52,09, 3. Kristina Baklanovová, Andrej Bagin (Rus.) 51,81


Vzpieranie

Konečné poradie extraligy 2013 po 3. kole (v zátvorke sú uvedené výsledky v jednotlivých kolách): 1. WLC Elkop Dolný Kubín 5304,01 b. (1726,49; 1817,11; 1760,41), 2. Kofi Trenčín 5121,07 (1719,82; 1693,68; 1707,57), 3. MKVaSŠ Košice 4409,69 (1626,98; 1642,32; 1140,40), 4. TJ Sokol Hlohovec 2967,52 (1464,59; 1502,93; 0).

Poradie vo finálovom 3. kole: 1. Dolný Kubín 1760,41, 2. Trenčín 1707,57, 3. Košice 1140,40, 4. Hlohovec - nezúčastnil sa.

Najlepší jednotlivci vo finálovom 3. kole: 1. Aleksandr Ševčenko (Trenčín) 420,30 b. (tel. hmotnosť: 94,96 kg, dvojboj: 370 kg), 2. Richard Tkáč (Dolný Kubín) 414,40 (80,86 kg, 338 kg), 3. Tomáš Matykiewicz (Dolný Kubín) 382,01 (103,69 kg, 348 kg).


Hokejbal

2. kolo extraligy:

ŠHBK Ružinov HBK Nitrianski rytieri Nitra 5:4 (3:2, 1:0, 1:2)

Jokerit Petržalka Imperial Vitamins Martin 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1- 0:1)

PROTEF DT Považská Bystrica MŠK Vegomont Kežmarok 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

ŠK 98 Pruské HBK Lion Svidník 5:3 (1:2, 4:0, 0:1)

LG AZHOKEJ Bratislava N-Sport Trend Pohronie BB 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

HBK hokejmarket Skalica HBK Kometa Vrútky 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)


Bejzbal

MLB

Chicago White Sox - Cleveland 1:3

Washington - Philadelphia 6:1

Pittsburgh - Chicago Cubs 4:5

Toronto - Baltimore 3:5

Detroit - Kansas City 6:3

Boston - New York Yankees 8:4

New York Mets - Miami 4:3

Atlanta - San Diego 3:4

Texas - Oakland 8:9

Milwaukee - Cincinnati 5:1

Minnesota - Tampa Bay 0:3

Houston - Los Angeles Angels 9:7

St. Louis - Seattle 2:1

Arizona - Colorado 5:7

Los Angeles Dodgers - San Francisco 2:4

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  4. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  6. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  8. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom?
  9. Jarné prázdniny pri mori?
  10. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta
  1. Vecný dar pre Detské kardiocentrum v Bratislave
  2. VZN o hazarde sa dá zachrániť
  3. Prieskum: Ako si Slováci požičiavajú? Hlavne rýchlo
  4. Čo prinieslo tohtoročné Záhradnícke fórum?
  5. Diplomaciu v praxi na EU v BA otvorila veľvyslankyňa Nórska
  6. Študenti z rôznych kútov sveta prichádzajú študovať na EU v BA
  7. 10 faktov o ovocí a zelenine, ktoré musíte vedieť!
  8. Trenkwalder má nového generálneho riaditeľa
  9. Montážne konferencie - Novinky aj vzdelávanie o suchej výstavbe
  10. Profesijný rast študentov médií sa začína už počas vysokej školy
  1. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 9 154
  2. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 8 889
  3. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 8 148
  4. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 434
  5. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 6 710
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 5 504
  7. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 4 186
  8. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 3 701
  9. Ceny bytov vo veľkých mestách prekonali historický rekord 3 404
  10. Jarné prázdniny pri mori? 2 674

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.

Neprehliadnite tiež

Prečo čakal Pánik tak dlho? Tichých hráčov v NHL nemajú radi

Slovenský hokejista je pre Chicago skvelou voľbou – darí sa mu a je lacný. Po sezóne to však nemusí platiť.

Najväčšia favoritka má pätnásť rokov, Slovenka na MS obhajuje bronz

Slovenka bude o necelý mesiac obhajovať na majstrovstvách sveta bronzovú medailu.

Anglický majster prehral v Španielsku, Juventus zdolal FC Porto

Zatiaľ čo Sevilla na vlastnom štadióne uspela, výhodu domáceho prostredia nevyužil portugalský tím.

Ronaldov gól mu nestačil. Real Madrid prekvapujúco prehral vo Valencii

Madridský klub nevyužil šancu zvýšil v tabuľke svoj náskok.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop