Arsenal vyhral v Sunderlande, Chelsea nestačila na Everton

Van Persie dal prvý gól zápasu z penalty.
Van Persie dal prvý gól zápasu z penalty. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. sep 2013 o 15:45

Arsenal Londýn uspel na ihrisku Sunderlandu, vyhral 3:1.

LONDÝN. Útočník Wayne Rooney oslávil svoj návrat do zostavy futbalistov Manchestru United gólom a tím z Old Traffordu zvíťazil v 4. kole Premier League nad Crystal Palace 2:0.

Tréner David Moyes, ktorý pred sezónou vystriedal na lavičke "červených diablov" legendárneho Sira Alexa Fergusona, si pripísal vôbec prvé víťazstvo na domácom trávniku.

Rooney oddychoval dva týždne s tržnou ranou na čele ako pamiatkou na zranenie z tréningu. Aj preto nastúpil s obviazanou hlavou, ale to mu nebránilo v tom, aby v 81. min zatočil priamy kop za chrbát brankára hostí.

"Čaká nás ťažký týždeň. Potreboval som ho vyskúšať na celý zápas, hoci v druhom polčase bol už trochu unavený. Napriek tomu bol dobrý vo všetkom, čo na trávniku urobil," pochválil Moyes Rooneyho.

V drese United absolvoval od 62. min svoju premiéru Belgičan Marouane Fellaine, ktorý prestúpil z Evertonu v posledný deň prestupového obdobia za 32,8 mil. eur.

Prvá prehra Mourinha

V Goodison Parku okúsil tréner José Mourinho prvú ligovú prehru od svojho návratu na lavičku FC Chelsea. Everton zvíťazil 1:0 gólom Škóta Stevena Naismitha, ktorý takto štýlovo oslávil svoje 27. narodeniny.

Everton sa po troch remízach dočkal pod vedením nového trénera Roberta Martíneza prvého víťazstva. V drese hostí sa objavil debutujúci kamerunský útočník Samuel Eto´o.

"Nezaslúžili sme si prehrať, lebo sme boli lepším tímom. Na druhej strane, čo z toho, že sme mali 21 striel, keď sme nedali ani jeden gól," zamyslel sa José Mourinho.

Dobrý úvod Arsenalu

Arsenal zvíťazil na trávniku posledného Sunderlandu 3:1 a s troma víťazstvami je na čele tabuľky. V drese hostí sa prvý raz od svojho príchodu z Realu Madrid objavil nemecký reprezentant Mesut Özil a odohral 79 minút.

Waleský reprezentant Aaron Ramsey zaznamenal dva góly a po zápase pochválil Özila, ktorý už po 11 minútach pripravil pre Oliviera Girouda prvý gól hostí.

"Zahral výborne. Je to hráč s jedným z najvyšších priemerov presných prihrávok v Európe. Dokáže pre spoluhráčov utvoriť množstvo príležitostí," komentoval Ramsey.

Zo 4. kola Premier League zostáva ešte odohrať dva zápasy. FC Liverpool, ktorý dosiaľ nestratil ani bod, hrá v pondelok na trávniku Swansea City.

4. kolo Premier League:

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 45. Van Persie (z pok. kopu), 81. Rooney, ČK: 45. Dikgacoi (Crystal Palace)

AFC Sunderland - Arsenal Londýn 1:3 (0:1)

Góly: 48. Gardner (z 11m) - 11. Giroud, 67. a 76. Ramsey

Stoke City - Manchester City 0:0

Aston Villa - Newcastle United 1:2 (0:1)

Góly: 67. Benteke - 18. Ben Arfa, 73. Gouffran

Tottenham Hotspur - Norwich City 2:0 (1:0)

Góly: 28. a 49. Sigurdsson

Hull City - Cardiff City 1:1 (1:0)

Góly: 40. Davies - 59. Whittingham

FC Fulham - West Bromwich Albion 1:1 (1:0)

Góly: 22. Sidwell - 90.+2 McAuley

FC Everton - Chelsea Londýn 1:0 (1:0)

Gól: 45.+1 Naismith

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal vyhral v Sunderlande, Chelsea nestačila na Everton