Športové výsledky (15. 9. 2013)

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

5. kolo I. bundesligy:

Braunschweig - Norimberg 1:1 (0:1)

Góly: 70. Elabdellaoui - 28. Hloušek

Róbert Mak (Norimberg) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:0)

Góly: 45. Modeste, 54. Volland - 75. Hrgota

4. kolo Premier League:

Southampton - West Ham United 0:0

4. kolo Primera División:

Málaga - Rayo Vallecano 5:0 (2:0)

Góly: 31., 62. a 67. El Hamdaoui, 40. F. Portillo Soler, 48. Eliseu

Getafe - Osasuna 2:1 (1:1)

Góly: 35. a 52. Miku - 11. R. Torres

Granada - Espanyol Barcelona 0:1 (0:0)

Gól: 76. Lanzarote, ČK: 82. Ighalo (Granada) po druhej ŽK

Betis Sevilla - Valencia 3:1 (3:0)

Góly: 22. a 34. Salva Sevilla, 9. Jorge Molina - 67. Ricardo Costa

3. kolo Serie A:

Sampdoria Janov - FC Janov 0:3 (0:1)

Góly: 9. Antonini, 50. Calaió, 66. Lodi

Juraj Kucka (Janov) presedel duel na lavičke náhradníkov.

Lazio Rím - Chievo Verona 3:0 (3:0)

Góly: 8. Candreva, 38. Cavanda, 41. Lulič

Livorno - Catania 2:0 (0:0)

Góly: 66. a 72. Paulo Sérgio Betanin

Norbert Gyömbér nehral za hostí.

Udinese - Bologna 1:1 (0:0)

Góly: 85. Di Natale - 71. Diamanti

Marek Čech (Bologna) odohral celé stretnutie.

Hellas Verona - Sassuolo 2:0 (1:0)

Góly: 13. Martinho, 90. Jorginho

Fiorentina - Cagliari 1:1 (0:0)

Góly: 72. Valero - 89. Pinilla, ČK: 90. D. Pizarro (Fiorentina)

5. kolo Ligue 1:

Olympique Lyon - Rennes 0:0

Lille - Nice 0:2 (0:2)

Góly: 19. a 45. Cvitanich

AS Monaco - Lorient 1:0 (1:0)

Gól: 6. Falcao (z pok. kopu)

21. kolo brazílskej ligy:

Fluminense - Portuguesa 2:1

Cruzeiro - Atletico Paranaense 1:0

7. kolo argentínskej ligy:

San Lorenzo - Godoy Cruz 0:0

All Boys - Quilmes 4:0

Newell's Old Boys - Olimpo 2:1

6. kolo škótskej ligy:

Ross County - Dundee United 2:4

8. kolo ruskej ligy:

Lokomotiv Moskva - Kubaň Krasnodar 1:0 - Ján Ďurica odohral za domácich celé stretnutie.

Tom Tomsk - Anži Machačkala 2:2 - Kornel Saláta (Tomsk) sa nedostal na ihrisko.

Amkar Perm - Kazaň 0:0 - Martin Jakubko odohral celé stretnutie a v 49. min dostal žltú kartu, Michal Breznaník (obaja Perm) nefiguroval v zápise o stretnutí.

6. kolo holandskej ligy:

AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 3:0

Heerenveen - Groningen 4:2

Roda Kerkrade - Breda 1:5

NEC Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 3:3 /S. Štefánik hral za Nijmegen celý zápas a strelil dva góly/

Utrecht - Waalwijk 2:1

7. kolo poľskej ligy:

Jagiellonia Bialystok - Ruch Chorzów 6:0 - Martin Baran (Jagiellonia) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

Pogoň Štetín - Lechia Gdansk 1:1

7. kolo maďarskej ligy:

Debrecín - Videoton Fehérvár 2:1 - Brankár Tomáš Tujvel (Videoton) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov

MTK Budapešť - Györ 1:2 - Ľuboš Kamenár (Györ) odchytal celý zápas

8. kolo českej ligy:

Teplice - Jablonec 3:1 (0:0)

Góly: 60. Mahmutovič, 63. Nivaldo, 90.+ Litsingi - 74. Třešňák

4. kolo portugalskej ligy:

Académica Coimbra - Belenenses 2:1

Nacional - Arouca 0:1

Vitória Setúbal - Marítimo 2:4

Olhanense - Sporting Lisabon 0:2

Sporting Braga - Estoril 3:2

7. kolo belgickej ligy:

Oostende - Standard Liége 2:4

Racing Genk - Zulte Waregem 5:2

8. kolo rakúskej ligy:

Ried - Salzburg 0:5

4. kolo gréckej ligy:

Aris Solún - Levadiakos 1:1

OFI Kréta - Asteras Tripoli 1:1

Panionios Atény - Panthrakikos 1:1

Smyrnis - Kalloni 1:3

Platanias - Panathinaikos Atény 1:1

4. kolo tureckej ligy:

Genclerbirligi - Kayserispor 1:1

Sivasspor - Eskisehirspor 3:2

Bursaspor - Besiktas 0:3 - Stanislav Šesták (Bursaspor) ani Filip Hološko (Besiktas) nefigurovali v zápise o stretnutí

Elazigspor - Konyaspor 2:0

MLS

Montreal - Columbus 1:2

DC United - Los Angeles 2:2

New York - Toronto FC 2:0

Philadelphia - Houston 0:1

Chicago - New England 3:2

Colorado - FC Dallas 2:1

San Jose - Vancouver 0:0

Chivas USA - Portland 1:1


Hokej

Extraliga:

HKm Zvolen - HK Nitra 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 45. Ľ. Zuzin (Síkela), 55. Juraško (J. Mucha, Podkonický)

ŠHK 37 Piešťany HC´05 Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 1:0)

Góly: 28. S. Saliji (T. Melichárek, Valábik), 46. V. Nemec (Valábik, S. Saliji), 64. Valábik (Stupka) - 3. Kafka (M. Hudec, Bambúch), 14. Zigo

HK 36 Skalica - MHC Mountfield Martin 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Stieler (Lažo) - 8. Tupý (Matejka, Galamboš), 46. Markovič

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 47. S. Takáč (Matúš Paločko, Jabrocký) - 1. Bicek (Sojčík, T. Marcinko), 25. Sojčík (T. Marcinko, Bicek), 35. Pašek (Hrnka, M. Novák)

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Vaculin (Bustin), 19. Habšuda (T. Klíma, L. Klíma) - 16. Linet (Macejka, Drevenák), 16. Jarab (Rúfus, Valášek), 25. T. Varga (D. Buc), 47. Linet (Drevenák), 53. F. Novák (Kalla).

1. kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže I. ligy:

HK‘95 Považská Bystrica - HC Topoľčany 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 29. T. Lipták, 37. Vokulič, 61. S. Valach - 29. L. Káčer, 49. Niník

HK Spišská Nová Ves - MšHK Bulldogs Prievidza 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 36. a 60. M. Findura - 38. R. Hús, 42. B. Jánoš, 65. Raček, 428 divákov

Bemaco HC-46 Bardejov - HC 07 Detva 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. O. Gmitter, 20. Krčula, 31. Dancsák, 43. Boltun - 26. Goga

SR "18" - HK Dukla Michalovce 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Góly: 21. a 60. J. Milý, 13. M. Moravčík, 36. Ferleťák, 39. Berák, 53. Matej Paločko - 30. a 43. R. Šechný, 30. Kobeľa, 115 divákov

HC Dukla Senica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Góly: 3., 28. a 31. R. Jarolín, 20. Surovka, 44. T. Méry, 45. Mrázik - 26. P. Bartík, 1020 divákov

HC Prešov 07 - HK Gladiators Trnava 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 23. Renčok, 40. Krempaský - 19. P. Poláček, 40. Hluch, 41. M. Baran, 45. Achs, 473 divákov

Prípravné duely NHL:

Winnipeg - Washington 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Calgary - Edmonton 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) - Martin Marinčin (EDM) 1+0

Edmonton - Calgary 5:6 po sam. nájazdoch (3:1, 2:1, 0:3 - 0:0, 0:1)

KHL:

Ak Bars Kazaň - Avangard Omsk 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 12. Heška, 12. Bourque, 15. Stapleton, 26. Burmistrov, 45. Pesonen, 60. K. Petrov

Jugra Chanty-Mansijsk - Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 40. Sitnikov - 29. Streľcov, 31. Simakov

Fínsko:

Jokerit Helsinki - IFK Helsinki 3:0

Česká extraliga - 2. kolo:

Brno - Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 2. J. Bednář

Liberec - Plzeň 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 36. Pospíšil (ČAKAJÍK) - 27. R. Duda, 39. Kratěna, 45. Vlasák

Vítkovice - Karlove Vary 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Góly: 32. RUDOLF HUNA, 36. Káňa, 41. Roman (RUDOLF HUNA), 60. STEHLÍK - 10. Drtina, 13. R. Hruška

Zlín - Kladno 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 25. Balaštík, 38. F. Čech, 58. Marušák - 20. Tenkrát, 36. Dragoun, 51. Treille, rozhodujúci sam. nájazd Havlíček

Chomutov - Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Kaše, 33. T. MALEC, 58. Divíšek - 26. Kumstát

Mountfield Hradec Králové - Třinec 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly: 30. Šimánek (VYDARENÝ), 48. Tvrdík, 50. Langhammer - 23. Bonk, 28. Adamský

2. kola najvyššej nemeckej súťaže DEL:

Norimberg - Hamburg 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Augsburg - Straubing 5:3 (2:2, 1:1, 2:0) - Ivan Čiernik (Augsburg) 1+0

Berlín - Iserlohn 7:5 (3:4, 2:0, 2:1)

Wolfsburg - Ingolstadt 3:4 po predĺžení (0:0, 0:1, 3:2 - 0:1)

Schwenningen - Krefeld 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

Düsseldorf - Mníchov 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)

Kolín nad Rýnom - Mannheim 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)


Tenis

Davis Cup

Semifinále ročníka 2013:

ČESKO - ARGENTÍNA 3:2

Piatok:

Radek Štěpánek - Juan Monaco 7:6 (3), 6:3, 6:2

Tomáš Berdych - Leonardo Mayer 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

Sobota:

Tomáš Berdych, Radek Štěpánek - Carlos Berlocq, Horacio Zeballos 6:3, 6:4, 6:2

Nedeľa:

Lukáš Rosol - Horacio Zeballos 6:4, 6:7 (6), 4:6

Jiří Veselý - Leonardo Mayer 4:6, 4:6

SRBSKO - KANADA 3:2

Piatok:

Novak Djokovič - Vasek Pospisil 6:2, 6:0, 6:4

Janko Tipsarevič - Milos Raonic 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10

Sobota:

Ilja Bozoljac, Nenad Zimonjič - Daniel Nestor, Vasek Pospisil 7:6 (6), 4:6, 6:3, 6:7 (5), 8:10

Nedeľa:

Novak Djokovič - Milos Raonic 7:6 (1), 6:2, 6:2

Janko Tipsarevič - Vasek Pospisil 7:6 (3), 6:2, 7:6 (6)

O svetovú skupinu ročníka 2014:

ŠPANIELSKO - UKRAJINA 5:0

HOLANDSKO - RAKÚSKO 5:0

CHORVÁTSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 1:4

ŠVAJČIARSKO - EKVÁDOR 4:1

NEMECKO - BRAZÍLIA 4:1

POĽSKO - AUSTRÁLIA 1:4

BELGICKO - IZRAEL 3:2

JAPONSKO - KOLUMBIA 3:2

Stretnutia v regionálnych zónach Davisovho pohára:

Euroafrická zóna:

I. skupina:

1. kolo play-off o zotrvanie:

Slovensko - Švédsko 3:2

Slovinsko - JAR 4:1

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Lotyšsko - Fínsko 3:2

Moldavsko - Portugalsko 2:3

Ázijsko-oceánska zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie:

Taiwan - Indonézia 5:0

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Filipíny - Nový Zéland 2:2 po nedeľňajšej III. dvojhre

Americká zóna:

I. skupina:

rozhodujúce 2. kolo play-off o zotrvanie:

Dominikánska republika - Čile 4:1

II. skupina:

finálové 3. kolo:

Salvádor - Venezuela 1:2 po sobotňajšej štvorhre

Québec

Dvojhra - finále:

Lucie Šafářová (3-ČR) - Marina Erakovicová (6-N.Zéland) 6:4, 6:3

Štvorhra - finále:

Alla Kudriavcevová, Anastasia Rodionovová (Rus./Aus.-2) - Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-1) 6:4, 6:3 za 69 minút

Dvojhra - semifinále:

Lucie Šafářová (3-ČR) - Eugenie Bouchardová (5-Kan.) 3:6, 6:3, 6:2

Sofia

Dvojhra - finále:

Patricia Mayrová-Achleitnerová (Rak.-1) - Kristína Kučová (SR-2) 6:2, 1:6, 6:3

Vrnjačka Banja

Dvojhra - finále:

Rebecca Šramková (SR) - Dunja Stamenkovičová (Srb.-6) 6:3, 6:2

Toowoomba

Dvojhra - finále:

Isabella Hollandová (Aus.) - Zuzana Zlochová (SR-1) 2:6, 7:6 (6), 6:3

Antalya

Dvojhra - finále:

Chantal Škamlová (SR-2) - Kateřina Kramperová (ČR-1) 7:5, 6:3

Štvorhra - finále:

Michaela Frlická, Kateřina Kramperová (Nem./ČR-1) - Chantal Škamlová, Marlies Szupperová (SR/Rak.) 6:3, 7:6 (4)


Motorizmus

Rely Austrálie (konečné poradie po 22. rýchlostnej skúške):

1. Sébastien Ogier (Fr.) Volkswagen Polo-R 3:19:55 h, 2. Thierry Neuville (Belg.) Ford Fiesta RS +1:32,1, 3. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroën DS3 +2:02,1, 4. Jari-Matti Latvala (Fín.) Volkswagen Polo-R +2:57,4, 5. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta RS +3:17,2, 6. Andreas Mikkelsen (Nór.) Volkswagen Polo-R +3:37,6.

Veľká cena San Marína:

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 44:05,522 min, 2. Marc Márquez (Šp.) Honda +3,379 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +7,368, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +15,062, 5. Stefan Bradl (Nem.) Honda +22,355, 6. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha +22,599

Celkové poradie (po 13 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 253 bodov, 2. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 219, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 219, 4. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 169, 5. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha 146, 6. Stefan Bradl (Nem.) Honda 124

Moto2: 1. Pol Espargaró (Šp.) Kalex 42:47,098 min, 2. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex +0,621 s, 3. Esteve Rabat (Šp.) Kalex +1,815, 4. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter +12,919, 5. Dominique Aegerter (Švaj.) Suter +14,925, 6. Scott Redding (V. Brit.) Kalex +15,123

Celkové poradie (po 12 pretekoch z 17): 1. Scott Redding (V. Brit.) Kalex 202 bodov, 2. Pol Espargaró (Šp.) Kalex 179, 3. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 151, 4. Mika Kallio (Fín.) Kalex 132, 5. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex 125, 6. Dominique Aegerter (Švaj.) Suter 119

Moto3: 1. Álex Rins (Šp.) KTM 39:50,516 min, 2. Maverick Viňales (Šp.) KTM +0,050 s, 3. Álex Márquez (Šp.) KTM +6,434, 4. Luis Salom (Šp.) KTM +17,297, 5. Jack Miller (Aus.) Honda +18,011, 6. Zulfahmi Khairuddin (Malaj.) KTM +18,133

Celkové poradie (po 12 pretekoch z 17): 1. Luis Salom (Šp.) KTM 246 bodov, 2. Maverick Viňales (Šp.) KTM 227, 3. Álex Rins (Šp.) KTM 225, 4. Álex Márquez (Šp.) KTM 133, 5. Jonas Folger (Nem.) Kalex KTM 120, 6. Miguel Oliveira (Portug.) Mahindra 104

13. ročník MMSR v pretekoch automobilov do vrchu na trati Budča Ostrá Lúka:

MMSR: kat.1: 1. Igor Drotár 2:40,126, 2. Jozef Béres 2:48,677, 3. Peter Ambrúz 2:51,203, kat.2: 1. Marian Petrík 3:10,033, 2. Martin Matuška 3:58,553, skupina A: 1. Ján Miloň 2:51,728, 2. Michal Kovalčík st. 2:55,457, 3. Michal Kovalčík ml. 2:56,519, skupina F: 1. Július Lapdavský 3:18,223, skupina H: 1. František Kmeť 3:17,207, 2. Jaroslav Baránek 3:17,874, 3. Gabriela Andrišeková 3:25,082. Kopcový pohár PAV: skupina S: 1. Martin Juhás 2:55,868, 2. Radomír Číkor 2:58,322, 3. Ján Barica 2:59,997, skupina SKP1: 1. Ján Barica ml. 3:14,437, 2. Martin Mesaros 3:21,750, 3. Peter Kacvinský 3:23,647, skupina SKP2: 1. Mojmír Čambal 3:08,611, 2. Samuel Šorman 3:08,858, 3. Bohuslav Finďo 3:11,818, skupina SKP3: 1. Pavol Jajcay 3:12,276, 2. Marek Hajšo 3:18,752, 3. Karol Tánczoš 3:22,127, skupina SKP4: 1. Martin Juhás 2:55,868, 2. Radomír Číkor 2:58,322, 3. Ján Barica 2:59,997.

Preteky ADAC GT Masters na Slovakiaringu:

1. D. Alessi, D. Keilwitz (Tal.-Nem./Callaway Competion/Corvette Z06 R GT3) 1:00:02,323 (169,5 km/h), 2. C. Miest, R. Rast (Nem./ Prosperia C. Abt. Racing/Audi R8 LMS Ultra) 1:00:04,070, 3. M. Götz, M. Buhk (Nem./Polanweiss Racing/Mercedes Benz SLS AMG GT3) 1:00:07,754,... A.von Thurn un Taxis, S. Rosina (18 kôl), F. Sládečka, P. Geipel (3 kolá).


Vodné športy

Dunajský maratón v rýchlostnej kanoistike:

K1, juniori (22 km):

1. Denis Myšák (Nováky) 1:17:27,765, 2. Martin Antol (DKB) 1:22:16,654, 3. Jonáš Michonek (DKB) 1:27:57,094

K1, juniorky: 1. Nikola Zatlkajová (Nováky) 1:27:48,594

C1, juniori: 1. Jakub Ďuriš (Nováky) 1:28:40,781

K1, muži: 1. Filip Petrla (UKB) 1:16:14,937, 2. Marián Lachkovič (UKB) 1:16:17,484, 3. Daniel Zöllner (BKV) 1:16:20,906

K1, ženy: 1. Lucia Mištinová (Nováky) 1:22:22,328, 2. Mária Bandžáková (UKB) 1:25:12,390, 3. Lucia Kvetáková (UKB) 1:27:49,172

C1, muži: 1. Daniel Biksadský (ŠKP) 1:24:50,797


Basketbal

Nadstavbová E-skupina na 38. majstrovstvách Európy basketbalistov:

Srbsko - Francúzsko 77:65 (19:17, 19:14, 22:20, 17:14)

Ukrajina - Litva 63:70 (13:18, 17:14, 16:16, 17:22)

Lotyšsko - Belgicko 56:60 (15:14, 17:18, 10:14, 14:14)

Konečná tabuľka E-skupiny:

1. Srbsko 5 4 1 371:343 9 - postup do štvrťfinále

2. Litva 5 4 1 355:314 9 - postup do štvrťfinále

3. Francúzsko 5 3 2 388:380 8 - postup do štvrťfinále

4. Ukrajina 5 2 3 325:364 7 - postup do štvrťfinále

------------------------------------------------------------------

5. Belgicko 5 1 4 318:358 6

6. Lotyšsko 5 1 4 362:360 6

Pohár Trutnova:

o 5. miesto:

MBK Ružomberok - Wisla Krakov 51:53 (26:35)

Najviac bodov: Murphyová 10, Stalvantová, Parkerová po 8 - Zurowská 18, Szolt-Hejmová 12


Hádzaná

Pohár EHF mužov 2013/2014 - kvalifikácia - 1. kolo - odveta:

TSV St. Otmar St. Gallen (Švaj.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 31:28 (17:14) - prvý zápas 21:29, do 2. kola postúpil Hlohovec

3. kolo ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League):

ŠKP Piccard Senec - DHK Zora Olomouc 18:30 (10:10)

Najviac gólov: Kodajová 10/2, Štetáková 5/4 - Salašová 5, K. Salčáková 5/2, Dostálová a Gebre Selassieová po 4

Pok. hody: 9/6 - 4/4, vylúčené: 7 - 10, ČK: 37. Palková (Senec), rozhodovali: Klinka a Gabriš, 60 divákov


Volejbal

7. ročník Memoriálu Miroslav Kováčika:

VKP Myjava - Aich Dob 0:3 (-22, -21, -20)

VOKD Ostrava - Volejbal Brno 3:0 (15, 22, 23)

o 3. miesto: Ostrava - Brno 2:0 (16, 24)

finále: Myjava - Aich Dob 0:2 (-22, -12)

Konečné poradie: 1. Aich Dob 6, 2. VKP Myjava 5, 3. Volejbal Brno 4, 5. VOKD Ostrava 3


Cyklistika

GP Montreal:

1. Peter SAGAN (SR/Cannondale) 5:20:07 h, 2. Simone Ponzi (Tal./Astana) +4 s, 3. Ryder Hesjedal (Kan./Garmin) +5, 4. Greg Van Avermaet (Belg./BMC Racing) +10, 5. Filippo Pozzato (Tal./Lampre), 6. Rui Costa (Port./Movistar), 7. Enrico Gasparotto (Tal./Astana), 8. Lars Petter Nordhaug (Nór./Belkin), 9. Jon Izagirre (Šp./Euskaltel), 10. Jan Bakelants (Belg./RadioShack) všetci rovnaký čas, ... 55. Peter VELITS (SR/Omega Pharma-QuickStep) 1:33

Vuelta a Espaňa:

21. etapy (Leganes - Madrid, 109,6 km): 1. Michael Matthews (Aus./Orica) 2:44:00 h, 2. Tyler Farrar (USA/Garmin), 3. Nikias Arndt (Nem./Argos), 4. Gianni Meersman (Belg./Omega Pharma-QuickStep), 5. Maximiliano Richeze (Arg./Lampre), 6. Grega Bole (Slovin./Vacansoleil), 7. Adrien Petit (Fr./Cofidis), 8. Reinardt Janse Van Rensburg (JAR/Argos), 9. Francesco Lasca (Tal./Caja Rural), 10. Robert Wagner (Nem./Belkin) všetci rovnaký čas

Konečné poradie: 1. Chris Horner (USA/RadioShack) 84:36:04 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) +37 s, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +1:36, 4. Joaquim Rodriguez (Šp./Kaťuša) +3:22, 5. Nicolas Roche (Ír./Saxo-Tinkoff) +7:11, 6. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R) +8:00, 7. Thibaut Pinot (Fr./FDJ.fr) +8:41, 8. Samuel Sanchez (Šp./Euskaltel) +9:51, 9. Leopold König (ČR/NetApp) +10:11, 10. Daniel Moreno (Šp./Kaťuša) +13:11

6. kolo Slovenského pohára v zjazde horských cyklistov v Ružomberku:

Muži - elite: 1. Lukáš Šplíchal (ČR) 3:35,38 min, 2. Stanislav Sehnal (ČR) +0,28 s, 3. Attila Liszi (Maď.) +2,02, 4. Ján Javorník (SCK Velosprint downhill team) + 3,13

Ženy: 1. Aneta Sadílková (ČR) 5:05,80 min, 2. Katarína Pialová (Elitebikes Racing Gang) +9,87 s, 3. Lucie Záklasniková (ČR) +31,45.

Juniori: 1. Tomáš Čala (ČR) 3:48,80 min, 2. Jozef Ondič (BKP) +0,78 s

Žiaci: 1. Kristián Poruban (Specialized CZ) 4:12,35 min

Hobby: 1. Samuel Pivko (KHC Kaktus Bike Bratislava) 3:49,94 min

Hardtail: 1. Miroslav Plica (Chalupka Trend Cycles Wolf Riders) 4:06,28 min

Masters: 1. Vlastimil Hynčica (ČR) 3:46,19 min, 2. Martin Kafka (KHC Kaktus Bike Bratislava) +3,71 s

Konečné poradie Slovenského pohára v zjazde:

Muži - elite: 1. Martin Knapec (CTM-NOVATEC) 341 bodov, 2. Jan Uruba (ČR) 316, 3. Lukáš Šplíchal (ČR) 302

Ženy: 1. Katarína Pialová (Elitebikes Racing Gang) 401 bodov, 2. Jana Krajčovičová (Mad Style Racing) 332, 3. Jana Bártová (ČR) 220

Juniori: 1. Rastislav Baránek (Life4Ride DH Team) 375 bodov

Žiaci: 1. Šimon Rus (KHC Kaktus Bike Bratislava) 403 bodov

Hobby: 1. Samuel Pivko (KHC Kaktus Bike Bratislava) 273 bodov

Hardtail: 1. Jozef Králik (Life4Ride DH Team) 373 bodov

Masters: 1. Vlastimil Hynčica (ČR) 450 bodov,... 3. Miroslav Plica (Chalupka Trend Cycles Wolf Riders) 326

Svetový pohár horských cyklistov v nórskom Hafjelli:

ZJAZD

Muži: 1. Steve Smith (Kan.) 3:40,174 min, 2. Danny Hart (V. Brit.) +1,641 s, 3. Andrew Neethling (JAR) +2,783,... 49. Filip Polc (SR) +19,703

Ženy: 1. Rachel Athertonová 4:09,858 min, 2. Manon Carpenterová (obe V. Brit.) +7,631 s, 3. Myriam Nicolová (Fr.) +8,081

Juniori: 1. Michael Jones (V. Brit.) 3:46,870,... 28. Ratislav Baránek (SR) +37,476

7. kolo Slovenského pohára v cross country maratóne horských cyklistov v Hrabušiciach:

80 km

Muži: 1. Ján Halík (NORWIT - CykloMAX Poprad) 4:16:34,3 h, 2. Jaroslav Buchtík (Športservis team Bratislava) 4:19:54,5, 3. Peter Benko (CK Energia Svit) 4:23:35,9

40 km

Muži: 1. Milan Barényi (Trek KCK Oslany) 1:55:57,4 h

Ženy: 1. Andrea Juhásová (CK Svätý Jur) 2:29:07,0 h


Krasokorčuľovanie

Grand Prix ISU juniorov:

ženy: 1. Karen Chenová (USA) 179,08 bodov, 2. Alexandra Proklovová (Rus.) 175,11, 3. Riona Katová (Jap.) 165,09, ... 8. Nicole RAJIČOVÁ 125,12, 17. Bronislava DOBIAŠOVÁ 110,65, 27. Miroslava HRIŇÁKOVÁ (všetky SR) 80,52

športové dvojice: 1. Maria Vigalovová, Jegor Zakrojev 168,10, 2. Lina Fedorovová, Maxim Miroškin 153,95, 3. Oksana Nagalatiová, Maxim Bobrov (všetci Rus.) 132,25

tanečné páry: 1. Anna Janovská, Sergej Mozgov (Rus.) 143,39, 2. Rachel a Michael Parsonovci (USA) 131,10, 3. Holly Mooreová, Daniel Klaber (všetci) 123,91

muži: 1. Keidži Tanaka (Jap.) 193,61, 2. Che Čang (Čína) 191,16, 3. Michail Koljada (Rus) 189,41, ... 20. Marco KLEPOCH (SR) 114,13, 21. Jakub KRŠŇÁK (SR) 101,03, 22. Peter NOVELLA (SR) 86,38


Triatlon

Majstrovstvá sveta:

Muži - Elite: 1. Javier Gomez (Šp.) 1:48:16, 2. Jonathan Brownlee (V. Brit.) 1:48:17, 3. Mario Mola (Šp.) 1:49:10, 4. Dmitrij Poľanskij (Rus.) 1:49:21, 5. Vincent Luis (Fr.) 1:49:24, 6. Laurent Vidal (Fr.) 1:49:28, 7. Aaron Royle (Austr.) 1:49:30, 8. Crisanto Grajales (Mex.) 1:49:32, 9. Reinaldo Colucci (Braz.) 1:49:34, 10. Joao Pereira (Portug.) 1:49:34 ... 31. Richard Varga (SR) 1:50:46.


Florbal

Turnaj štyroch krajín:

Slovensko - Estónsko 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

Góly SR: Gál 2, Bulko, Škarupa

Slovensko - Poľsko 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Góly SR: Gál, Galovič, Rajnec, Matejka


Stolný tenis

16. ročník súťaže o Slovenský pohár:

Dvojhra mužov - finále: Ľubomír Pištej (DTJ Hradec Králové/ČR) - Roland Krmaschek (ČR/NSU Neckarsulm - Nem.) 3:0

o 2. miesto: Roland Krmaschek (ČR/NSU Neckarsulm - Nem.) - Andrij Sitak (Ukr./TJ Sokol Hradec Králové - ČR) 3:0

Konečné poradie: 1. Ľubomír Pištej (DTJ Hradec Králové/ČR), 2. Roland Krmaschek (ČR/NSU Neckarsulm - Nem.), 3. Andrij Sitak (Ukr./TJ Sokol Hradec Králové - ČR), 4. Jaromír Truksa (Stavoimpex Holíč)

ITTF World Tour Belarus Open v bieloruskom Minsku - finále:

Dvojhra mužov: Kaii Jošida (Jap.) - Kohei Sambe (Jap.) 4:0 (3, 9, 3, 7)

Dvojhra žien: Sabine Winterová (Nem.) - Alexandra Privalovová (Biel.) 4:1 (5, 8, -7, 4, 10)

Dvojhra hráčov do 21 rokov: Kohei Sambe (Jap.) - Juto Higaši (Jap.) 4:2 (4, 4, -11, -6, 8, 10)

Dvojhra hráčok do 21 rokov: Lee Eun-hje (Kór. rep.) - Eka Soová (Jap.) 4:3 (-7, 9, -9, -5, 8, 11, 3)


Letný biatlon

Majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone vo Vyhniach:

Muži - hlavná kategória (4 km): 1. Peter Kazár (Predajná) 15:09,7 min (2), 2. Ľubomír Lapin (VŠC Dukla B. Bystrica) +9,5 s (2), 3. Lukáš Olejár (TU Zvolen) +50,2 (2)

Ženy (3 km): 1. Vladimíra Točeková (Diviacka Nová Ves) 13:19,0 (0), 2. Elena Ermakovová (Predajná) +1:28,9 min (5), 3. Martina Darmová (KB Valaská-Osrblie) +1:50,7 (2)

Juniori (4 km): 1. Michal Kubaliak (KB Valaská-Osrblie) 15:54,5 (4), 2. Henrich Lonský +10,2 (4), 3. Peter Konúpek (obaja VŠC Dukla B. Bystrica) +1:06,1 (5)

Juniorky (3 km): 1. Alžbeta Majdišová (VŠC Dukla B. Bystrica) 14:35,7 (2), 2. Petra Chudíková (MŠK Brezno) +1:53,2 (4)

St. dorastenci (4 km): 1. Martin Francl (VŠC Dukla B. Bystrica) 15:59,8 (4)

St. dorastenky (3 km): 1. Nikola Lapinová (VŠC Dukla B. Bystrica) 15:26,4 (3)


Skoky na lyžiach

8. kolo letnej Grand Prix v skokoch na lyžiach:

Jednotlivci - veľký mostík: 1. Jakub Janda (ČR) 268,3 b (129,0/127,0 m), 2. Jernej Damjan (Slovin.) 264,2 (126,5/127,5), 3. Krzysztof Biegun (Poľ.) 259,9 (127,0/125,0) a Anders Bardal (Nór.) 259,9 (126,5/125,5), 5. Denis Kornilov (Rus.) 259,2 (129,0/126,5), 6. Antonín Hájek (ČR) 256,7 (121,5/127,5)

Priebežné poradie po 8 z 12 podujatí: 1. Andreas Wellinger (Nem.) 340, 2. Biegun 290, 3. Damjan 259, 4. Kamil Stoch (Poľ.) 227. 5. Maciej Kot (Poľ.) 212, 6. Tom Hilde (Nór.) 202


Fitnes a kulturistika

Medailové umiestenia Sloveniek na MS 2013:

Dominika Multáňová - zlato vo fitnes do 163 cm

Adela Ondrejovičová - zlato v body fitnes do 168 cm

Sabína Pleváková - zlato v bikiny fitnes do 163 cm

Jana Purdjaková - striebro v kulturistike open

Iveta Kuglerová - bronz v bikiny fitnes do 158 cm


Desaťboj

Majstrovstvá Slovenska:

Muži - desaťboj: 1. Peter Horák (VŠC Dukla) 6040 (11,37 - 689 - 10,75 - 214 - 52,41 - 16,45 - 31,61 - 250 - 40,81 - 5:24,91), 2. Matej Halaj (Slávia UK Bratislava) 5868, 3. Tomáš Veszelka (MAC Redox Lučenec) 5770.

Dorastenci - desaťboj: 1. Ákos Juhos (ŠK ŠOG Nitra) 5548, 2. Michal Rusnák (AK OŠG Košice) 5120, 3. Šimon Šoka (Slávia STU Bratislava) 4782.

Starší žiaci - osemboj: 1. Ondrej Mráz (AC Kriváň L. Mikuláš) 4358.

Ženy - sedemboj: 1. Lenka Poništová (Spartak Dubnica) 4459 (15,31 - 158 - 9,64 - 27,52 - 569 - 29,06- 2:41,46), 2. Iveta Horňáková (Slávia UK Bratislava) 3502, 3. Michaela Kucháriková (AC Kriváň L. Mikuláš) 3367.

Dorastenky - sedemboj: 1. Stanislava Lajčáková (Spartak Dubnica) 4594, 2. Michaela Pešková (Slávia Trnava) 4326, 3. Karin Svrčková (Slávia ŠG Trenčín) 4151.

Staršie žiačky - sedemboj: 1. Klaudia Farkašovská (AK Slávia Spišská Nová Ves) 3752.


Bejzbal

MLB

Chicago White Sox - Cleveland 1:8

Washington - Philadelphia 4:5

Pittsburgh - Chicago Cubs 2:1

Toronto - Baltimore 4:3

Detroit - Kansas City 0:1

Boston - New York Yankees 5:1

New York Mets - Miami 0:3

Atlanta - San Diego 2:1

Texas - Oakland 0:1

Milwaukee - Cincinnati 3:7

Minnesota - Tampa Bay 0:7

Houston - Los Angeles Angels 2:6

St. Louis - Seattle 1:4

Arizona - Colorado 9:2

Los Angeles Dodgers - San Francisco 3:19

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  2. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  3. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií
  4. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom
  5. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody
  6. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa
  7. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi
  8. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis
  9. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní
  10. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou
  1. Profesionálne sa predaj nehnuteľností dá robiť jedine exkluzívne
  2. HÝBSA Slovensko odštartovalo turné po Slovensku. Buďte pri tom!
  3. Každý štvrtý 70-tnik na Slovensku má cukrovku, pribúdajú mladší
  4. 5 hviezdičkové apartmány priamo na pobreží - Dubrovník
  5. Stavba domu na kľúč – úspora času aj financií
  6. Štatutári, máte už prístup k elektronickej schránke?
  7. Nová veľvyslankyňa Turecka na návšteve EU v Bratislave
  8. Prijatie delegácie rektorov ekonomických univerzít z Indonézie
  9. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky
  10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished!
  1. Poznáte pôvod slovenských slov? Otestujte sa 14 949
  2. Lepšie bývať na vidieku, alebo v meste? Hľadali sme výhody 10 113
  3. Plavba po Karibiku na luxusnej lodi 9 474
  4. Hyundai H350 je dokonale spoľahlivým partnerom pre biznis 6 303
  5. Čím všetkým som si prešla, aby som sa naučila po anglicky 6 282
  6. Volkswagen Arteon je výkladná skriňa technológií 5 833
  7. Yeme chce byť výnimočný obchod aj vďaka výnimočným zamestnancom 5 483
  8. Domácnosť, ktorá šetrí sama? Aj u nás je to už realitou 4 749
  9. Študenti majú na získanie 30 € ešte 20 dní 4 104
  10. Zabudnite na nové a neekologické PC. Je tu Refurbished! 4 069

Hlavné správy zo Sme.sk

ŽENA

Chcete vyzerať atraktívnejšie? Mali by ste sa vyspať

Vedci oficiálne potvrdili, že dostatok spánku súvisí s tým, ako pôsobí náš výzor na ostatných.

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Porážkou Islamského štátu teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci prehrávajú a vracajú sa do svojich domov v Európe.

Neprehliadnite tiež

Rančík: Ľudia nadávajú pred vlastnými deťmi. Vyrastú z nich rovnakí primitívi

Basketbalista hovorí o titule s Interom, o úrovni slovenskej ligy aj o sebavedomí, ktorému sa naučil v USA.

Kohút chcel Cígerovi po diskusii podať ruku, ten odmietol

Reprezentačný tréner najprv neprijal slovné ospravedlnenie šéfa SZĽH, potom mu odmietol podať ruku.

Mal som extrémistické názory, ale otvorili sa mi oči, tvrdí Tóth

Olympijský víťaz v chôdzi hovorí aj o manželke, ktorá pochádza z maďarského pohraničia a učí rómske deti.

Ak Šatan bude súhlasiť s pozíciou generálneho manažéra, na zväze zaňho zahlasujú

Na zväze sa budú zaoberať aj účasťou dvadsiatky v Tipsport Lige.