Hamšík pripravil Higuaínovi gól, Neapol je novým lídrom Serie A

Marek Hamšík
Marek Hamšík (Autor: TASR/AP)
SITA|15. sep 2013 o 15:32

Marek Hamšík prišiel na ihrisko v 65. minúte a o šesť minút neskôr sa už Neapol ujal vedenia.

NEAPOL. Aj po treťom kole Serie A zostali futbalisti Neapola stopercentní. V sobotňajšom dueli zdolali na domácom trávniku Atalantu Bergamo 2:0 a majú už deväť bodov.

A keďže Juventus Turín zaváhal v Miláne s Interom (1:1), najvyššia talianska súťaž má po 525 dňoch nového lídra - Neapol.

Marek Hamšík prišiel v súboji s Atalantou na ihrisko na záverečnú polhodinku. "Proti Atalante sa nám hrá ťažko a potvrdilo sa to aj v sobotu večer. Dlho bol nerozhodný stav,“ uviedol Marek Hamšík na svojej internetovej stránke.

Dvadsaťšesťročný slovenský stredopoliar sa dostal na ihrisko v 65. min a o šesť minút neskôr sa už Neapol ujal vedenia. Po Hamšíkovej akcii skóroval Gonzálo Higuaín.

"Sme radi, že sa nám podarilo zlomiť obranný val súpera a získali sme tri body. Potvrdili sme náš skvelý vstup do súťaže. Dobre sme sa naladili na duel Ligy majstrov proti Dortmundu,“ vyhlásil futbalista, ktorý v utorok skóroval v kvalifikačnom dueli MS 2014 do bránky Bosny a Hercegoviny.

Svoju absenciu v základnej zostave Neapola vysvetlil rodák z Banskej Bystrice takto: "Čaká nás veľmi ťažký týždeň, preto sa tréner rozhodol prestriedať mužstvo. Máme široký káder, šancu dostali aj iní hráči,“ dodal Hamšík na svojej webovej stránke.

Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík pripravil Higuaínovi gól, Neapol je novým lídrom Serie A