Olympijskí víťazi povolili Slovákom až štvrtý set

(Autor: SITA)
Tomáš Prokop|17. sep 2013 o 19:37

Prvý duel na šampionáte odohrajú Slováci v piatok 20. septembra proti Francúzom.

BRATISLAVA. Vyskočil len mierne, ale aj to stačilo, aby zablokoval bez problémov slovenský útok. Potom sa odrazil opäť a zas ľahko zastavil snahu nášho tímu. Dvestopätnásťcentimetrový Dmitrij Muserský sa ani poriadne nezapotil a už Rusi vyhrávali v zápase šesť nula.

Kapitán bol spokojný

Tréner Štefan Chrtiansky si musel rýchlo zobrať oddychový čas, čo jeho zverencom pomohlo.

Hlasnejšie začalo povzbudzovať zaplnené Národné tenisové centrum. Domáci hrači sa divákom odvďačili bojovným výkonom, keď vyrovnali v prvom sete na 14:14.

Rusi však zlepšili útok a zbierali body. Slováci bojovali, no herne nadviazali na najlepší prvý set až na konci zápasu. Skúsený súper si už výhru 3:0 v pohode postrážil, keď tretí set vyhral 25:20.

Posledný set vyhrali

„Predviedli sme dobrý výkon. Predsa len hrali sme s olympijskými víťazmi a víťazmi Svetovej ligy. Teší ma, že sme boli v určitých častiach zápasu Rusom vyrovnaným súperom,“ vravel kapitán Slovákov Michal Masný.

Fanúšikom sa výkon oboch tímov páčil. Skandovaním a mexickou vlnou si vytlieskali ešte dodatkový set. Ruskí tréneri v ňom už šetrili hviezdneho Muserského.

Jeho absenciu na ihrisku slovenskí volejbalisti využili na rýchly štvorbodový náskok. Ten si udržali a dočkali sa výhry aspoň v neoficiálnom sete 25:21.

„Kvalita sa v rozhodujúcich chvíľach prejavila, ale každý hráč, ktorý absolvoval proti takémuto súperovi si musí oddniesť veľa a verím, že to prenesú na začiatok európskeho šampionátu,“ vravel tréner Chrtiansky.

Majstrovstvá Európy štartujú v piatok. Prvým súperom Slovákov budú Francúzi.

Prípravné volejbalové stretnutie mužov:

Slovensko - Rusko 0:3 (-20,-17, -20) - dodatkový set: 25:21

88 minút, rozhodovali: Hodoň a Mokrý

Slovensko: Masný, Kohút, M. Nemec, Paták, Chrtiansky ml., Kmeť, libero Ondrušek (Bencz, Zaťko, Hupka, Hruška)

Rusko: Apalikov, Grankin, Sivoželez, Pavlov, Spiridonov, Muserskij, liberá Verbov a Jermakov (Michajlov, Makarov, Žilin)