Trojnásobná smola skeetarok v Lime, D. Barteková 7.

Smoliarkou bola v Lime aj juniorka Veronika Sýkorová, ktorá obsadila vo svojej vekovej kategórii 4. miesto.

(Zdroj: ilustračné - tasr/ap)

LIMA. Slovenské reprezentantky sprevádzala v utorok na majstrovstvách sveta v streľbe z brokových zbraní v peruánskej Lime (16. - 24. 9. 2013) smola, a to hneď trojnásobná.

V kvalifikácii skeetarok dosiahla najväčšia slovenská medailová nádej Danka Barteková (SŠŠR MV SR) výkon 72 terčov (23-24-25), ale o postup do vyraďovacej časti sa musela rozstreľovať spolu s ďalšími troma súperkami.

V hre boli tri zostávajúce miesta do semifinálovej šestice. Čierny Peter sa z tohto kvarteta ušiel práve zverenke trénera Juraja Sedláka, keď v rozstrele trafila tri, kým jej konkurentky zhodne po štyri terče. Pre bronzovú olympijskú medailistku z Londýna zostala konečná 7. priečka.

Jej krajanky Andrea Stranovská (68) a Monika Zemková (67) sa umiestnili v tretej desiatke na 21., resp. 23. pozícii.

V súťaži družstiev žien skončili Slovenky s kvalitným celkovým súčtom 207 terčov štvrté, pričom mali na konte rovnaký výkon ako bronzové Rusky, ktoré však získali cenný kov vďaka lepšiemu súčtu posledných položiek (72:71).

Slovenské skeetarky neobhájili bronz z MS 2011 v Belehrade a pretrhli šnúru tímových 3. priečok na troch svetových šampionátoch za sebou (ich celková bilancia je 0 - 1 - 3). Víťazné Talianky utvorili výkonom 215 bodov nový svetový rekord.

Smoliarkou bola v Lime aj juniorka Veronika Sýkorová, ktorá obsadila vo svojej vekovej kategórii 4. miesto so 64 terčmi (22-21-21) na konte. Od stupňa víťazov ju delil jediný bod. Pre 18-ročnú členku SŠŠR MV SR je to však najlepšie umiestnenie na MS, jej doterajším maximom bola 5. priečka z Mníchova 2010.

Muži majú v skeete za sebou tri položky kvalifikácie. Slovák Filip Kucharovič po pondelkovom bezchybnom výkone v utorok dvakrát zaváhal a so súčtom 73 terčov klesol z čela pretekov na 16. pozíciu, ale stále má len o bod menej ako vedúce trio.

Medzi juniormi si jediný slovenský zástupca Dominik Krčmár mierne polepšil a pred stredajším vyvrcholením súťaže mu zatiaľ patrí so 65 terčmi 22. pozícia.

Výsledky - utorok:

Skeet

ženy (poradie kvalifikácii): 1. Amber Hillová (V. Brit.) 74 - vyr. svet. rekord, 2. Diana Bacosiová (Tal.) 74 - vyr. svet. rekord, 3. Oľga Panarinová (Rus.) 73,...7. Danka Barteková 72 - k.o. rozstrel 3, 21. Andrea Stranovská 68, 23. Monika Zemková (všetky SR) 67

družstvá: 1. Taliansko 215 - svetový rekord, 2. Veľká Británia 212, 3. Rusko 207 (72), 4. Slovensko (D. Barteková, Stranovská, Zemková) 207 (71)

juniorky (konečné poradie): 1. Jitka Pešková (ČR) 67, 2. Dania Jo Vizziová (USA) 66, 3. Chiara Di Marziantoniová (Tal.) 65, 4. Veronika Sýkorová (SR) 64

družstvá: 1. USA 184, 2. Rusko 176

muži (poradie po II. časti kvalifikácie - 75 terčov): 1. Emmanuel Petit (Fr.) 74 b., 2. Henrik Jansson (Švéd.) 74, 3. Tom Beier Jensen (Nór.) 74,...16. Filip Kucharovič (SR) 73

juniori (poradie po II. časti kvalifikácie - 75 terčov): 1. Domenico Simeone (Tal.) 74, 2. Nicolás Pacheco Espinosa (Peru) 74, 3. Lars Schipper (Hol.) 73,...22. Dominik Krčmár (SR) 65