Guedé dostal po 12 minútach červenú, Liberec vyrovnal

Ivan Marcano z Rubinu Kazaň sa raduje z gólu proti Mariboru.
Ivan Marcano z Rubinu Kazaň sa raduje z gólu proti Mariboru. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. sep 2013 o 20:59

Valencia prehrala so Swansea 0:3, Razgrad vyhral v Eindhovene.

BRATISLAVA. Slovenský reprezentant Karim Guédé strávil na ihrisku počas zápasu Európskej ligy UEFA proti Slovanu Liberec len dvanásť minút a v 78. minúte ho po druhej žltej karte hlavný rozhodca Cristian Balaj poslal pod sprchy.

Dvadsaťosemročný stredopoliar sa vykartoval v priebehu dvoch minút. Liberec si z nemeckej pôdy odniesol po remíze 2:2 cenný bod, ktorý si vybojoval dvoma gólmi v druhom polčase.

Tri body si do tabuľky pripísal PAOK Solún, v ktorého drese odohral celé stretnutie Miroslav Stoch. Grécky účastník otočil nepriaznivý vývoj stretnutia.

Do brány Rapidu Viedeň sa v zápase na pôde FC Thun postavil slovenský brankár Ján Novota, ktorý dostal jediný gól zápasu

Futbalisti Valencie vstúpili do bojov v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2013/2014 nečakane hladkou domácou prehrou 0:3 so Swansea.

Domáci favorit a osemfinalista minulej edície Ligy majstrov hral od 10. minúty bez vylúčeného francúzskeho stopéra Adila Ramiho a početnú výhodu už o päť minút využil Bony Wilfried.

Duel Eindhoven - Razgrad viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, bulharský majster a premožiteľ Slovana Bratislava prekvapujúco vyhral na pôde holandského tímu 2:0.

Fiorentina aj bez zraneného Maria Gomeza doma hladko 3:0 zdolala Pacos Ferreira.

A-skupina:

FC St. Gallen - Kubaň Krasnodar 2:0 (0:0)

Góly: 56. a 76. Karanovič, ČK: 90.+3 Kabore (Kubaň)

FC Valencia - Swansea City 0:3 (0:1)

Góly: 15. Wilfried, 58. Michu, 62. de Guzman, ČK: 10. Rami (Valencia)

B-skupina:

Dinamo Záhreb - Černomorec Odessa 1:2 (1:0)

Góly: 43. Fernandes - 62. Antonov, 65. Dja Djedje

PSV Eindhoven - Ludogorec Razgrad 0:2 (0:0)

Góly: 60. Bezjak, 74. Misidjan

C-skupina:

Red Bull Salzburg - IF Elfsborg 4:0 (2:0)

Góly: 36. Alan, 45., 69. a 79. Soriano (prvý z 11 m)

Standard Liege - Esbjerg fB 1:2 (0:0)

Góly: 74. Mujangi - 63. van Buren, 90.+5 Bakenga

D-skupina:

NK Maribor - Rubin Kazaň 2:5 (1:2)

Góly: 35. Milec, 73. Fajič - 23. Karadeniz, 27. Marcano, 69. Jeremenko, 90. Rondon, 90.+3 Rjazancev

SV Zulte-Waregem - Wigan Athletic 0:0

E-skupina:

ACF Fiorentina - Pacos Ferreira 3:0 (1:0)

Góly: 30. Rodriguez, 67. Matos, 76. Rossi

Pandurii Targu Jiu - Dnepr Dnepropetrovsk 0:1 (0:1)

Gól: 38. Rotaň

F-skupina:

Eintracht Frankfurt - Girondins Bordeaux 3:0 (2:0)

Góly: 4. Kadlec, 16. Russ, 52. Djakpa, ČK: 62. Brechet (Bordeaux)

SC Freiburg - Slovan Liberec 2:2 (2:0)

Góly: 22. Schuster (z 11 m), 35. Mehmedi - 67. Kalitvincev, 74. Rabušic, ČK: 78. GUÉDÉ - 90.+1 Rybalka

/K. Guédé nastúpil v 66. minúte, v 78. minúte videl po druhej žltej červenú kartu - L. Hroššo a Ľ. Kolár sedeli na lavičke náhradníkov/

I-skupina:

Betis Sevilla - Olympique Lyon 0:0

Vitoria Guimaraes - HNK Rijeka 4:0 (1:0)

Góly: 36. Abdoulaye, 48. Plange, 68. Maazou, 81. Andre

J-skupina:

Apollon Limassol - Trabzonspor 1:2 (1:1)

Gól: 71. Gudmundsson

PAOK Solún - Šachťor Karagandy 2:1 (0:1)

Góly: 75. Athanasiadis, 90.+2 Vukič - 50. Canas (z 11 m), ČK: 87. Poryvajev (Karagandy)

/Stoch (PAOK) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Európska liga»Guedé dostal po 12 minútach červenú, Liberec vyrovnal