9. ročník Veľkej ceny Košíc (Infiniti aréna):
ZVVZ USK Praha - Artego Bydgoszcz 86:54 (39:34)
Najviac bodov: Dulbjevičová 18, Burková, Elhotová, Vítečková po 14 - Zwolaková 18, Lawsonová 12
Good Angels Košice - Work Force DVTK Miškovec 85:62 (42:35)
Najviac bodov: Bálintová 17, Kissová 12 - Ravenová 19, Tobinová po 14
Konečné poradie: 1. Good Angels Košice 6 bodov, 2. USK Praha 5, 3. Miškovec 4, 4. Bydgoszcz 3
Príprava:
MBK Ružomberok - Wisla Krakov 45:66 (27:32)
Najviac bodov: Parkerová 12, Baburová 7 - Tamaneová 16, Žurowská 15, 500 divákov
Rücon cup:
Cassovia Košice (SR) - Jelenia Góra (Poľ.) 58:45 (17:7, 14:15, 16:11, 11:12)
Najviac bodov Cassovie: Jassová 12, Ivančáková 8
Rücon Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 93:75 (30:23, 25:16, 18:22, 20:14)
Najviac bodov: Holmqvistová a Whitcombová po 22, Palušná 12 - Vyňuchalová 18, Škoričová 14, Sujová 8
HOKEJ
NHL
Prípravné zápasy: Boston - Detroit 2:8, Buffalo - Carolina 5:2, New Jersey - Islanders 3:5, Ottawa - Toronto 2:3, Tampa Bay - Nashville 5:1 (za domácich PÁNIK 1+0), Chicago - Pittsburgh 3:4 pp a sn, Winnipeg - Minnesota 1:4.
KHL
SKA Petrohrad - Spartak Moskva 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)
Góly: 24. Čudinov, 24. a 27. Kovalčuk, 26. Martensson - 14. Krutov
Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 28. a 31. Kadějkin, 31. Kadějkin, 48. I. Radulov -
2. Jefimenko, 48. Dadonov
Lokomotiv Jaroslavľ - Medveščak Záhreb 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 19. Holos, 58. Vasilijev, rozh. nájazd premenil Apalkov
20. Foster, 42. Thomas
Neftechimik Nižnekamsk - Mettalurg Novokuzneck 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 14. CIBÁK, 26. Tolpeko, 37. Milovzorov (CIBÁK), 44. Osalo, 47. Taratuchin, 52. CIBÁK 17. Černov, 31. Lapenkov, 54. Gimbatov
Severstaľ Čerepovec - Donbass Doneck 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. PODHRADSKÝ, 19. Robitaille, 47. Wilson, 58. Laine
Metallurg Magnitogorsk - Admiral Vladivostok 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 6. a 8. Kovář, 29. Platonov, 41. Timkin 3. Drugov
Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 1. Filatov, 51. Stěpanov 20. a 53. Enlund, 36. Bjelov
Traktor Čeľabinsk - Amur Chabarovsk 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 45. Kontiola 9. Tarasov, rozh. nájazd premenil Darzinš
Extraliga:
HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 22. Jabrocký, 27. Lapšanský, 42. Kroták, 57. Lapšanský - 10. Beran, 59. Novotný. Rozhodovali: Lauff Jobbágy, Smerek, vylúčení: 8:12, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 820 divákov
HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Góly: 6. Jankovič, 17. Školiak, 19. Mráz, 37. Obdržálek, 53. Kutálek, 56. Lažo - 20. Lintner. Rozhodovali: Baluška, Stano - Holienka, Šefčík, vylúčení: 8:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1385 divákov
HKM Zvolen - HC´05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Góly: 21. Mucha - 48. Kafka, 60. Heizer. Rozhodcovia Müllner, Stricker (Nem.) - Bogdaň, Rovenský. Vylúčení 4:2, navyše Zigo (B. Bystrica) trest v hre a 5xDKZ, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 27. navyše Hegyi (B. Bystrica), 2325 divákov
HC Košice - HK Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 36. Sojčík, 45. Pašek - 14. Rais. Rozhodovali: Lokšík - Bednár, Snášel, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4025 divákov
ŠHK 37 Piešťany MšHK Žilina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 54. Holovič - 34. Varga, 51. Buc, 56. Dlouhy, 59. Buc. Rozhodovali: Kubuš - Kacej, Výleta, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: J. Ručkay (ŠHK) 10 min za nešp. správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:1, 1251 divákov
Česká extraliga:
Třinec - Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 14. Adamský, 26. Marek Růžička, 31. Hrabal
Brno - Chomutov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 31. Svoboda (KOVÁČIK), 34. Žižka, 56. Burian
Karlovy Vary - Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 35. Šimánek (MIKUŠ), 45. Květoň, 53. DEJ
Litvínov - Liberec 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Zeman, 55. Lukeš, rozh. nájazd Hanzl - 4. Pospíšil, 42. Jass
Kladno - Vítkovice 6:5 pp a sn (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Treille (MAJESKÝ), 13. Dragoun (MAJESKÝ), 21. Tenkrát, 39. Kuchler, 45. Treille (MAJESKÝ), rozh. nájazd premenil Treille 28. HUNA (SLOBODA), 34. VANDAS, 37. Káňa, 41. HUNA, 46. HUNA
Sparta - Plzeň 3:1 (0:1, 2:1, 1:0)
Góly: 22. Ton (ts.), 37. Kumstát, 52. Buchtele 12. Pletka
Slavia - Pardubice 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Růžička (SKOKAN), rozh. nájazd premenil Bednář 36. Marha
I. liga - 4. kolo:
HC Topoľčany - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 po sam. nájazdoch (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Marek Mihálik, 29. Kľačanský, 30. P. Hurtaj, 38. Drahovský, 57. Gráčik, rozhodujúci sam. nájazd P. Hurtaj - 3., 6. a 28. Kuric, 13. Poliaček, 52. A. Laco, 630 divákov
SR "18" - HK Trnava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 20. Jančovič, 39. Schmidt, 210 divákov
MšHK Prievidza - HC Dukla Senica 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 18. Kentoš, 22. M. Kováč - 12. Vaškovič, 29. R. Jarolín, 48. O. Janík, 458 divákov
HK Spišská Nová Ves - HC 46 Bardejov 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Góly: 42. Hamrák - 50. a 59. L. Ščurko, 23. Belušár, 50. Dancsák, 400 divákov
HC 07 Detva - HC Prešov 07 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Žilka, 26. Fekiač, 48. Neumann, rozhodujúci sam. nájazd Petro - 19. Fusek, 20. Krempaský, 36. J. Prokop, 205 divákov
HK‘95 Považská Bystrica - HK Dukla Michalovce 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 6. S. Valach - 14. Š. Majerník, 29. Čížek, 31. Šechný
Fínsko:
Espoo Blues - Jyväskylä 1:4, KalPa Kuopio - Ilves Tampere 3:4 pp, SaiPa - Hämeenlinna 3:1
Nemecká DEL:
Augsburg - Mannheim 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Hamburg - Düsseldorf 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Ingolstadt - Norimberg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Kolín - Straubing 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Krefeld - Eisbären Berlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Mníchov - Wolfsburg 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Schwenningen - Iserlohn 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
FUTBAL
Corgoň liga - 11. kolo:
ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Gól: 25. Pribula. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Candrák, Mazan - Siva, Černáček, Šulek, 1146 divákov
Poľsko - 8. kolo:
Piast Gliwice - Widzew Lodž 3:0 /za domácich Horváth celý zápas a strelil dva góly, Ižvolt do 83. minúty/
Lech Poznaň - Pogoň Štetín 1:2
Turecko - 5. kolo:
Akhisar Belediyespor - Gaziantepspor 2:0, Karabukspor - Erciyesspor 0:0
Maďarsko - 8. kolo:
Pécs - Lombard-Pápa 1:3 /za hostí Szabó celý zápas/
Holandsko - 7. kolo:
Go Ahead Eagles - SC Cambuur 0:0
Česko - 9. kolo:
Sparta Praha - Slovácko 4:1 (2:0)
Góly: 5. Hušbauer, 14. L. Krejčí, 81. J. Brabec, 87. R. Bednář - 51. Kerbr
Lukáš Pauschek (Sparta) sedel na lavičke náhradníkov - Tomáš Košút (Slovácko) odohral celý zápas.
Nemecká bundesliga - 6. kolo:
Borussia Mönchengladbach - Eintracht Braunschweig 4:1 (2:0)
Góly: 22. Wendt, 31. a 75. Raffael, 72. Kruse (z 11m) - 58. Boland
Francúzsko - 6. kolo:
St. Etienne - Toulouse 1:2 (1:0)
Góly: 18. Hamouma - 63. Braithwaite, 75. Sylla
Španielsko - 5. kolo:
Osasuna - Elche 2:1 (1:0)
Góly: 16. Armenteros, 48. O. Riera - 88. Albácar (z pok. kopu)
VOLEJBAL
Majstrovstvá Európy:
A-skupina (Odense):
Belgicko - Bielorusko 3:0 (22, 20, 16)
Dánsko - Taliansko 0:3 (-22, -17, -15)
Tabuľka A-skupiny:
1. Taliansko 1 1 0 3:0 3
2. Belgicko 1 1 0 3:0 3
3. Bielorusko 1 0 1 0:3 0
4. Dánsko 1 0 1 0:3 0
B-skupina (Gdansk):
Francúzsko - Slovensko 3:0 (20, 33, 26)
Poľsko - Turecko 3:1 (22, 15, -22, 21)
Tabuľka B-skupiny:
1. Francúzsko 1 1 0 3:0 3
2. Poľsko 1 1 0 3:1 3
3. Turecko 1 0 1 1:3 0
4. Slovensko 1 0 1 0:3 0
C-skupina (Herning):
Slovinsko - Srbsko 3:1 (-20, 23, 22, 19)
Fínsko - Holandsko 3:1 (-23, 22, 25, 20)
Tabuľka C-skupiny:
1. Fínsko 1 1 0 3:1 3
2. Slovinsko 1 1 0 3:1 3
3. Srbsko 1 0 1 1:3 0
4. Holandsko 1 0 1 1:3 0
D-skupina (Gdynia):
Rusko - Nemecko 0:3 (-20, -23, -19)
Česko - Bulharsko 1:3 (-15, -18, 22, -21)
Tabuľka D-skupiny:
1. Nemecko 1 1 0 3:0 3
2. Bulharsko 1 1 0 3:1 3
3. Česko 1 0 1 1:3 0
4. Rusko 1 0 1 0:3 0
TENIS
Soul
Dvojhra - štvrťfinále: Agnieszka Radwaňská (1-Poľ.) - Vera Duševinová (Rus.) 6:2, 6:0, Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Jang Su-Jeong (Kór.) 6:0, 6:4, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 4:6, 6:4, 6:4, Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-3) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:2, 6:2.
Štvorhra - semifinále: Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (1-USA) - Janette HUSÁROVÁ, Arantxa Parrová-Santonjová (4-SR/Šp.) 6:3, 6:2
Cairns
Dvojhra - 2. kolo: Zuzana Zlochová (SR-1) - Jumi Nakanová (Jap.) 6:0, 6:1
Petrohrad
Dvojhra - štvrťfinále:
Joao Sousa (Portug.) - Dmitrij Tursunov (Rus.-4) 6:4, 6:3
Ernests Gulbis (Lot.-6) - Roberto Bautista-Agut (Šp.) 6:1, 6:2
Michal Przysiezny (Poľ.) - Lukáš Rosol (ČR-7) 7:6 (7), 1:6, 6:3
Guillermo García-López (Šp.) - Denis Istomin (Uzb.-8) 6:2, 6:4
Dvojice v semifinále (zhora podľa "pavúka"):
Michal Przysiezny (Poľ.) - Ernests Gulbis (Lot.-6)
Joao Sousa (Portug.) - Guillermo García-López (Šp.)
Kuang-čou
Dvojhra - semifinále: Vania Kingová (USA) - Ťie Čeng (Čína) 3:6, 7:5, 6:3, Čeng Šuaj (Čína) - Yvonne Meusburgerová (Rak.) 6:1, 6:1
Trnava
Dvojhra - štvrťfinále: Julian Reister (Nem-4.) - Norbert Gombos (SR) 7:5, 6:2 za 99 minút
RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA
MS v kanoistickom maratóne:
K1 juniori: 1. Adam Petre (Maď.) 1:34:04...14. Denis Myšák (SR) 1:38:57
K1 juniorky: 1. Tamara Takácsová (Maď.) 1:22:25...17. Nikola ZATĹKAJOVÁ (SR) 1:34:24
C1 juniori: 1. Kristof Khaut (Maď.) 1:25:57
K1 juniorky do 23 rokov: 1. Teneale Hattonová (N. Zél.) 1:42:36...14. Lucia MIŠTINOVÁ (SR) 1:49:47
C1 do 23 rokov: 1. Samuel Amorim (Portug.) 1:41:39
ZÁPASENIE
Majstrovstvá sveta:
gréckorímsky štýl, muži - 55 kg: 1. Yun Won-Chol (KĽDR), 2. Choi Gyu-Jin (KĽDR), 3. Péter Módos (Maď.) a Roman Amojan (Arm.)
voľný štýl, ženy:
- 67 kg: 1. Alina Stadniková-Machynjaová (Ukr.), 2. Stacie Anakaová (Kan.), 3. Sara Došoová (Jap.) a Nasanburmaa Ochirbatová (Mong.)
- 72 kg: 1. Feng-liou Čang (Čína), 2. Natalia Vorobjevová (Rus.), 3. Adeline Grayová (USA) a Burmaa Ochirbatová (Mong.)
HÁDZANÁ
ŠKH Agrokarpaty Pezinok - HC Štart Nové Zámky 31:36 (10:20)
Najviac gólov: Fekete 10, Illeš 7/1, Balogh 6/1 - Monczka 6/1, Minarovič a Vereš po 6
Pok. hody: 5/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 7, ČK: Lipovský za faul - Pogány za faul, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 290 divákov
ŠKP Bratislava - HáO TJ Slovan Modra 26:20 (13:10)
Najviac gólov: Volentics 6/2, Petráš 5, Štepanovský 4 - Tschur a Bača po 5, Kintler 4/1
Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 7, ČK: Bača (Modra) za tri vylúčenia, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 150 divákov
CURLING
Majstrovstvá Európy miešaných tímov:
Nemecko - Slovensko 9:4
Fínsko - Švédsko 7:3
Škótsko - Dánsko 6:4
Maďarsko - Švajčiarsko 6:4
ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE
Preteky Austrálsko-novozélandského pohára v zjazdovom lyžovaní - Mt. Hutt (N. Zél.):
SLALOM
Muži: 1. David Ryding (V. Brit.) 1:09,56 min,... Matej Falat (SR) nedokončil 2. kolo
Ženy: 1. Barbara Kantorová (SR) 1:14,15 min, 2. Charlotte Guestová (V. Brit.) 1:14,52, 3. Mandy Dirkzwagerová (Hol.) 1:15,53