Športové výsledky (20. 9. 2013).

Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

BASKETBAL

ME v basketbale mužov 2013

Skupina o 5. - 8. miesto:

Taliansko - Ukrajina 58:66 (17:13, 17:22, 14:16, 10:15)

Najviac bodov: Aradori 15, Datome 11 (3 trojky), Gentile 10 - Jeter 20, Pustozvonov a Mišula po 8

Semifinále:

Litva - Chorvátsko 77:62 (24:19, 16:18, 21:8, 16:17)

Najviac bodov: Mačiulis 23 (4 trojky), Kleiza 22, Kalnietis 18 (3 trojky) - Bojan Bogdanovič 15, Simon 9, Zorič 8

WNBA

Východná konferencia - semifinále: Atlanta - Washington 56:71 - stav série: 0:1

Západná konferencia - semifinále: Los Angeles - Phoenix 75:86 - stav série: 0:1

9. ročník Veľkej ceny Košíc (Infiniti aréna):

ZVVZ USK Praha - Artego Bydgoszcz 86:54 (39:34)

Najviac bodov: Dulbjevičová 18, Burková, Elhotová, Vítečková po 14 - Zwolaková 18, Lawsonová 12

Good Angels Košice - Work Force DVTK Miškovec 85:62 (42:35)

Najviac bodov: Bálintová 17, Kissová 12 - Ravenová 19, Tobinová po 14

Konečné poradie: 1. Good Angels Košice 6 bodov, 2. USK Praha 5, 3. Miškovec 4, 4. Bydgoszcz 3

Príprava:

MBK Ružomberok - Wisla Krakov 45:66 (27:32)

Najviac bodov: Parkerová 12, Baburová 7 - Tamaneová 16, Žurowská 15, 500 divákov

Rücon cup:

Cassovia Košice (SR) - Jelenia Góra (Poľ.) 58:45 (17:7, 14:15, 16:11, 11:12)

Najviac bodov Cassovie: Jassová 12, Ivančáková 8

Rücon Spišská Nová Ves - ŠBK Šamorín 93:75 (30:23, 25:16, 18:22, 20:14)

Najviac bodov: Holmqvistová a Whitcombová po 22, Palušná 12 - Vyňuchalová 18, Škoričová 14, Sujová 8


HOKEJ

NHL

Prípravné zápasy: Boston - Detroit 2:8, Buffalo - Carolina 5:2, New Jersey - Islanders 3:5, Ottawa - Toronto 2:3, Tampa Bay - Nashville 5:1 (za domácich PÁNIK 1+0), Chicago - Pittsburgh 3:4 pp a sn, Winnipeg - Minnesota 1:4.

KHL

SKA Petrohrad - Spartak Moskva 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Góly: 24. Čudinov, 24. a 27. Kovalčuk, 26. Martensson - 14. Krutov

Atlant Mytišči - Dinamo Minsk 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 28. a 31. Kadějkin, 31. Kadějkin, 48. I. Radulov -

2. Jefimenko, 48. Dadonov

Lokomotiv Jaroslavľ - Medveščak Záhreb 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Holos, 58. Vasilijev, rozh. nájazd premenil Apalkov

20. Foster, 42. Thomas

Neftechimik Nižnekamsk - Mettalurg Novokuzneck 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Góly: 14. CIBÁK, 26. Tolpeko, 37. Milovzorov (CIBÁK), 44. Osalo, 47. Taratuchin, 52. CIBÁK 17. Černov, 31. Lapenkov, 54. Gimbatov

Severstaľ Čerepovec - Donbass Doneck 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly: 5. PODHRADSKÝ, 19. Robitaille, 47. Wilson, 58. Laine

Metallurg Magnitogorsk - Admiral Vladivostok 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 6. a 8. Kovář, 29. Platonov, 41. Timkin 3. Drugov

Salavat Julajev Ufa - Sibir Novosibirsk 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 1. Filatov, 51. Stěpanov 20. a 53. Enlund, 36. Bjelov

Traktor Čeľabinsk - Amur Chabarovsk 2:1 pp a sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 45. Kontiola 9. Tarasov, rozh. nájazd premenil Darzinš

Extraliga:

HK Poprad - MHC Mountfield Martin 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 22. Jabrocký, 27. Lapšanský, 42. Kroták, 57. Lapšanský - 10. Beran, 59. Novotný. Rozhodovali: Lauff Jobbágy, Smerek, vylúčení: 8:12, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 820 divákov

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Jankovič, 17. Školiak, 19. Mráz, 37. Obdržálek, 53. Kutálek, 56. Lažo - 20. Lintner. Rozhodovali: Baluška, Stano - Holienka, Šefčík, vylúčení: 8:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1385 divákov

HKM Zvolen - HC´05 Banská Bystrica 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 21. Mucha - 48. Kafka, 60. Heizer. Rozhodcovia Müllner, Stricker (Nem.) - Bogdaň, Rovenský. Vylúčení 4:2, navyše Zigo (B. Bystrica) trest v hre a 5xDKZ, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: 27. navyše Hegyi (B. Bystrica), 2325 divákov

HC Košice - HK Nitra 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 36. Sojčík, 45. Pašek - 14. Rais. Rozhodovali: Lokšík - Bednár, Snášel, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4025 divákov

ŠHK 37 Piešťany MšHK Žilina 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 54. Holovič - 34. Varga, 51. Buc, 56. Dlouhy, 59. Buc. Rozhodovali: Kubuš - Kacej, Výleta, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: J. Ručkay (ŠHK) 10 min za nešp. správanie, presilovky 0:1, oslabenia 0:1, 1251 divákov

Česká extraliga:

Třinec - Zlín 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 14. Adamský, 26. Marek Růžička, 31. Hrabal

Brno - Chomutov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Svoboda (KOVÁČIK), 34. Žižka, 56. Burian

Karlovy Vary - Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 35. Šimánek (MIKUŠ), 45. Květoň, 53. DEJ

Litvínov - Liberec 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Zeman, 55. Lukeš, rozh. nájazd Hanzl - 4. Pospíšil, 42. Jass

Kladno - Vítkovice 6:5 pp a sn (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Treille (MAJESKÝ), 13. Dragoun (MAJESKÝ), 21. Tenkrát, 39. Kuchler, 45. Treille (MAJESKÝ), rozh. nájazd premenil Treille 28. HUNA (SLOBODA), 34. VANDAS, 37. Káňa, 41. HUNA, 46. HUNA

Sparta - Plzeň 3:1 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 22. Ton (ts.), 37. Kumstát, 52. Buchtele 12. Pletka

Slavia - Pardubice 2:1 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Růžička (SKOKAN), rozh. nájazd premenil Bednář 36. Marha

I. liga - 4. kolo:

HC Topoľčany - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 po sam. nájazdoch (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 14. Marek Mihálik, 29. Kľačanský, 30. P. Hurtaj, 38. Drahovský, 57. Gráčik, rozhodujúci sam. nájazd P. Hurtaj - 3., 6. a 28. Kuric, 13. Poliaček, 52. A. Laco, 630 divákov

SR "18" - HK Trnava 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 20. Jančovič, 39. Schmidt, 210 divákov

MšHK Prievidza - HC Dukla Senica 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Góly: 18. Kentoš, 22. M. Kováč - 12. Vaškovič, 29. R. Jarolín, 48. O. Janík, 458 divákov

HK Spišská Nová Ves - HC 46 Bardejov 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 42. Hamrák - 50. a 59. L. Ščurko, 23. Belušár, 50. Dancsák, 400 divákov

HC 07 Detva - HC Prešov 07 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Žilka, 26. Fekiač, 48. Neumann, rozhodujúci sam. nájazd Petro - 19. Fusek, 20. Krempaský, 36. J. Prokop, 205 divákov

HK‘95 Považská Bystrica - HK Dukla Michalovce 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 6. S. Valach - 14. Š. Majerník, 29. Čížek, 31. Šechný

Fínsko:

Espoo Blues - Jyväskylä 1:4, KalPa Kuopio - Ilves Tampere 3:4 pp, SaiPa - Hämeenlinna 3:1

Nemecká DEL:

Augsburg - Mannheim 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Hamburg - Düsseldorf 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)

Ingolstadt - Norimberg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Kolín - Straubing 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Krefeld - Eisbären Berlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Mníchov - Wolfsburg 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Schwenningen - Iserlohn 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)


FUTBAL

Corgoň liga - 11. kolo:

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 25. Pribula. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Candrák, Mazan - Siva, Černáček, Šulek, 1146 divákov

Poľsko - 8. kolo:

Piast Gliwice - Widzew Lodž 3:0 /za domácich Horváth celý zápas a strelil dva góly, Ižvolt do 83. minúty/

Lech Poznaň - Pogoň Štetín 1:2

Turecko - 5. kolo:

Akhisar Belediyespor - Gaziantepspor 2:0, Karabukspor - Erciyesspor 0:0

Maďarsko - 8. kolo:

Pécs - Lombard-Pápa 1:3 /za hostí Szabó celý zápas/

Holandsko - 7. kolo:

Go Ahead Eagles - SC Cambuur 0:0

Česko - 9. kolo:

Sparta Praha - Slovácko 4:1 (2:0)

Góly: 5. Hušbauer, 14. L. Krejčí, 81. J. Brabec, 87. R. Bednář - 51. Kerbr

Lukáš Pauschek (Sparta) sedel na lavičke náhradníkov - Tomáš Košút (Slovácko) odohral celý zápas.

Nemecká bundesliga - 6. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Eintracht Braunschweig 4:1 (2:0)

Góly: 22. Wendt, 31. a 75. Raffael, 72. Kruse (z 11m) - 58. Boland

Francúzsko - 6. kolo:

St. Etienne - Toulouse 1:2 (1:0)

Góly: 18. Hamouma - 63. Braithwaite, 75. Sylla

Španielsko - 5. kolo:

Osasuna - Elche 2:1 (1:0)

Góly: 16. Armenteros, 48. O. Riera - 88. Albácar (z pok. kopu)


VOLEJBAL

Majstrovstvá Európy:

A-skupina (Odense):

Belgicko - Bielorusko 3:0 (22, 20, 16)

Dánsko - Taliansko 0:3 (-22, -17, -15)

Tabuľka A-skupiny:

1. Taliansko 1 1 0 3:0 3

2. Belgicko 1 1 0 3:0 3

3. Bielorusko 1 0 1 0:3 0

4. Dánsko 1 0 1 0:3 0

B-skupina (Gdansk):

Francúzsko - Slovensko 3:0 (20, 33, 26)

Poľsko - Turecko 3:1 (22, 15, -22, 21)

Tabuľka B-skupiny:

1. Francúzsko 1 1 0 3:0 3

2. Poľsko 1 1 0 3:1 3

3. Turecko 1 0 1 1:3 0

4. Slovensko 1 0 1 0:3 0

C-skupina (Herning):

Slovinsko - Srbsko 3:1 (-20, 23, 22, 19)

Fínsko - Holandsko 3:1 (-23, 22, 25, 20)

Tabuľka C-skupiny:

1. Fínsko 1 1 0 3:1 3

2. Slovinsko 1 1 0 3:1 3

3. Srbsko 1 0 1 1:3 0

4. Holandsko 1 0 1 1:3 0

D-skupina (Gdynia):

Rusko - Nemecko 0:3 (-20, -23, -19)

Česko - Bulharsko 1:3 (-15, -18, 22, -21)

Tabuľka D-skupiny:

1. Nemecko 1 1 0 3:0 3

2. Bulharsko 1 1 0 3:1 3

3. Česko 1 0 1 1:3 0

4. Rusko 1 0 1 0:3 0


TENIS

Soul

Dvojhra - štvrťfinále: Agnieszka Radwaňská (1-Poľ.) - Vera Duševinová (Rus.) 6:2, 6:0, Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Jang Su-Jeong (Kór.) 6:0, 6:4, Francesca Schiavoneová (Tal.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 4:6, 6:4, 6:4, Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-3) - Irina-Camelia Begová (Rum.) 6:2, 6:2.

Štvorhra - semifinále: Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (1-USA) - Janette HUSÁROVÁ, Arantxa Parrová-Santonjová (4-SR/Šp.) 6:3, 6:2

Cairns

Dvojhra - 2. kolo: Zuzana Zlochová (SR-1) - Jumi Nakanová (Jap.) 6:0, 6:1

Petrohrad

Dvojhra - štvrťfinále:

Joao Sousa (Portug.) - Dmitrij Tursunov (Rus.-4) 6:4, 6:3

Ernests Gulbis (Lot.-6) - Roberto Bautista-Agut (Šp.) 6:1, 6:2

Michal Przysiezny (Poľ.) - Lukáš Rosol (ČR-7) 7:6 (7), 1:6, 6:3

Guillermo García-López (Šp.) - Denis Istomin (Uzb.-8) 6:2, 6:4

Dvojice v semifinále (zhora podľa "pavúka"):

Michal Przysiezny (Poľ.) - Ernests Gulbis (Lot.-6)

Joao Sousa (Portug.) - Guillermo García-López (Šp.)

Kuang-čou

Dvojhra - semifinále: Vania Kingová (USA) - Ťie Čeng (Čína) 3:6, 7:5, 6:3, Čeng Šuaj (Čína) - Yvonne Meusburgerová (Rak.) 6:1, 6:1

Trnava

Dvojhra - štvrťfinále: Julian Reister (Nem-4.) - Norbert Gombos (SR) 7:5, 6:2 za 99 minút


RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

MS v kanoistickom maratóne:

K1 juniori: 1. Adam Petre (Maď.) 1:34:04...14. Denis Myšák (SR) 1:38:57

K1 juniorky: 1. Tamara Takácsová (Maď.) 1:22:25...17. Nikola ZATĹKAJOVÁ (SR) 1:34:24

C1 juniori: 1. Kristof Khaut (Maď.) 1:25:57

K1 juniorky do 23 rokov: 1. Teneale Hattonová (N. Zél.) 1:42:36...14. Lucia MIŠTINOVÁ (SR) 1:49:47

C1 do 23 rokov: 1. Samuel Amorim (Portug.) 1:41:39


ZÁPASENIE

Majstrovstvá sveta:

gréckorímsky štýl, muži - 55 kg: 1. Yun Won-Chol (KĽDR), 2. Choi Gyu-Jin (KĽDR), 3. Péter Módos (Maď.) a Roman Amojan (Arm.)

voľný štýl, ženy:

- 67 kg: 1. Alina Stadniková-Machynjaová (Ukr.), 2. Stacie Anakaová (Kan.), 3. Sara Došoová (Jap.) a Nasanburmaa Ochirbatová (Mong.)

- 72 kg: 1. Feng-liou Čang (Čína), 2. Natalia Vorobjevová (Rus.), 3. Adeline Grayová (USA) a Burmaa Ochirbatová (Mong.)


HÁDZANÁ

ŠKH Agrokarpaty Pezinok - HC Štart Nové Zámky 31:36 (10:20)

Najviac gólov: Fekete 10, Illeš 7/1, Balogh 6/1 - Monczka 6/1, Minarovič a Vereš po 6

Pok. hody: 5/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 7, ČK: Lipovský za faul - Pogány za faul, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 290 divákov

ŠKP Bratislava - HáO TJ Slovan Modra 26:20 (13:10)

Najviac gólov: Volentics 6/2, Petráš 5, Štepanovský 4 - Tschur a Bača po 5, Kintler 4/1

Pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 7, ČK: Bača (Modra) za tri vylúčenia, rozhodovali: Oťapka a Sivák, 150 divákov


CURLING

Majstrovstvá Európy miešaných tímov:

Nemecko - Slovensko 9:4

Fínsko - Švédsko 7:3

Škótsko - Dánsko 6:4

Maďarsko - Švajčiarsko 6:4


ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Preteky Austrálsko-novozélandského pohára v zjazdovom lyžovaní - Mt. Hutt (N. Zél.):

SLALOM

Muži: 1. David Ryding (V. Brit.) 1:09,56 min,... Matej Falat (SR) nedokončil 2. kolo

Ženy: 1. Barbara Kantorová (SR) 1:14,15 min, 2. Charlotte Guestová (V. Brit.) 1:14,52, 3. Mandy Dirkzwagerová (Hol.) 1:15,53

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  2. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  3. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  4. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  5. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky
  6. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou
  7. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 6,25 - 7,25 % p.a.
  8. I cez prázdniny testujte elektrobicykle
  9. 5 dôvodov, prečo sa prihlásiť na konferenciu ENERGOFÓRUM®
  10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom
  1. Poslanec M. Borguľa bojuje proti netransparentnému tendru
  2. Grantová výzva na vykonávanie činností informačných centier
  3. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami
  5. Funguje predaj realít aj bez maklérov?
  6. BILLA a ÚNSS skontrolovali zrak 10 380 slovenským deťom
  7. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade
  8. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku
  9. Borguľa žiada vyrúbenie dane pre americkú ambasádu
  10. Stanovisko Klubu pre BA k mimoriadnemu rokovaniu zastupiteľstva
  1. Volkswagen Golf: Odpoveď na takmer všetky otázky 5 398
  2. Dobrý internet v meste i na vidieku. Dostupný je takmer všade 5 202
  3. Na tieto veci sa oplatí myslieť pred odchodom na dovolenku 4 524
  4. Mexická Oaxaca: Vonia čokoládou a jedinečnými pyramídami 3 290
  5. Vietnam: Krajina, ktorá rozmazná jedlom a uchváti históriou 3 213
  6. I cez prázdniny testujte elektrobicykle 2 068
  7. Návod, ako získať maximum pri nákupoch s kreditkou 1 648
  8. Máte už vybranú dovolenku na júl? 1 333
  9. Chcete vedieť všetko o vašej krvi? Čaká vás 6000 typov vyšetrení 1 309
  10. V meste či mimo mesta, stále s kvalitným internetom 1 075

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Toma Nicholsona

Čo keď sa už nebude dať odísť?

Teórie fyziky predpovedajú, že vesmír je prázdny preto, lebo niečo vždy zabráni populácii pred útekom z planéty.

Komentár Máriusa Kopcsaya

Jahnátek postráži kohútiky tak, aby bol Fico spokojný

Smer dal jasne najavo, že potrebuje mať v regulačnom úrade lojálneho človeka.

EKONOMIKA

Opozícia kritizuje Jahnátka, vlastnú nomináciu nedala

Vláda vymenovala Jahnátka za predsedu energetického regulačného úradu.

PLUS

Fiľo: Ešte som nesponzoroval žiadnu politickú stranu

Milan Fiľo otvorené rozhovory nezvykne poskytovať.

Neprehliadnite tiež

Sereď dvakrát vyhrávala, s Trabzonsporom napokon remizovala

Sereď a Trabzonspor sa rozišli po remíze 3:3.

Slovenský reprezentant Filip Kiss prestúpil do Saudskej Arábie

V pondelok podvečer o tom informoval web FK Haugesund.

Peaty, Sjöströmová aj Hosszúová v Budapešti obhájili zlato

Súhrn utorkových výsledkov MS v plávaní v Budapešti.