Pánik asistoval pri výhre Tampy, Budaj chytal proti Caroline

(Autor: ilustračné - tasr/ap)
SITA|21. sep 2013 o 08:33

Darilo sa Montrealu, ktorý na ľade Caroliny triumfoval 6:0.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik sa pri výhre 4:3 Tampy Bay v piatkovom prípravnom zápase pred novou sezónou NHL proti St. Louis prezentoval jednou asistenciou.

Útočník Lightning odohral 19:18 min, z toho v presilovke 2:16 min a v štatistikách má aj jednu "mínusku". Pánikova asistencia bola jediným kanadským bodom Slováka v piatkových dueloch.

Až v troch zápasoch rozhodovalo o víťazovi predĺženie alebo samostatné nájazdy. Washington doma podľahol úradujúcemu víťazovi Stanleyho pohára Chicagu 4:5 po nájazdoch.

Capitals sa zásluhou presilovkového presného zásahu Alexandra Ovečkina podarilo v III. tretine vyrovnať na 4:4, v nájazdoch rozhodol Jonathan Toews. Za Blackhawks nenastúpila dvojica Slovákov Marián Hossa a Michal Handzuš.

Colorado si poradil s Los Angeles 4:3 po predĺžení a Anaheim zdolal San Jose 3:2 po predĺžení.

Darilo sa Montrealu, ktorý na ľade Caroliny triumfoval 6:0. Prvú polovicu stretnutia odchytal Peter Budaj, potom ho nahradil Dustin Tokarski. Obaja participovali aj v doplnkových samostatných nájazdoch.