Liverpool nečakane prehral, Everton predviedol skvelý obrat

Dejan Lovren zo Southamptonu oslavuje svoj gól proti Liverpoolu.
Dejan Lovren zo Southamptonu oslavuje svoj gól proti Liverpoolu. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. sep 2013 o 15:42

Skvelý obrat predviedol Everton, ktorý ešte osem minút pred koncom zápasu prehrával na ihrisku West Hamu 1:2.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool po výbornom vstupe do sezóny v anglickej Premier League pomaly strácajú lesk.

Po pondelkovej remíze 2:2 na ihrisku Swansea v sobotu prekvapujúco prehrali v 5. kole na domácom trávniku so Southamptonom 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 53. minúte chorvátsky reprezentant Dejan Lovren, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope.

Slovenský obranca Martin Škrtel hral za "The Reds" do 72. minúty, potom ho vystriedal Luis Alberto.

Sériu troch prehier prerušili hráči Aston Villy, keď zvíťazili na ihrisku Norwichu gólom českého útočníka Libora Kozáka z 30. minúty 1:0.

Birminghamský tím však mal aj šťastie, domáci Robert Snodgrass totiž v 7. minúte nepremenil pokutový kop.

Potom však po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy autor druhého gólu domácich Mark Noble a presilovku hostia okamžite využili - na 2:2 vyrovnal v 83. minúte svojím druhým presným zásahom Leighton Baines. Päť minút pred koncom zariadil víťazstvo liverpoolskeho klubu striedajúci Romelu Lukaku.

Chelsea prerušila sériu štyroch zápasov bez víťazstva, keď v londýnskom derby zdolala Fulham 2:0.

West Ham - Everton 2:3 (1:0)

Góly: 31. Morrison, 77. Noble (11 m) - 62. a 83. Baines, 85. Lukaku, ČK: 82. Noble (West Ham) po 2. ŽK

FC Chelsea - Fulham 2:0 (0:0)

Góly: 52. Oscar, 84. Obi Mikel

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool nečakane prehral, Everton predviedol skvelý obrat