Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Slovan zdvihli opory a diváci

Slovanisti sa dočkali domácich bodov až v treťom zápase. Po dvojbodovej výhre 2:1 nad Kazaňou sa tešili zdržanlivo. Hráči vyslovili vieru, že sa vracajú do vlaňajších koľají. Nik z nich nezabudol poďakovať fanúšikom, že ich v kríze podržali.

(Zdroj: TASR)

BRATISLAVA. Tréner Rostislav Čada pochválil tím za najlepší výkon sezóny. Slovan zvládol psychický tlak, favorizovaného súpera zdolal osvedčenou zbraňou – hraničnou bojovnosťou.

Domáci sa vrátili k vlaňajšej taktike. Dôsledným bránením vlastnej modrej čiary nepúšťali súpera často do šancí a po získaní puku vyrážali do protiútokov.

Obetavosťou v osobných súbojoch si vynútili fauly, no v presilovkách sa opäť v koncovke dlho trápili.

Prvýkrát v sezóne viedli

Až v piatej z nich v 27. minúte Bartovič pred bránkou šikovne tečoval strelu Škoulu od modrej a Slovan dal prvýkrát v doterajších siedmich zápasoch sezóny KHL prvý gól.

Slovanisti bez zraneného centra Bližňáka a dištancovaného obrancu Sersena naďalej dreli, na veľký výkon sa rozchytal brankár Janus.

V polovici poslednej tretiny to vyzeralo, že sa dočká zaslúženej nuly, no chvíľkovú nepozornosť obrany potrestal vyrovnávajúcim gólom v 51. minúte Svitov. Obe mužstvá chceli rozhodnúť v riadnom čase, no brankári boli proti.

V tretej minúte predĺženia si našliapol do otvoreného priestoru po ľavej strane Bartovič a únik zakončil presne k žrdi.

„Priznávam, že v tej chvíli som viac sledoval, či ma dostihne protihráč. Na mierenie strely som nemal čas, išlo mi o to, aby som stihol, vypáliť puk pred kontaktom s križujúcim súperom. Gól v predĺžení som dal naposledy ešte v časoch, keď som hrával českú extraligu v Liberci,“ povedal Bartovič.

„Škoda inkasovaného gólu, zaslúžili by sme si aj tri body.“

Dinamo priviezlo aj pohár

„Problémy sme mali v hre piatich proti piatim a pri situáciách jeden na jedného, kde sme veľkou bojovnosťou a fyzickým nasadením úspešne ubránili individuality Kazane,“ vravel tréner Rostislav Čada.

Na koniec štvorzápasovej domácej série nastúpi dnes Slovan proti víťazovi posledných dvoch ročníkov Gagarinovho pohára Dinamu Moskva. To bude mať po sobotňajšej prehre v Prahe s Levom 1:2 zvýšenú motiváciu.

Dinamo priviezlo aj do Bratislavy Gagarinov pohár. Diváci sa s ním môžu odfotiť od 18.00 do konca druhej prestávky.

Zápas Slovan – Dinamo sa začína o 19.00. Priamy prenos vysiela Sport 2 HD.