Už vám neujde nič. Celodenne aktualizovaný výsledkový servis zo všetkých športov.

(Zdroj: Ilustračné - Fotolia)

Hádzaná

extraliga muži

HC Sporta Hlohovec - ŠKP Bratislava 34:23 (18:9)

Najviac gólov: Čačič 6, F. Zaťko 6/5, Petrov 5, Miženko 4 - M. Volentics 11/4, Kocák 4, R. Demovič, Hirtl a Zechmeister po 2

Pok. hody: 5/5 - 4/4, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 700 divákov

Tréner Hlohovca Lipták dal až na úvody oboch polčasov šancu tzv. druhej línii. Sporta nastúpila bez zranených Olejára, Holdoša a Baláža i chorého Mazura, ale napriek tomu to bola jej jednoznačná záležitosť. Domáci pozorne bránili, hostia boli v útoku bezmoncí, jedine krídelník M. Volentics sa dokázal presadiť. Hlohovčania poľahky zvíťazili 34:23.

MHák Martin - ŠKH Agrokarpaty Pezinok 33:24 (17:12)

Najviac gólov: Bíro 7, Franko 6, Saitz 5 - Fekete 8, Illéš 5, Féder 4

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčení: 5 - 5, ČK: 27. Balogh (Pezinok) za hrubý faul, rozhodovali: M. Beňo a Veselka, 300 divákov

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, družstvá sa ťahali o každý gól. Ešte v 13 min bol stav nerozhodný 7:7, potom však taktovku stretnutia prebrali domáci a už ju z rúk nepustili. Až do konca zápasu sa hralo už iba o rozdiel v skóre. Martinčania napokon zvíťazili 33:24.

HáO TJ Slovan Modra - MŠK Považská Bystrica 22:34 (11:15)

Najviac gólov: Tschur 8/5, M. Döme 6, P. Kintler 3 - M. Kozák 10/1, Vallo 8/2, Cifra 5

Pok. hody: 8/5 - 5/4, vylúčení: 6 - 5, ČK: 45. Tschur (Modra) za nešportové správanie (nastrelenie brankára do hlavy z pok. hodu), rozhodovali: Daňo a Sabol, 260 divákov

Po vyrovnanom úvode si hostia utvorili v druhej časti I. polčasu štvorgólový náskok. Po zmene strán Považania jednoznačne dominovali a z Modry si odviezli hladké víťazstvo 34:22.

WHIL

DHK Zora Olomouc - HK Slávia Partizánske 24:28 (7:12)

Najviac gólov: Dostálová 7, Severová 4, Kubáčková 3/2 - Košíková 7, Blažeková 5, Kertészová, Michnová a Hollá po 4

Pok. hody: 5/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 150 divákov

Hostkám vyšiel vstup do duelu, v 10. min viedli 4:1 a tréner Olomouca si zobral oddychový čas. Partizánčanky to však nezastavilo a postupne si utvorili päťgólový náskok, s ktorým odchádzali aj na prestávku (12:7). V 41. min vyhrávali hostky 20:12, ale domáce sa nevzdávali, na tri hráčky nasadili osobnú obranu a 7 minút pred koncom mali už len trojgólové manko (20:23). Od stavu 21:24 prišla trojgólová šnúra Slávie, ktorej hráčky doviedli duel do víťazného konca 28:24.

HC Zlín - TJ Sokol Písek 33:21 (19:10)

Najviac gólov: Budayová 6, Š. Marčíková 6/2, Hradilová 5 - Bubeníková 6, Součková 4/1, Michková 3

Pok. hody: 3/3 - 5/2, vylúčené: 0 - 2, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 350 divákov

Domácim stačilo necelých dvadsať minút, aby rozhodli o osude duelu. V 18. min vyhrávali Zlínčanky desaťgólovým rozdielom (15:5) a prakticky nebolo pochýb, že v sobotu sa prvýkrát v sezóne budú tešiť z víťazstva. Domáce v druhom dejstve svoj polčasový deväťgólový náskok ešte mierne zvýšili a napokon zdolali hráčky Písku 33:21.

DHK Baník Most - TJ Házená Jindřichov Hradec 38:16 (21:9)

Najviac gólov: Martinková 6, Beňušková 5, Ryšánková, K. Vysloužilová, M. Vysloužilová a Růčková po 4 - Eliášová 6, Krupicová 5, Kohoutová a Matoušková po 2

Pok. hody: 0 - 4/4, vylúčené: 3 - 0, rozhodovali: Větrovský a Vych (obaja ČR), 750 divákov

Hráčky Jindřichovho Hradca ako-tak držali so súperom krok len necelú štvrťhodinu. Keď Most na jej konci ušiel zo 6:4 na 10:4, dianie na palubovke ovládol domáci tím. Domáce vyhrávali v 42. min 30:10 a priepastný rozdiel v skóre napokon ešte zvýšili až na konečných 38:16.

HC Veselí nad Moravou - DHC Sokol Poruba 22:23 (11:12)

Najviac gólov: Chrenková a Viniatynská 6, Bačíková 4 - Minárčiková 7, Adámková 5, Hrbková 4

Pok. hody: 2/1 - 2/0, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Hanák a Novák (obaja ČR), 250 divákov

Poruba začala lepšie, v 18. min viedla 10:4, ale zvyšok I. polčasu patril Veselí, ktoré sa dotiahlo na rozdiel jediného gólu (11:12). V druhom polčase vyhrávali domáce hráčky o štyri góly, ale hostky šnúrou šiestich presných zásahov v sérii otočili skóre duelu a napokon tesne zvíťazili (23:22).

Volejbal

Legend Watches Slávia Svidník - VKM Stará Ľubovňa 3:0 (19, 15, 16)

74 min, rozhodovali: Porvazník a Höger, 300 divákov

VK Spartak Komárno - Spartak VKP Myjava 0:3 (-15, -22, -19)

76 min, rozhodovali: Sarka a Gerboc, 500 divákov

VK MIRAD PU Prešov - COP Trenčín 3:0 (15, 13, 25)

83 min, rozhodovali: Servický a Drobňák, 250 divákov

VK Ekonóm SPU Nitra - TJ Stavbár Prievidza 3:0 (16, 15, 23)

78 min, rozhodovali: Vaško a Kováč, 200 divákov

extraliga žien

KV MŠK OKTAN Kežmarok - VŠK Paneurópa Bratislava 3:1 (-23, 18, 21, 29)

110 min, rozhodovali: Andrejčák a Hnát, 250 divákov

VK Spišská Nová Ves - COP Nitra 3:0 (26, 17, 7)

87 min, rozhodovali: Kubáň a Banáš, 400 divákov

Volley project UKF Nitra - VC UJS Komárno 3:0 (15, 20, 16)

75 min, rozhodovali: Tiršel a Viktoríni-Lisá, 150 divákov

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-12) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:2, 3:6, 7:5

Urszula Radwanská (Poľ.) - Simona Halepová (Rum.-16) 7:6 (4), 7:6 (2)

Varvara Lepčenková (USA) - Heather Watsonová (V. Brit.) 1:6, 6:3, 6:3

Monica Niculescová (Rum.) - Annika Becková (Nem.) 7:6 (4), 6:4

Francesca Schiavoneová (Tal.) - Alizé Cornetová (Fr.) 3:2 - skreč, Cornetová odstúpila

Teplice - Bohemians 1905 5:1 (2:1)

Góly: 15. Kaufmann, 32. Salami, 54. Ljevakovič, 72. Mahmutovič (11 m), 80. Táborský - 25. Štochel

Znojmo - Mladá Boleslav 2:0 (1:0)

Góly: 24. Vašíček, 89. HROŠOVSKÝ

/Lacko odohral v drese domácich celý zápas, Hrošovský nastúpil v 80. minúte/

Slavia Praha Sparta Praha 0:2 (0:0)

Góly: 61. Vácha, 90.+5 Dočkal

/za domácich Rakovan, Dobrotka, Bortel, Juhar hrali celý zápas, Škutka do 63. min, Kisel do 90. min a ČK/

Výsledky - MS juniorov (Montecantini Terme - Florencia, 140 km):

1. Mathieu van der Poel (Hol.) 3:33:14 h, 2. Mads Pedersen (Dán.) +3 s, 3. Iltjan Nika (Alb.), 4. Logan Owen (USA), 5. Lorenzo Rota (Tal.), 6. Lucas Eriksson (Švéd.) všetci rovnaký čas, ... 60. Juraj BELLAN +6:11, Tomáš HARAG a Martin DUBEŇ (všetci SR) nedokončili