Hossa začal gólom a asistenciou, Handzuš prihrával

Chicago začalo sezónu NHL výhrou 6:4 nad Washingtonom, ktorému nestačil ani hetrik Grabovského.

Marián Hossa začal sezónu gólom a asistenciou.(Zdroj: SITA/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

CHICAGO. Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili v úvodnom zápase nového ročníka zámorskej NHL nad Washington 6:4. Dvoma kanadskými bodmi sa na výhre obhajcu Stanleyho pohára, ktorý pred zápasom vyvesil pod strop haly majstrovskú vlajku, podieľal Marián Hossa, jedným Michal Handzuš.

V stretnutí bohatom na góly viedli hostia v úvode tretej tretiny 4:3, domáci sa potom presadili trikrát v rade a otočili výsledok. Marián Hossa do prázdnej bránky v poslednej minúte upravoval na konečných 6:4. Na ľade strávil vyše 17 minút, raz asistoval, pripísal si dva plusové body a päť striel. Michal Handzuš prihral Saadovi v 48. min na gól na 4:4. Na ľade odkorčuľoval 10:28 min, mal 67 % úspešnosť na vhadzovaniach a dva plusové body. V premiére v drese Washingtonu dosiahol hetrik Michail Grabovskij, jeden gól Capitals strelil Alexander Ovečkin.

Bitku veľkých kanadských rivalov vyhralo Toronto v Montreale 4:3. Súboj ponúkol viacero pästných výmen, pri jednej z nich v tretej tretine sa nepríjemne zranil útočník Canadiens George Parros. Jeho súper Colton Orr stratil stabilitu a stiahol so sebou aj domáceho hráča, ktorý narazil hlavou o hraciu plochu. Na ľade sa objavilo množstvo krvi a Parrosa museli previezť do nemocnice na vyšetrenia. Slovenský brankár Peter Budaj z Montrealu sledoval duel zo striedačky.

V poslednom súboji utorkového programu otváracej noci nestačil Edmonton doma na Winnipeg a prehral 4:5.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Chicago - Washington 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)

Góly: 5. Bollig (Hjalmarsson, Kruger), 12. P. Kane (Toews, Rozsíval), 35. Seabrook (MARIÁN HOSSA, Saad), 48. Saad (HANDZUŠ, Keith), 54. Oduya (Saad, Hjalmarsson), 60. MARIÁN HOSSA - 11. Ovečkin (Grabovskij, Nicklas Bäckström), 31. Grabovskij (J. Ward), 41. Grabovskij (M. Green, Ovečkin), 46. Grabovskij (M. Green, Nicklas Bäckström)

Montreal - Toronto 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 11. Eller (Diaz, Galchenyuk), 14. Gallagher (Eller, Galchenyuk), 58. Eller - 9. Van Riemsdyk (Kessel, Franson), 29. Phaneuf (Kadri, Kuľomin), 38. Bozak, 46. Raymond (Bodie)

Edmonton - Winnipeg 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Góly: 3. M. Brown (Gazdic, Acton), 19. B. Gordon (Schultz, Hemský), 24. Hemský (T. Hall, R. Smyth), 28. Joensuu (Eberle, Arcobello) - 4. Scheifele (Byfuglien, Enström), 17. B. Little (Enström, Byfuglien), 37. Frolík (Bogosian, Trouba), 52. Trouba, 55. Frolík (Tangradi, Byfuglien)