Rozhodca daroval AC penaltu, Balotelli ju premenil

TASR|2. okt 2013 o 13:14

Fanúšikom Ajaxu Amsterdam prerušil oslavné chvíle švédsky rozhodca Jonas Eriksson, ktorý v 94. minúte odpískal penaltu po vymyslenom faule na Balotelliho.

AMSTERDAM. Kontroverzný taliansky útočník Mario Balotelli vo štvrtej minúte nadstaveného času premenil "vymyslenú" jedenástku, čím zariadil zisk bodu pre AC Miláno na pôde Ajaxu Amsterdam (1:1) v utorňajšom zápase futbalovej Ligy majstrov 2013/2014.

Zápas v holandskej metropole mal dramatické vyvrcholenie. Priaznivci Ajaxu boli vo vytržení, keď Stefano Denswil v 90. minúte otvoril skóre a už zaručene rátali s tromi bodmi do tabuľky. Domácim však prerušil oslavné chvíle švédsky rozhodca Jonas Eriksson, ktorý v 94. minúte odpískal penaltu po vymyslenom faule na Balotelliho. Televízne zábery ukázali, že obeťou faulu bol v skutočnosti hráč Ajaxu Mike van der Hoorn, ktorého Balotelli oboma rukami ťahal k zemi, no sám na nej skončil a rozhodca mu na jeho trik skočil.

"Ak dáte v 90. minúte prvý gól, musíte zápas doviesť do víťazného konca. Sme nahnevaní, že sme s Milánom iba remizovali," povedal kapitán Ajaxu Siem de Jong. Podľa kormidelníka holandského tímu Franka de Boera bol súboj s "rossoneri" kľúčovým z hľadiska postupu. Víťazstvo by pre Ajax znamenalo reálnu šancu bojovať o postup, teraz sa jeho situácia skomplikovala.

"Balotelli precvičoval na našom hráčovi džudo. Zdrapol ho oboma rukami a dal mu ippon. Penaltu si rozhodca vymyslel, je to na smiech," hneval sa de Boer na švédskeho arbitra. Jeho náprotivok Massimiliano Allegri pochválil svoje mužstvo za výkon v druhom polčase. "Po zmene strán s nami Ajax nevedel držať krok. My sme zlepšili výkon a mali sme vyhrať, trafili sme brvno a mali sme ďalšie šance. Remíza je pre nás stratou."

Lídrom H-skupiny je s plným počtom 6 bodov FC Barcelona. Nasledujú Milánčania so štyrmi, jeden má na konte Ajax a s nulou na chvoste figuruje Celtic Glasgow. Ďalšie zápasy sú na programe 22. októbra, Celtic hostí Ajax a AC Miláno na San Sire privíta Barcelonu.