Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Jágr je starší ako jeho klub, zažíva najhorší vstup do sezóny

Český veterán si musí zvykať na náročný obranný štýl New Jersey. Prvé dva zápasy mu veľmi nevyšli.

Jágra napáda obranca Pittsburghu Brooks Orpik.Jágra napáda obranca Pittsburghu Brooks Orpik. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Horší začiatok Jaromír Jágr v NHL dlho nezažil. Nebodoval, New Jersey jasne prehralo s Pittsburghom 0:3. Rozpačitý dojem zatiaľ nenapravil, keďže Devils prehrali aj s New York Islanders 3:4 po predĺžení.

Český krídelník má po dvoch zápasoch odohraných takmer tridsať minút a pripísal si len dva mínusové body. „Premiéra je vždy divoká. Nechcem byť dobrý len na začiatku, dôležité sú konca sezóny,“ hovoril po prvom stretnutí zámorským médiám. Po druhom už všetky žiadosti o komentár odmietol.

„Dne to tu balím,“ povedal smutne pre isport.cz, keď jeho tím nestačil na Islanders.

„Nemôžem mu vyčítať nič. Snažil sa korčuľoval, išiel do všetkého naplno. Je však cítiť, že sa potrebuje do toho dostať. Nehral prípravné zápasy, plus sme hrali dvakrát za dva dni, ale v predĺžení už mal zopár dobrých striedaní,“ pochválil veterána tréner New Jersey Pete DeBoer.

Spojenie s Eliášom zatiaľ nevyšlo

Koučovi však nevyšlo spojenie dvoch českých legiend, keď dal Jágra do útoku s Patrikom Eliášom. Obaja odohrali proti newyorskému tímu len dve tretiny. „Prvé striedania sme mali dobré, ale potom tréner spravil zmenu. Chápem ho. Jardo si musí zvyknúť na náš štýl, vôbec to nie je jednoduché,“ komentoval Eliáš.

Napriek prvotnému neúspechu vzbudzuje meno Jágr v New Jersey veľký záujem. V hale už bolo mnoho fanúšikov v tričkách so slávnou šesťdesiatosmičkou a aj v klube hlásia, že predaj suvenírov sa výrazne zvýšil.

Okrem obranného štýlu, ktorý Devils dlhé roky hrajú, sa na českej legende môžu trochu prejavovať aj náročnosť posledných rokov, keďže hrá za dva roky už za štvrtý klub v NHL a odohral vrátane play off vyše 180 zápasov.

Tréner pripúšťa, že ho pošetrí

V 41 rokoch je o dva roky starší ako celý klub z New Jersey. Dá sa predpokladať, že v nabitej sezóne, keď hrajú Devils až dvadsaťdvakrát dva zápasy po sebe ho bude tréner DeBoer niekedy šetriť.

„Uvidíme, bude záležať od neho ako sa bude cítiť,“ hovoril tréner The Wall Street Journal. Jágr musí odohrať aspoň 45 z 82 zápasov, aby dostal štyri milióny dolárov, ktoré má v zmluve.

Uznávaný krídelník má šancu na zlepšenie už v pondelok večer, kedy hrá jeho tím v Edmontone. Pomohol by mu najmä gól, na ktorý dlho čaká. Minulý ročník neskóroval v 22 zápasoch play off za Boston.

„Nezabúdajte, že on môže zmeniť zápas jednou skvelou akciou. Dokázal to v kariére toľkokrát,“ dodáva ďalšia legenda v drese Devils brankár Martin Brodeur.